Login lub e-mail Hasło   

Woda w feng shui

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://dom-i-ogrod.artykularnia.pl/bezpi(...)10.html
Woda w feng shui jest bardzo ważna. Dlaczego? Prosze przeczytać Feng Shui dosłownie oznacza wodę i wiatr . Jest to starożytna chińska nauka, mówiąca o tym, w jaki spos&...
Wyświetlenia: 1.091 Zamieszczono 22/05/2007

Woda w feng shui jest bardzo ważna. Dlaczego? Prosze przeczytaćFeng Shui dosłownie oznacza wodę i wiatr.

Jest to starożytna chińska nauka, mówiąca o tym, w jaki sposób środowisko wpływa na ludzi. Czy ten wpływ jest dobry, czy zły. Moje wieloletnie doświadczenie, nauczyło mnie szacunku do tej wiedzy, bo sama przeszłam przez cierniste drogi. Teraz wiem, zamiast gdybać, czy to działa, czy nie.

Jednym ze składników nazwy feng shui jest Shui albo woda, więc nie powinno to nikogo zaskoczyć, że woda pełni doniosłą rolę w tej dziedzinie nauki.

Stosownie do mądrości starożytnego chińskiego Feng Shui, 'Qi' (albo inaczej, energia dająca życie, życiodajna) jest rozproszona przez wiatr i ponadto gromadzi się blisko wody. To jest bardzo ważna informacja, wręcz podstawowa.

Idealny model Feng Shui (Model Silling) jest związany z obfitością życiodajnej 'Qi'. Zatem, powinno się mieć wzgórza z tyłu (Czarny Żółw), także z lewej i z prawej (Zielony Smok, Biały Tygrys). Te nazwy są może dla nas trochę śmieszna, ale Chińczycy wszystko nazywali tym sposobem. Ale wracając do idealnego modelu feng shui, jest tak po to, by chronić 'Qi' od wywiania przez silne wiatry. To nie żart!. Dom postawiony na „wydmuchowie”, nie będzie ani zdrowy, ani szczęśliwy. Z kolei z przodu powinna być rzeka albo jezioro, by pomóc zachować życiodajną 'Qi', zgromadzić ją tak, by pracowała dla mieszkańców domu.

Oczywiście w środowisku miejskim, rolę wzgórz pełnią inne budynki, kompleksy parkowe itp., a rolę rzeki – drogi, ulice, chodniki itp.

Ten idealny model wyraźnie sugeruje, że, życiodajna 'Qi' może być zachowana poprzez wodę.

Jest dość powszechne wśród praktyków feng shui, że doradza się klientom, aby umieścili wodę albo akwarium wewnątrz, czy na zewnątrz domu. Niektórzy zdecydowanie odradzają używanie wody we wnętrzach, inni każą być ostrożni. Tak, czy inaczej, miejsca te, czy wewnątrz, czy na zewnątrz, są specjalnie wybierane, stosownie do formuł feng shui i są to zwykle obszary z pomyślnym Qi. Tu trzeba znać wykres swojego domu, by poznać jego tajemnice i wiedzieć, gdzie w tym konkretnym domu są takie miejsca.

Woda pomaga zachować i zaktywizować Qi w obszarach, które są starannie wybierane.
Są to bardzo specyficzne reguły, dotyczące rozmieszczenia atrybutów wody. Umieszczenie ich w złej lokalizacji może przynieść niekorzystne konsekwencje.

Jeżeli nie planujesz skorzystać z usług praktyka feng shui, możesz rozważyć kupienie przenośnej fontanny, lub innego wodnego artefaktu, które mogą być łatwo przenoszone z miejsca na miejsce, w razie konieczności!

Dystrybucja 'Qi' w domu, jego wykres, zależy od skierowania domu, jak również od roku budowy domu.

Nie ma takiej możliwości, by podać szczegółowo, co jest dobre dla każdego domu, jednak mogę podać pewne ogólne sugestie, wynikające z HOLY I, HOLY 0. Będzie to dobre dla większości domów (ale nie dla wszystkich!) w latach 2004 – 2024. Te pomyślne lokalizacje są na południowym – zachodzie, a także w sektorze wschodnim domu.

Ważne! W latach 2004 – 2024, postaraj się nie by umieścić ich w sektorze północno-wschodnim.

Ponadto stosownie do miejsca, gdzie umieścimy wodę, musimy wiedzieć, że także kierunek strumienia jest ważny.

Grażyna Czajka-Bartosik
www.pracownia-fengshui.pl----------

Jest wieloletnim konsultantem feng shui. Twórcą Pracowni FengShui www.pracownia-fengshui.pl. Współpracuje z architektami przy projektowaniu domów, firm. Prowadzi wykłady, warsztaty oraz pisze artykuły na temat feng shui. Jest twórcą forum feng shui http://gracekrist.mojeforum.net, a także moderatorem polsko-angielskiego forum Mistrza Heluo http://groups.yahoo.com/group/HeluoFengShui-Polski-Forum

----------

Ten artykuł pochodzi z serwisu Artykularnia.pl - źródła darmowych artykułów do przedruku!

Podobne artykuły


37
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2975
31
komentarze: 41 | wyświetlenia: 2814
29
komentarze: 37 | wyświetlenia: 4468
27
komentarze: 12 | wyświetlenia: 5411
27
komentarze: 52 | wyświetlenia: 1918
21
komentarze: 29 | wyświetlenia: 2000
21
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3974
21
komentarze: 10 | wyświetlenia: 3179
22
komentarze: 7 | wyświetlenia: 20180
19
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3063
19
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4764
16
komentarze: 10 | wyświetlenia: 87554
16
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1220
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska