Login lub e-mail Hasło   

Aura i zorza polarna

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.paranormalium.pl/artykul.php?id=682
Aurora borealis Aury galaktyk Naukowcy zaobserwowali, że galaktyki są otoczone przez masywne aureole ciemnej materii. Co ciekawe, podobnej obserwacji dokonał pół wieku t...
Wyświetlenia: 8.204 Zamieszczono 11/09/2007
Aurora borealis
Aurora borealis

Aury galaktyk

Naukowcy zaobserwowali, że galaktyki są otoczone przez masywne aureole ciemnej materii. Co ciekawe, podobnej obserwacji dokonał pół wieku temu pewien hinduski mistyk. Widział również aureole wokół galaktyk - były one jednak albo ciemne, albo niewidoczne. Mistyk Paramahansa Jogananda w 1946 roku mówił: "Boskie rozproszone promienie lały się z wiecznego Źródła, oświetlając galaktyki, przemienione przez nieopisane aury". Określenie "aura" często jest używane w metafizyce dla określenia kolorowego promieniowania emanującego od danego przedmiotu. Sferyczne aureole otaczające świętych, takie jak przedstawione na niektórych obrazach, są uznawane za aury otaczające główny rejon.
Niewidoczne dla naukowców aureole otaczające galaktyki okazały się widoczne dla świętego, który dostrzegł je pół wieku temu. Czy widział on to, czego nie mogą dostrzec nasze przyrządy naukowe - ciemne odpowiedniki materii tych galaktyk?

Aurora australis
Aurora australis


Zorze polarne

Kristian Birkeland wysunął na temat zórz polarnych teorię, ktora została szeroko przyjęta przez naukowców. Według niego, naładowane elektrycznie cząsteczki wyrzucane z plam słonecznych są przechwytywane przez ziemskie pole magnetyczne i kierowane wzdłuż linii pola w pobliże biegunów. Naładowane cząsteczki podążają spiralnymi ścieżkami wokół linii mocy. Napływające cząsteczki pobudzają atomy i cząsteczki znajdujące się w powietrzu i jonizują je - pozbawiając je ich nienautralnych części składowych. Wywołuje to kolorowe widoki, które są łączone z zorzami polarnymi.

Aurora australis
Aurora australis


Birkeland do udowodnienia swojej teorii użył prostego urządzenia - umieścił kulę zawierającą elektromagnes wewnątrz dużej komory próżniowej, które udawały przestrzeń dookoła Ziemi i jej pole magnetyczne. Następnie w stronę kuli udającej Ziemię wystrzelił chmurę elektronów, aby wywołać zjawisko świetlne podobne do zorzy polarnej. Ten układ jest dokładnie taki sam, jak w ciele subtelnym, co zresztą zostanie za chwilę wyjaśnione.

Anatomia ciała subtelnego

Według metafizyki plazmy, ciało subtelne jest ciałem składającym się z magnetycznej plazmy (lub "magmy"). Znajduje się wewnątrz skorupy pokrytej "auryczną" plazmą (odpowiednik kuli w urządzeniu Birkelanda) i zawiera namagnetyzowany kanał centralny (odpowiednik elektromagnesu w urządzeniu Birkelanda).

Aura ludzka
Fotografia kirlianowska aury ludzkiejJak powstaje aura?

Aura, która wydostaje się z ciała subtelnego, jest generowana przez proces podobny do tego powodującego powstawanie zorzy polarnej. Wśród naładowanych cząsteczek istnieje tendencja do podążania za magnetycznymi liniami mocy. Naładowane energetycznie supercząsteczki (identyfikowane jako cząsteczki "qi", "prana" lub "kundalini") gnają do różnych węzłów czakr (które zawierają silne pole magnetyczne) z bardzo dużą szybkością. Zanim zostaną wchłonięte przez czakry znajdujące się w pobliżu głowy i stóp (tzw "bieguny") i inne czakry, gwałtownie skaczą wokół spiralnych ścieżek. Podczas tego procesu cząsteczki wywołują w ciałach subtelnych zjawisko świetlne - bardzo podobne do tego powstającego podczas zorzy polarnej. Ktoś, kto porównuje obrazy kirlianowskie ludzkich aur (lub ktoś, kto te aury widzi) z obrazem zorzy polarnej, bez wątpienia dostrzega duże podobieństwo.

Jednakże, gdy zorza polarna jest wspaniałym pokazem światła plazmy zawierającym zwykłe cząsteczki, aura jest naturalnym pokazem światła plazmy supercząsteczek!

Procesy elektromagnetyczne powodujące ukazywanie się zorzy polarnej są takie same, jak procesy powodujące wzrost ludzkiej aury. Jeśli przyjmiemy tą teorię, wtedy uzyskamy potwierdzenie tego, że ciała subtelne mogą się składać z magnetycznej plazmy supercząsteczek - które aktualnie są sklasyfikowane jako ciemna materia.

Jay Alfred, Unexplained-Mysteries.com
Tłumaczenie: Ivellios

Creative Commons LicenseTen utwór utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska.
Serwis Paranormalium.pl jest licencjonowany na warunkach Creative Commons. Możesz wykorzystywać wszelkie materiały pod warunkiem podania ich autora i źródła jako serwisu www.paranormalium.pl

Podobne artykuły


20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 23139
131
komentarze: 42 | wyświetlenia: 101252
78
komentarze: 36 | wyświetlenia: 32284
66
komentarze: 158 | wyświetlenia: 417455
40
komentarze: 41 | wyświetlenia: 154450
36
komentarze: 10 | wyświetlenia: 92824
35
komentarze: 12 | wyświetlenia: 59719
38
komentarze: 33 | wyświetlenia: 38265
31
komentarze: 7 | wyświetlenia: 59042
30
komentarze: 10 | wyświetlenia: 11837
29
komentarze: 55 | wyświetlenia: 23842
26
komentarze: 14 | wyświetlenia: 88700
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 13090
22
komentarze: 12 | wyświetlenia: 11228
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Raz w życiu widziałem zorzę polarną. Piękne zjawisko. Trudno je opisać.

  swistak  (www),  25/02/2009

Zjawisko to powierdza istnienie pola bioenergetycznego prawdopodobnie Astralu . Przecież w prózni nie ma według fizyków nic tylko pola energetyczne . Czyli "NIC" nie istnieje .Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska