Login lub e-mail Hasło   

Tomasz Jędrzejewski

Zajmuję się informatyką i programowaniem zarówno zawodowo, jak i w ramach hobby. Programuję głównie w PHP, gdzie jestem autorem znanego systemu szablonów Open Power Template, ale oprócz tego znam się też na C/C++, XML-u i bazach danych. Często zdobytą wiedzą czy pomysłem dzielę się za pośrednictwem artykułów i tutoriali. Pisuję także o tematach niezwiązanych z informatyką i komputerami.Wcześniejsze wpisy
Tomasz Jędrzejewski:   Odpowiedź w wątku Listingi kodu w artykułach (Społeczność) "Czy administracja mogłaby udzielić odpowiedzi na zadane pytanie o wsparcie dla formatowania listingów w artykułach? Naprawdę, jest to bardzo dla mnie ważne - w ostatnim moim artykule brak takiej możliwości rozwalił listingi tak, że artykuł jest w zasadzie bezużyteczny dla czytelnika i jeśli taka opcja się szybko nie pojawi, będę musiał dodać do niego odpowiednie ostrzeżenie, gdzie może znaleźć poprawnie sformatowaną wersję."  (08/07/2009)
Tomasz Jędrzejewski:   Nowy wątek: Listingi kodu w artykułach (Społeczność) "Kiedyś w edytorze EIOBA była opcja pozwalająca na publikację listingu kodu źródłowego w artykule, nawet korzystałem z niej w jednym tekście. Niestety znowu zniknęła, a podgląd HTML artykułu jakimś cudem w żaden sposób nie wyróżnia sekcji kodu ani specjalnym znacznikiem, ani CSS-em... czy można w najbliższym czasie liczyć na wsparcie w tej materii? Bardzo mi na tym zależy, bo brak tej opcji poważni ..."  (02/07/2009)
Tomasz Jędrzejewski:   "OMG, że tak się wyrażę. Właśnie o to chodzi, by tej rekurencji nie było, bo po to masz bazę danych, by nie robiła ona jedynie za prymitywne składowisko danych, tylko by wykorzystać jej potencjał. Twój rekurencyjny pomysł likwiduje jedną wadę związaną z najbardziej trywialnym podejściem (rekurencyjne wywoływanie zapytań), a produkuje parę innych, m.in. kompletnie nieracjonalne wykorzystanie zasobów ..." do artykułu Drzewa w PHP i MySQL.  (03/06/2009)
Tomasz Jędrzejewski:   "Zaktualizowałem dzisiaj artykuł do nowej wersji. Został on uzupełniony o nieco nowych rzeczy, a także napisany lepszym stylem." do artykułu Dokumentowanie kodu PHP w phpDocumentor.  (24/05/2009)
Tomasz Jędrzejewski:   Popularny artykuł: Ciągi tekstowe w PHP  (02/04/2009)
Tomasz Jędrzejewski:   Popularny artykuł: PHP Data Objects - nowy wymiar baz danych  (20/03/2009)
Tomasz Jędrzejewski:   Odpowiedź w wątku Dlaczego warto dbać o formatowanie artykułu (Społeczność) "Jestem za, z tym, że: 1) Edytor na EIOBA potrafi naprawdę poważnie wkurzyć, przynajmniej na Operze, robiąc takie krzaki, że się odechciewa cokolwiek robić. Byłoby fajnie, gdyby można było wgrać tekst napisany w jakimś popularnym formacie bez konieczności ręcznego dodawania wszystkiego. W tej chwili to wygląda tak: piszę tekst np. w OpenOffice, nadając mu formatowanie. Później publikuję ..."  (27/05/2008)
Tomasz Jędrzejewski:   "Musiało Ci się coś pomylić - artykuł ten, z tego co wiem i co mówi Google, opublikowany jest jedynie na mojej stronie i w eioba. PS. W lipcu postaram się napisać nową, znacznie rozszerzoną wersję z bardziej kompletną implementacją." do artykułu Drzewa w PHP i MySQL.  (27/05/2008)
Tomasz Jędrzejewski:   "Sporo moich artykułów dodały inne osoby, a później dopiero redakcja podpięła je pod moje konto. Ten jest jednym z nich." do artykułu Zmienne środowiskowe w PHP.  (27/05/2008)
Tomasz Jędrzejewski:   Popularny artykuł: Cenzura w przeszłości  (14/02/2008)
Tomasz Jędrzejewski:   Popularny artykuł: Utajnić katastrofę  (17/01/2008)
Tomasz Jędrzejewski:   "Reguła KISS z powodzeniem stosowana jest także w informatyce. Aplikacja o prostej, łatwej do zrozumienia strukturze łatwiej poddaje się modyfikacjom i stwarza mniej okazji do popełnienia błędu. Jeśli dodatkowo jest ona z gatunku 'open-source', prostota może zachęcać ludzi do tworzenia własnych modyfikacji i ulepszeń, przez co projekt może wzbogacić się o interesujące rozwiązania. Z drugiej strony ..." do artykułu KISS - nauczmy się czegoś od Amerykanów.  (05/01/2008)
Tomasz Jędrzejewski:   Popularny artykuł: Piszemy chatbota  (28/12/2007)
Tomasz Jędrzejewski:   Nowy artykuł Piszemy chatbota  (23/12/2007)
Tomasz Jędrzejewski:   "Opisywanie C i C++ razem to małe nieporozumienie. C nie posiada programowania obiektowego oraz szeregu innych spotykanych obecnie na co dzień rzeczy - na poziomie języka nie zaimplementowano wielu podstawowych mechanizmów pozwalających na unikanie typowych błędów. C jest stosowany głównie w aplikacjach wymagających dużej wydajności. Tworzone jest w nim m.in. oprogramowanie dla serwerów oraz jądra ..." do artykułu Jaki język programowania wybrać.  (21/08/2007)
Tomasz Jędrzejewski:   "Dorzucę tutaj moje porady: 1. Jeśli możesz, unikaj zapytań JOIN operujących na dużej liczbie danych. W szczególności nie rób czegoś takiego (pobieranie rekordów i dla każdego z nich podliczanie czegoś countem): SELECT a.id, COUNT(b.id) AS `cnt` FROM tabela1 a LEFT JOIN tabela2 b ON b.kategoria_id = a.id GROUP BY a.id; Już tysiąc rekordów potrafi skutecznie zabl ..." do artykułu Optymalizacja bazy MySQL.  (21/08/2007)
Tomasz Jędrzejewski:   Nowy artykuł Zmienne środowiskowe w PHP  (06/08/2007)
Tomasz Jędrzejewski:   Nowy artykuł Ciągi tekstowe w PHP  (06/08/2007)
Tomasz Jędrzejewski:   Nowy artykuł Wyrażenia w PHP  (06/08/2007)
Tomasz Jędrzejewski:   Nowy artykuł PHP w praktyce  (06/08/2007)
Tomasz Jędrzejewski:   Nowy artykuł Bazy danych SQLite w PHP  (06/08/2007)
Tomasz Jędrzejewski:   Nowy artykuł Cachowanie zapytań SQL w PHP  (04/08/2007)Akcje

Informacje podstawowe
Login: zyxist
Ranga:
Ost. logowanie: 28/07/2009
Zarejestrowano: 13/07/2006

Statystyki
Punkty: 256.279
Wyświetlenia artykułów: 257.653
Obserwujący użytkownicy: 4
Odwiedziny profilu: 8.522
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 0
Komentarze: 8
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska