Login lub e-mail Hasło   

Zapiski Gwiezdnego Wędrowca

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.sm.fki.pl/SMN.php?nr=gwiezdny_wedrowiec
Autor: Hejal Bobik Uta Hano Blog oficjalny autora: http://wolnemedia.wordpress.com/prawa-autorskie/ Czytaj komentarze Gwiezdnego Wędrowca... Czy Saleinjii grozi upadek? 1 paź...
Wyświetlenia: 2.619 Zamieszczono 20/11/2007

Autor: Hejal Bobik Uta Hano
Blog oficjalny autora:
http://wolnemedia.wordpress.com/prawa-autorskie/

Czytaj komentarze Gwiezdnego Wędrowca...
Czy Saleinjii grozi upadek?

1 październik 2007

Czy gdyby Saleinjię nawiedziła katastrofa, cywilizacja by upadła a społeczność deewoluowała? Nie. Z kilku powodów.

Od przekroczenia pewnego progu, cywilizacja potrafi sama zabezpieczyć się na wypadek katastrof. Próg ten przekroczyliśmy w chwili przystąpienia do Unii Galaktycznej, która zapewnia nam pomoc. Także teraz, gdyby nawiedziła nas katastrofa, otrzymalibyśmy pomoc w celu odbudowaniu i ustabilizowaniu cywilizacji. Inna sprawa, że przedmioty materialne można wytwarzać przy pomocy siły woli, ale tego etapu jeszcze nie opanowaliśmy. To domena istot półmaterialnych.

Od czasu Wielkiej Katastrofy zmieniono całkowicie podejście do rozwoju cywilizacji. Gdy wszystko legło w gruzach, opracowano schemat zdecentralizowanego społeczeństwa. Społeczeństwa w którym każda rodzina i wspólnota lokalna będzie samowystarczalna. Cała wiedza Saleinjii gromadzona jest we wszystkich wspólnotach rodzinnych a także poza Saleinjią, m.in w siedzibie Unii Galaktycznej. Każdy posiada codziennie aktualizowaną bazę informacji. Nauczyła nas tego Wielka Katastrofa. Wtedy prawie cała spuścizna dziejów legła w gruzach i trzeba było ją odtwarzać m.in. dzięki pomocy planet UG. Normalne produkty spożywcze sami wytwarzamy w ogródkach lub domowych laboratoriach tradycyjnymi metodami. Tylko niektóre, najbardziej skomplikowane, czasochłonne lub wymagające wielkich powierzchni, są wytwarzane w fabrykach.

Jesteśmy podpięci do stałego źródła powszechnej energii, która istnieje w każdym zakątku wszechświata. Tej energii nie da się zablokować. Kilka cywilizacji próbowała wytwarzać obszary próżni energetycznej, ale marnie kończyły, bo próżnia bezenerii je niszczyła. Tak to wymyśliła Kreacja, aby uniknąć destrukcji.

Nie jesteśmy uzależnieni od techniki, jak Ziemianie. Wbrew pozorom najważniejsze produkty potrzebne do życia produkujemy sami naturalnymi metodami. A bardziej skomplikowane rzeczy potrafimy stworzyć w domowych laboratoriach. Cenimy wiedzę, zdolności manualne i praktyczne a nie technologie. Przedmioty materialne można najszybciej odtworzyć. W przypadku zrujnowanej technologii możemy liczyć na pomoc cywilizacji półmaterialnych, które siłą woli potrafią przywrócić do stanu pierwotnego zniszczony sprzęt, lub odtworzyć na podstawie informacji z Pamięci Wszechświata.

Potrafimy przeciwdziałać kosmicznym katastrofom, gdyż monitorujemy cały ruch w obrębie układu Estry i kilku sąsiednich gwiazd. W razie czego reagujemy i kierujemy meteory w stronę gwiazdy albo gdy zostały zaprogramowane przez Kreację, transportujemy ją przez układ i wypuszczamy dalej dbając o parametry toru lotu, prędkości i czasu dotarcia do celu. Floty inwazyjne potrafimy zniszczyć nim do nas dotrą. W razie czego możemy poprosić o pomoc zaprzyjaźnione cywilizacje.

Żadna istota we wszechświecie nie deewoluuje duchowo. Chyba, że sama zechce usunąć część zdobytych doświadczeń i ewoluuować od nowa. Ale nikt jej do tego zmusić nie może. Gdyby mimo wszystko Saleinjię nawiedziła katastrofa, nasze wyżej rozwinięte dusze trafiłyby na planetę o odpowiednim poziomie rozwojowym, a w przypadku przetrwania życia i upadku cywilizacji, w ciała istot wcieliałyby się dusze z planet niżej rozwiniętych. To proste, ale trzeba zmienić sposób pojmowania rozwoju. Rozwój cywilizacji to nie to samo co rozwój duchowy. Żadna istota nie jest przypisana na stałe do żadnej kultury, rasy, planety czy cywilizacji.

Dlaczego o tym piszę? Ponieważ Ziemianie również powinni opracować program przetrwania cywilizacji na wypadek zderzenia z meteorem. Meteor leci i jeżeli nie dacie mu rady, rąbnie w Ziemię i zniszczy wszystko co znacie. Wtedy cywilizacja techniczna upadnie, a powstanie nowa stworzona przez kraje aktualnie nisko rozwinięte. Nie możemy temu przeciwdziałać, bo zaprogramowała to Kreacja, ale możemy przed tym zagrożeniem przestrzec.

Więcej na stronie źródłowej:

http://wolnemedia.wordpress.com/prawa-autorskie/

Podobne artykuły


22
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1881
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 11297
77
komentarze: 227 | wyświetlenia: 148369
6
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1405
43
komentarze: 22 | wyświetlenia: 23501
30
komentarze: 41 | wyświetlenia: 7220
29
komentarze: 10 | wyświetlenia: 4448
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 15060
14
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1440
13
komentarze: 17 | wyświetlenia: 4664
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 4352
17
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1631
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 10753
13
komentarze: 6 | wyświetlenia: 87284
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska