Login lub e-mail Hasło   

Zbyszekg4

Jestem chrześcijaninem w doczesnej pielgrzymce ku wieczności z Jezusem Chrystusem - moim Zbawicielem i Panem. Chętnie porozmawiam na temat wiary w Boga i treści Jego Słowa czyli Pisma Świętego. Filmowa ilustracja ważnej kwestii: "MIERNIK DOBRA" >> https://www.youtube.com/watch?v=gmJYOZqCPyw << co o tym myślisz?

KLUCZ DO NIEBA - weź go... Ty, Boże, stworzyłeś nerki moje, ukształtowałeś mnie w łonie matki mojej. Psalm 139,13 Człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Właśnie dlatego, każdy z nas jest ważny i wyjątkowy. Biblia mówi, że Bóg ma o nas ciągłe staranie (1 List Piotra 5,7) i nieustannie o nas myśli (Psalm 40,18). Życzeniem Boga jest, aby każde z jego ukochanych dzieci, mogło spędzić z Nim wieczność w Niebie!... więcej informacjiWcześniejsze wpisy
Zbyszekg4:   "@Janusz Nitkiewicz: - tekst za za krótki, aby rozwijać temat miłości, ale nie za coś ja kocham Jezusa, ale dla Niego samego. On mnie pierwszy umiłował, więc ja mogę tylko na tę Jego miłość odpowiedzieć." do artykułu Pytanie o Jezusa i potrzebne Ci zbawienie.  (7 dni temu)
Zbyszekg4:   "@Henear: ale za tym świętym spokojem to co masz KONKRETNIE na myśli?" do artykułu Pytanie o Jezusa i potrzebne Ci zbawienie.  (7 dni temu)
Zbyszekg4:   Nowy artykuł Pytanie o Jezusa i potrzebne Ci zbawienie  (7 dni temu)
Zbyszekg4:   "@pokrzywiony: pytasz: ' Mam nadzieję że te moje wywody, nie rażą Twoich uczuć ? ' Ee, nie! Jestem z lekka już uodporniony! Gdyby raziły, to dam znać... (ale: warto się jeszcze zastanowić, czy tam na Górze nie są rażące?)." do artykułu Królestwo KAMIENIA nadchodzi! Czy jesteś GOTOWY?!.  (13 dni temu)
Zbyszekg4:   "@pokrzywiony: pytasz o Daniela. Nic prostszego, jak samemu sobie o nim poczytać: http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=753 Pod podanym linkiem znajdziesz podstawowe informacje o nim. Na dalsze Twoje pytania tak odpowiem: Chrystus zalecał badanie własnego serca, czyli siebie samego; są o tym biblijne teksty, np. gdy mówił (co się łączy z Twym drugim pytaniem o zło pocho ..." do artykułu Królestwo KAMIENIA nadchodzi! Czy jesteś GOTOWY?!.  (13 dni temu)
Zbyszekg4:   "@Serpico: czy mogę Cię o coś grzecznie poprosić? Otóż proszę o nie mówienie Koriolanowi co on ma robić i z kim pisać/nie pisać... On jest dorosły, ja też - jeśli ja nie zechcę z nim pisać, to nie będzie on ze mną pisał. Proste. A póki co, to Koriolan grzecznie zadaje pytania, i ja mam wolę grzecznie z nim ROZMAWIAĆ :) Bo niby czemu nie?! Tematy duchowe są zawsze u mnie mile w ..." do artykułu Adama sen o niebie... ze śmiercią w tle.  (13 dni temu)
Zbyszekg4:   "DZIĘKUJĘ BARDZO za głosy oddane na artykuł :) " do artykułu Adama sen o niebie... ze śmiercią w tle.  (14 dni temu)
Zbyszekg4:   Popularny artykuł: Adama sen o niebie... ze śmiercią w tle  (14 dni temu)
Zbyszekg4:   "@Serpico: tylko, że ja z laptopa się chciałem rejestrować (założyć konto). A Ty spróbuj zrobić to samo - wyloguj się, i niby zarejestruj (założyć konto) od nowa - co Ci się pokazuje?" do artykułu Adama sen o niebie... ze śmiercią w tle.  (14 dni temu)
Zbyszekg4:   "@Serpico: a, z telefonu założyć konto? To jej powiem. Bo jak się teraz wylogowałem, a potem niby nowy chciałem się ZAREJESTROWAĆ, to wyskoczył mi ten sam komunikat, co znajomej, czyli (na czerwono): Rejestracja uzytkownikow zostala tymczasowo wstrzymana." do artykułu Adama sen o niebie... ze śmiercią w tle.  (14 dni temu)
Zbyszekg4:   "@Serpico: piszesz: 'do nieba wchodzą tylko wybrani, czyli adwentyści, reszta nara hahahaha' To nieprawda, że adwentyści tak uczą! Tu nie chodzi o denominacyjne przynależności, ale o osobistą więź z Bogiem, albo jej brak! Kto żyje z Bogiem w przyjaźni, ten jest Jego dzieckiem, a On swoje dzieci chce mieć u Siebie - bez patrzenia 'w paszport kościelny' na sądzie ostatecznym... ..." do artykułu Adama sen o niebie... ze śmiercią w tle.  (14 dni temu)
Zbyszekg4:   "@Koriolan: sporo pytań ;) Może po kolei. Tak, wierzę, że jest coś realnego, zwanego niebem - świadczy o tym Pismo św. które jest dla mnie wiarygodnym 'listem' Boga do człowieka, aby on wiedział, jak się z tego świata przenieść do lepszego i tam już wiecznie żyć z Bogiem, aniołami i innymi ludźmi, którzy nie odrzucili daru zbawienia, jaki nam oferuje Chrystus na mocy Swej Ofiary na Golgocie ..." do artykułu Adama sen o niebie... ze śmiercią w tle.  (14 dni temu)
Zbyszekg4:   "@Koriolan: - pytasz: 'A Prawda ... Gdzie jest ?' Podoba mi się, że użyłeś dużej litery, by słowo Prawda zapisać... Wiesz czemu?! Bo ja na termin PRAWDA patrzę dwojako (z naciskiem na jedną opcję) - jako na coś, i jako na Kogoś (tu akcent kładąc). Mam na myśli to, że Jezus o Sobie rzekł, że On jest 'Drogą, Prawdą i Życiem' (Jan 14,6). On jest Prawdą! Więc, gdy pytasz gdzie jest ..." do artykułu Adama sen o niebie... ze śmiercią w tle.  (14 dni temu)
Zbyszekg4:   "BARDZO DZIĘKUJĘ wszystkim za oddanie głosu na artykuł. :) Polecam się na przyszłość." do artykułu Królestwo KAMIENIA nadchodzi! Czy jesteś GOTOWY?!.  (14 dni temu)
Zbyszekg4:   Popularny artykuł: Królestwo KAMIENIA nadchodzi! Czy jesteś GOTOWY?!  (14 dni temu)
Zbyszekg4:   "@Andrzej Siciński: Racja! Dlatego napisałem, że Adam: 'nagle - obudził się! I z ulgą odetchnął: to był tylko sen; mój sen o niebie...' :) " do artykułu Adama sen o niebie... ze śmiercią w tle.  (14 dni temu)
Zbyszekg4:   "@Janusz Nitkiewicz: dzięki za obszerną wypowiedź :) Nie uważam, aby do słów Piotra można reinkarnację 'podczepić' -co to, to nie! Też jestem przeciwko wyznaczaniu dat, ale nie ma się co łudzić, że bez końca ten świat będzie istniał." do artykułu Królestwo KAMIENIA nadchodzi! Czy jesteś GOTOWY?!.  (14 dni temu)
Zbyszekg4:   "Kiedy wczoraj zacytowałem te słowa apostoła Piotra (aby pokazać, że już 2000 lat temu on pisał o tych, co drwią z nauki o końcu świata): >>Przede wszystkim pamiętajcie, że w czasach ostatecznych pojawią się szydercy, dogadzający własnym pożądliwościom, którzy z kpiną będą mówić: „No gdzie jest ten obiecany powrót Jezusa? Przecież ludzie zwyczajnie umierają i wszystko jest takie, jak o ..." do artykułu Królestwo KAMIENIA nadchodzi! Czy jesteś GOTOWY?!.  (14 dni temu)
Zbyszekg4:   Nowy artykuł Adama sen o niebie... ze śmiercią w tle  (14 dni temu)
Zbyszekg4:   "@pokrzywiony: zgadzam się z tym, co piszesz - także wyjaśnianie Pisma Świętego jest najlepsze, gdy w tym jest 'Boży palec'! To z Jego natchnienia zapisali wybrani ludzie dane Księgi, i On też jest chętny nam podać ich najlepszy wykład!..." do artykułu Królestwo KAMIENIA nadchodzi! Czy jesteś GOTOWY?!.  (15 dni temu)
Zbyszekg4:   "@pokrzywiony: o Danielu zaś tak czytamy: Dn 5:12 bw 'Dlatego iż Daniel miał nadzwyczajnego ducha, wiedzę i rozum do wykładania snów, do rozwiązywania zagadek i do wyświetlania tajemnic; król nazwał go Baltazarem. Niech więc teraz wezwą Danielą i niech poda wykład!' --- czyli to nie ludzie sami z siebie umieją sny wyjaśniać, czy przyszłość przepowiadać - ale to pochodzi od Boga!" do artykułu Królestwo KAMIENIA nadchodzi! Czy jesteś GOTOWY?!.  (15 dni temu)
Zbyszekg4:   "@pokrzywiony: a ja spróbuję odp. na pyt. o sen faraona... Myślę, że to dlatego Józef mógł go wyłożyć, bo czytamy: Rdz 41:15-16 bw Wtedy faraon rzekł do Józefa: Miałem sen, a nie ma nikogo, kto by go wyłożył, ale o tobie słyszałem, że gdy usłyszysz sen, umiesz go wyłożyć. Józef odpowiedział faraonowi: Nie w mojej to mocy, lecz Bóg udzieli faraonowi pomyślnej odpowiedzi. ..." do artykułu Królestwo KAMIENIA nadchodzi! Czy jesteś GOTOWY?!.  (15 dni temu)
Zbyszekg4:   "Większość tutaj raczej nie traktuje poważnie Pisma Świętego, ale chciałbym mimo to zadać pytanie o proroctwa zawarte w nim. Na przykład to z Księgi Daniela (napisanej w VI wieku przed Chrystusem), do którego odwołuje się mój artykuł - jak to możliwe, że na długi czas naprzód Daniel opisał przyszłe wydarzenia? Skąd on o tym wiedział, skoro wg wielu tu obecnych, nie ma żadnego Boga? " do artykułu Królestwo KAMIENIA nadchodzi! Czy jesteś GOTOWY?!.  (15 dni temu)
Zbyszekg4:   Głos na artykuł Rady Koła Gospodyń Wiejskich  (15 dni temu)
Zbyszekg4:   "@Hamilton: byłbym pokrzywiony?! (czyli połamany?!)" do artykułu Królestwo KAMIENIA nadchodzi! Czy jesteś GOTOWY?!.  (15 dni temu)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19 20
Następna »


Akcje

Informacje podstawowe
Login: zbyszekg4
Email:
Ranga:
Ost. logowanie: 2 dni temu
Zarejestrowano: 09/12/2015

Statystyki
Punkty: 37.158
Wyświetlenia artykułów: 35.620
Obserwujący użytkownicy: 1
Odwiedziny profilu: 3.646
Przeczytane artykuły: 4
Ocenione artykuły: 63
Komentarze: 396
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska