Login lub e-mail Hasło   

archaea
Wcześniejsze wpisy
archaea:   "@Jan Stasica: Dziękuję, że się nie obrażasz. Ja tylko myślę i piszę co czuję. Desipere est juris gentium! Pozdrawiam!" do artykułu Mistrz!.  (04/10/2014)
archaea:   Głos na artykuł Mistrz!  (04/10/2014)
archaea:   "... chodzi Ci o to, jak pole jałozwizny umysłu zaorać? Mistrz jest jedynie tłem odniesienia, bo jakżebyś swoje myśli stworzył, gdyby nie było cienia? Nigdy nasza myśl nie jest swobodną, bo zawsze by powstała musi się od czegoś 'odbić'. Gdy stąpamy po Ziemi czujemy opór powierzchni, gdy gramy strunami, dźwięk od dna serca gitary się odbija - gdy sramy czujemy opór jel ..." do artykułu Mistrz!.  (04/10/2014)
archaea:   Głos na artykuł Jestem!  (03/10/2014)
archaea:   "Ja anty-jestem ... ale przeceież to nic nie zmienia, bo razem stanowimy okrągłą całość - bez wyjścia." do artykułu Jestem!.  (03/10/2014)
archaea:   "@Janusz Dąbrowski: Nie prawda! Jan przedstawia jedynie faktów interpretację! Śmierć nie jest czymś nadzwyczajnym, tak samo jak zwyczajna jest rozpacz tych, którzy muszą życie kontynuować. Gdy na Ukrainie wysyła się młodych na śmierć, rozpacz rodziców jest w tym wkalkulowana. Można rozumieć serca rozdarcie, ale ten sposób myślenia niczego w schemacie życia nie zmienia. ..." do artykułu Pacziemu mnie umierat'?.  (03/10/2014)
archaea:   Głos na artykuł Pacziemu mnie umierat'?  (02/10/2014)
archaea:   "'Tylko w zwierzęcych odruchach dobywa się głuchy skowyt Nie chcę ja dłużej zabijać Z mej ręki wolę ja polec' Rozpacz niemożności zrozumiała i ponadczasowa. Ale świata to nie zmieni. Nie ma co się, nadwrażliwością odbioru świata dołować. Gdy trzeba walczyć o idee, próżne poetyckie wzruszenia. Ponadto, zastanówmy się, czego rozpaczający poeta broni ..." do artykułu Pacziemu mnie umierat'?.  (02/10/2014)
archaea:   "@Areva: No tak, najlepiej zawalić winę na niedoskonałość. Dlatego ludzie lubią prostować rzeki budując kanały, a podstawową komórką w których żyją, są prostopadłościenne mieszkania. Prostuj, prostuj, g .... i tak nie wyprostujesz. " do artykułu pierwsza praca na emigracji.  (30/09/2014)
archaea:   "@youngcontrarian: ... aż tyle słów by obronić Twoje kruche podstawy? Ile jeszcze zdań (logicznych) użyjesz by usprawiedliwić swoje niecne życie? Domniemam, że inaczej nie potrafisz. Udowadniać, udowadniać, udowadniać prawdy swoje, za wszelką cenę. Wobec żony, dzieci i przyjaciół. Wobec nieznajomych popleczników i wrogów. Jedyny cel Twojego życia, to słowo obrony swoich myśli doskonalić. ..." do artykułu pierwsza praca na emigracji.  (30/09/2014)
archaea:   Głos na artykuł Obróbka materiałowa metali – na czym polega  (30/09/2014)
archaea:   "Obróbka materiałowa metali, polega na: - obtoczeniu niezgodnego na tokarce - frezowaniu rowków wiedzy, żeby się nie odkształcał - kuciu młotem struktury, gdyby się sprzeciwiał i - hartowaniu, gdyby zachciało mu się tego, o czym jeszcze nie wiedział ... " do artykułu Obróbka materiałowa metali – na czym polega.  (30/09/2014)
archaea:   "@youngcontrarian: ...a Ty co? Amerykanin od urodzenia, czy ciułacz szukający lepszego życia na emigracji? Po co doradzać komuś to, co jest własną przewiną? Po co rzucać w kogoś kamieniem, skoro - jak Biblia mówi - spójrz najpierw na siebie? Skąd więc u Ciebie taka obłuda ateisty, który wierze zaprzecza a jednocześnie posługuje się jej zasadami? Trochę Ciebie rozumiem, ..." do artykułu pierwsza praca na emigracji.  (30/09/2014)
archaea:   Głos na artykuł pierwsza praca na emigracji  (30/09/2014)
archaea:   "@Michał Aleksy Mentrak: Głupiś! Młodzi ludzie uciekają z Polski, z rozpaczy. Ty chyba nie wiesz co to jest, żyć za 1500 zł i dziecko wychowywać. W gruncie rzeczy ten artykuł potwierdza regułę. Ci, którzy maja obłudną umiejętność zaskarbiania przyjaciół, i pieniędzy, żyją w Polsce wygodnie. Nic nie zmieniło się w mentalności Polaka od trzeciego rozbioru. Polak - przeważnie jest świni ..." do artykułu pierwsza praca na emigracji.  (30/09/2014)
archaea:   "@greenway: No tak, jak sam Juliusz stwierdził: 'chodzi mi o to'. Ale to była tylko jego zachcianka poety, który o rzeczywistym życiu nic nie wie, albo jeśli wie - udaje, że tego nie widzi. Komu ta piosenka o czymś co byśmy chcieli, a co pozostaje jedynie w marzeniach? Nasze dzieci, rodzą się z przekonaniem, że świat można zmienić. Potem rodzice uczą ich posłuszeństwa, ..." do artykułu Język - dom bytu.  (30/09/2014)
archaea:   Głos na artykuł Język - dom bytu  (30/09/2014)
archaea:   "Sorry Janie! Pomyliłeś otwory. Język to dom odbytu. Ale może zapomniałeś literki. Nie szkodzi. Krótka autorska anal-liza wiersza. Słowa łączą się w magiczne sploty jak perskie dywany Słowa roznoszą aromaty pachną piżmem Nie zgadzam się z tym obrazem, ponieważ zapomina o słowach, które pachną 'smrodem'. Wygląda na wybiórcze postrzega ..." do artykułu Język - dom bytu.  (30/09/2014)
archaea:   Głos na artykuł Refleksje  (29/09/2014)
archaea:   Głos na artykuł Lying together  (26/09/2014)
archaea:   "Istota poezji w rytmie się mieści. Nikt nie wie dlaczego istnieje sylaba. I nikt nie wie dlaczego sylaby, tworzą wersy, spięte w poetyckie strofy. Wiersz nie jest sumą słów, ale ich iloczynem. Podobnie jak obraz malarza nie jest sumą barw, lecz czymś więcej. Co to jest - to więcej? Analityczny umysł człowieka rozbiera wszystkie zjawiska n ..." do artykułu Lying together.  (25/09/2014)
archaea:   Głos na artykuł Cholerny wszechświat  (24/09/2014)
archaea:   Głos na artykuł Pamięci Grażyny  (22/09/2014)
archaea:   "'Wyciągnęłam też wnioski, nigdy nikomu niczego nie zazdrość, bo nie wiesz jaka jest tego cena!' A co jest ceną? Twoje 'pozorowane' ubóstwo? Nie wkurwiaj mnie!!! Robiła Grażyna, to co mogła, żeby swoje życie uczynić szczęśliwym! Chciała, tak jak każdy z nas, mieć sukcesy i zwyciężać! Tak samo jak każdy z nas, była obłudna, uśmiechając się, ..." do artykułu Pamięci Grażyny.  (22/09/2014)Akcje

Informacje podstawowe
Login: archaea
Ranga:
Ost. logowanie: 07/10/2014
Zarejestrowano: 22/09/2014

Statystyki
Punkty: 78
Odwiedziny profilu: 1.620
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 16
Komentarze: 47
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska