Login lub e-mail Hasło   

Mat87

"Religia to opium dla ludu"..ale żeby tak całe życie na haju..?

"Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli — źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi to zasługa religii". - Steven Weinberg |||||||| Foto z podjazdu na Liwocz, konkretnie zmęczony :D >>>>Wcześniejsze wpisy
Mat87:   "To zależy od regionu, ale przyglądając się poziomowi bezrobocia w Polsce i temu jak wiele osób pracuje w supermarketach, możliwa jest jedynie rotacja stanowisk, bo na tych kasach roboty na razie pracować nie będą a z braku lepszej opcji i kasa dla niektórych jest jedyną szansą na zatrudnienie. " do artykułu Uśmiech przez zaciśnięte zęby.  (05/07/2010)
Mat87:   "Żarłoczny kapitalizm plus nadmierna konsumpcja i mamy takie przejawy 'empatii' w tym katolickim kraju. Nauki kościoła jak zwykle pozostają w jego czterech ścianach a ludzie miłują bliźniego swego w swoisty sposób." do artykułu Uśmiech przez zaciśnięte zęby.  (05/07/2010)
Mat87:   "Proroctwa mają to do siebie, że często budzą ironię, bo się nie sprawdzają. Należałoby wyjść od tego, że tworzone są przez ludzi. Drugi problem, iluż to już wielkich proroków przepowiadało koniec świata w 2000, 2012 i jak do tej pory Ziemia ma sie nieźle? Prorocy izraelscy nie byli w kwestii wiarygodności wyjątkiem. O wrodzonej wrogości Żydów do chrześcijan nie wypowiadam się, nie miałem ..." do artykułu Logika wyborów.  (28/06/2010)
Mat87:   "Co do Jezusa nie zgodzę się, patrzy pani na te sprawy jednostronnie. Tak naprawde wizerunek Jezusa i jego otoczenia w postaci uczniów znany jest z tekstów biblijnych, a te jak wiadomo nie mogą być w pełni wiarygodne. Weźmy takiego Jezusa. Pani uważa że oni nie marnowali życia i poprzez ich poświęcenie chrześcijaństwo miało szanse się rozwinąć. Proponuje przeczytać to, co napisze poniżej: ..." do artykułu Logika wyborów.  (28/06/2010)
Mat87:   "W to nie trzeba wierzyć. Logiczne jest dla osób uważających się za myślące, że tak musiało być, znając zaangażowanie katolickich duchownych w krzewienie wiary chrześcijańskiej. Logiczne, że wszelkie nieścisłości w tekstach musiały być koloryzowane i przeinaczane, aby były zgodne z założeniami powszechnie głoszonymi. Kto w pełni zmysłów strzeli sobie w stopę? Kto powieli argument przeczący formułom ..." do artykułu W oczekiwaniu na nowy dogmat.  (26/06/2010)
Mat87:   "Rzadko czytam takie emocjonalne wyłonienia, ale wszystkiego w życiu trzeba spróbować :D Moim zdaniem ostatnie zdanie artykułu w opisanym przypadku jest bez sensu. Przecież kiedyś był to chłopiec (dziecinny, nie w pełni rozwinięty pod każdym względem którego na dobrą sprawę nawet nie poznałaś) a teraz jest to całkiem inny, dorosły człowiek i pewnie tylko imie które pamiętasz jest wspólne dla tych dwóch osób. " do artykułu Niefortunna pierwsza randka - humoreska.  (26/06/2010)
Mat87:   "Widzieć, nie znaczy tylko patrzeć? Skoro widzenie jest nierozerwalnie złączone z patrzeniem i narządami mózg-oczy, to co więcej może zobaczyć mózg, skoro wszelkie bodźce wzrokowe odbierane i przekazywane są przez oczy? 'często obdarzamy narząd wzroku zbyt dużym zaufaniem - czy rzeczywiście wzrok jest rzetelnym źródłem informacji o otaczającej nas rzeczywistości?' Wzrok przeka ..." do artykułu Patrzeć nie znaczy widzieć.  (26/06/2010)
Mat87:   "Mniej rozmawiania przez telefon czy malowania się w samochodowym lusterku, a wszystko na drodze będzie widoczne. Filmiki ładnie pokazują, jak można robić własny mózg w balona. Mózg ma też problem z tzw. 'figurami niemożliwymi' czy pewnymi obrazkami przedstawiającymi koła o różnej tonacji barw, która sprawia wrażenie, ze one się kręcą." do artykułu Patrzeć nie znaczy widzieć.  (26/06/2010)
Mat87:   "Mierny merytorycznie bo to reklamówka portalu agnostyków jakby ktoś nie zauważył. Autorowi chyba nie zależy na dyskusji pod jego artykułem, bo celem pierwszorzednym jest przecież przyciągnięcie zainteresowanych ogólnikami do portalu właściwego. Co do tej protezy umysłowej, na pewno jest to obraźliwe, co nie zmienia faktu że jednocześnie trafne. Jak Pan nazwie ingoranctwo osoby, która przyjm ..." do artykułu Skąd wzięła się religia i dlaczego jest bezpodstawna?.  (26/06/2010)
Mat87:   "Najlepiej gdyby całym systemem politycznym i gospodarczym państwa zarządzali jacyś eksperci w określonych dziedzinach, wybierani przez równie obeznane w temacie persony w jakiejś komisji. Ale to dość perfekcjonistyczna opcja. Np. przystąpienie Polski do UE to nie świadomy wybór Polaków oparty na analizie SWOT całej sytuacji bo na to miała ochote i czas tylko garstka zainteresowanych a nie masy pra ..." do artykułu Logika wyborów.  (26/06/2010)
Mat87:   "Dokładnie, wokół ludzie mówią tylko o Kaczyńskim i Komorowskim, jakby zapomnieli że istnieją też inni kandydaci. Jak wielką manipulacją są tzw. 'sondaże' pokazały ostatnie mocno rozbieżne prognozy TVN i TVP. Moim zdaniem demokracja w obliczu XXI wieku wydaje się systemem przestarzałym, gdzie przy pomocy odpowiednich działań marketingowych można w wyraźny sposób ukierunkować sposób głosowania większości, która zwykle nawet nie zna programu wyborczego każdego z kandydatów. " do artykułu Logika wyborów.  (26/06/2010)
Mat87:   Głos na artykuł Fryderyk Nietzsche o religii  (16/05/2010)
Mat87:   Głos na artykuł Zapładnianie, czyli dupczenie się wiernych.  (11/05/2010)
Mat87:   "Nie ma to jak porcja dobrego dowcipu na koniec dnia. Brzmi 'średniowiecznie', choć nie zdziwiłbym się, jakby to były zalecenia z okresu Polski przedwojennej." do artykułu Zapładnianie, czyli dupczenie się wiernych..  (11/05/2010)
Mat87:   "Kto czci to czci ;)" do artykułu Święty napletek..  (11/05/2010)
Mat87:   "Walka z takimi artykułami, to jak walka z wiatrakami. No ale fakt faktem, trzeba odrzucać bo eioba.pl to nie słup na który nakleja się niechciane reklamy." do artykułu Powody (nie) odrzucania.  (10/05/2010)
Mat87:   "Praktycznie te same ptaki widuje u siebie w mieście. Artykuł nasuwa jeszcze ciekawszy temat przystosowania się dzikich ptaków do warunków miejskiego życia. Kiedyś dziwiłem się, dlaczego kawki zrzucają z sygnalizacji ulicznej czy latarni twarde orzeczy, skoro i tak ich nie rozbiją. Okazało się że motywuje je do tego ruch samochodów, które ułatwiają im robotę i rozłupują te orzechy. ..." do artykułu Ptaki żyjące w miastach.  (10/05/2010)
Mat87:   "Samym malowaniem się jeszcze nikt nie zarobił na życie. Czytaniem pewnych kolorowych czasopism również. Rozumu i wiedzy tą drogą także się nie nabywa. Skoro więc nie pracuje się jako modelka, gwiazda porno czy pogodynka trzeba znaleźć frajera, który taką lalę będzie utrzymywał. For fun puściłbym taką tapeciarę na mtb na pierwszą lepszą górkę. Widok jaki zastałbym kilka minut potem w ..." do artykułu Plastikowe kobiety.  (10/03/2010)
Mat87:   "Zwykle towar ma przyciągnąć pięknym opakowaniem, to kusi klienta aby spróbować. To co znajduje się w środku może jednak budzić rozczarowanie. Towaru wtedy można się pozbyć. " do artykułu Plastikowe kobiety.  (10/03/2010)
Mat87:   "Destylacja nie wchodzi w grę ;)" do artykułu Ż u r a w i n a.  (10/03/2010)
Mat87:   "Spoko, tylko gdzie ją można dostać? Po lasach nikt tego raczej szukać nie będzie, w sklepach jak do tej pory tylko raz przypadkiem się z na nią natknąłem (owoce suszone). Sadzić nie mam zamiaru, więc może pisząc artykuł warto zamieścić informacje, gdzie to mozna dostać." do artykułu Ż u r a w i n a.  (10/03/2010)
Mat87:   Odrzuca artykuł Religia i wiara  (09/03/2010)
Mat87:   "Ludziom wystarczyłaby etyka, aby mogli posiadać określony system wartości typowy dla społeczności w której przebywają. Jednak zawsze w każdej grupie, czy to zwierząt czy ludzi, znajdą się słabsze jednostki, które stanowią podatny grunt dla istnienie religii. Jesteś życiowym niedorajdą? Nie radzisz sobie z własnymi problemami? Módł się do Boga, może przez duże M zrobi coś za Ciebie i jakoś przejdzi ..." do artykułu Religia i wiara.  (09/03/2010)
Mat87:   "Proponuje usunąć profil Rodzice.net. lub zmianę nazwy profilu na: Rodzicekatoliccy.net. Skoro propaguje się na nim treści przeznaczone dla rodziców wychowujących dzieci to prosze nie podpinać do tego religijnej ideologii. Normalni rodzice i tak wiedzą, że powinni dziecku dać wybór czy będzie ono chciało świadomie wyznawać jakąkolwiek religię, a nie powielać schemat indoktrynowania od niemowlęcia. " do artykułu Religia i wiara.  (09/03/2010)
Mat87:   "Szkoda człowieka i zmarnowanej szansy..torpedowanie jego pomysłów to swoisty 'polnische wirtschaft' w prl-owskim wydaniu." do artykułu Zmarł polski Bill Gates.  (08/03/2010)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17 18
Następna »


Akcje

Informacje podstawowe
Login: grandii
Ranga:
Ost. logowanie: 03/04/2015
Zarejestrowano: 28/01/2008

Statystyki
Punkty: 1.467
Obserwujący użytkownicy: 4
Odwiedziny profilu: 14.007
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 40
Komentarze: 395
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska