Login lub e-mail Hasło   

Henear

リスク

http://mosekhal.blogspot.com/Wcześniejsze wpisy
Henear:   "@Serpico: Najlepiej by było gdyby ludzie mogli realizować się w zdrowy sposób, nie musząc uciekać w używki czy świat fantazji. Lecz to by była raczej utopia. Jestem zdania że jeśli stworzy się ludziom warunki oraz spójny system prawny to społeczeństwo będzie kwitło. Ludzie sami zadbają o własny interes. Solidne podstawy, wszechstronny rozwój z uwzględnieniem przyszłych i obecnych ..." do artykułu ✝ o r p o r.  (08/08/2019)
Henear:   "@Serpico: Nadal tak uważam. Akurat Kamil był odmiennym przypadkiem niż przeciętny wyznawca buddyzmu i dobrze o tym wiesz. U niego to wyglądało na obsesję i urojenia, związane z tym co się dowiedział na ten temat. Pewnie że to było nie zdrowe, pamiętaj też że wychował się w katolickiej Polsce, też miej na uwadze jego sytuację rodzinną oraz zdrowie psychiczne. Mocno upraszczasz bo p ..." do artykułu ✝ o r p o r.  (08/08/2019)
Henear:   "@Serpico: Jeszcze jedno bo mi się przypomniało i myślę że dobrze podsumowuje temat. Warto przeczytać. https://freedisc.pl/benio457,f-3643668,london-jack-napj-hiperborejw-pdf," do artykułu ✝ o r p o r.  (07/08/2019)
Henear:   "@Serpico: No mam negatywny stosunek, nie ukrywam. Jednak nie jest on wybiórczy. Mógłbym ci napisać całą pracę w którym przedstawiałbym pozytywne skutki buddyzmu dla danego kraju. Mógłbym zgromadzić wystarczającą liczbę informacji by było to przekonujące i wiarygodne. No ale mi się zwyczajnie nie chce, ponad to nie uważam tego tematu za aż tak interesujący i mi nie zależy ..." do artykułu ✝ o r p o r.  (07/08/2019)
Henear:   "@Serpico: Cały czas mówimy o abstrakcji. https://pl.wikipedia.org/wiki/Czajniczek_Russella Dla niektórych założenia religijne mogą być głupie, inni już będą traktować je poważnie. Lecz nie dowodzi to prawdy czy nieprawdy - nawet jeśli w coś wierzymy czy nie wierzymy to najlepiej oceniać wartość danej idei po skutkach, tego jak wygląda życie wierzącej w nie osoby. ..." do artykułu ✝ o r p o r.  (07/08/2019)
Henear:   "@Serpico: No, ok. W Islamie masz Jihad - termin, mogący być rozumiany jako walka z niewiernymi i szerzenie Islamu - lub zwrócenie się do swojego wnętrza, i świętą wojnę ze swoimi słabościami, które oddalają cię od Boga. Każdy człowiek może rozumieć religię inaczej. Sama żydowska Kabała ma ogrom nagromadzonych przez lata pism, interpretacji mistycznych stanów różnych autorów. Rozwój religii to zwykle błądzenie po omacku, składając się poskładać mapę." do artykułu ✝ o r p o r.  (07/08/2019)
Henear:   "@Serpico: Buddyzm jest lepszy ponieważ skłania człowieka do refleksji nad skutkami swoich działań, prowokuje do szukania przyczyn swojego stanu. Nie potępia też człowieka, skazując go na wieczne cierpienie bez możliwości jego przerwania. Wg założeń, cierpisz z powodu swoich decyzji w przeszłości, tak samo zarówno szczęście jak i ból trwają tylko tyle ile dyktuje nagromadzona pozytywna i negatywna ..." do artykułu ✝ o r p o r.  (07/08/2019)
Henear:   "@Serpico: Nie wiem za bardzo co chcesz udowodnić - że religie prowadzą do choroby psychicznej, czy że choroba psychiczna prowadzi do religii? Tak samo nie rozumiem twojego uporu co do Koriolana czy Wróbla, im bardziej będziesz im mówił że są chorzy, tym bardziej będą temu przeczyć, tym samym utwierdzając się w swoich założeniach a tobie dostarczając kolejnej okazji by powiedzieć im że są chorzy. Jak widzisz, zmierza to donikąd. " do artykułu ✝ o r p o r.  (07/08/2019)
Henear:   "@Serpico: Każda religia ma swoich 'świętych', którzy prześcigają się w swoim ekstremizmie. Nie uważam ją za perfekcyjną, jedynie za lepszą alternatywę od Katolicyzmu. Znam temat, nie musisz mi przesyłać dowodów na zawartych w tym systemie wierzeń, absurdów. Zresztą pełno jest różnych odłamów buddyzmu. Religię oceniam na podstawie korzyści oraz szkód dla wyznającego ją sp ..." do artykułu ✝ o r p o r.  (07/08/2019)
Henear:   "@Serpico: Buddyzm ma zupełnie inną perspektywę na życie od takiego katolicyzmu. Zakłada raczej zrozumienie przyczyn cierpienia i na podstawie uzyskanej wiedzy podjęcie działań by się od niego wyzwolić. Ideałem jest tu Budda, który przeszedł w stan wolny od cierpienia, dzięki odpowiedniej dyscyplinie jaką obrał. Istnieje tu pojęcie karmy czyli skutków własnych uczynków. ..." do artykułu ✝ o r p o r.  (07/08/2019)
Henear:   "@Serpico: Ksiądz może być i gorszy i lepszy, jednak uważam że sama ta profesja jest z gruntu błędna. Koleś z filmiku mówi że coś go muskało, że czuł 'pajęczynę' przez tydzień gdy prosił o manifestację aniołów. Te sensacje mające jakoby być dowodem, czuł także jego kolega na tym kampusie. Wg mnie tacy ludzie sami się pokonują. Umysłem, siłą woli można doświadczyć wielu se ..." do artykułu ✝ o r p o r.  (07/08/2019)
Henear:   "@Serpico: Ja takie zachowania widzę jako część większego zjawiska, które w Polsce jest dość powszechne przez wychowywanie w duchu religii katolickiej oraz spadku powojennej historii. 'Lepszy sort, gorszy sort', 'przebudzeni' 'uduchowieni' itd. Dzielenie światopoglądowe, podszyte strachem i lękiem przed innymi. Przeświadczenie że gdy otworzy się umysł na inne poglądy, to własna osoba może ..." do artykułu ✝ o r p o r.  (07/08/2019)
Henear:   "@Serpico: Wydaje mi się że przez 'syn Boga' rozumie on coś w rodzaju ludzkiego dziedzictwa mającego jakoby boskie pochodzenie. To, że każdy człowiek, jeśli się otworzy na tą 'dobrą nowinę' - może się do Boga zbliżyć. Uznaje on to za lepsze rozwiązanie swoich problemów życiowych - powierzenie się komuś innemu, ufanie czyjejś sile - jednak nadal jest to subordynacja. Narodom podbitym ..." do artykułu ✝ o r p o r.  (07/08/2019)
Henear:   "@Koriolan: Usilnie starasz się mi udowodnić że stoisz nade mną i patrzysz z góry. To co mówisz, to nie poparte niczym stwierdzenia. Dogmaty twoich wyobrażeń, mających jedynie tyle siły oddziaływania co reputacja jaką budujesz, opierając się o niejasne przesłanki, które każdy logicznie myślący odrzuci. Upierasz się z tym 'Stwórcą' czy 'Bogiem' - jako warunkiem koniecznym by coś os ..." do artykułu ✝ o r p o r.  (07/08/2019)
Henear:   Głos na artykuł Dla Dominiki... i samotnych z wyboru  (06/08/2019)
Henear:   Odrzuca artykuł Powodzenia !!  (05/08/2019)
Henear:   "@Serpico: Budzą się rano i jest im duszno, głowa boli, pić się chce." do artykułu Kim są Anonimowi Alkoholicy?.  (05/08/2019)
Henear:   "@szubrawiec: Mniej więcej. 1. We admitted we were powerless over alcohol - that our lives had become unmanageable. Przyznaliśmy że byliśmy bezsilni wobec alkoholu - to że nasze życia stały się nie do zniesienia/ nie do podołania. 2. Came to believe that a Power greater than ourselves could restore us to sanity. Doszliśmy do wniosku że Moc większa od nas mo ..." do artykułu Kim są Anonimowi Alkoholicy?.  (05/08/2019)
Henear:   "@Koriolan: Wyzerowanie pół czy 0,7?" do artykułu Kim są Anonimowi Alkoholicy?.  (05/08/2019)
Henear:   Głos na artykuł Kim są Anonimowi Alkoholicy?  (05/08/2019)
Henear:   "@Hamilton: Możesz to umieścić w czwartej części. Piszemy epopeję. " do artykułu Trudne problemy 2.  (05/08/2019)
Henear:   Popularny artykuł: Trudne problemy 2  (05/08/2019)
Henear:   "@Serpico: Wiem o tym. Był w porządku. Nie rozumiem tylko podejścia typu 'czekam na zbawcę'. Zawsze znajdzie się ktoś kto twierdzi że nim jest." do artykułu Fabula rasa" - Edward Stachura ... Czarny las..  (04/08/2019)
Henear:   "@Koriolan: Był tu Kamil30 on też czekał na przebudzonego mistrza, wcielenie absolutu ktòre go poprowadzi ku odkupieniu. Nie wiem skąd u was ta potrzeba subordynacji. " do artykułu Fabula rasa" - Edward Stachura ... Czarny las..  (04/08/2019)
Henear:   "@Koriolan: thx" do artykułu Fabula rasa" - Edward Stachura ... Czarny las..  (04/08/2019)Akcje

Informacje podstawowe
Login: henear
Ranga:
Ost. logowanie: 23/12/2019
Zarejestrowano: 21/11/2014

Statystyki
Punkty: 151.270
Wyświetlenia artykułów: 31.607
Obserwujący użytkownicy: 11
Odwiedziny profilu: 15.907
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 1266
Komentarze: 2501
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska