Login lub e-mail Hasło   

Wojciech Adamus
Wcześniejsze wpisy
nse:   "http://www.eioba.pl/a/5hmb/mediacje-w-sprawach-karnych-a-wymiar-kary#post364665 ... co Pan o tym mysli ?" do profilu Wojciech Adamus.  (14/07/2017)
Wojciech Adamus:   "@Mariusz Kajstura: Nie sądzę, aby to miało się zmienić. Myślę, że ustawodawstwo będzie zmierzać w kierunku jeszcze większego zagmatwania. Sądzę tak dlatego, że mamy z niespotykanym od dawna nawałem nowelizacji ustaw (w tym kodeksów, np. KK, KPK, KW). Tworzy się coraz więcej sytuacji kolizji norm prawnych, o których pisaliśmy powyżej, do tego dochodzi ustawodawstwo unijne (dyrektywy), które z mocy ..." do artykułu Podwójna moralność PiS-u - kwestia Sejmowej Komisji Śledczej.  (04/12/2016)
Wojciech Adamus:   "@Mariusz Kajstura: Ja radzę sobie zupełnie dobrze, gdyż na co dzień mam z tą materią do czynienia. Proszę mi wierzyć, często zdarza się, że np. Sąd Najwyższy w dwóch gatunkowo jednakowych sprawach udziela kompletnie rozbieżnych rozstrzygnięć. Nie jest to oczywiście zjawisko pożądane, gdyż wprowadza zamęt wśród społeczeństwa, podważa stałość prawa. Prawnik starorzymski Ulpian sformułował za ..." do artykułu Podwójna moralność PiS-u - kwestia Sejmowej Komisji Śledczej.  (03/12/2016)
Wojciech Adamus:   "@Mariusz Kajstura: Oczywiście nie da się przestrzegać zasad sprzecznych ze sobą. W celu uniknięcia kolizji stosuje się tzw. reguły (klauzule) derogacyjne oraz reguły kolizyjne. Te drugie to przede wszystkim: a/. lex specialis derogat legi generali b/. lex superior derogat legi inferiori c/. lex posterior derogat legi priori. Do tzw. re ..." do artykułu Podwójna moralność PiS-u - kwestia Sejmowej Komisji Śledczej.  (03/12/2016)
Wojciech Adamus:   "@Mariusz Kajstura: Błąd nie leży w zasadach (oczywiście nie wszystkie one są słuszne), ale w czynniku ludzkim, który owe zasady gwałci. Zasady mają sens - mówimy oczywiście o zasadach prawa pozytywnego czyli stanowionego. Mają one zawsze jakąś ratio legis, a więc postawę ich powstania, uchwalenia. Tą podstawą może być moralność, zasady współżycia społecznego, prawo naturalne itd. Oczywiśc ..." do artykułu Podwójna moralność PiS-u - kwestia Sejmowej Komisji Śledczej.  (03/12/2016)
Wojciech Adamus:   "@Mariusz Kajstura: Ponieważ artykuł dotyczy materii prawnej dlatego odniosę się do pojmowania terminu 'zasada prawna'. Należy ją rozumieć w prawie przede wszystkim jako tzw. zasadę prawa w ujęciu dyrektywalnym – dyrektywę postępowania, którą da się wyinterpretować z tekstu prawnego lub wywnioskować z norm prawnych wyinterpretowanych z tego tekstu i która jest przez to prawnie wią ..." do artykułu Podwójna moralność PiS-u - kwestia Sejmowej Komisji Śledczej.  (03/12/2016)
nse:   "Dzień dobry, czy mógłby Pan zerknąć na te profile ?? http://www.eioba.pl/paula , http://www.eioba.pl/dylsowizdrzal" do profilu Wojciech Adamus.  (01/12/2016)
Wojciech Adamus:   "@swistak: Co do pism i książek Marii Valtorty, publikacje te znalazły mnóstwo czytelników, ale Kościół kilka razy przestrzegał wiernych, że twórczość tej kobiety nie ma w sobie nic nadprzyrodzonego. Maria Valtorta miała i ma gorących zwolenników. Wśród wielbicieli jej twórczości nie brakowało osób starających się przekonać, że książki włoskiej pisarki są wynikiem objawienia. Ich arg ..." do artykułu Polski charakter narodowy - myśli na Święto Niepodległości.  (22/11/2016)
Wojciech Adamus:   "@Kanon24pl: Dziękuję za rzeczowy komentarz. Oczywiście w zupełności go podzielam." do artykułu Polski charakter narodowy - myśli na Święto Niepodległości.  (20/11/2016)
Wojciech Adamus:   "@Szymon Bachir: Dzięki, Panie Szymonie. Trzeba pisać i mówić prawdę. Pozdrawiam Pana serdecznie. " do artykułu Polski charakter narodowy - myśli na Święto Niepodległości.  (12/11/2016)
Wojciech Adamus:   "@Janusz Nitkiewicz: Tak jest Panie Januszu. Szacunek za doskonałe wyczucie kwestii." do artykułu Społeczeństwo otwarte.  (11/11/2016)
Wojciech Adamus:   "@Henear: Nie mogę nic dodać do Pańskiej wypowiedzi, jest ona bardzo budująca i wskazuje na pełne zrozumienie sprawy. Takich ludzi, jak Pan, nam potrzeba. Moje uszanowanie." do artykułu Społeczeństwo otwarte.  (11/11/2016)
Wojciech Adamus:   Nowy artykuł Społeczeństwo otwarte  (11/11/2016)
Wojciech Adamus:   "@Mariusz Kajstura: W pełni się z Panem zgadzam, Panie Mariuszu." do artykułu Istnienie prawa naturalnego.  (11/11/2016)
Wojciech Adamus:   "@Janusz Dąbrowski: Serdeczne dzięki, Panie Januszu, za miłe słowa. Dziękuję także bardzo za uwagi techniczne, które są bardzo słuszne i do których oczywiście się zastosuję. Pozdrawiam Pana serdecznie." do artykułu Polski charakter narodowy - myśli na Święto Niepodległości.  (11/11/2016)
Wojciech Adamus:   Nowy artykuł Istnienie prawa naturalnego  (09/10/2016)
Wojciech Adamus:   "@Mariusz Kajstura: W pełni podzielam Pana zdanie. Myślę, że zarówno moje przemyślenia, jak i Pańskie zasadne spostrzeżenia dadzą się z powodzeniem pogodzić. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za komentarz." do artykułu O ideale uniwersytetu.  (25/09/2016)
Wojciech Adamus:   Nowy artykuł O ideale uniwersytetu  (18/09/2016)
Wojciech Adamus:   Nowy artykuł O zawiści  (15/09/2016)Akcje

Informacje podstawowe
Login: philosophus
Ranga:
Ost. logowanie: 24/04/2018
Zarejestrowano: 04/06/2014

Statystyki
Punkty: 60.117
Wyświetlenia artykułów: 52.355
Obserwujący użytkownicy: 1
Odwiedziny profilu: 5.460
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 1
Komentarze: 115
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska