Login lub e-mail Hasło   

Babymoon, czyli podróż z brzuszkiem

Zanim przyleci bocian i wkroczysz w świat bezsennych nocy i pieluszek warto zadbać o odrobinę relaksu we dwoje. Na całym świecie coraz popularniejsze stają się wyjazdy typu babymoon (nawiązanie do angielskiego słowa honeymoon, czyli miesiąc miodowy).
Wyświetlenia: 1.201 Zamieszczono 23/02/2008


Biura turystyczne, promujące wyjazdy  babymoon wychodzą one z założenia, że w taką podróż warto zainwestować większą sumę. Uzasadniają, że następnych kilkanaście lat rodzice będą wyjeżdżać tylko z dzieckiem. Wtedy wszystko będzie podporządkowane zaspokajaniu przyjemności dziecka, a potrzeby rodziców zejdą  na drugi plan. Rodziców wówczas nie będzie już stać na luksusy. Podróż babymoon reklamowana jest pod pretekstem zbierania sił przed porodem i  nieprzespanymi nocami. Wyjazdy babymoon  mają przede wszystkim charakter pobytowy nastawiony na odpoczynek, korzystanie z zabiegów upiększająco-relaksujących. 

Babymoon  to też  sposób na uczczenie pojawienia się nowego członka rodziny, umocnienie więzi z partnerem, szansa na wspólne spędzenie wakacji wolnych od trosk i kłopotów. Wyjazd może być  długi czy krótki, krajowy czy zagraniczny - najważniejsze jest, że spędzicie ten czas tylko we dwoje.

Przed podjęciem decyzji o takim wyjeździe należy zadbać o wiele szczegółów, aby nic nie spędzało ci snu z powiek. Poniżej  znajdziecie wskazówki, które pomogą wam lepiej zaplanować wyjazd babymoon.

Dokąd jechać?

Wybór jest naprawdę szeroki - od jednodniowych wypadów za miasto po dłuższy pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu za granicą. Jedynymi ograniczeniami są stan zdrowia przyszłej mamy i zasobność portfela. Wiele hoteli i centrów SPA oferuje teraz specjalne pakiety dla przyszłych mam i tatusiów. Nie trzeba jednak jechać daleko - spędzenie weekendu w miłym hotelu za miastem może być równie relaksujące jak wyjazd zagraniczny.

Podróż

Kobiety w ciąży mogą bezpiecznie podróżować samolotem do 36 tygodnia. Nie mniej jednak, należy pamiętać, że każda ciąża jest inna, więc przed każdą podróżą wskazana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym.

Jeżeli zdecydujesz się na podróż lotniczą, sprawdź, czy wybrane przez ciebie linie nie zastrzegają sobie pewnych ograniczeń dotyczących kobiet w ciąży. Niektórzy przewoźnicy wymagają zaświadczenia od lekarza, że nie ma przeciwwskazań do podróży samolotem. Kolejną  ważną kwestią  jest ograniczona ilość tlenu na dużych wysokościach. Zalecane jest, aby wszystkie kobiety w ciąży unikały podróży na wysokości powyżej 3 658 metrów.

Jadąc za granicę należy zorientować się, gdzie w razie konieczności można uzyskać pomoc medyczną. Wyjeżdżając, zabierz ze sobą wyniki badań dokumentujące dotychczasowy przebieg ciąży i postaraj się być w kontakcie ze swoim lekarzem prowadzącym.

Podróż do bardziej egzotycznych regionów świata będzie wymagała szczepień ochronnych. Trzeba wziąć pod uwagę to, że żywe szczepionki nie są bezpieczne dla przyszłych mam. Należą do nich między innymi szczepionki przeciw odrze, śwince, różyczce, ospie wietrznej i żółtej febrze.

Co zabrać?

Zostaw super modne buty w domu - to nie ma być pokaz mody. Nastaw się na komfort i wygodę. Nie zabieraj zbyt wielu rzeczy. Twój partner będzie zachwycony, widząc twoją odchudzoną walizkę!

Pamiętaj

  • Podczas podróży i w czasie zwiedzania pij dużo wody. Ty i twoje dziecko będziecie tego  potrzebowali bardziej niż zwykle.
  • Zabierz ze sobą potrzebne leki i kontakt do lekarza.
  • Nie planuj zwariowanej podróży. Babymoon to czas odpoczynku i relaksu.

I pamiętajcie, że ciąża to nie czas biernego wyczekiwania na pojawienie się dziecka. Jest to okres w życiu kobiety, którym można i należy się cieszyć przez cały czas jej trwania. A zatem, pakujcie walizki i ... szczęśliwej podróży babymoon!

Źródło: opracowania własne, oraz materiały z strony: www.baby-moon.eu

Katarzyna Pawłowska www.baby-shower.pl

Podobne artykuły


13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 55340
88
komentarze: 68 | wyświetlenia: 46303
40
komentarze: 12 | wyświetlenia: 59389
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 366254
31
komentarze: 47 | wyświetlenia: 8915
32
komentarze: 98 | wyświetlenia: 10253
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 11496
28
komentarze: 6 | wyświetlenia: 30120
27
komentarze: 19 | wyświetlenia: 3200
26
komentarze: 10 | wyświetlenia: 3148
43
komentarze: 18 | wyświetlenia: 36179
22
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3132
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska