Login lub e-mail Hasło   

Nikola Tesla - Serbski konstruktor i wynalazca

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.sm.fki.pl/SMN.php?nr=Nicola_Tesla
Jako małe dziecko wykazywał niezwykłe zdolności i zainteresowania. W wieku pięciu lat zbudował swój pierwszy model.
Wyświetlenia: 148.561 Zamieszczono 27/11/2007

Nicola Tesla urodził się 10 lipca 1856 roku w chorwackiej wiosce (Gospiciu-zachodnia Bośnia). Miał on niezwykłą matkę - chociaż była ona analfabetką to potrafiła na pamięć kilka tomów wierszy. Sama też konstruowała narzędzia domowe, które później dobrze jej służyły.

Jako małe dziecko wykazywał niezwykłe zdolności i zainteresowania. W wieku pięciu lat zbudował swój pierwszy model. Był nim model koła wodnego, całkowicie różniącego się od tych jakie występowały w okolicy, w której mieszkał. Natomiast jako dziewięciolatek zbudował silnik, które napędzały pracowite chrabąszcze. Niestety zazdrosny kolega zjadł owady, pozostawiając przy tym silnik bez mocy.

Tesla miał fotograficzną pamięć. Gdy miał 12 lat znał już na pamięć tablice logarytmiczne. Błyskawicznie i bez najmniejszych trudności opanował sześć języków, posiadał też zdolność mierzenia przedmiotów "na oko" z niezwykłą dokładnością - do dziesiątych części milimetra. Tesla wykonywał też skomplikowane obliczenia bez pomocy żadnych tablic matematycznych, a robił je wszystkie w pamięci. Potrafił także przewidywać "zachowanie" swoich jeszcze nieistniejących maszyn. Wynalazca potrafił spojrzeć na narysowany schemat konstrukcji, zamknąć oczy i po chwili namysłu wskazywał nawet najmniejszy błąd w budowie urządzenia.

Swoje zainteresowania w kierunku maszyn przeniósł mając 17 lat, to właśnie wtedy wymyślił system mogący zamienić energie wodospadu Niagara na energię elektryczną.W czasie swoich studiów potrafił uczyć się nawet po 20 godzin na dobę. Nauczyciele i rodzice Tesli bali się o jego zdrowie, jednak on bardzo lubił się uczyć, uczył się także dlatego, aby móc budować coraz to lepsze urządzenia. Nauczyciele spostrzegli też, że wiedza jaką posiada ich uczeń znacznie przewyższa ich.

W czasie nauki na Uniwersytecie Praskim bez przerwy męczyła go obsesja projektowania silników elektrycznych.

To właśnie w znacznym stopniu zwiększyło jego uczulenie na różne rzeczy i dziwaczną nadwrażliwość.

Zanim wziął się do jedzenia musiał na samym początku obliczyć objętość talerza zupy, filiżanek i kawałków jedzenia. Nie mógł dotknąć niczyich włosów. Jego uszy ranił dźwięk, który przez nas na ogół jest nie dostrzegany, chodzi tu o dźwięk wydawany przez muchę, która lądowała na stole. Denerwowało go nawet "hałas" wywołany przez trzeszczenie łóżka pod jego ciężarem, więc wyposażył ten niezawodny wynalazek w... amortyzatory. Jestem wyjątkowo wrażliwym i dokładnym instrumentem odbierającym sygnały - innymi słowy - medium - zapisał Tesla. Jednak taka cecha mózgu łączy się z wielkim niebezpieczeństwem dla życia. Gdy zdarzały się niebezpieczne przeciążenia umysłu, Tesla, po prostu się wyłączał.

Jak na przekór Nicolasowi nikt w Europie się nim nie zainteresował, więc Tesla wyruszył w wielka podróż do USA. W Stanach Zjednoczonych zatrudnił go słynny wynalazca Tomasz Edison. Niestety nie zapłacił on Nicolasowi za wykonanie zlecenia, więc odszedł od niego i uznał go za swojego największego wroga. W wielu przypadkach się ze sobą nie zgadzali - Edison wolał prąd stały, jednak Tesla chwalił sobie prąd zmienny, który można łatwiej przesyłać na większe odległości. Edison był zatwardziałem przeciwnikiem tego typu wynalazkom, twierdząc, że może ona zagrażać życiu. Obaj wielcy wynalazcy sprzeczni byli też co do materiału do użycia jako żarnika w żarówce, którego Edison długo szukał. Tesla natomiast uważał, iż jest on zbędny, gdyż niepotrzebnie "zabiera" energię potrzebną do jego podgrzania, a następnie wytwarzania ciepła.

Rywalizację wygrał Edison, który następnie stał się bohaterem Ameryki i specjalistą od prądu stałego. Jednak Tesla tak łatwo się nie poddał: otworzył on własna firmę, która miała zapoznać świat z jeszcze nieznanym prądem zmiennym. Jego pierwszy debiut miał miejsce na Wystawie w Chicago w 1893 roku, kiedy to na dwadzieścia pięć milionów osób "wystrzeliło" 200 tys. żarówek oświetlających dziedziniec, na którym stali.

Najdziwniejsze było chyba to, że wszystkie były "napędzane" prądem zmiennym. Na innych wystawał przepuszczał przez swoje ciało prąd o napięciu tysięcy wolt!

Udowadniając przy tym samym, że jego teoria jest całkowicie bezpieczna dla życia ludzkiego. Wreszcie Tesla osiągnął swój wymarzony sukces, a swoje wynalazki sprzedał za tysiące dolarów. Ale jego największym błędem było to, że większości swoich wspaniałych maszyn nie opatentował. Jednak na swoje marzenie życia - opanowanie mocy wodospadu Niagara - musiał czekać jeszcze jakiś czas.

Wreszcie w 1897 roku spełnił to marzenie. Według jego pomysłu zbudowano na wodospadzie wielką elektrownie, która wytworzyła tyle energii aby mógł napędzić oddalone o 42 km miasto Buffalo.

Jednak na tym nie skończyło - Tesla zapragnął dać całemu światu darmową energię. Mówił, że naładuje Ziemię prądem i aby go pobrać za zupełnie darmo wystarczy wytknął z ziemię metalowy pręt. Aby jego słowa stały się rzeczywistością wybudował wielkie laboratorium w Colorado Springs.

Gdy wreszcie wszystko było zapięte na ostatni guzik Tesla uruchomił swoje urządzenie. Niestety zamiast darmowego prądu nastąpiło wielkie spięcie, które w nocy pogrążyło cały stan Kolorado w całkowitych ciemnościach. Tesla podejrzewał, że był to sabotaż jego pomocników, którzy rzekomo byli szpiegami jego konkurentów.

W 1934 roku Nicola Tesla zbudował swój największy wynalazek tzw. "promień śmierci". Według Tesli miał on niezwykłą, niszczącą moc. "Promień śmierci" był czymś w rodzaju fal dźwiękowych, niewidzialnych dla ludzkiego oka. Wynalazca wypowiedział się na jego temat, że jest to niezawodna broń mogąca zniszczyć nieprzyjacielski samolot z odległości nawet 600 km! Mógł także unicestwić armię liczącą nawet milion żołnierzy!

Moc tego nadajnika wynosiła aż 100 mld watów, a jej moc porównano do mocy 10 mln ton trotylu. Dla porównania podam, że bomba atomowa, która spadła na Hiroszimę była słabsza o 1-2 tysięcy razy. Gdyby taką energię skupić w pojedynczej, krótkiej wiązce o ściśle określonej częstotliwości, pozwoliłoby to uzyskać iskrę o energii 1 * 1018 dżuli.

Jak zrządzenie losu tak potężna eksplozja miała miejsce w 1908 roku, znana dziś jako katastrofa tunguska na Syberii.

Większość naukowców sądzi, że był to upadek wielkiego meteorytu. Jednakże w kwietniu 1908 roku Tesla udzielił wywiadu prasowego, w którym ogłosił, że jego maszyna może zniszczyć dowolne miejsce na Ziemi. Dziwnym trafem dwa miesiące później doszło do katastrofy tunguskiej. Możliwe jest więc, że wielki wynalazca testował swój niszczycielski wynalazek.

Po śmierci Tesli w 1943 roku agenci Federalnego Biura Śledczego (F.B.I.) zaczęli przeszukiwać pokój w hotelu, w którym mieszkał Tesla.

Podobno znaleźli tam imponujące projekty wielu jego wynalazków, m.in. znalazł się tam projekt "promienia śmierci". następnie projekty te trafiły do amerykańskiego laboratorium, gdzie są opatrzone zastrzeżeniem: "tajne - specjalnego przeznaczenia". Czyżby wynalazki Tesli były aż tak niebezpieczne? Natomiast rząd, tłumaczy swoje wtargnięcie do apartamentu Tesli, tym aby obce mocarstwa nie poznały projektów wynalazcy.

 

PROJEKTY TESLI

Działo strumieniowe o niewyobrażalnej mocy, mogące zniszczyć dowolny punkt w odległości nawet 600km!

Samochód osiągający prędkość 60 mil na godzinę, napędzany silnikiem elektrycznym bez jakiegokolwiek zasilania.

Budowa nadajnika służącego do bezprzewodowej transmisji prądu elektrycznego.

Patenty TESLI:

USA, Patent 11,865 Metoda izolacji przewodnika elektrycznego
USA, Patent 334,823 Komutator dla dynama w urządzeniach elektrycznych
USA, Patent 335,786 Elektryczny łuk lampowy
USA, Patent 335,787 Elektryczny łuk lampowy
USA, Patent 336,961 Regulator dla dynama w urządzeniach elektrycznych
USA, Patent 336,962 Regulator dla dynama w urządzeniach elektrycznych
USA, Patent 350,954 Regulator dla dynama w urządzeniach elektrycznych
USA, Patent 359,748 Dynamo w urządzeniach elektrycznych
USA, Patent 381,968 Silnik elektromagnetyczny
USA, Patent 381,969 Silnik elektromagnetyczny
USA, Patent 381,970 System elektro dystrybucji
USA, Patent 382,279 Silnik elektromagnetyczny
USA, Patent 382,280 Przesyłanie prądu elektrycznego
USA, Patent 382,281 Przesyłanie prądu elektrycznego
USA, Patent 382,282 Metoda zmieniania i dystrybucji prądu elektrycznego
USA, Patent 382,845 Komutator dla dynama w urządzeniach elektrycznych
USA, Patent 390,413 System elektro dystrybucji
USA, Patent 390,414 Dynamo w urządzeniach elektrycznych
USA, Patent 390,415 Dynamo w urządzeniach elektrycznych lub silnikach
USA, Patent 390,721 Dynamo w urządzeniach elektrycznych
USA, Patent 390,820 Alternatywna regulacja dla aktualnych silników
USA, Patent 396,121 Pancerz dla silników elektrycznych
USA, Patent 401,520 Metoda obsługi mechanizmu silników elektrycznych
USA, Patent 405,858 Silnik elektromagnetyczny
USA, Patent 405,859 Metoda przesyłania prądu elektrycznego
USA, Patent 406,968 Dynamo w urządzeniach elektrycznych
USA, Patent 413,353 Metoda bezpośredniego panowania dla prądu zmiennego
USA, Patent 416,191 Silnik elektromagnetyczny
USA, Patent 416,192 metoda obsługiwania silnika elektromagnetycznego
USA, Patent 416,193 Silnik elektromagnetyczny
USA, Patent 416,194 Silnik elektromagnetyczny
USA, Patent 416,195 Silnik elektromagnetyczny
USA, Patent 417,794 Pancerz dla maszyn elektrycznych
USA, Patent 418,248 Silnik elektromagnetyczny
USA, Patent 424,036 Silnik elektromagnetyczny
USA, Patent 428,057 Piromagnetyczny generator elektryczny
USA, Patent 433,700 Silnik elektryczny na prąd zmienny
USA, Patent 433,701 Silnik na prąd zmienny
USA, Patent 433,702 Transmisja prądu lub urządzenie indukcyjne
USA, Patent 433,703 Silnik elektromagnetyczny
USA, Patent 445,207 Silnik elektromagnetyczny
USA, Patent 447,920 Metoda obsługiwania łuku lampowego
USA, Patent 447,921 Generator prądu zmiennego
USA, Patent 454,622 System oświetlenia elektrycznego
USA, Patent 455,067Silnik elektromagnetyczny
USA, Patent 455,068 Licznik elektryczny
USA, Patent 455,069 Żarówka elektryczna
USA, Patent 459,772 Silnik elektromagnetyczny
USA, Patent 462,418 Metoda i aparatura dla elektrycznej konwersji
USA, Patent 464,666 Silnik elektromagnetyczny
USA, Patent 464,667 Kondensator elektryczny
USA, Patent 487,796 System transmisji prądu
USA, Patent 511,559 Elektryczny transmiter prądu
USA, Patent 511,560 System transmisji prądu
USA, Patent 511,915 Elektryczny transmiter prądu
USA, Patent 511,916 Generator elektryczny
USA, Patent 512,340 Cewka dla elektromagnesu
USA, Patent 514,167 Kondensator elektryczny
USA, Patent 514,168 Sposób generowania prądu zmiennego
USA, Patent 514,169 Odwzajemniony silnik
USA, Patent 514,170 Oświetlenie elektryczne
USA, Patent 514,972 Kolejny system elektryczny
USA, Patent 514,973 Licznik elektroniczny
USA, Patent 517,900 Siła silnika
USA, Patent 524,426 Silnik elektromagnetyczny
USA, Patent 555,190 Silnik prądu zmiennego
USA, Patent 567,818 Kondensator elektryczny
USA, Patent 568,176 Aparatura do produkcji prądu o wielkich częstotliwości i potencjałach
USA, Patent 568,177 Aparatura do produkcji ozonu
USA, Patent 568,178 Metoda regulacji aparatur do produkcji prądu o wielkich częstotliwościach
USA, Patent 568,179 Metoda regulacji aparatur do produkcji prądu o wielkich częstotliwościach
USA, Patent 568,180 Aparatura do wytwarzania prądu o wielkich częstotliwościach
USA, Patent 577,670 Aparatura do wytwarzania prądu o wielkich częstotliwościach
USA, Patent 577,671 Produkcja kondensatorów elektrycznych, cewek i podobnych urządzeń
USA, Patent 583,953 Aparatura do produkcji prądu o wielkich częstotliwościach
USA, Patent 593,138 Transmisja prądu
USA, Patent 609,245 Elektryczny obwód kondensatorów
USA, Patent 609,246 Elektryczny obwód kondensatorów
USA, Patent 609,247 Elektryczny obwód kondensatorów
USA, Patent 609,248 Elektryczny obwód kondensatorów
USA, Patent 609,249 Elektryczny obwód kondensatorów
USA, Patent 609,250 Elektryczny zapalnik do maszyn gazowych
USA, Patent 609,251 Elektryczny obwód kondensatorów
USA, Patent 611,719 Elektryczny obwód kondensatorów
USA, Patent 613,735 Elektryczny obwód kondensatorów
USA, Patent 613,809 Metoda i aparatura do kontrolowania mechanizmów ruchomych wodnych lub lądowych
USA, Patent 645,576 System transmisji prądu elektrycznego
USA, Patent 649,621 Aparatura do transmisji prądu elektrycznego
USA, Patent 655,838 Metoda oddzielania kondensatorów elektrycznych
USA, Patent 685,012 Sposób do powiększania intensywności oscylatora elektrycznego
USA, Patent 685,953 Metoda nasilenia i wykorzystywania efektów bezpośredniej transmisji naturalnymi sposobami
USA, Patent 685,954 Metoda nasilenia i wykorzystywania efektów bezpośredniej transmisji naturalnymi sposobami
USA, Patent 685,955 Aparatura do wykorzystywania efektów transmisji z oddali do odbierających urządzeń
USA, Patent 685,956 Metoda nasilenia i wykorzystywania efektów bezpośredniej transmisji naturalnymi sposobami
USA, Patent 685,957 Aparatura do wykorzystywania energii promieniotwórczej
USA, Patent 685,958 Metoda wykorzystywania energii promieniotwórczej
USA, Patent 723,188 Metoda sygnalizacji
USA, Patent 725,605 System sygnalizacji
USA, Patent 787,412 Transmisja prądu naturalnymi sposobami
USA, Patent 1,061,142 Płynny impuls
USA, Patent 1,061,206 Turbina
USA, Patent 1,113,716 Fontanna
USA, Patent 1,119,732 Aparatura do transmisji prądu elektrycznego
USA, Patent 1,209,359 Prędkościomierz
USA, Patent 1,266,175 Piorunochron
USA, Patent 1,274,816 Prędkościomierz
USA, Patent 1,314,718 Statek
USA, Patent 1,329,559 Zastawka przewodu
USA, Patent 1,365,547 Prędkościomierz
USA, Patent 1,402,025 Miernik Częstotliwości
USA, Patent 1,655,113 Metoda powietrznej transmisji
USA, Patent 1,655,114 Aparatura do powietrznej transmisji

Brytyjski Patent 1877 Poprawy w elektrycznej lampie
Brytyjski Patent 2,801 Poprawy w silniku i środki dla regulacji okresu
Brytyjski Patent 2,812 Poprawy w metodzie i aparaturze dla generatora prądu
Brytyjski Patent 2,975 Poprawy w dynamo
Brytyjski Patent 6,481 Poprawy wiążące się z transmisją prądu do aparatury odbiorczej

Źródło: zasoby internetowe.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 801
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 735
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 595
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 947
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 990
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142235
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 242581
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112315
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122566
 
Autor
Artykułtrochę braków posiada ten artykuł, ale na początek super.
np. zainteresował mnie samochód bez zasilania. Dodam że Tesla miał tajemniczą skrzynkę która w jakiś sposób dostarczała moc do silnika elektrycznego, prawdopodobnie wykorzystywała ona jony lub elektrony z powietrza zamieniając je na odpowiednią energię elektryczną, ale czy to prawda? Któż to wie?

Uzupełnieniem niech będzie ten link:
http://www.sm.fki.pl/SMN.php?n(...)energia

no tam jest konkret, ale też już wcześniej gdzieś czytałem coś podobnego w internecie nawet te same zdjęcie było, ale to nic bo w eioba też musi być coś o Tesli - jak można ominąć takiego geniusza!

Tekst ten tłumaczył Maciej Trojanowski z Niedowiary. Kiedyś rozmawiałem z nim i pozolił publikować. Jest na jego stronie.

Nie wiem czy ktos z was tutaj slyszal o neutrinach?Sa to najdrobniejsze czastki (osigaja wieksze predkosci od fal słonecznych) emitowane przez Slonce.Przechodza rzekomo przez Ziemie nie zostawiajac sladu po sobie-rzekomo bo za prawde uwaza sie, ze nie maja masy.Zakladajac, ze maja mase łamiemy prawa Einsteina.Tesla starał sie wykorzystac w swoich projektach ich energie (zasilanie bez przewodow).Z ...  wyświetl więcej

  logiczny,  14/11/2008

To z tymi trzęsieniami Ziemi i neutrinach... Polecam Wam program na Planette "Ziemia nam puchnie" - tam było nawet zademonstrowane to urządzenie Tesli. Antenka z kulą na końcu, a do anteny łódka z silnikiem elektrycznym i zachrzaniało jak gupie xD.

Ogólnie mówiąc patentów na free energy jest mnóstwo, większość opatentowane przez korporacje.

teoretyczna skrzynka Tesli - Tesla lubował się w kondensatorach i w wysokim napięciu jest możliwość że do budowy skrzynki wykorzystał pojemność ziemi mianowicie ziemia to minus(masa) a powietrze plus w powietrzu nieustannie krążą jony i różne elektrony dowodem tego jest podłączenie volto miernika do np. języka miernik pokaże jakieś napięcie (ciało w tym momencie służy jako antena) oczywiście że te ...  wyświetl więcej

Documents from Tesla's FBI file- http://www.pbs.org/tesla/ll/ll(...)rs.html

  xellos,  20/03/2008

Tesla był Serbem nie Chorwatem. To odnosnie przekłamań w artykule.

W czyim ręku są patenty na wynalazki Tesli. Nie jest to przypadkiem ta sama organizacja która pomogła mu się pozbyć cielesności?

  7maty7,  22/04/2008

Właśnie, Tesla był Serbem a nie Chorwatem i dla ludzi z Bałkanów jest to ważne.
Najwyższy czas zmienić tytuł artykułu.

  veyron2,  27/05/2008

Ludzie gdzie Wy macie mózgi... Ja się uważałem za popaprańca, ale Wy mnie przebijacie w 100%...

Niech mi pan "jajeczko" powie jak niby ta skrzynka miała wykorzystywac te jony?? bo jeśli elektrony tak sobie swobodnie latają w powietrzu to dziwne, że moja żarówka w metalowej oprawce sama nie świeci... bo przeciez metal by się naładowywał... ergo z tego samego wynika, że pręt włożony do ziemi

...  wyświetl więcej

  jajeczko,  27/05/2008

może popieprzyły Ci się kategorie, wejdź lepiej na religie. Sam condensator podłączony za mostkiem greca podwyższa napięcie, a zresztą to są tylko poszlaki ,a nie teorie. (hahaha a co eksperymencik się nie udał ?)

  veyron2,  30/05/2008

Czy ja stwierdziłem, że Twoje rozważania są złe?? Tak...
Ale wcale nie dlatego, że masz dziwne pomysły... tylko dlatego, że sa oparte na złych założeniach... powietrze nie składa się z jonów i elektronów... one tam sobie nawet nie latają swobodnie...
Za wikipedią:

Składniki stałe:
(skład niezmienny do wysokości 80 km, w stanie suchym czyli 0% pary wodnej)
78,09%

...  wyświetl więcej

dziwne? hmm dziwne to co podałeś to się zgadza. Jest parę rzeczy w powietrzu które można wykorzystać do produkcji energii ele. np. dziś stosowne wiatraki, a niedługo może - ściąganie z chmur ładunku ele. (piorun), a całkiem możliwe w niedalekiej przyszłości z promieniowania kosmicznego, ale to na razie bajka. a tak ogólnie nie możesz wszystkiego wiedzieć tak jak i ja. Ruch jest energią nie składniki stałe.

  logiczny,  14/11/2008

"nic w świecie nie porusza się z prędkością większą niż prędkość światła... "

No nie powiedziałbym tego. Nie pamiętam skąd ta informacja, ale całkiem niedawno została odkryta cząsteczka poruszająca się 9x szybciej od światła. Narazie jest to badane.

Cząstka raczej nie, ale np. plamka światła to i owszem.

czyżby gwiazdy były bliżej niż myślimy? jeśli tak to to by bardzo dużo zmieniało.

Dlaczego miały by być bliżej?

źle skojarzyłem sorki, ale napisze, pomyślałem że jeśli plamki są 9x szybsze to mają coś wspólnego ze światłem, a jeśli mają to znaczy że promień światła też jest szybszy czyli szybciej dociera do ziemi więc biorąc teraźniejszą prędkość światła gwiazdy są dalej, a przy większej prędkości bliżej. taka głupawa myśl. :)

Paskudny Veyronie - nazywając osoby, które nie doświadczyły pełnej wiedzy i dopiero się uczą dajesz tym samym świadectwo o sobie samym, to po pierwsze,

po drugie - gdybyś na bieżąco był z odkryciami, wiedziałbyś, że odkryto nowe cząstki, że świato można spowolnić wiązkami laserowymi oraz "przyspieszyć" przy pomocy .... nie powiem ... i że wkrótce udowodnią - co ciężko jest zrobić - istnien

...  wyświetl więcej

Świetnie, polegaj na swojej wiedzy, a nie na Wikipedii. Za tydzień zamiast stałe, napiszą "lotne" ;)

  lapeno,  28/11/2008

Niesamowity człowiek, az trudno uwierzyć...
nie to co te masy pseudointeligentów którzy jedyne co potrafią to udowadniać że dane idee są niemożliwe do zrealizowania.

  innco,  18/02/2009

"Na innych wystawał przepuszczał przez swoje ciało prąd o napięciu tysięcy wolt!"

- chyba twórca artykułu nie uważał na fizyce a już na pewno nie zna się na elektryce - natężenie prądu elektrycznego wyraża się w amperach [A] - chyba autorowi chodziło jednak o napięcie - drobne wyjaśnienie: aby zapić człowieka wystarczy 30mA przepływający przez serce - co powoduje zatrzymanie akcji serca -

...  wyświetl więcej

  Bambus®  (www),  18/03/2009

innco Tesla przepuszczał przez siebie tysiące(miliony) wolt o bardzo znikomym natężeniu (A) i dużej częstotliwości, wytwarzał to za pomocą Cewki Tesli http://pl.wikipedia.org/wiki/T(...)_Tesli, robiłem takie coś i przeze mnie nie raz przeszło kilkaset tysięcy wolt. W artykule brakuje mi wzmianki o turbinie tesli http://pl.wikipedia.org/wiki/T(...)_Tesli.

Tak, częstotliwość także ma duże znaczenie. W końcu napisane jest o prądzie zmiennym, ale nie wiemy jaka była dokładna częstotliwość i wydajność prądowa źródła.

artykulik naprawde swietny bo wszystko co zwiazane z tym wspanialym a zapomnianym wynalazca jest na tyle tajemnicze ze fascynuje bo odkrywamy jakby cos nowego\\niezrozumialym jest to ze ludzkosc po dzisiaj nie korzysta z tych wynalazkow w pelni\\cos w tym jest prawda gzies dla jakichs kregow ludzi popsuloby interesy a to jest nie dopuszczalne\\tak to my ludzi odpowiadamy za to co nas otacza\\kiedy ...  wyświetl więcej

Ten artykuł jest tak stary, że aż to nie prawda... i sam go pisałem, miałem wtedy z 13, może 14 lat.
Posiada on naprawdę sporą liczbę błędów, które jak widać osoby wyżej wypominają.
Oryginalny adres strony był to nikolatesla.prv.pl, ale ostatni czasy państwo od servera pokasowali mi wszystkie pliki na nim, pozostawiając tylko foldery, a sam jun nie posiadam na dysku kopii strony, wię ...  wyświetl więcej

Bardzo interesujący artykuł o ciekawym człowieku. Dzięki za umieszczenie, pozdrawiam.

  fela,  03/07/2011

Zupelnie niechcacy i przypadkiem ocieram sie o N.Tesle(prawa fizyki ,mechanika sa mi obce) .Z niedowierzaniem czytam artykuly o wynalazkach ktore mogly by ulatwic nam zycie ale nie sa bo sa blokowane .
Przypadkiem znam kogos zafascynowanego na maxa tym tematem i wiem ze free energy istnieje! Energia jest wszedzie wokol nas:)

Mooie donkerblauwe wijzerplaat met goed gedaan markeringen en gravures, date window tussen 4 en 5 uur en mooi Breitling Logo http://www.replicahorlogesnl.nl onder 12 uur. Goed uitziend breed krasbestendig kristal is precies goed en geeft het een goede glans. Chronografen hebben niet dezelfde markeringen of functioneren als het echte uurwerk, maar dit i ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska