Login lub e-mail Hasło   

moramarth
Wcześniejsze wpisy
moramarth:   "Dzięki i życzę dużo promiennego ciepła naszego Słoneczka zwłaszcza na spacerach! " do artykułu Dlaczego idąc na wybory, wyboru nie dokonam?.  (06/10/2011)
moramarth:   "Moich 20 lat prób i błędów w kwestii wyborów to moim zdaniem wystarczy. A wieczny na tym 'padole łez' nie jestem więc nie zamierzam nikomu dawać mojego mandatu do zmarnowania kolejnych czterech lat. Czas włączyć egoizm. " do artykułu Dlaczego idąc na wybory, wyboru nie dokonam?.  (06/10/2011)
moramarth:   "Mam prośbę przeczytaj Ewangelia wg Mateusza rozdział 5 werset 17 i przestań manipulować ludźmi w tym względzie. Ja rozumiem, że większość Polaków zwłaszcza jej katolicka część nie zna własnego Pisma, ale musisz liczyć się z tym, że jednak ktoś zada sobie trud i zweryfikuje Twoje tezy. Pozdrawiam!" do artykułu Mojżesz, albo Pan Jezus! Wybierz dobrze....  (06/10/2011)
moramarth:   "Bardzo prosta ta Historia, szkoda, że naprawdę taka nie jest. A co do dokumentów to jeszcze wiele jest nie odkrytych i głoszenie 'prawd objawionych' wydaje się lekkim nadużyciem. Mój historyk mawiał, iż Historia kończy się na 1800 roku, dalej to już niestety POLITYKA. Pozdrawiam!" do artykułu Dawno przesądzona sprawa..  (06/10/2011)
moramarth:   "Ja tylko w kwestii formalnej - TORA - jest nierozerwalną częścią Biblii, to słynny Pięcioksiąg, czyli Księgi Mojżeszowe. Przed napisaniem artykułu należy sie przygotować. Druga to Nergal wg jego słów, patrz wywiad w Newsweeku jest ateistą nie satanistą, a satanizm traktuje jako wyraz buntu i niezgody na zastaną rzeczywistość. Czyli zgodnie z logiką Torę także zniszczył, a Szatan jest tu metaforą, a nie gloryfikacją Zła w ujęciu biblijnym. " do artykułu Nergal - Polska jest Katolicka!.  (06/10/2011)
moramarth:   Odrzuca artykuł Nergal - Polska jest Katolicka!  (06/10/2011)
moramarth:   Nowy artykuł Religia anarchiczna, a jakość demokracji  (05/10/2011)
moramarth:   Głos na artykuł Czesi i Kościół  (15/09/2011)
moramarth:   "Świetne, bo proste, a w sumie tłumaczy skomplikowane sprawy!" do artykułu Jak wyglądają niebo i piekło.  (15/09/2011)
moramarth:   Głos na artykuł Nie będę przepraszał Żydów  (05/09/2011)
moramarth:   "Bardziej przypomina mi to jazdę po 'drogach' w Himalajach, albo w Andach, przepełniony wrak autobusu pędzi po krawędzi przepaści, a katastrofa i tak jest nieunikniona. Tak to jest jak się igra z ideą rozwoju i postępu " do artykułu Kościół na s(krzyż)owaniu.  (04/09/2011)
moramarth:   "W końcu ktoś dostrzegł, iż ko-re-k w swej istocie jest areligijny, a wymachiwanie naukami Joszuy z Nazaretu jest jeno pozorem i elementem gry ze Światem. Jeżeli przyjąć koncepcję zwolenników spiskowej teorii o mitycznym globalnym rządzie to właśnie hierarchia ko-r-kowa wciąż aspiruje do tego miana, aczkolwiek trzeba uczciwie stwierdzić, iż wyrosła jej konkurencja - islam. Pytanie brzmi, bo skoro n ..." do artykułu Kościół Katolicki, a religia..  (04/09/2011)
moramarth:   "Do Roberta M: W artykule nie było mowy nic o konstytucji RP, to raz, w Polsce nie wszystkie wyznania są traktowane zgodnie z konstytucją, to dwa. Taki Oświecony Gość powinien to wiedzieć! " do artykułu Skąd wiem że wasz Bóg nie istnieje?.  (04/09/2011)
moramarth:   "Tak dla porządku - Budda nie jest bogiem tylko oświeconym. Jak się o czymś pisze to należy znać chociaż podstawy bo wychodza brednie, albo gorzej jest to oznaka nieuctwa. " do artykułu Skąd wiem że wasz Bóg nie istnieje?.  (04/09/2011)
moramarth:   "To dotyczy także ateistów, a twój artykuł jest po prostu ateistycznym kazaniem, czy tego chcesz czy nie. Z jednym tylko się zgodzę Religia niesie w sobie zagrożenie, ale w momencie kiedy jest mocno zinstytucjonalizowana, albo ociera się o monopol. Ten sam grzech dotyczy państwowego ateizmu, powtórzę za tobą, 'czy tego chcesz czy nie' w bloku wschodnim panował w sensie wyznawanej filozofii sprawowa ..." do artykułu Dlaczego religia nie gwarantuje moralności.  (04/09/2011)
moramarth:   "1. Dyskutujemy o genezie satanizmu, jako elemencie przekazu biblijnego, a nie o źródłach z jakich czerpali autorzy Biblii, bo to zrozumiałe, że mają starożytną metrykę. 2. Tylko Żydzi nie stworzyli kultu szatana, a o nim dyskutujemy, kultura chrześcijańska owszem. 3.Co do genezy i fundamentów gnostycyzmu to polecam stronę Prokopiuka. 4. Personalizacja, a nie personifikacj ..." do artykułu O Satanistach bez mitów.  (09/05/2011)
moramarth:   "To, że źródła satanizmu tkwią w Biblii to jest fakt, a nie przecenianie jej roli w tej materii. Nie wolno mylić demonologii pogańskiej, która wraz z całym panteonem bóstw uległa procesowi satanizacji w momencie upaństwowienia chrześcijaństwa. Gnostycyzm pojawił się pod wpływem chrześcijaństwa i wspomnianego przez Ciebie zoroastryzmu czy inaczej mazdaizmu, bodajże najbardziej dualistycznego wyznani ..." do artykułu O Satanistach bez mitów.  (08/05/2011)
moramarth:   "Ten o satanistach skrewiłeś, ale co do tego tekstu to pełen szacunek. Mitologizacja w stylu arkadyjskim, niektórych zdarzeń z historii Polski, uprawiana przez prawomyślnych historyków zaczyna ocierać się o farsę. MEN-owi edukacja(nauczanie), pomyliła się z indoktrynacją. Nie rozumiem dlaczego głowa p.Hall jeszcze nie 'spadła'." do artykułu Konstytucja 3 Maja a biskupi kościoła.  (08/05/2011)
moramarth:   "Jeśli się nie pogniewasz to pod twoim tekstem dołożę jeszcze jedną cegiełkę. Oprócz tego, iż sataniści swój ateizm jak na mitotwórców przystało ubierają w szaty ekskluzywnego klubu intelektualnej elity. Co jest groteskowe jeżeli weźmie się pod uwagę gdzie tak naprawdę leżą jego jego źródła, których tak intensywnie się wypierają. To oczywiste, że źródła leżą w Biblii i to nie magika z LA, tylko tej ..." do artykułu O Satanistach bez mitów.  (08/05/2011)
moramarth:   "Jeśli chodzi o Batory nigdy się nie określiła jako wyznawczyni diabła, ani faktycznie w przeciwieństwie do Raisa, historycy nie znaleźli powiązań z tym kultem. Co nie umniejsza jej zbrodni to oczywiste." do artykułu O Satanistach bez mitów.  (08/05/2011)Akcje

Informacje podstawowe
Login: moramarth
Ranga:
Ost. logowanie: 06/01/2012
Zarejestrowano: 08/05/2011

Statystyki
Punkty: 1.923
Wyświetlenia artykułów: 1.810
Odwiedziny profilu: 2.224
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 4
Komentarze: 20
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska