Login lub e-mail Hasło   

Henear

リスク

http://mosekhal.blogspot.com/Dzisiaj
Henear:   "Zgadzam się z autorem. Sam miałem przez dłuższy czas 'pykacza' - na szczęście zepsuł mi się ekran. I bardzo dobrze się stało bo sam zauważyłem na sobie efekty możliwości ciągłego bycia w sieci - czas tam spędzony zwykle był nic nie warty a rozpraszał oraz uzależniał - niby jest ta możliwość natychmiastowego kontaktu przez messengera, jednak niech telefon nadal będzie telefonem i spełnia fu ..." do artykułu CZY NAPRAWDĘ TEGO CHEMY? Krótko o robotyzacji życia, refleksja z autobusu.  (3 godz. temu)
Wcześniejsze wpisy
Henear:   "@zakrawarski: No raczej nie do diabła..?" do artykułu Kronika.  (5 dni temu)
Henear:   "@pokrzywiony: Jestem pewien że nie potrzebuje boskich figur, którym by się kłaniał. Nietzsche czytał mnóstwo ale to mnóstwo tekstów przeróżnych filozofów które zachowały się na przestrzeni historii, zarówno mu bardziej współczesnej jak i tej antycznej, której robił tłumaczenia, czytał w oryginale. Wydaje mi się że była to dla niego przyjemność intelektualnej konwersacji, wymiana st ..." do artykułu Fabuła rasa - Edward Stachura ... (2 #2).  (5 dni temu)
Henear:   "Dawno nie było twojej Kroniki." do artykułu Kronika.  (5 dni temu)
Henear:   Głos na artykuł Kronika  (5 dni temu)
Henear:   "@Koriolan: Ponad wszelką ideologią stoi umiejętność przetrwania w tym świecie. Dalej to już raczej kwestia osobistej siły przebicia." do artykułu Fabuła rasa - Edward Stachura ... (2 #2).  (6 dni temu)
Henear:   "@szubrawiec: Formą życia po śmierci na pewno jest wpływ jaki wywarło się na życia innych. Tak jak dalej znani aktorzy którzy umarli, 'żyją' unieśmiertelnieni swoimi kreacjami. Dalej możemy oglądać ich grę oraz zachwycać się ich kunsztem. To jeden z wielu przykładów. Intrygująca jest sprawa z Jezusem, który (jeśli istniał) umarł dwa tysiące lat temu. Jednak słyszymy o nim do dziś. ..." do artykułu Fabuła rasa - Edward Stachura ... (2 #2).  (6 dni temu)
Henear:   "@Koriolan: Buddyzm i Chrześcijaństwo są religiami ZANIKU życia, jego zmierzchu. Dziwne że sam tego nie widzisz. Skatowane ciało przybite do krzyża..? Znużenie życiem do tego stopnia, że pragnienie odejścia, zniknięcia...? Nie mów mi co mam robić. By się prawdziwie zmienić, potrzeba świeżego początku - nie targania ze sobą tysiącletnich zwłok dawnych wierzeń. To zupełnie niepotrzebny balast, utrzymywany dalej wyłącznie z tradycji i przyzwyczajenia." do artykułu Fabuła rasa - Edward Stachura ... (2 #2).  (6 dni temu)
Henear:   "@Koriolan: Nie pisz by mi sprawić przyjemność bo to durne i zabija konwersację, pisz tak jak myślisz. 'Jego słowa to też: 'Człowiek jest liną rozpiętą między zwierzęciem i nadczłowiekiem, — liną nad przepaścią.  Niebezpieczne to przejście, niebezpieczne podroże: niebezpieczne wstecz poglądanie, trwożne chwianie i zatrzymywanie się.  Oto co wielkiem jest w człowi ..." do artykułu Fabuła rasa - Edward Stachura ... (2 #2).  (6 dni temu)
Henear:   "@Koriolan: Nietzsche nie uznawał tych wszystkich duchowych stanów za zsyłanych skądś od kogoś. Uważał organizm za całość - to nasze postrzeganie siebie jest skrzywione - to my wytwarzamy w sobie te stany. Przypisywanie ich autorstwa boskim figurom jest dość absurdalne. Zwyczajnie nie posiadamy na tyle rozwiniętej wiedzy o sobie samych, więc uruchamia się tu mechanizm projekcji. ..." do artykułu Fabuła rasa - Edward Stachura ... (2 #2).  (6 dni temu)
Henear:   "@Koriolan: Nietzsche nie myślał tylko o sobie, chciał by ludzkość rozwinęła się w to co uważał za jej następny etap - Nadczłowieka. Pod koniec życia, Nietzsche był chory z powodu guza - 'nie doszedł do końca...' - może faktycznie do końca nie doszedł ale zaszedł dalej niż większość ludzi jego czasów. Karierę Kubicy też oceniasz po tym jak teraz jeździ? Wyprzedzał ówczesną mentalnoś ..." do artykułu Fabuła rasa - Edward Stachura ... (2 #2).  (6 dni temu)
Henear:   "@Koriolan: Znasz powiedzenie 'w zdrowym ciele, zdrowy duch'? Według Nietzschego, porażką chrześcijaństwa było totalne zaniedbanie ciała, odrzucenie go jako oznakę ziemskiej słabości. Zwykle wszyscy ci 'święci' są w jakimś stopniu zabiedzeni, zagłodzeni czy też chorzy - w absurdalnej myśli że cierpienie zbliża do boga. 'Tamten świat' - to ucieczka chorego ciała w fantazję. System ob ..." do artykułu Fabuła rasa - Edward Stachura ... (2 #2).  (6 dni temu)
Henear:   "@Koriolan: Nietzsche nie wierzył w 'boga' - wierzył w naturę. W nieskończone bogactwo przyrody, której dziećmi są ludzie. W 'Zaratustrze' używa wielu porównań, posługuje się językiem metafor oraz przenośni. Nie bądź taki szybki do zakończenia dyskusji, skoro wymieniasz Nietzschego jako tego 'który nie doszedł do celu' - który według ciebie jest ścieżką duchową. Zaratustra ni ..." do artykułu Fabuła rasa - Edward Stachura ... (2 #2).  (6 dni temu)
Henear:   "Nietzsche chciał wykreować nadczłowieka - i w swych działaniach oraz ideologii trzymał się bardzo blisko ziemi, duchowością wręcz gardził. Wszelkiej maści kapłanów zaś uważał za najpodlejszy, pasożytniczy rodzaj człowieka - który potrafi tylko zapaskudzać naturalne instynkty ludzkie, fałszować rzeczywistość tak, by wydawać się niezbędnym. Jego 'nadczłowiek' miał przewyższać we ws ..." do artykułu Fabuła rasa - Edward Stachura ... (2 #2).  (6 dni temu)
Henear:   Głos na artykuł Strajk!  (7 dni temu)
Henear:   "@Koriolan: Nietzschego nie zabiła pustka a guz mózgu. " do artykułu Fabuła rasa - Edward Stachura ... (2 #2).  (7 dni temu)
Henear:   "@Hamilton: Tzw. Walka z własnym cieniem. Zachowania homoseksualne występują też u wyżej rozwiniętych ssaków jak np. szympansy - czy one też są niemoralne i obmierzłe bogu? Przynajmniej nigdy nie zakładały kościołów." do artykułu Genetyka Boga.  (11 dni temu)
Henear:   "@Andrzej Budzinski: Hehe. Nie, nie jestem homo. Jednak denerwują mnie pretensje kościoła do stanowienia o tym co jest dobre a co złe, moralne i niemoralne. Ta organizacja na przestrzeni lat przyczyniła się do niezliczonej ilości śmierci oraz zachamowała postęp cywilizacyjny, zamieniając życia co inteligentniejszych osób w piekło. Sam pochodzę ze środowiska artystycznego w którym poznałem sp ..." do artykułu Genetyka Boga.  (11 dni temu)
Henear:   "@Serpico: Dzięki, pozdro." do artykułu Fałszywe wyobrażenia ludzi świata, o Bogu 1..  (12 dni temu)
Henear:   "@Serpico: Wkurwia, jednak rozumiem czemu to robi, czemu to musi robić. I mi przechodzi. Dość w życiu straciłem nerwów na takie pierdoły. Nie mam zamiaru więcej. Niech sobie oceniają co chcą i tak nikt nie bierze tego co mówią na poważnie. " do artykułu Fałszywe wyobrażenia ludzi świata, o Bogu 1..  (12 dni temu)
Henear:   "@Serpico: Czemu się z tego nie śmiejesz, tylko się nakręcasz? Największą karą dla nich i wyzwiskiem jest to że są sobą, że muszą być sobą, że mają takie życia jakie mają. Nie wiem co ty chcesz jeszcze dodawać. Pisząc non stop o ich wadach, chyba robisz sobie dobrze bo nie widzę innego powodu. Jeśli ktoś łyka ich ściemy to jest zwyczajnie tępy a to i też osobista sprawa. ..." do artykułu Fałszywe wyobrażenia ludzi świata, o Bogu 1..  (12 dni temu)
Henear:   "@Serpico: Takich szmaciarzy jest multum i jakbyś rzeczywiście chciał coś z tym zrobić to wstąpiłbyś do policji by zamykać patologię. Skupiasz na nich swoją uwagę i tylko dolewasz oliwy do ognia - bo nic realnie im nie robisz, tylko machasz rękami przed laptopem jak głupi. Kreujesz problem, zamiast go rozwiązywać. Nic im nie możesz zrobić, rzucając wyzwiskami, tylko przestawiasz się jako ja ..." do artykułu Fałszywe wyobrażenia ludzi świata, o Bogu 1..  (12 dni temu)
Henear:   "@Serpico: No ale co ci zależy....!? Płacą ci za siedzenie tutaj i klepaniu do nich komentarzy? Jesteś zupełnie nielogiczny, skoro masz ich za frajerów to powinieneś ich już dawno olać - prując się z nimi godzinami, stawiasz się z nimi na równym poziomie. Żaden z was tutaj na pewno nie jest taki jaki chciałby być postrzegany i jaki się tu przedstawia. Ja widzę bandę koles ..." do artykułu Fałszywe wyobrażenia ludzi świata, o Bogu 1..  (12 dni temu)Akcje

Informacje podstawowe
Login: henear
Ranga:
Ost. logowanie: 2 godz. temu
Zarejestrowano: 21/11/2014

Statystyki
Punkty: 131.011
Wyświetlenia artykułów: 16.220
Obserwujący użytkownicy: 11
Odwiedziny profilu: 12.829
Przeczytane artykuły: 94
Ocenione artykuły: 1225
Komentarze: 2281
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska