Login lub e-mail Hasło   

A SZYMANSKI
Wcześniejsze wpisy
A SZYMANSKI:   "Zapewne gdyby panski tatus staral sie bardziej i zamiast byc sekretarzem w 'zapyzialej' miescinie Chojnow dostal posade na wyzszym szczeblu pewnie zalapal by sie pan w okreslenie 'resortowe dzieci' Jak powiedzial klasyk -punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Pozdrawiam." do artykułu Żałosne wycie wnuków i dzieci zdrajców Ojczyzny!.  (20/05/2017)
A SZYMANSKI:   "Może dla żeglugi śródlądowej w Polsce zaświeci'światełko w tunelu' Słyszałem wypowiedz Premiera że z nowych funduszy z UE część srodków przeznaczona zostanie na rewitalizacje polskich szlaków wodnych." do artykułu Wspomnienia barkarza.  (09/01/2014)
A SZYMANSKI:   "@barkarz: Faktycznie na podanej przez Ciebie stronie autor cytuje takie dane.Uwazam iz jest to nieprawda. We wszystkich znanych mi zrodlach historycznych podawana jest wartosc 5468 m/2." do artykułu Brytyjskie fortece pod żaglami.  (05/01/2014)
A SZYMANSKI:   "Jestem milosnikiem tamtych okretow, nawet wykonuje ich modele. Mam tylko jedno sprostowanie.Pelnorejowe ozaglowanie Victory wraz z zaglami wytykowymi (lizlami) nie przekraczalo 5500 m/2 a wiec prawie 60 arow. Do 2,5 ha wiec troche brakuje. Nie jestem 'upierdliwy' ,podaje tylko dane techniczne." do artykułu Brytyjskie fortece pod żaglami.  (30/12/2013)
A SZYMANSKI:   "@barkarz: Sorry.Nie przeczytalem Pana dossier .Jest Pan Bydgoszczaninem wiec do Fojutowa niedaleko.Ale zapewne wiekszosc Polakow o istnieniu fojutowskiego akweduktu nie ma bladego pojecia.Powodzenia ,czekamy na kolejne ciekawostki." do artykułu Akwedukt w Minden.  (28/11/2013)
A SZYMANSKI:   "Cudze chwalicie ,swego nie znacie.W Fojutowie (30 km)od Chojnic na kanale Brdy znajduje sie podobna budowla. Oczywiscie skala nieporownywaln,ale akwedukt ten zostal zbudowany w 1845 r .Polecam !" do artykułu Akwedukt w Minden.  (26/11/2013)
A SZYMANSKI:   "Niziurski za czasow 'Nowej Polski' nie byl pieszczochem wladz. Wszak w 'Ksiedze Urwisow' pisal o kolektywizacji na powojennej wsi i o zgnilych kapitalistach nasylajacych na Polske dywersantow.Dlatego srednio wierze aby wznowiono Jego ksiazki." do artykułu Edmund Niziurski po mojemu.  (04/11/2013)
A SZYMANSKI:   "Zezwierzęcenie obyczajów sięgnęło już takiego stanu, Iż rzeczy normalne urastają do rangi wydarzenia." do artykułu Ateista oczarowany Papieźem ?.  (22/10/2013)
A SZYMANSKI:   "Wczoraj skończyłem książkę M.Szczygła 'Gottland'. Wierzcie mi w Czechosłowacji za 'komuny' nie było tak śmiesznie." do artykułu "Pod jednym dachem".  (29/01/2013)
A SZYMANSKI:   "@swistak: Poczytaj o ewangelizacji Europy,Nowego Swiata,czy dalekiego wschodu wtedy zapewne przyznasz mi racje." do artykułu Człowiek pozbawiony Boga zamienia się w bestię.  (23/12/2012)
A SZYMANSKI:   "Interesuję sie historią kosciola rzymsko katolickiego, i smiem twierdzić iż najwiekszymi bestiami w historii białego czlowieka byli wlaśnie katolicy." do artykułu Człowiek pozbawiony Boga zamienia się w bestię.  (22/12/2012)
A SZYMANSKI:   "I pomyślec że w naszym Państwie pan Rosevelt ma place i ulice nazwane swoim imieniem,a polskiemu Ciemnogrodowi przeszkadzał Brzechwa." do artykułu Jak Jankesi cięli głupa.  (18/09/2012)
A SZYMANSKI:   "Kilka tygodni temu czytalem ksiazke pt.'Rotmistrz' chyba napisana przez p.Woloszanskiego.Opisuje on cala historie Sosnowskiego od zwerbowania az w/g autora do smierci w radzieckim gulagu.Ksiazka ma dwa oblicza .Z jednej strony opisuje niewiarygodne sukcesy Sosnowskiego,a z drugiej strony zawisc i kundlizm oficerow II ktorzy z bohatera zrobili 'zdrajce'.Jakie to polskie!" do artykułu Polski szpieg. Jerzy Sosnowski..  (15/03/2012)
A SZYMANSKI:   "Jak wszyscy milosnicy trylogii wiemy iz Autor napisal ja 'ku pokrzepieniu serc'.Fakty historyczne w wiekszosci sa prawdziwe.Jezeli chodzi o bohaterow niekoniecznie.Postacie wystepujace w Trylogii sa moim zdaniem wyidealizowane.Jezeli poczytamy w zrodlach z temtych lat okaze sie iz czesto 'bohaterowie'okaza sie zwyklymi zbrodniarzami jak chocby obronca Ojczyzny Jarema Wisniowiecki ktory tak naprawd ..." do artykułu Powrót do Chreptiowa.  (19/02/2012)
A SZYMANSKI:   "Do Janptaka.Szanowny panie jest pan klinicznym przykladem edukacji szkolek niedzielnych ojca tranzystorysty.Juz Einstein jakis czas temu powiedzial :'tylko dwie rzeczy sa nieskonczone -Wszechswiat i ludzka glupota,choc nie jestem pewien co do tej pierwszej'.Wystarczy za caly komentarz." do artykułu Obiektywna prawda a Chrześcijaństwo.  (10/01/2010)
A SZYMANSKI:   "W czasie 2000 lat istnienia kosciola ni znam .zadnego okresu w ktorym gloszenie slowa bozego wazniejsze bylo by od mamony.No moze w czasach pierwszych chrzescijan.Od czasów cesarza Konstantyna kiedy to chrzescijanstwo ogloszono religią państwowa bylo juz tylko gorzej.Hierarchowie koscielni,kolejni Papieze,klasztory, mieli jeden tylko cel :wladza i pieniadze.John Garraty i Peter Gay w dziele 'The C ..." do artykułu Z pożytkiem dla Kościoła.  (29/12/2009)
A SZYMANSKI:   "Szanowny Panie Andrzeju ! Czyzby ludzkosc istniala tylko 2000 lat?. Czyzby wczesniej na swiat nie przychodzily dzieci?A co z 5 ma. miliardami ludzi ktorzy wyznaja inne religie, czyzby nie umieli oni cieszyc sie z narodzin swoich potomkow ?Niemniej jednak gratuluje z powiekszenia sie Rodziny, i odwagi pisania o swoich uczuciach.Pozdrawiam i zycze Dosiego Roku !" do artykułu Cud narodzin.  (29/12/2009)
A SZYMANSKI:   "Szanowny Panie ! Czyzby Cywilizacja czlowieka istniala tylko 2000 lat.? Czy przedtem ludziom nie rodzily sie dzieci ?A co z reszta ludzkosci ktora wyznaje inne religie ?Czy ojcowie w nich zyjacy sa pozbawieni uczuc ?Niemniej jednak gratuluje potomka i doceniam umiejetnosc pisania o swoich uczuciach.Niewiele ludzi to potrafi.Dosiego Roku" do artykułu Cud narodzin.  (29/12/2009)Akcje

Informacje podstawowe
Login: szanel59
Ranga:
Ost. logowanie: 20/05/2017
Zarejestrowano: 09/11/2009

Statystyki
Punkty: 68
Odwiedziny profilu: 1.850
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 0
Komentarze: 19
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska