Login lub e-mail Hasło   

wookasz
Wcześniejsze wpisy
wookasz:   "@antyk: Jest metoda aby z tym pracować. Masz rację rozpływanie się w 'ochach i ahach' nad sobą nie jest konstruktywne, podbudowuje tylko ego, które i tak jest iluzją. Taka duma nie poprawia świata. Łatwo jest podsumować kogoś za pomocą jednego pytania, na podstawie kilku jego wypowiedzi. Jeżeli robimy coś z pożytkiem dla innych bezstronnie i bezinteresownie to nic złego nie może si ..." do artykułu Dzieci Indygo.  (21/06/2014)
wookasz:   "@hussair: Każdy z nas sam siebie czaruje mości panie. Wystąpię tu w roli łyżki dziegciu w waszej beczce miodu, niestety sztucznego. Moja siostrzenica mając niespełna rok dobrze wiedziała co jej smakuje, czasem był to banan, czasem bułeczka, często mleko a od czasu do czasu... mięsko. Jadła bo jej smakowało, mając wybór spośród kilku opcji wyciągała swoje malutkie rączki w kierunku mięsa. J ..." do artykułu Cierpienie zwierząt.  (06/07/2013)
wookasz:   Głos na artykuł Dzikus.  (23/06/2013)
wookasz:   "@youngcontrarian: Sam Albert Einstein! Czyż to nie jest wspaniałe, taki znamienity autorytet docenił twórczość Dostojewskiego :) Pachnie mi to schematem znanym z religii. To te cholerne autorytety psują ludzkość. Powielanie czegoś, bo ktoś tak postąpił, ale bez odpowiednich ku temu predyspozycji. Dla Sokratesa 'nihilizm' mógł być odkryciem, bo przychodził mu tak łatwo jak oddychani ..." do artykułu Wola mocy!.  (23/06/2013)
wookasz:   "@Elba: Tu nie chodzi o zdefiniowanie tych zasad jako porad a nie dogmatów. Problem tkwi w sposobie ich stosowania. Powszechne praktykowane wychowanie tresuje ludzi od najmłodszych lat do odgrywania ról, przez lata wpaja się nam schematy zachowań czyniąc z nas maszyny. Gdy aktualnie wyznawany scenariusz życia doprowadza nas do załamania zmieniamy tylko 'skórę'. Zaczynamy odgrywać nową rolę. ..." do artykułu 20 zasad doświadczania życia na Ziemi.  (14/06/2013)
wookasz:   "Może jestem po prostu przytłoczony przesłaniem tego tekstu, ale coś mi nie pasuje. Zaprezentowane przez Elbę poglądy mogą dodać skrzydeł ale dla mnie są przesiąknięte zbytnią pewnością. W moim życiu kilka razy uciekł mi moment, kiedy wskazówki stały się dogmatem. Większość osób staje się robotem spełniającym typowe role społeczne, ale dużo groźniejsze jest fałszywe poczucie, że wznieśliśmy się pon ..." do artykułu 20 zasad doświadczania życia na Ziemi.  (09/06/2013)
wookasz:   "@ryh: Tu tkwi haczyk. Przeciwników i zwolenników religii często łączy nieumiejętność obserwacji. Ateista zgłębiając religię skupia się na szukaniu jej słabych punktów i znajdzie tylko je. Zwolennik nie próbuje jej samodzielnie poznać i posługuje się gotowymi interpretacjami. Taka powierzchowność przynosi więcej strat niż pożytku. Nie można nauczyć się niczego nowego przyjmując z góry zało ..." do artykułu "Wiara czyni wolnym".  (03/06/2013)
wookasz:   "Życie zawsze będzie bardziej skomplikowaną zagadką od fikcji literackiej. Postać Rodiona sprawdza się jako pasujący kawałek układanki tylko w ciasnym świecie powieści. Czarne i białe charaktery to iluzja. Raskolnikow jest przekonany, że robi coś dobrego. I tu tkwi haczyk, w tej chęci - nie jest to czyn do końca bezinteresowny. Wierzy, że zrobi coś dla 'jego świata' - a to nic innego jak p ..." do artykułu Zbrodnia czy wina?.  (03/06/2013)
wookasz:   "Zabawne i ciekawie sformułowane. Gratuluję talentu do pisania. Religia to często przyzwyczajenie, panaceum na lęk przed śmiercią i wiele innych sposobów łechtania ego. Człowiek z takim pakietem żyje i umiera przepełniony sensem i wolny od niepokojów. Sam dokonał wyboru i wybrał sobie taką drogę. Trzeba to uszanować i zostawić go w spokoju. Jakoś nie widzę celu wytr ..." do artykułu "Wiara czyni wolnym".  (02/06/2013)
wookasz:   "@ryh: Przytoczony cytat z Buddy jest świetnym odniesieniem. Definicje z 'solidnych źródeł' mają siłę przebicia gdyż dochodzimy do wniosku, że kilka tysięcy ludzi nie może się mylić. To definicja wyręcza z myślenia, nawet tego kto ją tylko przytacza. Wolę się mylić i kroczyć we własnej ciemności niż w świetle cudzej latarni. Warto zadać sobie pytanie jaki był cel Jezusa. Wątpię czy ..." do artykułu Która lepsza?.  (30/05/2013)
wookasz:   "Człowiek rodzi się, żyje i umiera najczęściej 'śpiąc' w błogiej nieświadomości. Zasady odróżniają nas od zwierząt, a etyka chrześcijańska jest idealnym modelem społecznym. Wiadomo model modelem, a ludzie to świnie są i wszystko z czasem przekręcą. Ateizm i ta niby wolność skłania się do rozpasania. Najpierw siłowe promowanie homoseksualizmu, po drodze eutanazja, aborcj ..." do artykułu Kto atakuje kościół ten atakuje Polskę.  (27/05/2013)
wookasz:   "To jest nawet zabawne. Dyskusje na temat natury Boga. I tak się to kręci od ponad 2 tysięcy lat. Jezus stosował metafory, które miały trafić do prostaczków w Palestynie. Dlatego dosłowne traktowanie jak i wszelka z góry przyjęta interpretacja jest idiotyczna. Trzeba się pogodzić z tym, że pewnych rzeczy ludzki umysł nie potrafi ogarnąć. Każda odpowiedź nauki rodzi dwa kolejne pytani ..." do artykułu Która lepsza?.  (27/05/2013)
wookasz:   "@youngcontrarian: Wszyscy znają naukę o 'nadstawieniu drugiego policzka' ale wiele osób rozumie ją na opak. Żeby móc nadstawić drugi policzek trzeba najpierw go posiadać. Dzisiaj pospolity strach nazywany jest miłością wobec wrogów. Nienawiść z kolei to tylko druga tej samej monety. Powinniśmy dążyć do wewnętrznej siły aby móc przeciwstawić się kłamstwu zawoalowanemu w 'poprawność polityczną'. Miłość wobec wrogów powinna być surowa. " do artykułu Zapis agonii..  (26/05/2013)Akcje

Informacje podstawowe
Login: wookasz
Ranga:
Ost. logowanie: 24/06/2014
Zarejestrowano: 09/12/2012

Statystyki
Punkty: 64
Obserwujący użytkownicy: 1
Odwiedziny profilu: 2.012
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 1
Komentarze: 15
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska