Login lub e-mail Hasło   

Remter

"Uczyć się i nie myśleć to strata czasu, myśleć i nie uczyć się to niebezpieczeństwo..." ( Konfucjusz )

Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem oraz powinni postępować w stosunku do siebie wzajemnie w duchu braterstwa. więcej informacjiWcześniejsze wpisy
Remter:   "@Koriolan:Dobra nowina dla mnie wiąże się z innym Chrystusem jakiego głoszą zakłamane religie... Zbawienie jest wybawieniem od ludzia w jakim przychodzimy odziani na ten świat i przekształceniu nas w Człowieka a tego może dokonać nie religia a Duch Święty o ile zamieszka w ludziu poddanym Prawu Życia . Badajcie Duchy - oto nasze zadanie ..." do artykułu Smutna refleksja....  (15/01/2019)
Remter:   "@pokrzywiony: Cóż... kult nie zawsze może być prawdą. Moralność cywilizacji żydowskiej opiera się na sytuacji w jakiej Żyd się znajdzie … tego dowodzi Talmud i Biblia. I ta moralność, jak rak toczy inne cywilizacje oparte na wypracowywaniu istnienia w dobrobycie … " do artykułu Smutna refleksja....  (15/01/2019)
Remter:   "@podobny: Przeszłam już etap wiary … nie myślę o pokoju, ani o nim nie piszę... gdyż subiektywnie wiem od wewnątrz, iż ta ludzkość nie rozumie jednej rzeczy; to, że pokój się stanowi odwiecznymi prawami Życia. 'Co siejesz to żąć będziesz' Paradoksy wynikają z religijności zakreślonej myśleniem ludzia nt drugiego ludzia. To, że ktoś działa w intencji wywoływania w człowieku strachu to wcale nie zna ..." do artykułu Smutna refleksja....  (15/01/2019)
Remter:   Głos na artykuł ...droga do nikąd...  (15/01/2019)
Remter:   "@podobny: Dobro wynika z przejawu piękna i smaku a zło z brzydoty i niesmaku. Dobro nigdy nie zrodzi zła ani odwrotnie... jak będzie dużo złego to powstanie zniewolenie... a ono nie jest dobrem... Ileż krzywdy trzeba drugiemu uczynić aby go zniewolić … Wolność kosztuje, za nią płaci się dobrobytem... zniewolony został ograbiony z dobrobytu na rzecz produkcji pasożytów... dla których niebawem syste ..." do artykułu ...droga do nikąd....  (15/01/2019)
Remter:   Głos na artykuł Kargul, podejdź no do płota! ("Sami swoi")  (15/01/2019)
Remter:   Popularny artykuł: Smutna refleksja...  (14/01/2019)
Remter:   "@Koriolan: Kim jestem ? Ciałem żywiącym się Światłem... Dopóki ono żyje, ja mam możliwość smakowania Życia w świadomości istnienia. Kiedy ono umiera - Światło odchodzi a moja świadomość życia umiera... Bez odczuwania świadomości Życia … moje Ja umiera... Odczucie śmierci zaznajesz w utracie przytomności. Śmierć oznacza nie istnienie... Jestem w ciele istotą czującą … poza ciałem nie żyję i nic nie ..." do artykułu Smutna refleksja....  (14/01/2019)
Remter:   "@Koriolan: Psalm 82, 6-8 wyjaśnia kto jest bogiem ? Jest nim ludź! Czy możesz przewidzieć jego działania, pragnienia , intencje, odczucia itd. ? Bóg - ludź jest nieprzewidywalny … ta polemika to potwierdza." do artykułu Avatar.  (14/01/2019)
Remter:   Głos na artykuł Krytyk w kąpieli  (14/01/2019)
Remter:   Głos na artykuł Avatar  (14/01/2019)
Remter:   "Bóg jest potrzebny chociażby do takiej polemiki https://www.youtube.com/watch?v=Gc5hndrQHlw&index=2& list=PLncLgyISpmSPnSXMNqjiTBvJGljKZeQc0&t=0s link jest do 1 cz. a części jest 4" do artykułu Avatar.  (14/01/2019)
Remter:   Nowy artykuł Smutna refleksja...  (14/01/2019)
Remter:   "@SerpicoLightVersion: Przeszłość dla mnie …. a strona może istnieć... ja nie mam na to wpływu... zresztą wolność każdemu się należy... Nic za darmo nikt nie otrzymuje... za to płaci się niewolnictwem własnej duszy, lub zabieranej nam coraz więcej kasy na podatki... " do artykułu Jestem....  (16/07/2018)
Remter:   "@podobny: Wiarę zamieniam na zaufanie … Na wiarę nie trzeba zapracować … ale na zaufanie trzeba się napracować . Nie pragnę aby koło mnie stali 'braciszkowie wiary' lecz towarzysze zaufania … ;)" do artykułu Jestem....  (16/07/2018)
Remter:   "@SerpicoLightVersion: Misiem jest śmierć... tylko ona zabiera lęk w trosce o bezpieczeństwo. Jej czarny mrok odczułam już trzy razy we własnym życiu . I za każdym razem budziłam się z innym odczuwaniem Życia..." do artykułu Jestem....  (16/07/2018)
Remter:   "@SerpicoLightVersion: Nie jestem przedstawicielem żadnego kościoła... wyraz 'odzyskania' kojarzy mi się z intencją jaka ma przyświecać wyprowadzaniu ludzi z ich religii do innej - rzekomo tej prawdziwej... To jest odzysk - rzekomo tego pragnie bóg … A to wszystko jest kłamstwem, które pewnego dnia pokona Szczerość … " do artykułu Jestem....  (16/07/2018)
Remter:   "@SerpicoLightVersion: I z tego miksu powstaje mój własny miks , którego dalej miksuję wg własnych odczuć... uważam , iż moje własne odczucia a nie cudza literatura podpowiadają z czym lub kim mam do czynienia... Jestem ciekawa wielu zjawisk w moim życiu … jak i wątpliwości jakie mnie ogarniają … Z doświadczenia własnego wiem, iż jeżeli pojawia się pytanie na które nie znam odpowiedzi … to i tak z ..." do artykułu Jestem....  (16/07/2018)
Remter:   "@Hamilton:I tutaj z Tobą się zgadzam. Każdy z nas uważa własne bzdury za prawdy... ale to są tylko nasze przekonania. Różnica polega tylko na tym, iż szczerość pomaga się przyznać do wszystkiego i pośmiać się z samych siebie... Świadomość 'Jestem' jej zrozumienie dla ludu pozwoliło tym pasożytom wciągnąć ludzi w fanatyzm. Z fanatyzmu o własnych siłach trudno wyjść, a co dopiero powiedzieć o wyjści ..." do artykułu Jestem....  (16/07/2018)
Remter:   "@podobny: Droga do zbawienia jest wąziutka i niewielu ją znajduje... lecz w wielu religiach prostaczkowie mają tak silną wiarę, dzięki której w jednym momencie otworzą się ich oczy na Światło Życia... " do artykułu Jestem....  (15/07/2018)
Remter:   "@Hamilton: Czy siedzenie na laurach i samozadowolenie wystarczą do poznania tego Nieznanego ?" do artykułu Jestem....  (15/07/2018)
Remter:   "@Hamilton: Bzdury opowiadasz … pokaż mi choć jedną osobę zbawioną od systemu... każda z tych religii jest cząstką całości... natomiast Watchman Nee w swojej książce Człowiek Duchowy wypowiedział pewne założenie, które można doświadczyć jedynie we własnym duchu , a mianowicie, iż Ojciec niebiański nie potrzebuje nic z Ciebie, potrzebuje Ciebie , aby dać obraz swój a nie wyobrażenie grzesznego człow ..." do artykułu Jestem....  (15/07/2018)
Remter:   Głos na artykuł Przycisk  (15/07/2018)
Remter:   Nowy artykuł Jestem...  (15/07/2018)
Remter:   Popularny artykuł: Jakie słowo Sokrates uważał za wolne ?  (05/07/2018)Akcje

Informacje podstawowe
Login: remter
Ranga:
Ost. logowanie: 19/03/2019
Zarejestrowano: 21/12/2010

Statystyki
Punkty: 356.852
Wyświetlenia artykułów: 40.065
Obserwujący użytkownicy: 43
Odwiedziny profilu: 55.030
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 2648
Komentarze: 6800
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska