Login lub e-mail Hasło   

9 mitów i faktów o Google Adsense (czyli zarabianie na reklamach Google)

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://ezinearticles.com/?expert=Enzo_Chiu
Google Adsense robi ostatnimi czasy prawdziwą furorę w Internecie, ludzie umieszczają reklamy na swoich stronach, za klikanie w które płaci Google. Niby łatwy sposó...
Wyświetlenia: 127.355 Zamieszczono 21/12/2006
Google Adsense robi ostatnimi czasy prawdziwą furorę w Internecie, ludzie umieszczają reklamy na swoich stronach, za klikanie w które płaci Google. Niby łatwy sposób zarobienia, chodzi wiele pogłosek i historii nie do końca zgodnymi z prawdą. Przedstawię Wam 9 z najbardziej pospolitych mitów na temat zarabiania dzięki reklamom Google.

1. Mit: Skoro wielkości reklam (336x280, 300x250 i 250x250) są efektywne na wielu innych stronach, to muszą być również tak samo efektywne na mojej.
Fakt: Nie do końca. Każda strona ma swoją charakterystykę; nie możesz się kierować tylko tym, co mówią ludzie i mieć nadzieję, że Twój CTR drastycznie wzrośnie. Próbuj i eksperymentuj z rozmaitymi reklamami i ich rozmieszczeniem. Być może reklama, która nie jest efektywna na innej stronie, będzie doskonale się spisywała na Twojej.

2. Mit: Najzykowniej jest rozwijać strony, które mają najwyżej cenione słowa kluczowe.
Fakt: Być może, jeżeli jesteś ekspertem do spraw SEO. Jest prawdą, że kiedy te najwyżej cenione słowa kluczowe są klikanie, otrzymujesz ogromną sumę pieniędzy. Lecz rozumiesz ilu jest ludzi, którzy myślą tak samo? Jestem pewien, że jest ich setki tysięcy i będziesz się musiał zmierzyć z krwawą konkurencją by znaleźć się na szczycie SERPS (Search Engine Result Pages [czyli na szczycie wyników w wyszukiwarkach]), nie będzie gości - bez gości, nie będzie nikogo, kto będzie klikał na Twoje reklamy. Innym rozwiązaniem może być przeczytanie artykułu - Incrase Google Adsense (od tłumacza: strona po angielsku).

3. Mit: Wysoki ruch na stronie + Wysoki CTR = Wysokie dochody.
Fakt: To jest idealne równanie, tylko wtedy, gdy smart pricing (tj. cennik ile Google płaci za kliknięcie) jest wymierny. Wysokie dochody zależą od kilku czynników, takich jak smart pricing i typ strony jaką prowadzisz. Niektóre typy stron (takich jak forum) mają wysoki ruch na stronie, ale nie generują wysokich dochodów z Google Adsense. Niski smart pricing również na to wpływa. Widziałem wiele stron, z wysokim ruchem, wysokim CTR, ale zupełnie małymi dochodami.

4. Mit: Jeżeli ruch na stronie nagle wzrasta (być może popularność strony spowodowana jest jednym z Twoich artykułów), Google może myśleć, że spamujesz.
Fakt: Nonsens. Google jest zdolne wykrywać i badać gości za pomocą ich adresów IP (jeżeli nie masz na tyle rozległej wiedzy o internecie, wyobraź sobie adres IP jako numer telefonu; za każdym razem, gdy robisz telefon, będzie on zapisany w centrali telefonicznej). Jeżeli spamujesz, jest duże prawdopodobieństwo, że wszystkie z adresów IP będą dokładnie takie same (jeżeli masz stały IP). Ponadto, Google może wykrywać skąd odnoszą się odwołania (skąd Twoi goście wiedzą o Twojej stronie). Jeżeli znajdą popularny blog/stronę, który ma link do Twojej strony, na pewno to zrozumieją. Tak więc nie masz się czym martwić.

5. Mit: Jeżeli Google nagle zbanuje Twoje konto Adsense, nie ma możliwości by się obronić.
Fakt: Niektóry się z tym zgadzają, inni dają przeczące fakty. Wiele stron narzeka, że Google nigdy nie dało im żadnych ostrzeżeń i nagle zbanowali ich konta. Prawdę mówiąc Google zawsze daje dwa ostrzeżenia zanim ostatecznie zablokują Twoje konto Adsense. Po drugie, jeżeli możesz udowodnić, że nigdy nie złamałeś Google Adsense TOS (Terms of Service - Warunki współpracy), na przykład oszukiwanie klikania w reklamy, zaraz reaktywują Twoje konto.

6. Mit: Google Adsense zrobi z Ciebie milionera w ciągu kilku miesięcy.
Fakt: Obudź się! To nie jest czas na sny! Musisz traktować Google Adsense jak prawdziwy biznes. I tak jak w każdym prawdziwym biznesie, potrzeba czasu i wysiłku by osiągnąć sukces. Warren Rowie z Problogger'a dzieli się informacjami o tym ile czasu zajęło mu zdobycie sześciocyfrowego czeku z Google Adsense - Blog Warren Rowie(w j. angielskim)

7. Mit: Powtarzający się goście ustabilizują Twoje przychody z Google Adsense.
Fakt: Duży błąd. Powtarzający się goście łatwiej znoszą pojawiające się reklamy, tj. nie zwracają na nie uwagi. Odkąd regularnie odwiedzają Twoją stronę, dobrze wiedzą gdzie umieściłeś reklamę (wykluczając rotacje i zmienność banerów każdego dnia) i będą ich unikać. Zdobywanie nowych gości każdego dnia jest bardziej efektywne dla Twoich dochodów Google Adsense.

8. Mit: Jedynym sposobem by bić sporą kasę z konta Google Adsense jest umieszczanie reklam na każdej stronie/blogu który masz.
Fakt: Na szczęście, nie! Jest wiele sposobów używania Google Adsense ID (znany jako "Publisher ID"). Jednym z nich jest używanie go jako "dzielenie dochodów". Co to jest? Jest wiele for dyskusyjnych, które proszą by wpisać swój Publisher ID podczas rejestracji na ich stronie. Oni używają tego IDu by generować reklamy Google Adsense w każdym temacie którym się udzieliłeś. Jeżeli te reklamy zostaną kliknięte, dochód będzie dzielony: 50% dla Ciebie, 50% dla nich. Jednym z for który używa tego sposobu jest Forum digitalpoint.com.

9. Mit: Osoby które mają dziesiątki (lub setki) tysięcy dolarów z Google Adsense muszą być właścicielami jednej strony, która jest odwiedzana przez miliony gości dziennie.
Fakt: Nie do końca. Prawdę mówiąc, większość z nich otrzymuje czeki z wielkimi sumami dzięki prowadzeniu małych stron. Łatwiej im generować $40,000 z 40 małych stron, niż generować $40,000 z jednej strony.

Enzo Chiu Freelance Programmer & Web Developer www.MakeMoneyAtHome-Idea.com
Tłumaczenie: Radek_1
Standardowo reklama: Strona o serii gier Emergency

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61631
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 32986
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31617
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64094
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65474
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29406
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23666
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28932
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24072
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26591
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 12816
 
Autor
Dodał do zasobów: radek_1
Artykuł
Dodatkowe informacje
GrupyRadek, myślę że wszyscy możemy Ci być wdzięczni za to tłumaczenie :)

  jelcz,  24/12/2006

Niestety mitem są wysokie zarobki. W polskich realiach gdzie za 1 klik google płaci zwykle 1 centa to można uczciwie zarobić w rok ...kilka dolarów.

  oldml,  06/02/2008

Ciekawe skąd te "mity" - czyżby tylko na potrzeby artykułu?
Też korzystam z umowy z Google i nie słyszałem o większości tych "mitów".
Ostatnio popularne są tego artykuły "fakty i mity", ale w tym przypadku autor raczej dorobił "mity" do faktów :)

  Michal K.  (www),  29/10/2008

Sprobuj zrobic strone anglojezyczna, ja z wlasnego doswiadczenia wiem ze one zarabiaja znacznie wiecej. Tematyka strony tez ma duze znaczenie.

Trochę już nie aktualne...

  radek_1  (www),  17/03/2008

To znaczy?

  thelinked  (www),  15/05/2009

"5. Mit: Jeżeli Google nagle zbanuje Twoje konto Adsense, nie ma możliwości by się obronić."

Nie zgadzam się z opisem tego co znajduje się po słowie "Fakt". Sam doświadczyłem pozbawionego podstaw zablokowania konta ze zgromadzoną dużą ilością środków. Google nie dało żadnych ostrzeżeń ani oznak niepokoju. Konto zostało zablokowane nagle, bez podania przyczyny, a przedstawione dowodu został

...  wyświetl więcej

  emmek,  24/07/2009

"Po drugie, jeżeli możesz udowodnić, że nigdy nie złamałeś Google Adsense TOS (Terms of Service - Warunki współpracy), na przykład oszukiwanie klikania w reklamy, zaraz reaktywują Twoje konto."

Myślałem, że dowodzenie niewinności odeszło już do mrocznych kart historii. W cywilizowanych regulacjach prawnych istnieje domniemanie niewinności i oskarżonemu należy udowodnić winę...

Dobry artykuł - wszystko zebrane w jednym miejscu. Na jakiej zasadzie działa dzielenie się dochodem z forum (Publisher ID)?

Dzięki, kilka przydatnych informacji zebranych w jednym miejscu, a do tego prosto i czytelnie, a do tego raczej sąto wskazówki, które się nie zdeaktualizują.

Bardzo dobry artykuł - zastosuję kilka cennych rad które tu opisałeś - eh cholera człowiek wiecznie jednak musi się uczyć , uczyć i pewnie głupi umrze :) dziękuję jeszcze raz za wkład i dobrą garść informacji .

Szukam osób do współpracy przy blogach. Proste zasady ja optymalizuje i pozycjonuje blog a Ty piszesz teksty. Najlepiej w jęz. angielskim. Udziały 50/50. reklama@s-media.com.pl

a czy masz jakieś swoje blogi juz istniejace?

http://www.ultraboost.org/ Ultra Boost
http://www.mulberryhandbagssale.org.uk/ Mulberry Handbags
http://www.mulberry-uk.org.uk/ Mulberry UK
http://www.coach-outletfactory(...)us.c ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska