Login lub e-mail Hasło   

Jedziemy na wakacje z dzieckiem - cz. 1

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://rodzina.artykularnia.pl/wyjazdy-i(...)94.html
Wreszcie masz upragniony urlop i możesz się wybrać na rodzinne wakacje ze swoimi pociechami. Czy jesteś jednak do tego odpowiednio przygotowany? Morze, góry, jeziora, las...
Wyświetlenia: 1.020 Zamieszczono 13/07/2007

Wreszcie masz upragniony urlop i możesz się wybrać na rodzinne wakacje ze swoimi pociechami. Czy jesteś jednak do tego odpowiednio przygotowany?Morze, góry, jeziora, lasy ... – wszędzie można wspaniale wypocząć i spędzić piękne chwile z naszymi dzieciaczkami oraz zapomnieć o pracy i problemach dnia codziennego. Wreszcie możesz też poświęcić więcej czasu swoim najbliższym. Zadbaj więc o to, aby nic nie popsuło ci tych chwil, i aby pozostały po nich jak najlepsze wspomnienia na okres długiego oczekiwania kolejnych wakacji.

 

Rezerwacja kwatery

Nie da się ukryć, że coraz częściej i chętniej jeździmy na wakacje, w związku z czym coraz trudniej o dobrą kwaterę w sezonie, mimo iż coraz prężniej rozwija się nasza turystyka (a może właśnie dlatego).

O ile zatem zdarzało ci się kiedyś wyjeżdżać na wakacje „w ciemno” i zawsze coś ciekawego się trafiło, tak teraz nie polecam tej metody – zwłaszcza z dzieckiem, gdyż możesz mieć naprawdę spore problemy ze znalezieniem nawet kiepskiego pokoju. Często – zwłaszcza ciekawsze miejsca – są zarezerwowane z 2 i 3 miesięcznym wyprzedzeniem.

Aby zatem uniknąć zbędnego stresu i niepotrzebnych komplikacji, planując urlop musisz dużo wcześniej znaleźć i zarezerwować sobie upatrzone miejsce.

Przede wszystkim czyste, z łazienką w pokoju (zwłaszcza jadąc z małym dzieckiem), w dobrym punkcie (np. nie za daleko od morza, bo możesz potrzebować dość często wracać na kwaterę), z parkingiem (najlepiej strzeżonym), z placem zabaw, z pokoikiem dla dzieci itp.)

Wprawdzie mamy do dyspozycji mnóstwo stron www z bogatymi ofertami kwater i ośrodków, zawierającymi zdjęcia i szczegółowe opisy, lecz dobrze jest w miarę możliwości zweryfikować uzyskane tą drogą informacje –chociażby poprzez fora dyskusyjne, na których można znaleźć opinie innych osób o danym miejscu (np. www.forum.naszedzieciaczki.eu). Warto też zamieścić na takim forum również swoją opinię – aby była zachętą lub przestrogą dla innych rodziców.

 

Samochód

Mając już upatrzoną i zarezerwowaną kwaterę, musimy oczywiście do niej bezpiecznie dojechać, a do tego jest nam niezbędny SPRAWNY samochód. Nie zapomnij zatem przed wyjazdem odwiedzić warsztat samochodowy i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu oraz jego wyposażenie: m.in. sprawna gaśnica, trójkąt ostrzegawczy, koło zapasowe, fotelik dla dziecka i UZUPEŁNIONA APTECZKA, w której powinny się znaleźć koniecznie:

- paczka sterylnej waty,

- opatrunki jałowe (kilka rozmiarów – po dwa lub trzy duże, średnie i małe),

- kompresy z gazy jałowej w różnych rozmiarach,

- jałowe chusty trójkątne (min. 2 szt.),

- bandaże (2 gazowe i 1 elastyczny),

- spirytus chirurgiczny (lub woda utleniona),

- plastry wodoodporne różnych rozmiarów,

- szeroki i wąski przylepiec,

- agrafki,

- małe lusterko,

- pinceta,

- nożyczki.

 

Dodatkowo powinniśmy zabrać ze sobą również część apteczki domowej, jak na przykład:

- termometr,

- maść odkażającą (u dzieci na wakacjach nie trudno o skaleczenia czy otarcia),

- środek przeciw ukąszeniom owadów,

- syrop neutralizujący działanie kwasów żołądkowych (w razie niestrawności),

- węgiel lub kaolin (od biegunki),

- olejek goździkowy (na ból zęba),

- tabletki przeciw chorobie lokomocyjnej,

- krem ochronny do opalania,

- aspiryna lub paracetamol.

 

Rzeczy te nie zajmą dużo miejsca, a mogą stać się nieocenione, gdyż w miejscu, gdzie będziemy wypoczywać nie zawsze będzie w pobliżu apteka, a nawet jeśli będzie, to w ciągu dnia będą tam z reguły straszne kolejki, a wieczorami i w nocy będzie zamknięta (zwłaszcza w małych miejscowościach).

 

Podróż

Zwykle miejsca, które wybieramy na nasz wakacyjny wypoczynek są dość odległe więc czeka nas długa podróż. Postarajmy się zatem, aby przed drogą porządnie się wyspać (chodzi oczywiście o kierowcę, gdyż reszta rodziny może spać podczas drogi w samochodzie). Spakujmy się więc w miarę wcześnie, najlepiej poprzedniego dnia i zaplanujmy wyjazd wczesnym rankiem – nawet o 3 nad ranem. Unikniemy wtedy większości korków oraz nie odczujemy aż tak gorąca w samochodzie (jeśli nie mamy klimy). Jest też duża szansa, że większość drogi nasze pociechy prześpią, więc nie będą aż tak zmęczone oraz unikniemy także częstych postojów. Warto też zadbać o dobry nastrój dzieci i przygotować się do tego już wcześniej – szerzej o tym poczytasz na www.NaszeDzieciaczki.eu.

Życzę udanych wakacji i zapraszam do dzielenia się wrażeniami na forum: www.forum.naszedzieciaczki.eu----------

Doświadczony praktyk handlu i marketingu, prowadzi grupowe oraz indywidualne szkolenia handlowe.
www.biznesklasa.com.pl
biuro@biznesklasa.com.pl

----------

Ten artykuł pochodzi z serwisu Artykularnia.pl - źródła darmowych artykułów do przedruku!

Podobne artykuły


19
komentarze: 29 | wyświetlenia: 5239
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1153
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 638
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 905
9
komentarze: 37 | wyświetlenia: 5144
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 5525
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 34898
27
komentarze: 38 | wyświetlenia: 155526
19
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2380
18
komentarze: 1 | wyświetlenia: 10219
18
komentarze: 5 | wyświetlenia: 9552
17
komentarze: 3 | wyświetlenia: 11221
16
komentarze: 3 | wyświetlenia: 54754
 
Autor
Dodał do zasobów: Artykularnia.pl
Artykuł

Powiązane tematy

Świetny poradnik, wszystko co najważniejsze zebrane.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska