Login lub e-mail Hasło   

Diagnoza i przyczyny wytrysku przedwczesnego

Co trzeci lub nawet co drugi mężczyzna ma kłopot z przedwczesnym wytryskiem. A teraz pytanie zasadniczej wagi - skąd się bierze problem i czy masz go ty?
Wyświetlenia: 12.958 Zamieszczono 04/04/2008

Zaburzenie wytrysku tego typu może pojawić się pierwotnie - czyli może mieć miejsce już od momentu inicjacji seksualnej (rozpoczęcia przez Ciebie życia seksualnego) ale może zostać nabyty wtórnie, np. wskutek zachowań masturbacyjnych ... Wiadomo przecież, onanizując się dążysz do najszybszego rozładowania napięcia i w ten sposób wytwarzasz u siebie fizjologiczny mechanizm wytrysku. Teraz pomimo tego, że chciałbyś, aby było inaczej - nie jesteś w stanie nad tym zapanować, - bo Twój organizm zapamiętał właśnie ten wzorzec i robi to, czego go nauczyłeś. Taki negatywny trening. Wszystko, zatem leży w Twojej psychice... i musisz wiedzieć, że podłoże psychogenne tego problemu, ma 90% tych, którzy mają z tym problem a wiec w 9 na 10 panów.

Przedwczesny wytrysk jeśli jest skutkiem długotrwałej abstynencji seksualnej, lub też bardzo dużego napięcia seksualnego... nie jest problemem, bo jest to zupełnie normalne pod względem fizjologicznym. Problem może również pojawić się po okresie udanego współżycia seksualnego. Występować może czasem incydentalnie, - kiedy to przeważa udane współżycie seksualne; może też być wywołane konkretną sytuacją (sytuacyjne). Jeśli pojawia się we wszystkich kontaktach seksualnych określane jest jako zaburzenie uogólnione.

Pewnie interesuje Cię jak rozpoznać je u siebie? To czy występuje on u Ciebie wskazują następujące sytuacje:

  • Wytrysk pojawia się wbrew woli mężczyzny, wcześniej niż tego pragniesz.
  • Nie jesteś w stanie kontrolować odruchu wytrysku.
  • Wytrysk pojawia się przed stosunkiem.
  • Wytrysk pojawia się w trakcie wprowadzania członka do pochwy.
  • Wytrysk pojawia się po krótkim czasie trwania stosunku (najczęściej już po kilku, kilkunastu ruchach frykcyjnych).

 W zależności od fazy kontaktu seksualnego, w którym nastąpił niepożądany wytrysk można również wyróżnić:

  • Wytrysk zbyt przedwczesny (jeszcze przed grą miłosną)
  • Wytrysk przedwczesny (na początku gry miłosnej, przed stosunkiem)
  • Wytrysk zbyt wczesny (w momencie immisji członka do pochwy, po kilku, kilkunastu ruchach)

Jeśli kłopot u Ciebie występuje tylko czasem (incydentalnie) np. w przypadku podjęcia współżycia z nową partnerką... Nie ma powodów do zmartwień. Przemijającą przyczyną przedwczesnej ejakulacji (wytrysku) mogą być, bowiem zbyt rzadkie kontakty seksualne lub zaburzenia w czasie kontaktu po dłuższej przerwie w życiu seksualnym. Przemijającą oznacza, że po ustabilizowaniu się życia intymnego problem samoistnie zniknie. Nie sugeruj się również przedwczesnym wytryskiem w sytuacji braku intymnych warunków do współżycia seksualnego.

Wytrysk przedwczesny ma miejsce wtedy, gdy uniemożliwia osiągnięcie satysfakcji przed obojga partnerów... Pamiętaj jednak, że możesz rozpoznawać u siebie błędnie wytrysk przedwczesny, kiedy Twoje partnerka nie jest zdolna do osiągania orgazmu w czasie stosunku płciowego tzw. orgazmu pochwowego możliwe, bowiem, że jest ona zupełnie niezdolna do takiego przeżywania rozkoszy. Warto także wiedzieć, że mogą się również zdarzać sytuacje, w których u kobiety występuje nadmiernie wydłużona reaktywność seksualna oznaczająca bardzo długi okres niezbędny do osiągnięcia orgazmu.

 I jakbyś się nie starał - w tych przypadkach - m wytrysk będziesz miał za wcześnie.

Agata Malwina Gartner

Podobne artykuły


35
komentarze: 87 | wyświetlenia: 4478
22
komentarze: 15 | wyświetlenia: 241673
43
komentarze: 155 | wyświetlenia: 17637
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 21079
17
komentarze: 7 | wyświetlenia: 30970
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 7107
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 365885
33
komentarze: 47 | wyświetlenia: 15013
32
komentarze: 53 | wyświetlenia: 9030
32
komentarze: 98 | wyświetlenia: 10082
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6857
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 370822
27
komentarze: 34 | wyświetlenia: 9064
 
Autor
Artykułwszystko zgoda
ale "może zostać nabyty wtórnie, np. wskutek zachowań masturbacyjnych ... wiadomo przecież, onanizując się dążysz do najszybszego rozładowania napięcia"

to też prawda ale kobiety w ten sam sposub wyuczają w sobie przeciąganie stosunku bo masturbacją nie służy do rozładowania napiecia a do przyjemnego spędzenia czasu tu znowu Faceci zmiencie się kobiety są warzniejsze . ( a przecież są kobiety którym potrzebna jest tylko chwila)

Nieprawda. Ewidentne braki edukacyjne... kobiety nie wyrabiaja sobie przez masturbację przeciagania tosunku, ale uczą się osiagania wasnego orgazmu i rozładowują napiecie emocjonalne i głównie seksualne.

Jesli uważasz, że masturbacja to forma przyjemnego spędzania czasu a nie rozładowania napiecia to nic dziwnego że aż 56% kobiet udaje regularnie orgazm. Jestem pewna, że o wile bardziej wa

...  wyświetl więcej

Umiejętność dostrzegania ironi perfekcyjna :D

Aż tyle kobiet udaje?!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska