Login lub e-mail Hasło   

Własny biznes na cudzym pomyśle

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://biznes.artykularnia.pl/dzialalnos(...)05.html
Jeśli marzyłeś lub nadal marzysz o własnym biznesie, a jedyną przeszkodą jest to, że nie masz pomysłu na to jaką działalność rozpocząć to usiądź wygodnie i poczytaj, a może choć...
Wyświetlenia: 8.403 Zamieszczono 05/04/2007

Jeśli marzyłeś lub nadal marzysz o własnym biznesie, a jedyną przeszkodą jest to, że nie masz pomysłu na to jaką działalność rozpocząć to usiądź wygodnie i poczytaj, a może choć trochę pomogę Ci spełnić Twoje marzenie.Jeśli marzyłeś lub nadal marzysz o własnym biznesie, a jedyną przeszkodą jest to, że nie masz pomysłu na to jaką działalność rozpocząć to usiądź wygodnie i poczytaj, a może choć trochę pomogę Ci spełnić Twoje marzenie.
Nie od dziś wiadomo, że lepiej jest znaleźć i zagospodarować niszę, dostarczając klientom to, czego nikt im jeszcze nie dostarczył, niż otwierać kolejny sklep spożywczy, których jest mnóstwo w Twoim mieście.

Może słyszałeś o tej formie rozwoju biznesu, a może słowo to będzie Ci obce, ale przymierzając się do otwarcie własnej firmy warto jest zapoznać się z ofertą firm franchisingowych. Dzięki tej koncepcji otrzymujesz gotowy, sprawdzony pomysł na biznes, dokładne wytyczne jak go poprowadzić, pomoc zarówno przed, jak i po rozpoczęciu działalności oraz cały pakiet innych korzyści, które gwarantuje Ci umowa z franchisodawcą.

Idea współpracy w ramach franchisingu opiera się na kooperacji dwu stron umowy: franchisodawcy (czyli firmy, która udostępnia Ci swój sprawdzony pomysł na biznes) i franchisobiorcy (czyli firmy, która chce skorzystać z pomysłu).

Dzięki franchisingowi możesz otworzyć swoją własną restaurację McDonald’s, sklep z bielizną Atlantic, pizzeriię TelePizza czy stację benzynową Statoil. Wszystko zależy tylko od Twoich upodobań i zasobności portfela, bo współpraca w ramach franchisingu wiąże się, jak każda inna inwestycja, z poniesieniem określonych kosztów.

Poza oczywistymi kosztami związanymi z zagospodarowaniem lokalu, wizualizacją, zatowarowaniem itp. należy się liczyć z kosztami wiążącymi się bezpośrednio z umową franchisingową. Chodzi tu przede wszystkim o wstępną opłatę licencyjną (wahającą się od kilkuset złotych do kilkuset tysięcy), bieżącą opłatę franchisingową (pobieraną najczęściej jako procent od obrotu) i wpłatę na wspólny fundusz marketingowy, z którego finansowane są działania marketingowe promujące całą sieć.

Franchising daje Ci sprawdzony pomysł na biznes, możliwość działalności pod znaną marką, wszechstronną pomoc i wsparcie ze strony franchisodawcy, któremu również zależy na powodzeniu Twojego biznesu, w końcu jeśli zarobisz Ty, zarobi i on.

Przygotowując swój biznes plan należy rozważyć ryzyko niepowodzenia biznesu. Wiadomo, że przedsięwzięcia oparte na sprawdzonym koncepcie mają dużo większą szanse powodzenia, niże te, które prowadzone są „metodą prób i błędów”. Badania przeprowadzone w Austrii wykazały, że tylko 8% z zawartych na tamtejszym rynku umów franchisingowych zakończyło się przed terminem.----------

Serwis www.ekonomiczne.biz - Opracowania z ekonomii: biznes plan, analiza finansowa, SWOT, artykuły o biznesie, pomysły na własny biznes i dużo więcej.

----------

Ten artykuł pochodzi z serwisu Artykularnia.pl - źródła darmowych artykułów do przedruku!

Podobne artykuły


7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2548
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 75071
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648742
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15381
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21811
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40737
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17630
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13284
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53547
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22959
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18380
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23574
 
Autor
Dodał do zasobów: Artykularnia.pl
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska