Login lub e-mail Hasło   

swistak

Polityka to porywajaca wizja rozwoju cywilizacji, jak dotychczas zawsze żle kończąca się dla człowieka gdy straci wiarę w Boga. Don Kichot zmienił świat ciut na lepsze, bo mimo woli, wyedukował biednego Sancho Panse w kierunku altruizmu i empatii

Wiem co odczuwał Jezus, gdy mówił, że szkoda rzucać perły wieprzom. Byłem takim wieprzem i wiem jak trudno bez Jego łaski zmienić się na lepsze. Ja pokutuję, uświęcany dzięki cierpieniu, bo trudno się z boku przyglądać, z dziką satysfakcja jak lemingi lezą z własnej woli w ogień anihilacji jaki czeka na potępione dusze i anioły zamienione w demony na Sadzie ostatecznym. Drwina z Jezusa pochodzi w prostej linii od Szatana chorego z wście... więcej informacjiWcześniejsze wpisy
swistak:   "* 'Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością, jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa.' Jan Paweł II * 'Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłoś ..." do artykułu O stwarzaniu.  (12/10/2008)
swistak:   "Arturze ! Filozofia to dorabianie sobie dupochronnych idei, by nie zblazować sie przed Bogiem a docześnie wywyższyc nad maluczkimi .Albo jest Bóg albo go nie ma .Reszta to filozoficzny bełkot .Poszukiwanie mądrości , kamienia filozoficznego, intelektualnego grala, sztucznej inteligencji to takie błaznowanie wobec Miłości /Absolutu . Mądrośc to inteligentne posługiwanie się prawdziwą wiedz ..." do artykułu Jak filozofuje się młotem ?.  (12/10/2008)
swistak:   "Gwiazdki należą się Prema Dharminowi za koment .Schizol to prawdopobnie mentalne przebicie do zbiorowej świadomości, jak zwarcie w obwodzie elektrycznym przez mostek .Powstaje więc w umyśle kakafonia idei i pomysłów , które nie są własne ,lecz przeważnie oderwane od zasobu wiedzy , przyczyn i skutków . Czyli można oszaleć słysząc jak w delirce czyjeś głosy i myśli , myślokształty , idee itp.Psyc ..." do artykułu Studium umysłu - schizofrenia.  (12/10/2008)
swistak:   "Panie Januszu ! Jajogłowi się głowia jak taka rzeka w Indiach, jak Ganges nie jest przyczyną epidemii tylko dlatego ,ze jest Święta ? Osobiście piję herbatę podgrzewaną w mikrofali i mi smakuje .Ciekawe czy mikrofale mają wpływ na właściwości enrgetyczme / pomijając wzrost temperatury/ i informacyjne wody . Może jakiś abadonna to zbada jak krystalizuje się woda po kontakcie z mikrofalówką ? pozdrowienia" do artykułu Pamięć wody - fakt czy bzdura?.  (12/10/2008)
swistak:   Głos na artykuł Pamięć wody - fakt czy bzdura?  (12/10/2008)
swistak:   Nowy artykuł Współczesna powiatowa egzekutywa ?  (09/10/2008)
swistak:   "Panie Januszu ! Przeczytałem Wielki Bój na Eiobie i myśle ,ze JP II chciał zreformowac duchowo Rzymskie Bizancjum .Trudno mu było jednocześnie walczyć na dwu frontach Wspierac 'Solidarność' i pogonić full wypas kler .Zmarł jako skromny i ubogi sługa Maryji .Mysle ,ze Benedykt XvI kontynuuje jego dzieło . Czytam Pana podziwiam i pozdrawiam " do artykułu Ciało i Krew - Chleb i Wino....  (03/10/2008)
swistak:   " Sacrum Siedzi Karol po lewicy a Jaś po prawicy i żartują z Bogiem Jak mógł On Piotrowi Kościół podarować kiedy ta nieboga Do Rzymu idąc niosąc wiary okruszki potknęła się o świętość Pewnie Szatan ją wytrząsł z dna pogańskiej puszki niejakiej Pandory Piot ..." do artykułu Ciało i Krew - Chleb i Wino....  (01/10/2008)
swistak:   Głos na artykuł Ciało i Krew - Chleb i Wino...  (01/10/2008)
swistak:   Głos na artykuł O chrztach  (01/10/2008)
swistak:   Głos na artykuł Szczególny list  (01/10/2008)
swistak:   "Panie Januszu ! Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i nie rób blizniemu swemu tego złego co by też na dobre nie wyszło .Kołacze się nasza dusza w światyni ciała pijąc ze zmysłami brudzia na uczcie zycia. Niech sie święci wola Twoja - to moje motto Moim hobbi jest modyfikacja przysłów i polityka .Często medytuję na temat aktualnych wydarzeń politycznych i zauważyłem ,że ..." do artykułu Wszyscy możemy zostać Chrystusami....  (30/09/2008)
swistak:   "Panie Januszu ! Na co Bogu cierpienia antypody Miłości gdy ból drąży organizm bolą mięśnie i kości gdy brakuje powietrza i nadziei na zdrowie wie o tym rodzina lekarz nam nie powie choć diagnozę ma w oczach smutnych i zgaszonych jego i najbliższych nie zawsze rodzina ..." do artykułu Wszyscy możemy zostać Chrystusami....  (29/09/2008)
swistak:   Głos na artykuł Wszyscy możemy zostać Chrystusami...  (29/09/2008)
swistak:   "Panie Januszu ! Podziwiam Pana za pozyteczna aktywność na Eiobie .Tak naprawde to dla zdrowia psychicznego potrzebny jest sceptycyzm i nadzieja ,ze prawda o człowieku i jego relacjach z Bogiem nie skrzywdzi naszego poczucia sprawiedliwości. Tak jak nasza swiadomość ,nadzieja i sprawiedlowość wszystko ewoluuje dzieki inspirowaniu naszej intuicji przez rozwój nauki nieortodoksy ..." do artykułu Nie czytaj tego - zbyt długie, zbyt kontrowersyjne!.  (28/09/2008)
swistak:   "Panie Januszu ! Gratuluje odwagi potwierdzajac Pana przemyslenia .Nic co Pan mysli nie kłóci się z logika i i intuicja ,która jest ukoronowaniem madrości .Tą definiuje jako logiczne posługiwanie się prawdziwa wiedza w słuzbie Miłości .Kiedyś zdefiniowałem hipotezę sensu życia ,dzis ma ona dla mnie walor sentymentalny .Ponieważ poszukuje Pan w życiu swojego sensu .moze mieć wartość inspiracji .Oto ..." do artykułu Nie czytaj tego - zbyt długie, zbyt kontrowersyjne!.  (23/09/2008)Akcje

Informacje podstawowe
Login: swistak
Ranga:
Ost. logowanie: 10/12/2018
Zarejestrowano: 23/09/2008

Statystyki
Punkty: 1.359.480
Wyświetlenia artykułów: 1.320.122
Obserwujący użytkownicy: 30
Odwiedziny profilu: 57.243
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 2974
Komentarze: 6822
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska