Login lub e-mail Hasło   

O wątrobie krótka, ale ważna opowiastka...

O wątrobie krótka, ale ważna opowiastka... Wątroba jest największym z gruczołów i warunkuje prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Jest jednocześnie organ...
Wyświetlenia: 41.481 Zamieszczono 22/02/2008

 

O wątrobie krótka, ale ważna opowiastka...


    Wątroba jest największym z gruczołów i warunkuje prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Jest jednocześnie organem trawienia, obiegu krwi i przemiany materii.

 

Obrazek "http://www.eioba.pl/files/user3109/liver_big222222.jpg" nie może zostać wyświetlony, ponieważ zawiera błędy.

http://www.eioba.pl/files/user3109/watrobaKlatka222222.jpg

 

    Przechodzi przez nią praktycznie wszystko, co przenika     do Twego organizmu. Oczyszcza ona krew z toksycznych    substancji (od alkoholu po pestycydy), które mogłyby  rozprzestrzenić się w  organizmie poprzez  krwiobieg. Wątroba wychwytuje wolne rodniki oraz wchłania toksyny, zmienia ich strukturę chemiczną, sprawia, że mogą rozpuścić się w wodzie, a następnie wydala do żółci. Ta zaś przenosi te produkty rozpadu z wątroby do jelit, z których są one wydalane.Zadania te spełnia wątroba dzięki obecnym w niej enzymom. Pracę enzymów wspomagają polifenole, które jednocześnie zabezpieczają wątrobę przed uszkodzeniami spowodowanymi wyłapywanymi przez nią toksynami. Podobnie polifenole chronią wątrobę przed uszkodzeniami powodowanymi skutkami utleniania aflatoksyn - wytwarzanych przez pleśnie silnie rakotwórczych substancji.

    Wątroba przetwarza również produkty rozpadu czerwonych ciałek krwi, bierze udział w mechanizmach ochrony przed zakażeniami, wytwarza szereg białek.Bierze również udział w trawieniu poprzez wytwarzanie żółci i przetwarzanie wszystkich substancji, jakie zostały wchłonięte w przewodzie pokarmowym. Reguluje poziom glukozy we krwi. Uczestniczy w regulacji stężenia hormonów rozkładając wiele z nich. Spełnia funkcję zbiornika krwi regulując w ten sposób ilość krążącej krwi. Odgrywa rolę w termoregulacji.Jedynie zdrowa wątroba może bez zarzutu spełniać skutecznie swoje wielorakie funkcje.

    Praktycznie każdy organ ciała jest połączony z wątrobą, ponieważ to ona dostarcza krew. Dlatego stan poszczególnych narządów czy części ciała może dużo mówić o stanie wątroby.Kłopoty z wątrobą (wiążące się z tzw. przegrzaniem wątroby - wg medycyny chińskiej), to kłopoty m.in. z alergiami (zwłaszcza oczu - z typowymi objawami jak suchość, pieczenie, zaczerwienienie, zapalenie spojówek, światłowstręt), kłopoty z mięśniami, ścięgnami (skurcze, zapalenia), łamliwość paznokci, bezsenność, krwiomocz, krwawienia z dziąseł i nosa, zapalenie prostaty, anginy ropne u dzieci, a u kobiet - uderzenia gorąca i migreny niemające nic wspólnego z menopauzą,   ubytki w osłonkach mielinowych nerwów (co prowadzi do powstania SM - stwardnienia rozsianego, które wg medycyny chińskiej jest chorobą wątrobianą w połączeniu z zaburzeniami funkcjonowania śledziony).Kobiety z zaburzeniami pracy wątroby mogą posiadać typowy zespół objawów wątrobowych podczas miesiączek w postaci np. bolesnych kurczów, bólów głowy, bolesnego napięcia w piersiach.

    Wątroba jest jedynym narządem do regeneracji całego organizmu - przecież dostarcza krew do każdego miejsca, które jej potrzebuje. Prawidłowa regeneracja wymaga jednak, aby krew bez przeszkód przepływała przez wątrobę, a to wymaga zajęcia pozycji horyzontalnej. Dlatego warto, abyś choć kilka razy dziennie położył się na ok. 15 minut. Nie zasypiaj jednak wówczas. Zapadnij raczej w rodzaj półsnu. Po tym czasie możesz bez przeszkód pracować dalej.

    Kłopoty z wątrobą odbijają się na naszych stanach emocjonalnych. Jest to narząd, który utrzymuje zrównoważenie umysłu i wszystkich emocji.

 ZRÓWNOWAŻONA WĄTROBA     

TO ZRÓWNOWAŻONY UMYSŁ

    Zaburzenia wątroby odbijają się na umyśle człowieka - staje się on zdenerwowany i agresywny. Typowa reakcja związana z wątrobą - to gniew. Czy znasz takie wiele mówiące odzywki? „Wątroba mi się z nerwów przewraca!", „ Co ci leży na wątrobie?", „Ta sprawa leży mi kamieniem na wątrobie!", „Zaraz żółć mnie zaleje!"

    Wielu z nas sądzi, że ma zdrową wątrobę. Jesteśmy,  niestety,  w błędzie. Po wielu latach ciężkiej pracy i  bez oczyszczania po prostu nie może być zdrowa. Wątroba jest w organizmie organem, który odtruwa się i regeneruje najtrudniej, mimo posiadanych olbrzymich możliwości.

    Dla wzmocnienia wątroby niezastąpione są witaminy A, C, B, K. Szczególnie ważne są w znormalizowaniu pracy wątroby witaminy z grupy B. Witamina B6 wzmacnia funkcje antytoksyczne wątroby, B3 bierze udział w przemianie energetycznej komórek wątroby, B2 i B12 uczestniczą w przemianie białek i fermentów (enzymów), sprzyjają syntezie białek.Udowodniono również aktywizujący wpływ witaminy B12 na regenerację wątroby (podobnie działa witamina C). Witamina K podwyższa potencjał energetyczny komórek wątrobowych, bierze udział w procesach krzepnięcia krwi.

    Magnetostymulacja jest niezwykle ważna, ponieważ przyśpiesza w wątrobie obieg kapilarny krwi. Pole magnetyczne aktywizuje enzymy, które odgrywają niebagatelną rolę w procesach oczyszczania.Istotne jest picie dużych ilości czystej wody niezbędnych do ciągłego płukania komórek wątrobowych i odprowadzania toksyn. Nienaturalna, zwłaszcza rafinowana żywność zanieczyszcza  wątrobę w niesamowitym tempie. Do tego dochodzi nieprzerwany strumień brudów i toksyn z jelita grubego. Ktoś może jednak powiedzieć: „Przesadzasz! Ja czuję się całkiem dobrze!" To prawda, uważamy, że utrzymujemy  zdrowie  w  co najmniej dobrym stanie, lecz ukryty wróg robi swoje. Funkcjonujemy jedynie dzięki kolosalnym rezerwom wątroby (wątroba zniszczona nawet w 90% potrafi jeszcze się zregenerować, ale niech Cię to nie uspokaja!).

    Możemy, oczywiście, leczyć swoje schorzenia (krążenia, układu oddechowego, trawienia, układu nerwowego, zaburzenia hormonalne, choroby onkologiczne itp.) wyłącznie w typowy sposób przy pomocy np.  medykamentów.

    Jest to całkowicie zrozumiałe, ponieważ takie technologie leczenia mamy dziś do dyspozycji. Lekarze przecież zrobią, co w ich mocy.  Często są jednak już bezsilni, a ich wysiłki nie odnoszą oczekiwanego skutku. Dlaczego? Ponieważ podstawy Twego życia są ciągle nadwerężane. Wątroba w dalszym ciągu nie będzie funkcjonować, krew nie będzie oczyszczana, krążenie osłabnie.

    Czy mamy zgadzać się więc na taki scenariusz?

    A przecież kiedy już oczyścimy i zregenerujemy wątrobę, to odrodzimy prawidłowe jej działanie i zregenerujemy cały organizm. KLUCZ DO NASZEGO ZDROWIA KAŻDY TRZYMA W SWOICH RĘKACH.

    Pamiętajmy, że szczyt pracy wątroby przypada tuż przed świtem (ok. godziny drugiej rano). O tej porze człowiek jest najbardziej odporny na działanie trucizn. Również alkohol wypity wieczorem rozkłada się szybciej.

    Szanujmy więc swoje wątroby...


Artykuły autora są fragmentami jego książek z cyklu „BARWY TWOJEGO ZDROWIA”

  1. „Biomagnetyzm: cudowna moc w życiu” Cz.1. i Cz.2. (wydane)
  2. „Sekrety wody” (wydana)
  3. „Tajemnice suplementacji odżywiania” (w przygotowaniu do wydania).

Więcej na temat książek – na stronie autora. 

Podobne artykuły


13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 624
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1094
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1107
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 790
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1345
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 651
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1240
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1222
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1057
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1350
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 700
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 832
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 347
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje"Pamiętajmy, że szczyt pracy wątroby przypada tuż przed świtem (ok. godziny drugiej rano). "
Czy moment godziny drugiej rano jest ruchomy? (i jest to prawdziwe tylko w dni rowno nocy)

Mozna atr. poszezyc o wiele praktycznych rad ale to chyba by wystarczylo na nastepny art.

Tak zgadzam się z autorem w 100% wątroba jest bardzo ważna w funkcjonowaniu naszego organizmu dlatego należy pomyśleć o jej oczyszczeniu.Polecam ogólnie dąstępne książki Michała Tombaka .Pozdrawiam i życzę zdrowia

Do: Brzeczkowice.
Faktycznie -wiedzy nigdy nie za wiele, dlatego warto polecać książki Michała Tombaka, G.Małachowa, Ireny Gumowskiej czy innych autorów szerzących oświatę prozdrowotną. Bardzo dziękuję za głos:).

Do: Jezus Chrystus - nie czytasz uważnie. CYT.: "Autor pisze o procesach typu szkiełko i oko...itd." Nieprawda.

CYT." siebie: "Kłopoty z wątrobą odbijają się na naszych stanach emocjonalnych. Jest to narząd, który utrzymuje zrównoważenie umysłu i wszystkich emocji. ZRÓWNOWAŻONA WĄTROBA TO ZRÓWNOWAŻONY UMYSŁ Zaburzenia wątroby odbijają się na umyśle człowieka - staje się on zdenerwowany i a

...  wyświetl więcej

  moniks,  01/03/2009

Ilekroć kładę się w ciągu dnia w celu krótkiego odpoczynku, myślę o mojej wątrobie, gdyż był to jeden z pierwszych artykułów, które przeczytałam zaraz po tym, jak odkryłam ten serwis. Skopiowałam go sobie do swoich dokumentów, bo jest bardzo ciekawy.
Pozdrawiam.

Do: Melisa.
Coś jeszcze powiem na temat naszych "podróbek" i ogólnie - całego organizmu. Należy TO wszystko po prostu kochać. I mówić swojemu ciało o tym: "Kocham moje serce, kocham moją wątrobę..." itd. Przecież serce, wątroba oraz inne organy pracują dzień i w noc, godzina za godziną, minuta za minutą - bez udziału naszej świadomości, bez potrzeby kontrolowania, bez potrzeby świadomej reg ...  wyświetl więcej

  moniks,  01/03/2009

Mówi Pan o miłości do swego ciała. Dobrze by było, gdyby niektórzy ludzie przynajmniej się szanowali. A jak jest w rzeczywistości, to każdy chyba wie- tłuste posiłki, alkohol, papierosy, leniwy tryb życia, brak snu.... Tych zdrowo żyjących jest naprawdę niewielu.
Żałuję, że nie mogę przyznawać tak wiele punktów, jak inni. Nie wiem od czego to zależy, pewnie za mało się udzielam w serwisie. Dziś mogę maksymalnie dać 6, więc tyle przyznaję.

Meliso - te punkty, które przyznajesz - są bardzo cenne. Dajesz maxa przecież :). A co do tematu - przede wszystkim każdy w pierwszym rzędzie zadbać o siebie. Nie ma innej drogi. Pozdrawiam :)!

  Suki,  30/04/2009

Też osobiście jestem ostatnio na etapie oczyszczania organizmu i wątroby, ale zwłaszcza z pasożyta Fasciolopsis busci. Jeśli ten robak opanuje wątrobę, to powstają nowotwory i guzy. Ten pasożyt jest obecnie bardzo rozpowszechniony wsród ludzi (w ludzkim organizmie mogą żyć jego różne formy, ponieważ dobrze się rozwija z uwagi na solwenty obecne w różnych produktach). Przywra jelitowa może żyć dług ...  wyświetl więcej

Dobrze przedstawienie cyklu rozwojowego "FASCIOLOPSIS BUSKI"
http://www.cdfound.to.it/HTML/fb1c.htm

Do: Suki.
Poruszasz bardzo ważny i ciągle lekceważony przez wielu problem obecności pasożytów w naszym organizmie. Myślę, że doskonałą metodą zwalczania pasożytów (i nie tylko) daje metoda terapii fal milimetrowych i Fonowego Oddziaływania Rezonansowego z użyciem urządzenia o nazwie CEM TECH. Pozdrawiam! :)

  inka07,  26/12/2011

Bardzo fajny artykuł. Jaki jest najprostszy sposób na oczyszczanie wątroby? Nie posiadam woreczka żółciowego od 20 lat, czy to może byc powodem że czasem czuję ten organ zapchany?

Do: Inka07.
Dziękuję! A jak oczyszczać wątrobę? Łyżkę oliwy z oliwek popić łyżką soku z cytryny - i tak przez np. 10 dni na czczo. Więcej na temat oczyszczania (nie tylko wątroby) w książkach G. Małachowa:
http://forum.dobreebooki.pl/vi(...)6&t=922
tp://sklep.tarotnet.pl/szuka/G.Ma%B3achow.htmlDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska