Login lub e-mail Hasło   

trabant
Wczoraj
trabant:   "@Hamilton: wszystko to nie. to tylko kawałek Ducha odłanacza się od kawałka materii ale człowiek którego fizyczne ciało umarło to tak." do artykułu Smutna refleksja....  (14 godz. temu)
trabant:   "@Koriolan: myśle, że człowiek to zestaw = materia + Duch Gdy kończy sie związek Materii z Duchem to jest koniec człowieka.Po śmierci zostaje Duch + coś. Nie bardzo wiadomo co. Niektórzy na ten przykład myślom, że to coś to popaprania człowieka, który umarł. Tak czy siak Duch jest zawsze żywy, a człowiek śmieretelny." do artykułu Smutna refleksja....  (15 godz. temu)
Wcześniejsze wpisy
trabant:   "@Zbyszekg4: pośrednio ma. w tym sensie, że jego postawa w tak trudnej sytuacji była zgodna z tym co głosił. to mnie przekonuje." do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (24 dni temu)
trabant:   "@pokrzywiony: nie bardzo intersuje mnie to co nazywasz formą Boga. to dla mnie zbyt skomplikowane i uważam, że nie ma po co o tym kombinować. " do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (24 dni temu)
trabant:   "@Zbyszekg4: zasadniczo tak. Jednak myśle że ważniejsze są kawałki ogólne niż te dotyczonce konkretnej sytuacji politycznej: 13 Przestańcie składania czczych ofiar! Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu; święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań... Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości. 14 Nienawidzę całą duszą waszych świąt nowiu i obchodów; ..." do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (24 dni temu)
trabant:   "@Zbyszekg4: Jezus starał się naprawić obraz Boga opisany w Starym Testamencie, usunąć z niego wypaczenia. Nie starał się go unieważnić, tylko poprawić. Tak rozumiem aktualizację, może nie najlepiej wybrałem słowo, lepsza by była np. reforma" do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (24 dni temu)
trabant:   "@Zbyszekg4: to Starotestamentowa opowieść o Bogu, zaktualizowana przez Jezusa." do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (24 dni temu)
trabant:   "@Zbyszekg4: dla mnie Stary Testament mówi przede wszystkim o tym, co mieli w głowach Żydzi współcześni Jezusowi. Pomaga w ten sposób zrozumieć to co mówił do nich Jezus. Odrzucam to, co z nauczaniem Jezusa jest sprzeczne, z reszy korzystam jeżeli jest dla mnie pomocne. Staystyk nie robię. " do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (24 dni temu)
trabant:   "@Zbyszekg4: on ich uwalniał od czegoś, co jego współcześni nazywali demonami - od chorób ciała i od chorób umysłu." do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (24 dni temu)
trabant:   "@Zbyszekg4: No tak. Moim zdaniem to jest zasadnicze przesłanie Ewangelii - że jeżeli uwierzysz w słuszność zaleceń Jezusa i bedziesz starał się je stosować to twoje życie będzie sensowniejsze, bardziej wartościowe niż gdybyś je zignorował i że możesz otrzymać jego pomoc w stosowaniu się do nich. " do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (24 dni temu)
trabant:   "@pokrzywiony: No tak, na pewno nie jest prawdą o szatanie, skąd taki pomysł? Wiesz, myślę , że szatan to raczej metafora niż konkretna osoba." do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (24 dni temu)
trabant:   "@Zbyszekg4: pewnie się zgodzimy co do nazwania grzechem odstępstwa od tego, co zalecał Jezus. Bardzo trudno tego uniknąć. Uważam, że Jezus nam pomaga w staraniu o to przez błogosławieństwo i mądrość zawartą w nauczaniu - w tym sensie jest zbawicielem." do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (24 dni temu)
trabant:   "@pokrzywiony: Jezus powiedział o sobie, że jest Prawdą. Zostały po nim jego nauki i błogosławieństwo. Wystarczy, więcej nie muszę kombinować." do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (24 dni temu)
trabant:   "@Zbyszekg4: sam Jezus nie mówił o tym zbyt wiele. Uważam, że trudno to zrozumieć i nie jest to mi szczególnie potrzebne. " do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (24 dni temu)
trabant:   "@Zbyszekg4: ograniczam się do życia jakie znamy i staram się zrozumieć to czego nauczał Jezus w odniesieniu do życia na ziemi i stosować do tego. Uważam, że to dobre nauczanie, zbawienne w skutkach. W to co będzie po śmierci nie próbuję wnikać." do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (24 dni temu)
trabant:   "@Zbyszekg4: zasadniczo tak, ale uważam za bardzo ważne rozróżnienie pomiędzy relacjami apostołów o nauczaniu Jezusa od ich interpretacji dotyczących tego nauczania. " do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (24 dni temu)
trabant:   "@Zbyszekg4: ma wiele poziomów znaczenia. Niemniej - nadawanie jej znaczenia ofiary dla Boga uważam za powrót do Starotestamentowej wizji Boga. To zrozumiałe - uczniowie Jezusa i inni Żydzi byli nią tak 'nasiąknięci', od dziecka, że nie umieli z niej zrezygnować. Jednak jest ona sprzeczna z Jezusową wizją i jej akcentowanie np w liturgii prowadzi do pomieszania." do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (24 dni temu)
trabant:   "@Zbyszekg4: powody były dwa - on sam podobno uznałł, że Bóg tego chce. kapłani panującej w jego narodzie religii chcieli wyeliminować osobę, którą uważali za konkurencję. " do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (24 dni temu)
trabant:   "@Zbyszekg4: Bóg żądny ofiar to Bóg wg opisu ze Starego Testamentu, podstawą chrześcijaństwa jest Ewangelia , z której wynika całkiem inny obraz Boga, wienc niby dlaczego masz być bardziej chrześcijaninem niż ja?" do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (24 dni temu)
trabant:   "@Zbyszekg4: koncept śmierci Jezusa jako ofiary przebłagalnej dla Boga za ludzkie grzechy . W zamian Bóg , widać ukontentowany tak miłą jego sercu ofiarą, uwolnił ludzi od grzechów, ale najwyraźniej nie od wszystkich :(." do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (24 dni temu)
trabant:   "'tylko męka i śmierć Jezusa, Jedynego z ludzi bez własnych grzechów na sumieniu, mogła być skuteczną ceną za wolność, moją i Twoją! ' Tu jest pies pogrzebany. Psem jest wykrzywienie najważniejszego przesłania Jezusa o miłości Boga do ludzi. Bóg będący miłością i Bóg - strona opisanego w cytacie geszeftu to koncepty których się nie da połączyć w sensowną całość. " do artykułu Wciąż brak miejsca!.  (25 dni temu)
trabant:   "@Serpico: orientacja czy DEZORIENTACJA?" do artykułu Rozmowa między Panem a Plebanem.  (08/12/2018)
trabant:   Głos na artykuł Rzeźnik z Eioba  (03/12/2018)
trabant:   "@Hamilton: dlaczego uważasz za prawdopodobne pedofili w sutannach może być staystycznie mniej niż w innych grupach społecznych?" do artykułu Kościół – chłopiec do bicia.  (23/11/2018)
trabant:   Głos na artykuł Oliwki w Andaluzji  (01/07/2018)Akcje

Informacje podstawowe
Login: trabant
Ranga:
Ost. logowanie: 5 godz. temu
Zarejestrowano: 29/09/2017

Statystyki
Punkty: 878
Wyświetlenia artykułów: 229
Obserwujący użytkownicy: 1
Odwiedziny profilu: 739
Przeczytane artykuły: 34
Ocenione artykuły: 44
Komentarze: 223
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska