Login lub e-mail Hasło   

Magia myśli, magia słowa

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://artelis.pl/art-13,14,75,Rozwoj_Os(...)wa.html
Jednym z największych sekretów, jaki odkryłam w moim życiu jest twórcza rola myśli. Wydaje się to takie oczywiste, że każda myśl tworzy nasz indywidualny świat, nasza codzienną...
Wyświetlenia: 7.404 Zamieszczono 17/10/2006
Jednym z największych sekretów, jaki odkryłam w moim życiu jest twórcza rola myśli.

Wydaje się to takie oczywiste, że każda myśl tworzy nasz indywidualny świat, nasza codzienną rzeczywistość, lecz obserwując ludzi zza lekarskiego biurka, odnoszę wrażenie, że prawdą tą niewiele osób potrafi się z pożytkiem posługiwać.

Bardzo szeroko na łamach mediów reklamuje się metody służące zachowaniu zdrowia, a oparte na postrzeganiu siebie jako ciała fizycznego z całkowitym pominięciem wymiaru emocjonalnego i mentalnego naszego istnienia.
A przecież pozytywna myśl i idąca w ślad za nią emocja niosąca radość, jest najlepszą gwarancją zdrowia człowieka.
Ta oczywista prawda przekazywana jest nie tylko przez wielkich mędrców tego świata, ale zawarta również w starych porzekadłach typu "nie urodzi kruka wrona...." itp.

Dlaczego nie potrafimy skorzystać z tego prostej recepty na szczęśliwe życie? Dlaczego zaprzątamy głowę swą myślami, które zamienione w słowa i uruchomione w działaniach, czynią nam samym ogromną krzywdę, nierzadko doprowadzając delikwenta do gabinetu lekarskiego?

Obserwując moich pacjentów od 20 lat, myślę, że większość ludzi nie widzi żadnego związku między tym, co pomyślą, a wydarzeniami, które sami tworzą.

Nikt nie chce chorować, ale wzięcie odpowiedzialności za każdą myśl pojawiającą się w umyśle, za każde wypowiedziane słowo, to wydaje się przekraczać ludzkie możliwości.
Nie jest jednak prawdą, że kontrolowanie myśli, to umiejętność, którą władają wybrańcy losu. Myślę, że negatywne myślenie można zaliczyć do kategorii pt. "złe nawyki" i choć trudno je zmienić, dbałość o własny interes, którym jest chociażby zdrowie, powinna zaważyć na odpowiedzialnym wyborze.

Ale co zrobić z negatywnymi emocjami, które są następstwem myślenia o czarnym zabarwieniu, a które wpływają na nasz sposób myślenia?

Tu kłania się szereg metod uwalniania emocji, a jedna z najbardziej przemawiających do uczestników prowadzonych przeze mnie warsztatów należy taniec.

Reasumując jakość naszego wielopoziomowego istnienia zależy od jakości myślenia.

Pozdrawiam serdecznie i proszę o podzielenie się tymi oczywistymi prawdami ze wszystkimi, którzy o nich zapomnieli.

Podobne artykuły


25
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6612
20
komentarze: 3 | wyświetlenia: 10054
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 15935
18
komentarze: 6 | wyświetlenia: 16668
16
komentarze: 2 | wyświetlenia: 7347
36
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6791
32
komentarze: 26 | wyświetlenia: 5476
32
komentarze: 37 | wyświetlenia: 9345
31
komentarze: 35 | wyświetlenia: 8540
30
komentarze: 16 | wyświetlenia: 4623
25
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3275
25
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1741
 
Autor
Dodał do zasobów: artelis.pl
Artykułłatwo powiedziec trudniej uczynic,chyba mam zy dzien wrrrr

Kwestia spojrzeć na wszystko z dystansu, wtedy jest łatwiejsze...

  dorotka,  06/09/2007

masz racje....trzezwo spojrzec i pozytywnie pomyslec.......tak tak tak..i usmiechnac sie kazdego ranka zanim wstaniesz z łozka..i powiedziec-to bedzie fantastyczny dzien,absolutnie wyjatkowy...

Jakoś nie wiem... wszyscy mówią, że trzeba trzeźwo spojrzeć... wstać... powiedzieć będzie piękny dzień... niestety sprawa nie jest taka prosta... tu trzeba zmienić nastawienie do życia - nie można pojmować go jako pasma nieszczęść - należy je pojmować jako choć tych kilka dobrych chwil, które na pewno są tylko gdzieś się zawieruszyły ;-)

  Tatiana,  09/09/2007

Ja osobiście mam wrażenie, że Polaków ogarnia taki narodowy pesymizm. I nie jest to wyłącznie kwestia tego, że nie jesteśmy jednym z najbogatszych krajów - biedniejsze kraje charakteryzują się większym poczuciem szczęścia niż nasz.

I ten pesymizm właśnie tworzy kolejne problemy...

  mazur,  18/12/2007

Jak tu myśleć pozytywnie gdy się coraz więcej pracuje a posiada tyle samo lub mniej a do tego jeszcze musimy poszukać pracy za granicą. Ogólne czarnowidztwo jest typowe dla społeczeństwa, które nie widzi możliwości lepszego bytowania. Już sam fakt rządowej wojny prowadzonej na wysokim szczeblu i poprzednie dwa lata uświadomiły nam Polakom, że w swoim kraju nie możemy czuć się bezpiecznie. Jestem ciekaw, kto zgasi ostatni światło.

  dorotka,  28/02/2008

pozytywne myslenie chyba jest jednak najwazniejsze ,wlasnie wyszlam zywo z wypadku drogowego.gdybym stracila tyle kasy w innym zdarzeniu byłabym zla,teraz o tym nie mysle ,wiem ze wszystko sie ulozy bo ja zyję.

Cytując pewną znaną osobistość: to, co napisałaś to "oczywista oczywistość". I trzeba ciągle uczyć tego ludzi, przypominać, że właśnie pozytywne nastawienie do życia to jego podstawa. Jednocześnie ciągle warto zastanowić się nad tym, o czym myślimy i co chcemy powiedzieć. Właśnie dlatego fajnie jest, że piszesz o tym.

"Ora et labora" - "módl się i pracuj" - trzeba tę sentencję tylko właści

...  wyświetl więcej

To jest tak proste w teorii, a tak trudne w praktyce... udaje się to nielicznym, ale zawsze warto próbować od nowa i od nowa tworzyć dobre myśli, a przez to swój świat czynić lepszym...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska