Login lub e-mail Hasło   

Waldemar Wosiński

Warto się starać by żyć prawdziwie. <<<Zawsze jest czas by zrobić to co najważniejsze.>>>

Uważam, że by ulepszyć Polskę to trzeba: wspierać promocję inwestowania w energię geotermalną; głosować na nową krew w rządzie; odbudować kulturę osobistą i społeczną (PRL zostawił nam szkodliwą spuściznę);Wcześniejsze wpisy
Waldemar Wosiński:   "@Darwolf: A ja wrzuciłem pierwszą wersję, dostałem baty. Usunąłem skróty myślowe, elementy nadmiarowe i jest względnie dobrze. Twoja metoda też ma swoje plusy, np. spokój. Napisz tu może uzupełnienie z twojego szkicu?" do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (21/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@Pokorny: nope, login akurat jest walidus . A pocztę zakładałem w czasach gdy nie wiedziałem co to teorie spiskowe." do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (20/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "Jakiś bot zaczął rekomendować ten artykuł. Adminie przyjrzysz się temu?" do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (20/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@Pokorny: A Lordowie Życia i Śmierci już są. Usunięcie doboru naturalnego i nie dawanie współczesnych alternatyw to wg. nich przesunięcie szali na stronę życia, pewnie także wg. @Pokorny - ego. W dłuższej perspektywie to jednak przesunięcie w stronę Śmierci. Jak nie ma doboru naturalnego to wypadałoby wypracować współczesne metody dla zachowania równowagi. Dla niektórych niestety ten temat zawsze będzie 0/1 kowy - nie hitler/hitler." do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (20/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@_serpico_: Jest Pani agresywna i obraża nie tylko mnie. Wybucha Pani i krzywdzi słowami. Nie podoba mi się takie zachowanie." do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (16/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "Pani @_serpico_: Tak, zgadza się. I taka jest skala opisanego problemu. Genetyk mówił, że potencjalne wymarcie nastąpi do 1000 lat. Jednak by w pokojowy sposób naprawić uszkodzenia DNA potrzeba podobnego czasu jak się kumulowały. ( nie biorąc pod uwagę gwałtownego rozwoju medycznych operacji na DNA) Jeśli nasza kultura (katolików) będzie sprzeczna z naszą naturą to zanim ..." do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (16/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@lewi: Masz jakieś dobre materiały o relatywiźmie moralnym lub etycznym? Domyślam się o co chodzi, ale chciałbym dobrze zrozumieć temat. Jest chyba to kluczowe w temacie dobrej kultury i jak ona powinna ewoluować. Ten temat poruszyłem w innym artykule." do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (16/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@Janusz Nitkiewicz: Zgłosił Pan, że podaje nieprawdziwe informacje. To trzeba udowodnić, a nie domagać się bycia przekonanym. Imo. postawione tezy mimo, że uproszczone są prawdziwe. Rozwiązań nie podawałem w artykule, a do nich ma Pan najwięcej zastrzeżeń. Genetyk polecił większość książek Pana: Richard Dawkins." do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (16/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@Trebor: A kto mówił o całym świecie? Wystarczy mikroklimat, który pozwoli żyć nam i naszym potomkom. Czy naprawdę uważasz, że jako sąsiedzi nie jesteśmy w stanie się porozumieć i żyć przez wieki? Jeśli tak, to rzeczywiście, ten artykuł można odebrać jako atak na demokrację." do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (15/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@Trebor: Czyli zaakceptować nieuchronność naszego upadku. Wtedy islam wkroczy, zgwałci naszą kulturę i może to pomoże w braku doboru naturalnego.. Nie chcę by islam dominował w europie. Chciałbym byśmy wypracowali taką kulturę, która przetrwa tysiąclecia." do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (15/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@Orchida: Mimo, że mieli rozwiązanie tego problemu to z jakiegoś powodu ich kultura nie przetrwała. Nie znam osoby, która mogłaby dać kompleksowe rzowiązanie w tej sprawie. Ja nią nie jestem. Można proponować, można rozmawiać, ale najchętnie bym posłuchał konferencji w której wypowią się eksperci z wielu dziedzin. Wiem też, że nie ma jeszcze gruntu by do cokolwiek by doszli to by zostało to wprowadzone." do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (14/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@Janusz Nitkiewicz: Genetycy, których poznałem uważają, że mutacje są dużym problemem. Jakie są Pańskie źródła? Jest dużo innych szkodliwości, ale żadna z nich nie wyłączy opisanego mechanizmu. Co najwyżej można dyskutować jak szybko ta generacja nas zniszczy jeśli nic się nie zmieni. " do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (14/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@_serpico_: Także odpowiadam tobie i tobie podobnym. Czego wy chcecie? Schować problem by nikt o nim nie mówił? Problem pozostanie. Jak jesteście mądrzejsi to dajcie rozwiązanie które usatysfakcjonuje wszystkich. Specjalnie w artykule nie pisałem o możliwych rozwiązaniach bo co niektórzy nienawieścią się odnoszą za same pomyślenie o nich. Temat jest trudny i wymaga dojrzałości." do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (14/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@_serpico_: Ten film to Gattaca. Film prezentuje skrajność. Hitler też był skrajny. Skrajności nie powinny zakazywać środka." do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (14/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@_serpico_: W krajach trzeciego świata śmiertelność jest większa i nie ratuje się wszystkich na siłę. Dużą część tezy można uogólnić. Zawęziłem tezę do naszego kontekstu rasowo-religijnego bo mamy większy z tym problem niż reszta. O wykrywaniu obciążeń nic nie pisałem. Grzywa lwów z pewnością nie pomaga w kamuflażu. Pewnie to jeden z powodów dla których polują lwice. Gdyby lwy miały naturalnego wroga to by to wciąż potwierdzało moją obserwację." do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (14/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@Trebor: Jest jeszcze jedna możliwość. Ratować każdego, ale nie doprowadzać do ich rozmnażania tych bardziej obciążonych. I tu jest pole do zmian. Pytanie czy to jest dokonalenie moralności czy czego?" do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (14/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@lewi: To nie jest takie proste. Cywilizacja to niezwykle złożony byt. Złe rządy mogą wynikać z niewystarczającej inteligencji/mądrości jaką przeciętny obywatel osiąga. W demokracji to jest główny czynnik. Jeśli problemy poznawcze stają się barierą to ingorancja i brak motywacji do rozwoju siebie staje się główną przyczyną cierpienia na ziemi. Być może narzędzia, które tworzymy są zbyt mocne na nasze możliwości przewidywania i dogadywania się." do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (14/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@Trebor: Rozwój intelektualny nie musi iść z rozwojem DNA. Obecnie jakoś inteligentne społeczeństwa mają mało dzieci, więc problem pozostaje." do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (14/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@robertr: Ci niepłodni na siłę rodzą i stają na głowie by mieć potomstwo, a ginekolog mimo, że wie to Ci nie powie bo ma z tego pieniądze. Obecnie Ci ludzie nie mają sposobu się dowiedzieć poza domyślić się. A jak można się domyślać czegoś przeciwnego do tego co się chce?" do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (14/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@lewi: fajnie jakby definicja tej niegodziwości była znana publicznie." do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (14/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@Janusz Nitkiewicz: Czyli twierdzisz, że w idealnym środowisku mutacje nie zachodzą?" do artykułu Brak doboru naturalnego prowadzi do wymarcia ludzkości.  (14/04/2016)
Waldemar Wosiński:   "@Janusz Nitkiewicz: Informację o przejęciu firmy i konsekwencje dla mnie jako konsumentowi otrzymałem jakiś miesiąc temu. Nowa firma wykorzysta głosy, a aplikacje expressivo pewnie znikną. A szkoda bo są świetne." do artykułu Słuchaj zamiast czytać i oszczędzaj czas.  (07/11/2015)Akcje

Informacje podstawowe
Login: iluminat
Ranga:
Ost. logowanie: 22/08/2018
Zarejestrowano: 11/10/2010

Statystyki
Punkty: 44.024
Wyświetlenia artykułów: 40.812
Obserwujący użytkownicy: 3
Odwiedziny profilu: 8.202
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 28
Komentarze: 188
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska