Login lub e-mail Hasło   

Henear

リスク

http://mosekhal.blogspot.com/Wcześniejsze wpisy
Henear:   "@Koriolan: Już ci odpowiedziałem. Pisze tam by zaniechać pragnienia, bo to ono wiedzie do cierpienia. Ty sobie folgujesz." do artykułu New Age.  (03/09/2019)
Henear:   "@Koriolan: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cztery_Szlachetne_Prawdy Zaprzeczasz sobie. Zgodnie z buddyzmem to zamiast ciepłej pupy w nocy i alko, powinieneś spać trzeźwy w drugim pokoju i starać się zaniechać pragnienia. Życie nie jest tylko piękne, przecież każdy to wie, nie trzeba być wielkim filozofem by to wiedzieć, wystarczy żyć przez jakiś czas." do artykułu New Age.  (03/09/2019)
Henear:   "@Koriolan: Takie filmy to nierealne wizje powstałe w głowie reżysera. Mówię o takim zwyczajnym radzeniu sobie w prawdziwym życiu z prawdziwymi problemami. Wytrwałe dążenie do celu jaki się sobie ustanowiło. Są różne zdarzenia losowe, które ciężko przewidzieć - chodzi o to by być na tyle giętkim i silnym by nie dać się im zdominować. Chodzi też o unikanie pewnych sytuacji, które mogą obróc ..." do artykułu New Age.  (03/09/2019)
Henear:   "@Koriolan: Z Darwinistycznego punktu widzenia, jeśli człowiek pragnie się rozwijać - musi pokonywać przeciwności losu, nie licząc na to że kiedyś się skończą. Dla mnie najlepszy człowiek to ten który sobie poradzi w niemal każdej sytuacji. Dobrze wykorzystane cierpienie, podejście do niego jako do np. wyzwania a nie kary - to sposób na wzrost. Wykorzystać je i odrzucić precz. Jest takie powiedzenie. 'Bądź silny, by móc udźwignąć więcej szczęścia'" do artykułu New Age.  (03/09/2019)
Henear:   "@Koriolan: Własne słabości to własne słabości, jeden jest leniwy, drugi za dużo pije a trzeci coś jeszcze innego. Walczy się z nimi poprzez zmianę przyzwyczajeń, podtrzymywanie w sobie motywacji by stawać się taką osobą jak się sobie wymarzyło. " do artykułu New Age.  (02/09/2019)
Henear:   "@Koriolan: Choćby z własnymi słabościami. Ten kto nie zadaje sobie trudu utrzymania poziomu, szybko staje się ofiarą swoich złych nawyków i przyzwyczajeń. Nie jesteś wolnością, jesteś 56 letnim facetem, który wygląda na to że stracił kontakt z rzeczywistością. To właśnie społeczeństwo cię teraz utrzymuje. Miejże trochę dobrego smaku chociaż i nie gadaj od rzeczy. " do artykułu New Age.  (02/09/2019)
Henear:   "@Koriolan: Niestety nie widzę żadnego sensu w twojej filozofii. Jedyny sposób na zdobycie wolności to aktywne jej sobie wywalczenie. I to nie jest tak że jest ona na zawsze, cały czas należy o nią dbać. Kto mówi inaczej, kłamie." do artykułu New Age.  (02/09/2019)
Henear:   "@Koriolan: Większość ludzi na tym świecie ucieka od bólu w przyjemność. Rzeczywiście wielkie odkrycie. Jak myślisz dlaczego mamy tylu uzależnionych od fajek, alko i narkotyków? Bo ci ludzie nie radzą sobie z rzeczywistością, z problemami jakie mają. Uciekają, odwlekają problem - przedłużają cierpienie ponieważ boją się konfrontacji. To jest ten rozwój duchowy? Człowieku, o czym t ..." do artykułu New Age.  (02/09/2019)
Henear:   "@Koriolan: Toś dowalił teraz. Przez skręta i ciepłą dupę w nocy zrozumiem życie? To na chuj ci to całe RD, hahaha." do artykułu New Age.  (02/09/2019)
Henear:   "@Koriolan: Skąd możesz wiedzieć czy cierpię czy nie? Cierpienie to sygnał organizmu o uszkodzeniu ciała lub umysłu. Sygnał który ma mobilizować do usunięcia przyczyny. Nic więcej. Jeśli stworzy się ideologię bazującą na cierpieniu, to dopóki ludzie będą się nią kierować, dopóty będą cierpieć. " do artykułu New Age.  (02/09/2019)
Henear:   "@Koriolan: Tyle komentarzy, tyle słów i nic nie zdołałeś zmienić. Tylko działanie - same słowa nic nie znaczą." do artykułu New Age.  (02/09/2019)
Henear:   "@Koriolan: Za dużo tego pustego gadania. W samą teorię nie uwierzę dopóki nie zobaczę jej rzeczywistego działania." do artykułu New Age.  (02/09/2019)
Henear:   "@Koriolan: Ja staram się nie przyjmować żadnej ustalonej, dogmatycznej tezy. Jeśli umysł cię wymyślił, to kto wymyślił umysł? Umysł wymyślił umysł? Takie myślenie to teoria nie bazująca na absolutnie niczym, usuniesz jedną nóżkę i cała konstrukcja się wali. Budynku nie zaczyna budować się od dachu a od fundamentów, a w przypadku człowieka trzeba cofnąć się do prehistorii, analizują ..." do artykułu New Age.  (02/09/2019)
Henear:   "@Koriolan: Wyobraź sobie że nie ma boga. Nie ma żadnej kary ani nagrody po śmierci, możesz więc żyć jak chcesz. Pomagać ludziom, być obojętnym, krzywdzić ich - jedyne na co trzeba zważać to realne konsekwencje swoich działań. Wtedy naturalnie raczej przyjmie się filozofię dobrą dla siebie, dla tego kim się jest - dokonując świadomych, wolnych wyborów. To prawda że inaczej myśli się ..." do artykułu New Age.  (02/09/2019)
Henear:   "@Koriolan: Dla mnie zarówno couching jak i RD to pseudo-psychologie. Dla osoby prawdziwie zainteresowanej zmianą, rozwojem osobistym - nie ma ona nazwy bo obejmuje zbyt wiele tematów. Dla mnie np. RD tworzy bezwolne mimozy, które można łatwo manipulować, kształtować na swoją modłę. Wiele z tych stronek traktujących o rozwoju duchowym to ludzie którzy stracili kontakt z rzeczywist ..." do artykułu New Age.  (02/09/2019)
Henear:   "@Koriolan: Czym jest ta nieprzewidywalność? Najczęściej przypadkiem losowym, niczym więcej. Można przewidzieć mniej więcej jak ktoś się zachowa lub co powie w danej sytuacji lub środowisku, posiadając o nim wystarczającą ilość informacji. Ale przecież będąc sobą, czasami nie wie się co się zrobi w danej sytuacji dopóki się jej nie doświadczy. RD nic ci tu nie da. Pogubisz się tylko w zbęd ..." do artykułu New Age.  (02/09/2019)
Henear:   "@Koriolan: Oświecenie jest przecież stanem wyjścia poza umysł, uwolnieniem się od niego. Pamiętasz, kiedyś porównywaliśmy to do zabawy w piaskownicy, umysł w tym wypadku jest czymś w rodzaju foremki nadającej kształt piasku. Jeśli utożsamisz się z umysłem to tym samym pozbawiasz się oświecenia, czy nie?" do artykułu New Age.  (02/09/2019)
Henear:   "@Koriolan: Ja widzę człowieka jako pewien potencjał, wciąż realizujące się prawdopodobieństwo tego co się składa na daną jednostkę. Wzajemne oddziaływanie wewnętrzne, reakcja której rezultatem jest charakter, zdrowie, sukces, porażka... - to jak wygląda życie danej osoby. Nie wydaje mi się by można było całkowicie cofnąć się, 'wyczyścić' umysł do poziomu sprzed wychowania. Znaczy można coś takiego ..." do artykułu New Age.  (02/09/2019)
Henear:   "@Koriolan: Ponoć z oświecenia nie da się cofnąć. Czym wg ciebie jest umysł? " do artykułu New Age.  (02/09/2019)
Henear:   "Ale z was nudziarze. " do artykułu Nasz przodek ! Adam ?.  (30/08/2019)
Henear:   "@podobny: O tak, ludzie często boją się swoich własnych wyobrażeń co do rzeczywistości. Zatrute myśli to zatruta wizja świata realnego, gdzie lęki szukają tylko okazji do manifestacji. Mechanizm ten można oczywiście odwrócić i zamiast okazji do torturowania się, można szukać okazji do poczucia szczęścia, zysku. Ciężko jednak naprawić podświadomość za pomocą świadomości. To nie je ..." do artykułu Kolekcja wspomnień..  (29/08/2019)
Henear:   "@podobny: Oczywiście, rodzice mają olbrzymi wpływ na swoje dzieci. Nikt temu nie zaprzecza. Warto też czerpać wiedzę z różnych, często przeczących sobie źródeł, poznać jak najwięcej punktów widzenia, posiłkować się. Jednak nie należy się litować nad sobą oraz nad innymi. Życie sprawdza nas cały czas. Zawsze możemy starać się być lepsi, szybsi, sprawniejsi, poszerzać swoją wiedzę or ..." do artykułu Kolekcja wspomnień..  (28/08/2019)
Henear:   "@Koriolan: Z tego co piszesz to raz jesteś tym, raz tamtym. Może zdecyduj się. Niezależność umysłowa ma wiele wspólnego z wolą, podejmowaniem decyzji. Np. 'Chcę zostać astronautą' - to podejmujesz działania, mające cię do tego celu przybliżyć. Z tego co piszesz to chciałbyś być przebudzonym/oświeconym - pytanie po co? Nie osiągniesz tego przez upodobnianie się do jakichś mnichów. T ..." do artykułu Kolekcja wspomnień..  (28/08/2019)
Henear:   "@Koriolan: Zależy co uważasz za siebie. Zależy jaki cel obierzesz i jak zmotywowany jesteś by go osiągnąć. Cel pomaga zachować prawidłowy kierunek, skupienie na nim zapobiega błądzeniu. Przychylam się do zdania że człowieka tworzą jego działania a nie słowa czy zamiary. " do artykułu Kolekcja wspomnień..  (28/08/2019)Akcje

Informacje podstawowe
Login: henear
Ranga:
Ost. logowanie: 8 godz. temu
Zarejestrowano: 21/11/2014

Statystyki
Punkty: 151.327
Wyświetlenia artykułów: 31.654
Obserwujący użytkownicy: 11
Odwiedziny profilu: 15.920
Przeczytane artykuły: 2
Ocenione artykuły: 1269
Komentarze: 2501
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska