Login lub e-mail Hasło   

podobny
Wczoraj
podobny:   "@podobny: (… usprawiedliwić)" do artykułu Gdzieś blisko..  (dzień temu)
podobny:   "@Janusz Nitkiewicz: Zgoda jeśli porównujemy lokalnie - ale w skali globalnej, obejmującej cały świat już tak nie jest i stwierdzenie o równowadze dobra i zła jest bliższe prawdy. Przecież korzystamy z taniej siły roboczej w Chinach, by w krajach zachodnich żyło nam się lepiej. Kupujemy względnie tanią odzież nie myśląc o tym, że jest wytworem wyzysku biednego człowieka. Przecież manipulacje giełdo ..." do artykułu Gdzieś blisko..  (dzień temu)
Wcześniejsze wpisy
podobny:   "@Koriolan: Samo słowo cel jest w sobie zgubne. Jeśli rozważyć średnią rozpiętość czasową życia, czy osiągniecie kresu jest tym celem? A może zaznanie w życiu jak najwięcej przyjemności? Każdy ocean ma brzeg, o czym często zapominamy … a wydaje nam się, że ocean myśli jest nieskończonością. To krótkowzroczne myślenie. Wielu już umarło z własnej i nie własnej woli. Powstały księgi mądrości dla potom ..." do artykułu Dlaczego nie jestem naukowcem ?.  (dzień temu)
podobny:   "@podobny: … ale takie już są słowa. Ich rzeczą jest gmatwać życie swoje i innych. Mieszać tak, by w końcu pogubić się w mętliku stwierdzeń i niedopowiedzeń. Ile jeszcze słów trzeba wypowiedzieć, żeby poczuć się wolnym? Ile wierszy napisać, ile rozmową zagmatwać, ile ludzi ugodzić słowem a ile słowami miłości oślepić … nikt nie wie, ale kiedyś poczuje zmęczenie, od tych bezużytecznych słów falowania … empatia … cóż za wydumane słowo, przykrywające proste: JA chce, JA oczekuje, JA wymaga!" do artykułu Gdzieś blisko..  (dzień temu)
podobny:   "@katha: Skomplikowane to i niepotrzebnie. Ja nie mówię o egoizmie jako złej rzeczy, ale o egoizmie, który jest właściwością każdego człowieka. Jak zwykle reagujesz obronnie, utożsamiając egoizm z czymś negatywnym. A on nie jest ani negatywny, ani pozytywny, jedynie właściwy każdemu człowiekowi. No i cóż, manipulując jakoś uzyskasz zamierzony efekt? Czy aby na pewno? Czyż nie mierzysz tego efektu w ..." do artykułu Gdzieś blisko..  (dzień temu)
podobny:   "@podobny: A teraz spójrzmy na mnie: często postępuję podobnie jak Ty, bo na ludzki egoizm nie ma rady. Jedyna różnica polega na tym, że zdaję sobie sprawę z tej nieodwołaloności, z tej niemożności 'wyskoczenia' poza ludzką naturę. I to mi sprawia ulgę, a nawet wywołuje śmiech z prozaiczności działania polegającego na grabieniu 'do i dla siebie' - zawsze i w każdym momencie. Uśmiercam tego wieczneg ..." do artykułu Gdzieś blisko..  (3 dni temu)
podobny:   "@podobny: Załóżmy taki scenariusz: Robisz coś empatycznego, pomagasz innym. Co czujesz wtedy? Zadowolenie z siebie? To Ty czujesz zadowolenie - to Ty zaspokajasz swoją egoistyczną potrzebę. Czujesz się 'dobra'. Druga strona też jest zadowolona - też nasyca swoją potrzebę egoizmu. Jeśli to jest takie proste dlaczego istniej ..." do artykułu Gdzieś blisko..  (3 dni temu)
podobny:   "No widzisz Kathy, tak naprawdę namawiasz do szarpania się życiem. A dlaczego nie samotność? Dlaczego ciągle tą 'samotność' musimy tłumić czymś, kimś, jakąś nadzieją na coś lepszego. Przecież te wszystkie działania są nieustająca próba zagłuszania samych siebie. Jedni piją inni narkotyzują się, jeszcze inni zabijają a niektórzy kochają i piszą wiersze ... dla oszustwa, by uniknąć prawdy, że tak naprawdę oprócz bezdennej pustki wypełnionej egoizmem - nic w nas nie ma. " do artykułu Gdzieś blisko..  (3 dni temu)
podobny:   Głos na artykuł Gdzieś blisko.  (3 dni temu)
podobny:   Głos na artykuł Dlaczego nie jestem naukowcem ?  (3 dni temu)
podobny:   "Problem w tym, że można pomyśleć, sformułować i wypowiedzieć pojęcie … problem. I to nie byle jak ale zgodnie z zasadami gramatyki. Podobnie formułuje problemy nauka .. więc tak naprawdę niedaleko można uciec od naukowej metodyki, próbując nienaukowych filozoficznych rozważań. Nie można uciec od następstwa podmiot-orzeczenie-dopełnienie. Dlatego takie rozważania są jedynie mieleniem słów w oprawie ..." do artykułu Dlaczego nie jestem naukowcem ?.  (3 dni temu)
podobny:   Głos na artykuł Kwity na prawie premiera  (7 dni temu)
podobny:   Głos na artykuł Krew smocza i Hieronim Bosch  (13 dni temu)
podobny:   Głos na artykuł Krew smocza, ogród rajski i lekarstwo  (13 dni temu)
podobny:   Głos na artykuł Tochu wawochu w obj. cyprianpolakwiara  (13 dni temu)
podobny:   Głos na artykuł Symetria czyli terra incognita.  (14 dni temu)
podobny:   Głos na artykuł Uwierzyć w istnienie Boga  (15 dni temu)
podobny:   Głos na artykuł O interesowaniu się kimś wbrew czyjejś woli  (15 dni temu)
podobny:   Głos na artykuł Rok 2019 w statystyce  (15 dni temu)
podobny:   "@Adam Jezierski: A życzenia udanej i trafnej zawiści, nienawiści i głupoty - nie było?!. A przecież tego będzie najwięcej na eioba w tym roku! Chłopaki, z całego serca Wam życzę - POZABIJAJCIE SIĘ SŁOWAMI !!!" do artykułu Myślenie magiczne zastępuje metodę naukową.  (17 dni temu)Akcje

Informacje podstawowe
Login: podobny
Ranga:
Ost. logowanie: dzień temu
Zarejestrowano: 02/05/2017

Statystyki
Punkty: 24.434
Obserwujący użytkownicy: 6
Odwiedziny profilu: 5.667
Przeczytane artykuły: 14
Ocenione artykuły: 2380
Komentarze: 1409
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska