Login lub e-mail Hasło   

TallisKeeton
Wcześniejsze wpisy
TallisKeeton:   "Muszę sprostować :) Nazwisko Kroczak nie pochodzi od krocza. Kilka lat temu sprawdziłam je na jakimś forum genealogicznym, gdzie mi wytłumaczyli, że to pochodzące z Wielkopolski nazwisko, a zatem rdzenne polskie, które występuje w wersjach z 'krok' oraz z 'kruk' oraz z 'krak' i cząstka -ak w tamtych okolicach oznacza potomka, tak jak w nazwisku Jame-son jest 'syn Jamesa'. I, że całość musiała poch ..." do artykułu Magia nazwisk.  (10/05/2019)
TallisKeeton:   Głos na artykuł Róg Amona czyli hipokamp  (07/09/2018)
TallisKeeton:   "Już wiele lat temu internauci narzekali, że Polska niczego nie potrafi wyprodukować, że nie mamy nawet własnej marki samochodowej. Ale, gdy się poszuka w necie to się znajdzie teksty o tym, że mamy dobre marki autobusów, rowerów, luksusowych jachtów, a teraz być może i odrzutowców. Więc jeśli idzie to w tym kierunku to w porządku i nie musimy płakać z braku kojarzonej z Polską marki auta. :) Oby tak dalej :) poz :) tal " do artykułu Polak zbudował rewelacyjny samolot bo zdenerwował się w korku..  (07/09/2018)
TallisKeeton:   Głos na artykuł Plany zniszczenia państwa polskiego (2)  (07/09/2018)
TallisKeeton:   "Unia Europejska chce cenzurować bajki. Te niepoprawne politycznie oraz sprzeczne z modelem społeczeństwa unijnego mogą zostać zakazane. Co wydało się podejrzane eurokratom? Na przykład fragment z bajki o Pippi Langstrump, w którym jest mowa o jej ojcu jako o 'królu czarnych', a także rodzajnik męski w sformułowaniu „dobry Bóg”. Nic nie rozumiejący agnostyk może sobie tylko westchnąć ło bozi ..." do artykułu Absurdy 2013.  (02/01/2018)
TallisKeeton:   " - Minister ds. równości Agnieszka Kozłowska-Rajewicz patronuje podręcznikowi wydanemu przez Kampanię przeciw Homofobii. Książka zaleca organizowanie w szkołach spotkań z osobami o nieuporządkowanych skłonnościach seksualnych. Całość jest przesiąknięta ideologią gender, czego dobitnym przykładem jest wykazywanie m.in. „homofobicznego” charakteru... tradycyjnego poloneza tańczonego przez mat ..." do artykułu Absurdy 2013.  (02/01/2018)
TallisKeeton:   " - Szwedzi postanowili wprowadzić nowy równościowy system oceny filmów. Aby film mógł uzyskać dobrą ocenę, powinny występować w nim przynajmniej dwie postaci kobiecie, które rozmawiają ze sobą i w ich dialogu nie pojawia się temat mężczyzn. Genderowego testu oczywiście nie zdały najpopularniejsze produkcje ostatnich lat. Szkodliwe stereotypy ma m. in. promować „Władca Pierścieni”. ..." do artykułu Absurdy 2013.  (02/01/2018)
TallisKeeton:   "- Gruzińska cerkiew domaga się rehabilitacji najbardziej znanego Gruzina – Józefa Stalina. To właśnie dzięki cerkwi pomniki dyktatora wracają do gruzińskich miast. 85-letni patriarcha Eliasz II publicznie przekonywał, że Józef Wissarionowicz Stalin był… osobą wierzącą! No, Lucyfer też wierzy w Boga :D Szwedzki ambasador w Polsce - Staffan Herrström – złożył kwiaty po ..." do artykułu Absurdy 2013.  (02/01/2018)
TallisKeeton:   "agresywny i wymagający charakter - psychika typowa dla ofiary chorób żołądka i raka. " do artykułu Tajemnicza wizja Helen Martins i jej Dom Sowy.  (06/12/2017)
TallisKeeton:   "Witajcie :) Coś mi nie pasuje z tymi fioletowymi sukniami ślubnymi w średniowieczu - otóż barwniki fioletowe były jeszcze droższe od niebieskich i czerwonych a zatem nie każda panna młoda mogła sobie na to pozwolić, zaś przypuszczam, że raczej tylko jedna kasta mogła - byli to purpuraci w Watykanie :) Natomiast sztuczne barwniki fioletowe i podobnych barw opracowali wynalazcy w XVIII i XIX ..." do artykułu Średniowiecze - ciekawostki.  (06/12/2017)
TallisKeeton:   "Nie rozumiem o co im chodziło, że ich niszczy gospodarczo? Przecież jego wynalazki mogły się doskonale sprzedawać, a zatem zarabiać dla Polski :) " do artykułu W latach 70. były żołnierz AK-wybitny naukowiec skonstruował komputer ..  (23/03/2017)
TallisKeeton:   "Nie rozumiem reakcji policjantów? Było ich wielu jak rozumiem i mieli karabiny? Czemu nie wyszedł jeden z salwą w powietrze a jeszcze z 2, 3 by go ubezpieczało z boku z kałachami, aby nikt do niego nie podszedł z pałką. Tak to powinno wyglądać. Policjanci chyba mocno się bali. Ale jeśli tamci mieli tylko pałki to jednak mieli przewagę. poz :) tal " do artykułu BANDYCI Zabili mi syna.  (23/03/2017)
TallisKeeton:   "@azet: Witaj :) Mi się zdaje, że to chciwość władzy i kasy jest powodem wojen, gdyby wojny się nie opłacały nikt by ich nie ryzykował. Ale opłacają się, bo tysiące zmanipulowanych biedaków, naiwniaków giną za cudzą władzę i kasę :D Gdyby na wojnach ryzykowali własną skórę ci, którzy je wszczynają to wojen by nie było - ale oni mają z tego czysty zysk, w dodatku można go usprawiedliwić potr ..." do artykułu Nie będę przepraszał Żydów.  (23/03/2017)
TallisKeeton:   "@Konrad Hryszkiewicz: Zgadzam się. No więc, gdyby przychylić się do tej postawy dzisiejszych mediów niemieckich logicznie by było usunąć także z widoku odpowiedzialność za wszelki komunizm, bo ci co robili za PRLu coś złego to byli komuniści a nie Polacy :D poz :) tal " do artykułu Nie będę przepraszał Żydów.  (23/03/2017)
TallisKeeton:   "Ortografia jest pierwszą sprawą, jakiej powinien się nauczyć autor tego tekstu :) No, ale sam tekst jest bardzo ciekawy i pewnie da się go zastosować w różnych sprawach. Technika poprawiania sobie samopoczucia - tak kiedyś rozumiałam afirmacje. Oczywiście, da się jej używać, gdy potrzeba coś zrobić na co się nie ma ochoty. Wmówić sobie rzeczy pozytywne, zamiast dopuszczać do siebie przekonania neg ..." do artykułu Afirmacje - kluczem do zamiany przekonań!.  (03/11/2015)
TallisKeeton:   "Czyli, że gdyby taka boja napędzana reaktorem się rozwaliła to czy ten reaktor zatruje morze promieniowaniem? " do artykułu Radioizotopowy generator termoelektryczny.  (20/10/2015)
TallisKeeton:   Rekomendacja artykułu Złote zasady j. angielskiego  (20/10/2015)
TallisKeeton:   "Artykuł niesamowicie ciekawy. :) Dzięki :) Ale jego tłumacz powinien popracować nad polskim. :) poz :) tal " do artykułu Nikola Tesla - inwentor XXI wieku.  (19/10/2015)
TallisKeeton:   Rekomendacja artykułu Nikola Tesla - inwentor XXI wieku  (19/10/2015)
TallisKeeton:   Głos na artykuł Nikola Tesla - inwentor XXI wieku  (19/10/2015)
TallisKeeton:   Rekomendacja artykułu 15 sposobów jak zostać dobrowolnym niewolnikiem  (19/10/2015)
TallisKeeton:   "@Katarzyna Wielkanowska: a co lepiej płacić bankowi? " do artykułu 15 sposobów jak zostać dobrowolnym niewolnikiem.  (19/10/2015)Akcje

Informacje podstawowe
Login: talliskeeton
Email:
Ranga:
Ost. logowanie: 10/05/2019
Zarejestrowano: 14/08/2015

Statystyki
Punkty: 6
Odwiedziny profilu: 950
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 35
Komentarze: 21
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska