Login lub e-mail Hasło   

Alex Witalny

sky is not the limit :-)

Dużo gram w gry i ogladam TV, a jak tego nie robie to prowadze strone http://asertywnosc.eu/ - na której czasem zamieszczam nowe teksty.Wcześniejsze wpisy
Alex Witalny:   "hmm.. czy świadomość tych mechanizmów nas od nich uwalnia? pozwoli nam im nie ulec?" do artykułu Cuda! Wszędzie cuda!.  (21/07/2012)
Alex Witalny:   "Nie wiem dlaczego chyba wszystkie teksty 'osób religijnie zaangażowanych' mają to do siebie, że nie daje się ich czytać? Autorka słyszała kiedyś o czymś takim jak formatowanie tekstu, akapity itp?" do artykułu Lucyferyczny plan zniszczenia Kościoła Świętego.  (21/07/2012)
Alex Witalny:   "Trafny tekst! Zarówno co do wykorzystania holokaustu przez Żydów jako narzędzia PR'owego, jak i co do genezy zjawiska. Można by jeszcze powiedzieć o jakimś histerycznym wybielaniu Niemców, przez co nikt nie używa zwrotu ,niemieckie obozy śmierci'. " do artykułu Nie będę przepraszał Żydów.  (21/07/2012)
youngcontrarian:   "Alex witaj na Eiobie. czekamy na Twoj pierwszy artykul. Jezeli interesuja Cie Indie polecam ci moj bardzo osobisty artykul :Ach co to byl za slub ...'" do profilu Alex Witalny.  (09/07/2012)
Alex Witalny:   "Piękne jest to, że sama znajomość faktów historycznych niesamowicie otwiera nam oczy. Przy okazji polecam książkę 'Życie seksualne papieży' - też otwiera oczy :-) " do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (09/07/2012)
Alex Witalny:   "Mocna książka, przeczytałem ją jakoś razem z '1984' Orwella, mniej więcej w tym samym czasie, jako dwa bieguny zjawiska totalnej kontroli. Z dwojga złego wolałbym jednak świat Hurxleya .." do artykułu Zadżumiona rzeczywistość. Nowy wspaniały świat..  (09/07/2012)
Alex Witalny:   "z takich bardziej niezwykłych rzeczy, to jestem skłonny uznać, że niektóre zwierzęta porozumiewają się w jakimś stopniu telepatycznie - mają jakąś bardzo instynktowną więź z grupą albo z innym zwierzęciem..." do artykułu Niezwykłe zdolności zwierząt.  (09/07/2012)
Alex Witalny:   "Do tego rezerwatu w Manas bym najchętniej pojechał.. ale na tomi jeszcze przyjdzie trochę poczekać.. " do artykułu Śladami dziedzictwa UNESCO w Indiach.  (09/07/2012)
Alex Witalny:   Głos na artykuł Komputer kwantowy złamie prawa matematyczne?  (09/07/2012)
Alex Witalny:   Głos na artykuł Skąd się bierze wiara II ?  (09/07/2012)
Alex Witalny:   "To bardzo trafna obserwacja, że ludzie trzymają się swoich przekonań bardzo silnie - widać że ma to podłoże emocjonalne. Kiedy próbujemy czyjeś przekonania podważyć, to można zobaczyć jak silna może być ta reakcja emocjonalna.. Słyszałem teorię, że ma to podłoże ewolucyjne - kiedyś przekonania były dla ludzi czymś, co decydowało o ich przetrwaniu. Jeśli mam przekonanie, że za lasem ..." do artykułu Skąd się bierze wiara II ?.  (09/07/2012)
Alex Witalny:   "Ciekawe to porównanie Rzymu z USA - faktycznie oni też nieśli 'demokrację' i oświecenie pogańskim ludom, też poprzez 'interwencje militarne' - choć wtedy nazywali to chyba wprost wojnami... " do artykułu Ósmego dnia Bóg stworzył Piekło..  (09/07/2012)
Alex Witalny:   "Zgadzam się... jest granica, gdzie milczenie nie jest już 'złotem' a staje się ucieczką - warto też być świadomym tej drugiej strony. Choć akurat w naszym społeczeństwie to raczej cierpimy na nadmiar krzyku... " do artykułu Fenomenologia wartości. Dyskrecja (6)..  (09/07/2012)
Alex Witalny:   "Religie nadal będą istniały, bo jest ogromny różnica pomiędzy tym w jakim tempie rozwija się technika (rozumiana jako całokształt myśli ludzkiej, kumulującej się i budującej kolejne gałęzie wiedzy na poprzednich), a mentalnością ludzką, rozumianą jako zwyczajne potrzeby psychologiczne czy skłonność do refleksji tzw. szarej masy. Nauka wyprzedza mentalność o kilka tysięcy lat.. więc jeszcze kilka tysięcy lat religie będą istniały." do artykułu Religia jako wirus umysłu.  (09/07/2012)Akcje

Informacje podstawowe
Login: witalny
Ranga:
Ost. logowanie: 01/08/2012
Zarejestrowano: 09/07/2012

Statystyki
Punkty: 44
Odwiedziny profilu: 1.453
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 3
Komentarze: 11
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska