Login lub e-mail Hasło   

youngcontrarian

Z wykształcenia pedagog - bałkanista. Emerytowany pracownik organizacji humanitarnych. Zwolennik rzeczowych dyskusji i trafnych, wyważonych argumentów... nie pozbawionych poczucia humoru. W moim awatarze cytat mojego mentora, niezrównanego oratora i eseisty Christophera Hitchens'a z jednej z jego ostatnich publicznych debat (2011, Plano-Texas).

Z wykształcenia pedagog - bałkanista. Emerytowany pracownik organizacji humanitarnych. Zwolennik rzeczowych dyskusji i trafnych, wyważonych argumentów... nie pozbawionych poczucia humoru.Wczoraj
youngcontrarian:   "Januszu, czymze bylaby Eioba bez Ciebie? 'In giving and taking it is easy mistaking...' Pozdrawiam wszystkich strajkujacych polskich nauczycieli. " do artykułu Herosi błędu.  (21 godz. temu)
youngcontrarian:   Rekomendacja artykułu Herosi błędu  (21 godz. temu)
youngcontrarian:   Głos na artykuł Herosi błędu  (21 godz. temu)
youngcontrarian:   "Rekomendacja za wzruszajace zdjecie. Na nostalgie cierpia schorowani ludzie w podeszlym wieku... Tesknia oni nie za czarno-bialym telewizorem z jednym kanalem czy swiatem bez internetu ale za swoja zdrowa pelna adrenaliny mlodoscia. " do artykułu Tęskno mi Boże..  (22 godz. temu)
youngcontrarian:   Rekomendacja artykułu Tęskno mi Boże.  (22 godz. temu)
youngcontrarian:   Głos na artykuł Pałac w Większycach  (23 godz. temu)
youngcontrarian:   "Przyjacielu, jeden z Twoich lepszych i naladowanych madrymi emocjami tekstow. Gratuluje." do artykułu Cherubini, Liszt, Wieniawski.  (24 godz. temu)
youngcontrarian:   Rekomendacja artykułu Cherubini, Liszt, Wieniawski  (24 godz. temu)
youngcontrarian:   Głos na artykuł Cherubini, Liszt, Wieniawski  (dzień temu)
youngcontrarian:   "@Hamilton: Masz racje, Hamiltonie, Janukowicz byl niezlym zlodziejem aczkolwiek - jak twierdzi Saakaszwili - obecna Ukraina potrzebowalaby 20 lat aby POWROCIC do wskaznikow gospodarczych sprzed Majdanu 2014. Janyk to 'maly pikus' przy tym co zrobil z Ukrainska ekonomia Poroszenko. W 1991 Ukraina byla 6-a ekonomia Europy. Dzis Ukraina jest najbiedniejszym krajem w Europie i 12 ..." do artykułu Załęski nowym prezydentem Ukrainy..  (dzień temu)
Wcześniejsze wpisy
youngcontrarian:   "@Hamilton: Drogi Hamiltonie, Dziekuje, za bardzo kulturalne pytanie. Czytaj moj tekst bardziej uwaznie, prosze. Pragne Cie porawic. 98% dotyczy nie PLEBISCYTU/REFERENDUM ale osob OBECNIE mieszkajacych na Krymie (oczywiscie nie dotyczy tych osob, ktore po 2014 powrocily na Ukraine) , ktore poprosily o nadanie obywatelstwa RF. Oto oryginalne raporty Minis ..." do artykułu Załęski nowym prezydentem Ukrainy..  (dzień temu)
youngcontrarian:   "@Hamilton: Drogi Hamiltonie, Jak zwykle plus za komentarz. Nie mam podstaw aby posadzac moich przyjaciol o nieprawdomownosc. Badz co badz zyjemy w epoce internetu. Nadmienie, ze zona mojego jaltanskiego przyjaciela (etnicznego Rosjanina) zachowala obywatelstwo ukrainskie (etniczna Ukrainka) po 2014 roku, nie tyle z patriotyzmu co z przyczyn bytowo-praktycznych (wiezi ro ..." do artykułu Załęski nowym prezydentem Ukrainy..  (dzień temu)
youngcontrarian:   "@Hamilton: Drogi Hamiltonie, Przede wszystkim + za ciekawe pytanie. Wlasnie otrzymalem maila z Jalty od moich krymskich przyjaciol (mieszana rosyjsko-ukrainska rodzina): >>>Podczas zajmowania Krymu przez RF wg zrodel rosyjskich nie bylo zadnych ofiar smiertelnych. Ukrainskie zrodla twierdza, ze zginelo 5 osob. Po przejsciu Krymu pod administracje RF w 2 ..." do artykułu Załęski nowym prezydentem Ukrainy..  (dzień temu)
youngcontrarian:   Rekomendacja artykułu Jest tylko jedna siła  (dzień temu)
youngcontrarian:   Głos na artykuł Jest tylko jedna siła  (dzień temu)
youngcontrarian:   "@Hamilton: Drogi Hamiltonie, przeslalem Twoj komentarz moim znajomym na 'okupowanym/wyzwolonym' (delete as applicable) Krymie. Zaplusowalem Cie i cierpliwie czekam na ich odpowiedz." do artykułu Załęski nowym prezydentem Ukrainy..  (dzień temu)
youngcontrarian:   Głos na artykuł Życzenia w 2019  (2 dni temu)
youngcontrarian:   "Drogi Noyes, i ja zycze Tobie wszystkiego dobrego z okazji prastarego (miedzy innymi praslowianskiego) swieta Rownonocy Wiosennej. https://www.youtube.com/watch?v=2Cg6f-foLzc " do artykułu Życzenia w 2019.  (2 dni temu)
youngcontrarian:   "Adamie pozwol, ze uzupelnie twoj tekst i odrobinke ”skorektuje”: ”Bandera to bohater dla czesci Ukraincow i to jest normalne i super (классно)” - prezydent elekt Ukrainy “Zelemojs’kyj” Ukrainska wyborcza matematyka: Poroszenko - korupcja = Zelen’skyj Poroszenko = Kolomojs’kyj - Zelen’skyj Poroszenko = Kolomojs’kyj = korupcja" do artykułu Załęski nowym prezydentem Ukrainy..  (2 dni temu)
youngcontrarian:   Głos na artykuł Załęski nowym prezydentem Ukrainy.  (2 dni temu)
youngcontrarian:   "Smutny artykul o bliskim mojej rodzinie miescie. Barkarzu, czy moglbys dodac kilka przedwojennych fotek dla porownania?" do artykułu Koźle - pusty port.  (3 dni temu)
youngcontrarian:   Głos na artykuł Koźle - pusty port  (3 dni temu)
youngcontrarian:   "@Hamilton: >>> nie jest to chyba najlepsze rozwiązanie, ale bardzo łatwo wywołać demony na tle różnic narodowościowych i religijnych, a wtedy sytuacja może wymknąć się spod kontroli jak na Bałkanach. A gdzie ustawić tę granicę. Tego chyba nikt tak naprawdę nie wie.<<< Drogi Hamiltonie, Twoja argumentacje prawie dokladnie powtorzyl w/w niemiecki dziennikarz. W skrocie: ryzyka z oglaszania/naglaszania pewnych informacji jest wiecej niz z ich nie oglaszania." do artykułu Szczerbek statystyki o socjalno kryminalnej sytuacji w Szwecji..  (3 dni temu)
youngcontrarian:   "Dziekuje, ze wyjasnienie sytuacji z emigrantami w Szwecji. W Niemczech jest podobnie. Bylem tam ostatnio. Jak mi wyjasnil mi moj znajomy niemiecki dziennikarz tam rowniez zamiata sie podobne informacje pod dywan. Zapytany czy jest to przejawem istnienia w Niemczech cenzury powiedzial, ze cenzury nie ma ale jest tak zwana POLITYKA REDAKCYJNA czyli lista tematow, o ktorych mozna pisac. Nikt ..." do artykułu Szczerbek statystyki o socjalno kryminalnej sytuacji w Szwecji..  (4 dni temu)Akcje

Informacje podstawowe
Login: youngcontrarian
Ranga:
Ost. logowanie: godzinę temu
Zarejestrowano: 05/03/2012

Statystyki
Punkty: 475.463
Wyświetlenia artykułów: 420.216
Obserwujący użytkownicy: 44
Odwiedziny profilu: 43.558
Przeczytane artykuły: 50
Ocenione artykuły: 4093
Komentarze: 3092
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska