Login lub e-mail Hasło   

tewie
Wcześniejsze wpisy
tewie:   "Ten tekst jest już 'wiekowy' i z przykrością stwierdzam, że nadal jest trafioną krytyka stanu obecnego. A szkoda." do artykułu Ballada o Geniuszu któren ludzkość chciał uratować..  (29/01/2019)
tewie:   "Autor - niestety - zna historię tylko powierzchownie, stąd trudno oczekiwać prawidłowych wniosków. Ot choćby seria polskich powstań - niech Autor docieknie kto je sponsorował, kto je wspierał i (hahahaha) dlaczego to byli Brytyjczycy. To żart. Ale Autor wiedzy historycznej nie ma ŻADNEJ." do artykułu O mojej Ojczyźnie refleksyjnie.  (31/05/2017)
tewie:   "Problem nie jest w tym, czy można nosić czarne ubranie w szkole czy gdziekolwiek utożsamiając się z 'czarnym marszem', ale w tym, czy embrion to dziecko czy nie. Można zabić czy nie? Nie znam odpowiedzi, zadaję tylko pytanie, bo MATKA czuje - a przynajmniej powinna - że jest w ciąży, że nosi 'pod sercem' nowe życie. Ale z doświadczenia - złego zresztą - wiem, że tu nie ma łatwej odpowiedzi." do artykułu Czarno widzę.  (30/05/2017)
tewie:   "@Hamilton Starszy: Kurski to szmaciarz, kogo tu bronić? PiS, PO, Nowoczesna czy SLD - jedna banda." do artykułu Opadły maski. Wstrętne, antypolskie towarzystwo fetuje Timmermansa..  (21/05/2017)
tewie:   "To jest intelektualny bełkot. Niestety. Pomijam nieumiejętność posługiwania się językiem polskim, chociaż brak tej umiejętności u Autorki czytania powyższego artykułu nie ułatwia." do artykułu Trochę prostej filozofii..  (02/05/2017)
tewie:   "@laserman: Ciekawy artykuł, ale moim zdaniem jest to punkt widzenia zanadto zeuropeizowany, a zatem nie oddający do końca niuansów problemu w wymiarze REALNIE światowym. I tak Chiny (gigantyczny rynek 'wschodzący') walczy z Google na tyle skutecznie (prostymi metodami), że zdecydowana większość Chińczyków nawet nie próbuje (łatwego skądinąd) omijania rządowego firewalla. Ba, nawet nie odc ..." do artykułu Wyrok śmierci na Google..  (13/04/2017)
tewie:   "Krótko i na temat - TAK, jesteś nie na czasie. A dodatkowo szukasz dziury w całym. To ilu procentowo ludzi w danej populacji nauczymy czytać nie nie jest i nie będzie nigdy wyznacznikiem rozumności. Większość ludzi ZAWSZE była durniami. Tak było, jest i tak zapewne pozostanie. Problem jednak nie w tym. problem polega na tym, że ci, którzy uważają się, a być może nawet mają ku temu podstawy, za mąd ..." do artykułu Analfabeta z wyższym wykształceniem.  (21/07/2016)
tewie:   Odrzuca artykuł Dlaczego nie religiom? Kilka "prawd wiary"  (18/06/2016)
tewie:   "Na świecie są tysiące systemów religijnych licząc także z odłamami głównych nurtów tzw. religii księgi oraz wszelkimi szamanizmami etc. Autor artykułu - niestety - wykazuje się 'widzeniem lufcikowym'. Tzn. ogląda świat przez ledwie uchylony lufcik, ale uważa, że jego wiedza jest pełna, zatem może się podjąć oceny całości. Podstawowym błędem Autora jest stawianie znaku równości pomi ..." do artykułu Dlaczego nie religiom? Kilka "prawd wiary".  (18/06/2016)
tewie:   "Marnujesz się tutaj. Dobry tekst, a niedoceniony - uśmiałem się. " do artykułu Wniosek o dofinansowanie szkoleń z robienia loda :);.  (03/03/2016)
tewie:   "Buszująca - powiem Ci to wprost: jesteś moją bratnią duszą, cokolwiek to znaczy...Dobra - finito..." do artykułu Kobiety, które płacą za seks cz.1.  (02/03/2016)
tewie:   "Zakochałem się... " do artykułu Z pamiętnika 44-letniej singielki - cz 5. O rozwoju duchowym.  (02/03/2016)
tewie:   "Przyjmijmy, że każdy człowiek ma w sobie cechy złe. Każdy z nas potrafi być chciwy, żądny władzy, samolubny, pożądliwy, zazdrosny czy też skłonny do gromadzenia nadmiaru dóbr, nie tylko na zapas, ale i po to tylko, aby się dowartościować świadomością, że ma się więcej od innych. Uważam, że obecny system ekonomiczny nie tylko pielęgnuje w nas te cechy, ale wręcz na nich bazuje, podsyca je, czyni je ..." do artykułu Dlaczego świat jest zły i co z tym zrobić....  (01/03/2016)
tewie:   "Cieszę się, że panuje tu tak ożywiona dyskusja. Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi czuję, że muszę parę kwestii wyjaśnić. @Iwona Nie obwiniam systemu ekonomicznego za 'całe to zło'. To, że coś nazywamy (odczuwamy) jako zło wynika z naszej moralności, ta jest częściowo - moim zdaniem - niejako przyrodzona człowiekowi, częściowo zaś jest wynikiem kultury w jakiej się żyj ..." do artykułu Dlaczego świat jest zły i co z tym zrobić....  (29/02/2016)
tewie:   "@katha: Masz rację - w przyrodzie walka jest codziennością i jest niejako przypisana samemu życiu jako takiemu. OK. Jak słusznie zauważasz, jest to podyktowane głownie (bo pewnie znajdą się wyjątki) instynktem samozachowawczym nakazującym walkę o przetrwania gatunku. U ludzi (tzw. cywilizowanych) jest jednak zupełnie odmiennie, poza sytuacjami bezpośredniego zagrożenia życia, kiedy niemal ..." do artykułu Dlaczego świat jest zły i co z tym zrobić....  (28/02/2016)
tewie:   "@_serpico_: I już tego żałuję...Ale zauważ, że jest obecna wyłącznie w sensie jaki podałem Kitkowi. Czyli, że problemy ekonomiczne obecnego systemu dotykają każdego, czy jest takiej czy siakiej religii." do artykułu Dlaczego świat jest zły i co z tym zrobić....  (28/02/2016)
tewie:   "@Kitek - proszę nie mieszać do mojego tekstu religii. Dla jednych Bóg istnieje, dla innych nie. Dla jednych nazywa się tak, dla innych siak lub nawet wcale. Jednak bez względu na powyższe, każdego z nich dotykają problemy wynikające z obecnego systemu ekonomicznego. Koniec tego wątku. Dziękuję Wam za komentarze, prosząc o kolejne wypowiedzi. Najlepiej na temat. Dopowi ..." do artykułu Dlaczego świat jest zły i co z tym zrobić....  (28/02/2016)
tewie:   Popularny artykuł: Dlaczego świat jest zły i co z tym zrobić...  (28/02/2016)
tewie:   "Zgoda. Jednak cywilizacja zachodnia opiera się głównie na pieniądzu czyniąc z niego - a nie z władzy - najbardziej pożądany obiekt. Większość ludzi pożąda pieniądza a nie władzy jako takiej, mimo, iż - tu pełna zgoda - w jakimś zakresie jedno z drugiego wynika . Władca absolutny i autorytarny może się teoretycznie obejść bez pieniędzy - ma końcu wszystkie przywileje bez nich. W rzeczywist ..." do artykułu Dlaczego świat jest zły i co z tym zrobić....  (28/02/2016)
tewie:   Nowy artykuł Dlaczego świat jest zły i co z tym zrobić...  (28/02/2016)
tewie:   "Przykro to mówić, ale ten tekst jest infantylny i w rzeczy samej nie dotyka sedna sprawy - niby diagnozuje, ale (przyjmując, ze diagnoza, iż jest źle, jest trafna, bo moim zdaniem jest) nie odpowiada na pytanie: dlaczego jest jak jest, czyli dlaczego kondycja ludzkości jest tak fatalna? I nie daje odpowiedzi co do wyjścia z tej opresji. Samo niezadowolenie z istniejącego systemu rz ..." do artykułu Tekst nie dla każdego..  (28/02/2016)
tewie:   "@Zarmus: Niestety, bycie internautą również nie chroni - ten człowiek ma muzułmanów na co dzień od lat, nie trzeba rozmawiać z muzułmanami, aby móc coś powiedzieć o tym jak się zachowują, bo to raczej wymowa czynów, a nie słów. To fakt, że istnieją grupy muzułmanów praktykujących łagodniejsze odmiany Islamu, ale dla radykałów są oni apostatami i odstępcami od wiary, a tych prawo koraniczne ..." do artykułu Społeczeństwo wielokulturowe to utopia! Szturm islamu.  (20/09/2015)
tewie:   "Pomijając fakt, że w Islamie nie ma zakazu zabijania zwierząt, a jedynie zakaz spożywania niektórych z nich, z naciskiem na wieprzowinę, to fakt, iz jakiś Syryjczyk tu mieszka i pracuje o niczym nie świadczy. Obecnych emigrantów sponsorują m.in. Arabia Saudyjska i Katar, chociaż same odmawiają prawa do pobytu. Odcinają się od nich polskie społeczności tatarskie, przestrzega przed ni ..." do artykułu Witamy na Bliskim Wschodzie - kilka refleksji po powrocie z Syrii i Jordanii.  (20/09/2015)
tewie:   "No i ładnie. Proszę jeszcze napisać bezrefleksyjnie, że Islam jest OK i wszyscy oni tacy cacy, nie ścinają głów, nie gwałcą, no skądże..." do artykułu Witamy na Bliskim Wschodzie - kilka refleksji po powrocie z Syrii i Jordanii.  (20/09/2015)
tewie:   Odrzuca artykuł Problem Imigrantów czy nasz problem?  (20/09/2015)Akcje

Informacje podstawowe
Login: tewie
Ranga:
Ost. logowanie: 15/08/2019
Zarejestrowano: 30/06/2010

Statystyki
Punkty: 10.165
Wyświetlenia artykułów: 9.218
Obserwujący użytkownicy: 1
Odwiedziny profilu: 4.188
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 5
Komentarze: 91
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska