Login lub e-mail Hasło   

tomek351


Sztuką jest się przyznać do niewiedzy i szukać jej uzupełnienia. Pozdrawiam wszystkich.Wcześniejsze wpisy
tomek351:   Popularny artykuł: Dzisiejsze problemy młodzieży i ich przyczyny.  (05/04/2009)
tomek351:   "Człowiek bez dobrze ukształtowanego systemu wartości, jest porażką wychowawczą i zagrożeniem dla społeczeństwa. Biorąc pod uwagę proces kształtowania postaw młodego pokolenia, religia w szkole często odgrywa dość znaczącą rolę. Nie negował bym tutaj roli religii w szkole, ale problem jeżeli się nieraz rodzi, to jego początek tkwi w naszym przykładzie i przez to wpływie na nasze dzieci. Dotyczy to ..." do artykułu Wprowadzenie religii do szkół.  (20/06/2008)
tomek351:   "W kulturze wschodu jeśli ktoś pozna czyjeś imię, wówczas ma nad nim władzę. Wzywając konkretną osobę po imieniu, ta winna na wezwanie odpowiedzieć. Nie chciejmy mieć nad Bogiem swoistej władzy. Pan Jezus powiedział, że kto poznał syna, poznał również i Ojca - jedność w istocie. W Starym Testamencie, kiedy Bóg do kogoś mówił, wezwana osoba zwracała się do Niego z pełnym pokory uniżeniem - stworzeni ..." do artykułu Czy Biblia potwierdza istnienie Trójcy Świętej?.  (15/06/2008)
tomek351:   "'Nie poznasz prawdy - jeśli nie poznasz przyczyny'. Słusznie powiedziałeś – bardzo dobry cytat, jednak empiryczne poznanie Boga byłoby początkiem wiedzy a nie wiary. Tam zaś gdzie nauka dojść nie może, bo brak jej narzędzi, tam sięga filozofia (określając wyższość umysłu nad zmysłami) i wiara. Pozdrawiam" do artykułu Bóg, czyli wielkie zło....  (14/06/2008)
tomek351:   "Zarówno na studiach, jak i podczas wielu różnorakich spotkań, zetknąłem się już w swoim życiu z ludzi o różnym wykształceniu, również różnych poglądach. Muszę jednak stwierdzić, że im bardziej ktoś był wykształcony, tym szersze było jego spojrzenie – szczególnie na odmienne od swoich subiektywnych poglądów na daną dziedzinę nauki czy wiedzy. Nie będę nikogo tutaj oceniał ani osądzał, ale dają mi w ..." do artykułu Bóg, czyli wielkie zło....  (14/06/2008)
tomek351:   "Przeglądając swego czasu w księgarni książki, natrafiłem na ciekawy tytuł: 'ŚWIĘTY KOŚCIÓŁ GRZESZNYCH LUDZI'. Według mnie nie ma takiej możliwości, żeby tak potężna grupa ludzi była bez żadnej winy (wówczas po co była by im spowiedź), ale (odwołując się do jednego z komentarzy) rozglądnij się dookoła - są również ludzie dobrzy - katolicy też. Nie oceniajmy na podstawie argumentów jednostronnych. N ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (27/05/2008)
tomek351:   "Moje zdanie na temat wielkich teorii, prawd i autorytetów jest takie, że tych którzy uczą i są świadkami tego czego uczą, dziś odstawia się w kąt, a w ich miejsce wstawia się pionki błyskające sloganami będącymi dziś na topie. Takich którzy wiele dyskutowali to w historii było wielu. Czas pokaże co się bardziej opłaci: wierzyć i należeć do wspólnoty zwanej Kościołem Katolickim, czy szukać s ..." do artykułu Problem zakłamania świata Bogiem.  (27/05/2008)
tomek351:   "Tego kiedy będzie koniec świata, to nikt nie wie i nik wiedzieć nie będzie. Fakt że wszystko staje na głowie jeszcze nie świadczy o tym, że teraz to już tylko kosmici i SUPER END. Ja już się nieraz wypowiadałem, że gdybym w takie przepowiednie wierzył, to bym dzisiaj studiów nie miał skończonych, bo po co by się było w 2000 roku uczyć - przecież miał to być ten wielki koniec? Ale jak Ci będzie lepiej to w to wierz." do artykułu Świat się zmieni - rok 2012.  (17/10/2007)
tomek351:   "Jeśli chodzi o koty, to dla mnie bez znaczenia jakiego są koloru, jak pan Mirosław słusznie stwierdził kot jest kotem a nie fatum więc jak go masz, to o niego dbaj. Gdybym się takimi drobiazgami przejmował, to musiałbym w ogóle nie odwiedzać moich rodziców, bo mają 4 czarne koty (i są śliczne). Nie przechodzenie pod drabiną, to dla mnie przykład na przezorność i dowód na czerpanie z doświadczenia ..." do artykułu Ezoteryka i jej rola we współczesnym świecie.  (17/10/2007)
tomek351:   Głos na artykuł Obalamy mity na temat depresji  (11/10/2007)
tomek351:   "Życie jest zbyt bogate, żeby zawsze było tylko radosne, wesołe i kolorowe. Problem depresji, jest poważnym problemem - tym bardziej biorąc pod uwagę częste przypadki samobójstw czy pełne ręce roboty psychiatrów i psychologów. Myślę jednak, że najważniejsze, to doświadczenie obecności i akceptacji ze strony drugiej osoby. Najlepszą pomocą jest okazanie uczucia takiej osobie. Reszta może być jedynie 'dodatkiem'." do artykułu Obalamy mity na temat depresji.  (11/10/2007)
tomek351:   Głos na artykuł 80 pytań dookoła teizmu  (11/10/2007)
tomek351:   "Zwróce jedynie uwagę na jeden z wielu elementów, człowiek jest uwikłany w czas i przestrzeń - co zresztą filozofia wielokrotnie w różny sposób dowodzi. Nie ma jednak dla nas 'teraz', jest tylko przyszłość i przeszłość. Dla Istoty doskonałej, takiego ograniczenia być nie może. Wiem, że trudno sobie wyobrazić rzeczywistość bez czasu i przestrzeni, ale takowa (rzeczywistość) wiele z powyższych pytań wyjaśnia. My do śmierci jesteśmy uwikłani w czas i przestrzeń. Zobaczymy co będzie potem." do artykułu 80 pytań dookoła teizmu.  (11/10/2007)
tomek351:   "Jestem pozytywnie zaskoczony, powyższe pytania są dla mnie dowodem na to, że wiara w Boga nie jest bezmyślnym poddaniem, a więc posiada wartość również intelektualną. Jednak nie na darmo Jan Paweł II napisał dokument o tytule 'Fides et ratio', widać jedno bez drugiego nie jest możliwe bez pewnego kalectwa." do artykułu 80 pytań dookoła teizmu.  (11/10/2007)
tomek351:   "Pozostaje więc autorowi szczerze podziękować :-) Zpewnością wielu pomogłeś, przynajmniej wskazując czego szukać i jak na prawdę wiele spraw widzi i przekazuje Kościół Katolicki. Pozdrawiam" do artykułu Kościół jako Wspólnota - spotkania ks. Przemysława - Tydzień piąty.  (09/10/2007)
tomek351:   "Swoistym pryzmatem, powyższego artykułu jest drugi mój artykuł. Pomaga on spojżeć na przekazane przeze mnie treści z odpowiedniej perspektywy. Dziękuję za ten krótki ale bogaty w treść komentarz." do artykułu Człowiek nie robi łaski!.  (09/10/2007)
tomek351:   "Jakikolwiek system, który niszczy człowieka, nie liczy się z nim, pozwala bezkarnie zabijać jest złem i MUSI być złem nazwany. Mnie najbardziej uderza zakłamywanie historii (np. 'polskie obozy koncentracyjne') i że najwięcej do powiedzenia w tej sprawie mają ci, którzy nic na dobrą sprawę nie wiedzą." do artykułu Komunizm zabija też dziś. Codziennie!.  (30/09/2007)
tomek351:   "Jak chodzi o wróżki, to mi raz jedna - zaczepiając na ulicy w Krakowie przepowiedziała, że będę miał dużo pieniędzy i do 2 lat wyjadę za granicę gdzie zamieszkam. Szkoda Może chciała powiedzieć, że to będzie za 20 lat?, może z tymi granicami to chodziło o teren miasta? ;-)" do artykułu Chiromancja - wróżenie z ręki.  (29/09/2007)
tomek351:   "Jeśli chodzi o wróżbiarstwo, to komentował nie będę, bo jeżeli mam ręcę pokaleczone od pracy, to choćby się ktoś wściekł, to i tak dłuższego kawałka nieuszkodzonej linii na nich nie zobaczy :-) Nie zapomnę jednak jak kiedyś pewna osoba robiła mi masaż rąk i stóp. Ten ból to po dziś dzień mnie o słabość przyprawia." do artykułu Chiromancja - wróżenie z ręki.  (29/09/2007)
tomek351:   "Myślę, że problem trzeba by raczej rozważać nie tyle od strony nałogu, co braku umiejętności kożystania z odkryć techniki. Dawniej człowiek nie miał tego wszystkiego co ma obecnie i wtedy - bez samochodu, bez telefonu, bez internetu, bez tych wszystkich udogodnień, a miał więcej czasu dla siebie i innych. Trzeba zadbać o to, żeby nauczyć się do tych nowinek odpowiednio podejść i przy ich pomocy żyć." do artykułu Niewolnicy technologii.  (28/09/2007)
tomek351:   "Jeśli wyrzeźbiona w drewnie figóra będzie zaprzeczać istnieniu rzeźbiarza, a namalowany obraz nie będzie nic mówił o malarzu który go namalował, wtedy zaprzecz istnieniu Boga. Rozglądnij się najpierw dokoła i popatrz na świat od pozytywniej strony (piękna i ładu), nie przez pryzmat zła." do artykułu A ja ci Boga udowodnię!.  (28/09/2007)
tomek351:   "Trafne spostrzeżenie panie Mirosławie, każdy człowiek korzystając z wolności, musi się liczyć z konsekwencjami swojego postępowania. Wolność nie może naruszać praw drugiego człowieka, wówczas nie można by było mówić o sprawiedliwości i o równości ludzi. Wielki plus dla pana, ponieważ często mówiąc o tej kwestii, ludzie opisują ją jako bezprawie. Moim zdaniem jednak, nie można mówić, ..." do artykułu Kod Biblii.  (28/09/2007)Akcje

Informacje podstawowe
Login: tomek351
Ranga:
Ost. logowanie: 06/01/2011
Zarejestrowano: 15/09/2007

Grupy

Statystyki
Punkty: 27.738
Wyświetlenia artykułów: 27.082
Obserwujący użytkownicy: 3
Odwiedziny profilu: 6.148
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 9
Komentarze: 38
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska