Login lub e-mail Hasło   

podobny
Wcześniejsze wpisy
podobny:   "@pokrzywiony: I bardzo dobrze! Nie daj się kobietom uwodzić! Z mojego doświadczenia, te ich słodkie oczy służą tylko ujarzmianiu i manipulowaniu nami! A najbardziej zaspokajają je - nasze pieniądze!" do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@podobny: … raczej zauroczenie ubrane w piękne słowa poezji. Po paru wzniosłych nockach bzykania pozostaje prozaika życia, którą niektórzy też nazywają miłością, choć jest to w istocie zwykłe przyzwyczajenie." do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@Serpico: Z tymi partnerkami to prawda. Pociąg seksualny można mieć do każdej dupy, która rozstawi nogi, ale chemia, feromony - odczucie uzupełniania się można mieć w zasadzie tylko z jedną. I to niezależnie od tego z iloma facetami była. W końcu one też błądzą, w poszukiwaniu prawdziwej 'miłości', której notabene nie ma. Ułuda, ubrana w piękne słowa poezji." do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@Koriolan: Jak to? Przecież trzynasta jest gwarantowana teraz co roku?" do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@pokrzywiony: Przytul kobietę, albo - co jest bardziej higieniczne - pooglądaj Japonki!" do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@Koriolan: Semantycznie jesteś w tym samym dołku ograniczenia słowem: wiara, powiedzieć, miłość … trudno 'wyskoczyć' ponad słowo - ponad siebie, a bezsłownie odczuwać miłość? - to może być zaślepienie, które w wymianę słów niezgody - czym miłość jest naprawdę - może się przeobrazić." do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@Koriolan: Mam teraz parę dni urlopu. Miałem być w Polsce, ale zrezygnowałem z tego pomysłu. Synowie ciężko pracują, dzieci nie mają, więc ja wybrałem … spacerowanie po tutejszych polach i lasach z Kajratem i … butelką brandy." do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@pokrzywiony: Oj, uważaj na reakcję odrzutową gazów … tzn. myślę, że to świetna 'zabawa' (pożywka) dla naszych bakterii. " do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@Serpico: To tylko słowa i aż słowa. Czasami konstatuję sobie, że słowa i z ich powodu wielu ludzi straciło życie. To tak jakby ulec swojemu mózgowi i z tego powodu ukarać całe ciało. Bezsens - słowa powstają i przemijają, ale ich konsekwencje czasami odczuwane są przez stulecia. Piszę właśnie art. o ich pochodzeniu, ale nie z tej lingwistycznej bazy, ale tej stanowiącej podstawę funkcjonowania człowieka." do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@Koriolan: Pewnie trudno odpowiedzieć na pytanie kim jesteśmy, bo pytanie samo w sobie jest tylko konstrukcja gramatyczną, która nie przenosi i nie może przenieść żadnej prawdy. A przyczyna tego jest … przyczyna: myślimy zawsze w układzie przyczyna-skutek, która prowadzi nas nie tylko do absurdalnych pytań ale i do absurdalnych odpowiedzi. Wystarczą dwa przykłady myślenia przyczyna- ..." do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@Serpico: Nie wiem, może mam jakieś stare konta, ale zawsze staram się korzystać z jednego - innych nie pamiętam. Zresztą po co mi to by było? Kiedyś próbowałem w ten sposób rozmawiać sam ze soba, ale mi się to znudziło. Myślę, że wielość kont to problem psychiczny piszącego, który pod różnymi postaciami, chce rozmyć to kim jest naprawdę." do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@Koriolan: Powiedz mi Koriolan, czy ten Wróbel to naprawdę taka ciemna postać jak g tu Serpico maluje? Skąd bierze się lub brała się jego 'nienawiść' do innych?" do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@Serpico: A ja znalazłem sposób … przynajmniej tak mi się wydaje. Bywam tutaj rzadko … pisze tu jak sobie trochę wypiję, bo inaczej nie warto. Zlikwidowałem wszystkie arty, jak już to wielu zrobiło i wiję sobie gniazdko na innych blogach - nigdy nie zaczynając od atakowania, czyli srania we własne gniazdo. Staram się być spolegliwy, taki - jaki z natury jestem." do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@Serpico: a co to ma wspólnego z językiem (mową) nienawiści …?" do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@Serpico: Hmm … przecież to nie wina Wróbla, ale właściciela eioba, który nie potrafi (nie chce) moderować. To idealne miejsce dla 'przestępców', którym wypowiedzi słowne uchodzą bezkarnie - to bezprawie, które kreuje sam administrator - a ty, biedny odbiorco cierpisz, bo każdy może ci nasrać słowami dowoli (łącznie ze mną). Chcesz ścigać Wróbla? - ścigaj najpierw administratora, albo … zmień portal." do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@Serpico: No tak - coś powiedział, coś napisał, coś kombinował - i teraz to jest podstawowy punkt odniesienia Twojego życia. Co za głupota! Co za ograniczenie!. Ja też przeklinałem, ja też nienawidziłem, ja też obrażałem - ale gdybym miał sobie to przypominać w każdym momencie życia - jaki by to miało sens? Lepiej już byłoby się powiesić - spokój dla wszystkich. Nigdy nie zastanawi ..." do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@Koriolan: No tak, masz rację … więc o co ten cały ambaras? Chcesz powiedzieć, że człowiek wyróżniony umiejętnością myślenia, jest poza prawem przyciągania statków kosmicznych i … śmieci? Że ma coś innego do rzeczy?" do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@Serpico: bo widzisz opowiadając się za jakąś stroną, poglądem, nic nie zyskujemy, poza uzależnieniem … od prawdy czyjejś. A w czym twoja prawda o życiu jest lepsza od prawdy Koriolana? Ty się z czymś nie zgadzasz i nazywasz to co nie lubisz po imieniu. Dlaczego odpierasz to prawo innym? To, że ktoś myśli tak jak Koriolan i język którego używa, żeby to wyrazić, świadczy o tym że jest, że istnieje, ..." do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@podobny: no jeszcze pozostaje coś co nazywa się społeczna oceną - ocena zbiorowości. Więc mamy partie polityczne, ludzi, którzy decydują za nas co dobre a co złe - ale i tu są wyraźne podziały i różne wartościowania tych samych zachowań, zjawisk. Może opowiedzieć się za jakąś strona - ale zawsze w ten sposób drugą (inną) stronę będziesz ranił. No, skoro takie jest życie i nie można ..." do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@podobny: Z bezprawia manipulacji nie da się wyjść … jest immanentna, towarzysząca nam na co dzień w życiu, kryjąca się za każdą oceną tego co inni myślą. Zawsze bronimy swoich wartości. I zawsze walczymy z wrogami którzy myślą inaczej. To matrix z którego nie da się wyjść. Czy myślisz, że Hamilton, Seta, czy Koriolan dobrze mi życzą? Nie - oni tylko chcą, że by ich prawda była na wierzchu. I ten ..." do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@podobny: Manipulacja (słowem, faktami) jest podstawowym, obronnym sposobem myślenia człowieka, który grabi zawsze do siebie … jako czyni to powszechna grawitacja (a nawet elektromagnetyzm)." do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@Serpico: Hmm … a ty nie manipulujesz zestawiając i interpretując różne fakty w ten sposób, żeby potwierdzały twoje myślenie …?" do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@podobny: … i za nasze niepowodzenia." do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@Koriolan: Widzisz, jest taka piaskownica, w której każdy z nas będąc dzieckiem się bawił. I okazało się, że wszystkie domki z piasku przeobraziły się w gówno dorosłości. Wszystko co było ideałem dzieciństwa okazało się nieprawda. I teraz robak zwątpienia nas toczy. I ciągle szukamy winnych tego nie w tych domkach z pasku ale innych, którzy je zburzyli. Mamy pretensję do świata, że nie jest taki j ..." do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)
podobny:   "@Serpico: Popieram! Najpierw zajrzyj w głąb siebie i zastanów się, skąd twoje opinie pochodzą jak się rodzą …? Znajdziesz źródło? Wątpię. Ale to nie ma znaczenia, bo z wiru swoich negatywnych myśli będziesz wciąż korzystał. Chce być pozytywny - ale to wciąż komuś przeszkadza. Cokolwiek bym nie napisał zawsze odbierane jest negatywnie. Dlaczego? Ponieważ postanowiłem być kiedyś otwar ..." do artykułu Ateizm czy wiara w Boga..  (30/09/2019)Akcje

Informacje podstawowe
Login: podobny
Ranga:
Ost. logowanie: 19 godz. temu
Zarejestrowano: 02/05/2017

Statystyki
Punkty: 24.041
Obserwujący użytkownicy: 6
Odwiedziny profilu: 5.073
Przeczytane artykuły: 12
Ocenione artykuły: 2355
Komentarze: 1375
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska