Login lub e-mail Hasło   

Turystyka medyczna w Polsce

Jak sama nazwa mówi turystyka medyczna łączy w sobie z jednej strony elementy turystyczne, a z drugiej lecznicze. Innymi słowy to po prostu wyjazd turystyczny, którego głównym celem jest skorzystanie, w odwiedzanym kraju, z jakiegoś zabiegu medycznego.
Wyświetlenia: 2.509 Zamieszczono 24/01/2008

Turystyka medyczna to dziedzina, która zaczyna rozwijać się w Polsce coraz bardziej dynamicznie. Powodów takiej aktywności może być wiele, podstawowym zazwyczaj jest czynnik ekonomiczny. Polskie kliniki i ośrodki medyczne wyposażone są w sprzęty i urządzenia najnowszej generacji, dysponują one jednocześnie świetnie wykształconym personelem. Wiele z nich cieszy się już zasłużoną renomą i to nie tylko w granicach Polski. Największym jednak atutem naszego kraju są relatywnie niskie ceny zabiegów, które w Polsce mogą być nawet 4-5 krotnie niższe niż w krajach Europy Zachodniej. Wiele z takich zabiegów można wykonać w ciągu jednego dnia. Natomiast pozostałą część pobytu spędzić np. na rehabilitacji w jednym z licznych uzdrowisk, lub na kilkudniowym pobycie w ośrodku SPA. Polska dysponuje tak licznymi atrakcjami, iż każdy na pewno znajdzie tutaj cos dla siebie. Poczynając od możliwości uprawiania sportów letnich i zimowych, jazdy konnej, żeglarstwa, wielu ciekawych szlaków wycieczkowych, poprzez zwiedzanie zabytkowych miast, obiektów historycznych kończąc na licznych wydarzeniach i imprezach kulturalnych, festiwalach, koncertach, targach itp. Urokliwe stare miasta lub niewielkie miejscowości uzdrowiskowo-wypoczynkowe, tereny nadmorskie z przepięknymi piaszczystymi plażami, kraina jezior, czy tereny górskie – wybór więc jest bardzo szeroki.

Panująca obecnie chęć zachowania jak najdłużej zdrowia i urody, wiecznie pięknej, młodej i wysportowanej sylwetki ma ogromy wpływ na rodzaj poszukiwanych usług. Biorąc niejednokrotnie przykład z gwiazd kina, muzyki, osób publicznych i sławnych ludzie najchętniej korzystają z zabiegów, które mają na celu nie tylko polepszenie ich zdrowia i kondycji fizycznej, ale głównie poprawę wyglądu. Dlatego właśnie najczęściej odwiedzane są gabinety chirurgów plastycznych, stomatologów, implantologów. Bardzo popularnym zabiegiem stała się ostatnio laserowa korekta wzroku, która pomaga osobom z wadami krótko i dalekowzroczności, pozbyć się okularów a tym samym uczynić ich życie znacznie wygodniejszym. Dużym zainteresowaniem cieszą się także zabiegi medycyny estetycznej: wygładzanie zmarszczek, makijaż permanentny, czy zagęszczanie włosów. Coraz więcej również powstaje w naszym kraju ekskluzywnych ośrodków SPA, których głównym zadaniem jest zachowanie idealnej równowagi pomiędzy zdrowym, zrelaksowanym ciałem, a wewnętrznym spokojem ducha. W ośrodkach SPA najczęściej wykonywane są terapie z użyciem leczniczych wód, alg morskich oraz wiele innych niekonwencjonalnych zabiegów jak np. chocolat spa (wykorzystujący relaksacyjne działanie czekolady), zabieg z użyciem olejku cynamonowego, czy masaż gorącymi kamieniami. Przede wszystkim mają one pozytywny wpływ na kondycję naszego ciała, jednocześnie dając wewnętrzne wyciszenie, uspokojenie, pomagają zwalczyć stres, który towarzyszy nam na co dzień, pozwalają intensywniej cieszyć się życiem.

Najczęściej odwiedzają nas turyści-pacjenci z Niemiec, Wielkiej Brytanii, ale również Skandynawii, Francji, czy Austrii i Czech.

W związku z rosnącym zainteresowaniem tego typu usługami wzrasta również ilość portali internetowych mających na celu reklamę i popularyzację polskich klinik medycznych wśród potencjalnych pacjentów za granicą ( np. www.klinikimedyczne.pl ). Reklamują one nie tylko ośrodki medyczne, podają również szereg użytecznych i ciekawych informacji o Polsce i jej atrakcjach turystycznych. Wykorzystanie Internetu jako środka promocji jest tu niezwykle ważne, gdyż ze względu na powszechny i prosty dostęp do znajdujących się w nim informacji można dotrzeć do bardzo szerokich grup odbiorców w najdalszych nawet zakątkach świata.

Podobne artykuły


86
komentarze: 183 | wyświetlenia: 100679
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 92165
42
komentarze: 15 | wyświetlenia: 14411
39
komentarze: 33 | wyświetlenia: 222792
39
komentarze: 19 | wyświetlenia: 36618
37
komentarze: 33 | wyświetlenia: 356767
33
komentarze: 8 | wyświetlenia: 79106
30
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8322
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 11949
26
komentarze: 3 | wyświetlenia: 4563
26
komentarze: 5 | wyświetlenia: 26265
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska