Login lub e-mail Hasło   

Atomowa Wojna Bogów

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.sm.fki.pl/SMN.php?nr=n24_1
Autor: Aleksander Mora Cytat z biblii "A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne...
Wyświetlenia: 10.302 Zamieszczono 26/11/2007

Autor: Aleksander Mora

Cytat z biblii

"A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat. A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach. (Ks.Rodzaju 6:1-4)"

I.

Zanim nasza cywilizacja wkroczyła w wiek atomowy – wiele odkryć, przekazów mitologicznych, opisów w świętych księgach, wykopalisk i zagadkowych zjawisk obserwowanych na ziemi pozostawało niezrozumiałymi.

Sędziwe teksty sanskryckie „Mahabharata” opisują szczegółowo wybuchy wielkich kul ognistych oraz wywołane przez nie burze i sztormy. Następstwa tych wybuchów przybierały u ludzi forme klasycznych objawów choroby popromiennej, wywołując utratę włosów wymioty i w końcu śmierć. Co ciekawe, teksty te podają, że osoby znajdujące się w zasięgu działania tych wybuchów mogą się ocalić usuwając wszystkie metale z powierzchni swych ciał i zanurzając się w wodzie rzecznej. Cel tego mógł być tylko jeden – dekontaminacja przez zmycie z powierzchni ciała i odzieży cząstek radioaktywnych, czyli proces, który w takich przypadkach zalecany jest i dzisiaj.

Erich von Däniken wspomina zawarte w rozmaitych starożytnych tekstach opisy broni jądrowej, sugerując, że była ona użyta przez Przybyszów z Kosmosu, wyposażonych w wytwory swej wysoko zaawansowanej wiedzy i technologii przeciwko prymitywnym mieszkańcom naszej planety. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby Przybysze stosowali tak drastyczne środki przeciwko pierwotnym, nie-ucywilizowanym, wyposażonym jedynie w łuki i strzały mieszkańcom Ziemi.

Richard B. Mooney podaje, że bramińska księga „Siddnanta-Ciromani” posługuje się jednostkami czasu , z których ostatnia, najmniejsza trutti stanowi tylko 0,33750 sekundy. Uczeni studiujący teksty sanskryckie są zakłopotani, nie mogąc wyjaśnić, do czego służyć mogła w Starożytności tak mała jednostka czasu i jak ją można było mierzyć bez odpowiednich instrumentów. Współczesne prymitywne szczepy posiadają dość niejasne pojęcie czasu i nawet godziny mają dla nich stosunkowo niewielkie znaczenie. Trudno więc sobie wyobrazić, żeby starożytne ludy zachowywały się w tym względzie inaczej.

Więcej tekstu na:
http://www.sm.fki.pl/SMN.php?nr=n24_1

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 831
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 694
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1083
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1287
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 826
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 974
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 596
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 624
9
komentarze: 27 | wyświetlenia: 461
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 656
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 568
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 453
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 733
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 534
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 530
 
Autor
Dodał do zasobów: Wiesław Matuch
Artykuł  mrf,  27/11/2007

To nie kokieteria podpowiedziała mi aby wysoko ocenić ten tekst, powód jest znacznie bardziej skomplikowany. To rozwinięcie kwestii z którą spotkać się można w książce pt. "Bogowie atomowych wojen". Można polemizować z informacjami zawartymi w obu opracowaniach jednak faktem są niektóre miejsca, gdzie badania gruntu zdają się potwierdzać te dość śmiałe hipotezy. Oczywiście "winnym" mogło być dowol ...  wyświetl więcej

  racjonalista  (www),  04/04/2008

Przeglądając tego typu informacje w tym i również "Bogowie atomowych wojen" można wysnuć różne wnioski czasami nawet śmiać się przy czytaniu – takich znam. Niemniej jednak jak wiemy niektóre podania lub baśnie opisywały wydarzenia, które obecnie przez różnej maści naukowców uznawane są za prawdziwe pod naporem dowodów odkrywanych tu i ówdzie. Niemniej jednak podchodzę do tego w ten sposób. Gdy w k ...  wyświetl więcej

To wlasnie jest typowy racjonalizm a nie pojmowany blednie 'racjonalizm naukowy'.-Zmieniaj,co mozesz,akceptuj,co musisz i obserwuj roznice! :-)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska