Login lub e-mail Hasło   

Prawdziwa przyczyna zabójstwa Kennediego

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://dwagrosze.blogspot.com/2008/06/ex(...)10.html
Na tydzień przed swoją śmiercią prezydent Kennedy wydał rozkaz wykonawczy 11110, w którym emisja pieniędzy odbywałaby się przez skarb państwa, z pominięciem FEDu.
Wyświetlenia: 73.293 Zamieszczono 12/06/2008

Rok 2008 obfituje w okrągłe rocznice wydarzeń ważnych, fundamentalnych dla zrozumienia tego co dzieje się obecnie. Tym bardziej jest dziwne że w bezmózgowych mediach nie ma o nich dosłownie żadnej wzmianki. Czy to możliwe aby społeczeństwa miały już tak wyprane mózgi fasadą demokracją i sloganami o wolności że nikt już nie myśli? że nikt nic nie stara się dociec zadając przynajmniej pytania? Żaden dziennikarz nie dochodzi prawdy?

Na początku kwietnia zwróciliśmy uwagę na 75 rocznicę konfiskaty złota Amerykanów przez Roosevelta, w drodze słynnego rozkazu wykonawczego 6102 (executive order 6102).

Rozkazy wykonawcze w USA to nie przelewki. Wykorzystują one w pełni przywileje prezydenckie. Kierowane są do agencji i departamentów rządowych, albo obwieszczane w sytuacji zagrożenia, kiedy nie ma czasu na uchwały parlamentu. Albo na przykład gdyby kongres patałętając się pod nogami jedynie przeszkadzał w sprawowaniu faktycznej władzy.

Zachęcony być może sukcesem rozkazu 6102 prezydent Roosevelt wydał parę innych, w tym rozkaz wykonawczy 9066 (E.O. 9066) z 19 lutego 1942 roku. Nakazywał w nim internowanie obywateli amerykańskich japońskiego pochodzenia. Ot, demokratycznemu rządowi przestały się nagle podobać twoje skośne oczy. Więc raus do kacetu, tam je wyprostujemy! Z tego co wiadomo kacety były wówczas położone w mniej turystycznie atrakcyjnych miejscach niż Guantanamo Bay na Kubie...

Po wojnie regularnego zamachu stanu dokonał następca Roosevelta, Harry Truman w 1951 roku. Media łączą Trumana głównie z bombą atomową i z Hiroszimą ale jego rozkaz wykonawczy 10289 (E.O. 10289) ma do dziś siłę rażenia wielokrotnie większą. Precyzuje on że sekretarz skarbu jest odpowiedzialny za wykonywanie szeregu newralgicznych funkcji prezydenckich bez aprobaty, zatwierdzenia, ratyfikacji, czy innej akcji ze strony prezydenta. Następnie rozkaz wymienia i opisuje wszystkie te funkcje. Sekretarz skarbu może wykonywać te zadania bez kłopotania nimi prezydenta. Zadania dotyczą polityki gospodarczej i monetarnej a dekret oznacza oddanie pełni władzy nad gospodarką i systemem monetarnym w ręce finansowej elity. Mogła ona odtąd rządzić bez powiadamiania o swych krokach prezydenta, nie mówiąc już o takim "drobiazgu" jak kongres, a prezydent stał się figurantem. Ciekawe czy jakiś podręcznik historii o tym pisze, przedstawiając obiektywnie jak rzeczy stoją...

I tu dochodzimy do rzeczy niewątpliwie najważniejszej i najbardziej brzemiennej w skutki. Rzeczy o której również cicho a wagę implikacji której trudno przecenić. Czwartego czerwca minęła właśnie 45 rocznica wydania rozkazu wykonawczego 11110 (E.O. 11110) przez prezydenta Kennedy’ego.

Rozkazy wykonawcze charakteryzują się tym że na bazie konstytucji USA muszą zostać wykonane. Słowem, ruki po szwam i nie dyskutować. W tym miejscu historia robi się interesująca, nawet bardzo interesująca. Okazuje się mianowicie że numer 11110 był jedynym rozkazem wykonawczym który został całkowicie zignorowany. Dosłownie zniknął, przepadł, rozpłynął się, słuch po nim zaginął. Co oczywiście prowadzi do intrygującego pytania co w nim takiego było że grupa trzymająca władzę tak się tego obawiała?

Otóż następcy Trumana, zarówno prezydent Eisenhower jak i Kennedy, rozumieli powagę sytuacji i istotę faktycznego zamachu stanu dokonanego za kadencji poprzednika. Ike nie odważył się jednak wystąpić otwarcie przeciwko trzymającej władzę elicie. Być może dlatego przeżył. Dopiero w swoich uwagach na zakończenie prezydentury zdobył się na szczerość, przestrzegając przed dyktaturą gospodarczo- wojskowego lobby. Natomiast prezydent Kennedy też się orientował czym grozi taka sytuacja i zdecydował się na konfrontację. Chcąc ratować resztki wpływu prezydenta na gospodarkę i przeciwdziałać wykupywanej własności Stanów Zjednoczonych wydał właśnie ów feralny rozkaz wykonawczy 11110.

Z zewnątrz miało to wyglądać jako poprawka do rozkazu wykonawczego 10289 Trumana. W istocie jednak rozkaz wywracał całą elitę finansową USA. Kennedy rozkazał aby departament skarbu (tj rząd federalny) wypuścił certyfikaty na posiadane srebro. Skarb USA miał wówczas olbrzymie rezerwy srebra i srebro było w powszechnym obiegu monetarnym. Na każdą posiadaną uncję srebra musiałby być wystawiony papier. Tylko takiego papieru można by było używać jako pieniądza. Innymi słowy, wyprodukowano by tylko taką ilość dolarów jaka miała pokrycie w srebrze. Kontrola tej produkcji miała znajdować się w rękach rządu. Kennedy zdecydował się na srebro zamiast złota ponieważ rynek srebra jest dużo trudniej kontrolować, a tym samym trudniej go manipulować grupom nacisku. Postanowił wypuścić w obieg 4,3 miliarda dolarów, powstałych w oparciu o realną wartość posiadanego przez USA srebra. Była to pierwsza od pół wieku emisja pieniędzy przez skarb państwa, z pominięciem FEDu.

Fig.1 United States Note 1963. Wartość kolekcjonerska obecnie: jeden tysiąc Federal Reserve notes.
Źródło: www.usrare.com. Dziekuję doxa.blox.pl za ten cenny tip


Z pieniędzy tych nominały $2 i $5 dolarów zdążono nawet wydrukować i puścić w obieg, natomiast nominały $10 i $20 zostały jedynie wydrukowane. Czasu aby i je puścić w obieg zabrakło. Banknoty rządowe miały nagłówek “United States Notes”, w odróżnieniu od “Federal Reserve Notes”. Do dzisiaj są w Ameryce osoby które posiadają takie pieniądze (Fig.1).

Łatwo jest zrozumieć czym groził sprawującej faktyczną władzę w USA elicie dekret Kennedy’ego. Odbierał on Rezerwie Federalnej rzecz najważniejszą w całym przekręcie - prawo do pożyczania na procent rządowi Stanów Zjednoczonych wygenerowanego z czystego powietrza “pieniądza”. Ruch ten natychmiast eliminowałby z biznesu wiele organizacji finansowych, oczyściłby giełdę ze spekulantów i efektywnie wymusił zawieszenie działalności FEDu.

Odebrane Rezerwie Federalnej (FEDowi) prerogatywy generowania pieniądza powróciłyby do rządu federalnego, dokładnie tak jak wymaga tego konstytucja Stanów Zjednoczonych. Rozkaz wykonawczy 11110, autoryzując generowanie pieniądza przez departament skarbu a nie przez prywatny bank jakim jest FED, zawierał dosłowną stypulację “ to issue silver certificates against any silver bullion, silver, or standard silver dollars" [do wypuszczania certyfikatów srebra opartych na srebrnym bullionie, srebrze lub standardowych srebrnych dolarach]. Oznacza to że na każdą uncję srebra w sejfach departamentu skarbu rząd mógł wprowadzić pieniądz oparty na przechowywanym tam metalu.

Krótko mówiąc - rozkaz wykonawczy Kennedy’ego oznaczał w praktyce koniec FEDu, koniec przekrętu z papierowym pieniądzem bez pokrycia i koniec związanej z tym bonanzy dla ukrywającej się za tym elity. Do dzisiaj skrzętnie ukrywa się też fakt że tego samego dnia kiedy prezydent Kennedy podpisał rozkaz wykonawczy 11110, podpisał on również rozporządzenie zmieniające oparcie (backing) dla banknotów jedno i dwudolarowych ze srebra na złoto.

Jeszcze 12 listopada 1963 roku, przemawiając do studentów Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku Kennedy mówił: “Stanowisko prezydenta zostało użyte do zorganizowania spisku, który zniszczy wolność. Zanim opuszczę Biały Dom, muszę o tym poinformować amerykańskich obywateli”. Poinformować nie zdążył. W dziesięć dni później został zamordowany w Dallas w stanie Teksas. Wcześniej zamordowany został kongresman McFadden usiłujący ujawnić zasady działalności FEDu. Był on o krok od przegłosowania odpowiedniej ustawy w tej sprawie. Z grupą trzymającą władzę nie ma żartów.

Materiały dotyczące zabójstwa utajniono na dziesiątki lat. Sprawców nie odnaleziono, mocodawców nie ukarano. Banknoty rządu federalnego po zabójstwie prezydenta Kennedy'ego natychmiast wycofano z użycia. Rozporządzenie wykonawcze 11110 zignorowano, wszelką dyskusję o nim wyciszono. Utrzymując przez lata sztucznie niską cenę srebra jego rezerwy w departamencie skarbu wyprzedano co do ostatniej uncji, najwyraźniej aby nikt znowu nie wpadł na pomysł opierania na nim waluty i ominięcia w ten sposób FEDu.

Próba uzdrowienia systemu finansowego i wydarcia go z rąk międzynarodowej finansjery się nie powiodła. Elita okazała się silniejsza, jej przekręt z prywatnym bankiem emitujacym pieniądz z powietrza i pożyczającym go rządowi federalnemu na procent trwa. Trwa też demokracja i ma się całkiem dobrze.

Przedruk dokonany za zgodą autora

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 831
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648163
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15115
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21572
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40518
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13134
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17445
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22665
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53295
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18150
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23234
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 18699
 
Autor
Dodał do zasobów: Przedruki za zgodą
ArtykułNie wiem czy to co tu pisze to prawda, ale artykuł wciąga.

  Zarmus,  14/06/2008

Polecam wszystkim film o systemie finansowym "Money as debt". Dla niedowiarków;)

  jelcz,  15/06/2008

"Money As Debt" http://video.google.pl/videopl(...)2119830 napisy PL, ok 40 minut trwa. Naprawdę warto obejżeć! Film pokazuje, że pieniądze robione są z niczego, a FED, który te pieniądze tworzy i daj jako pożyczkę(!) rządowi USA, jest zwykłym kartelem 12 prywatnych (!) banków.

  Tomasz Het  (www),  12/10/2008

Ja tam w nic nie wierze co jest w mediach a co jest owiane tajemnicą. Przecież wszystko to co ma być ukryte takie będzie i dociekania tego nie zmienią jeśli nadal ktoś chce by było to nie jawne a ma on władzę lub pieniądze.

  ryh,  10/05/2013

@Tomasz Het: Właściwie mam podobne podejście jak Ty. Ale ciągle kołacze mi w głowie powiedzenie o kropli drążącej kamień, a historia uczy o różnych strukturach stworzonych przez człowieka, które upadły. I myślę tu raczej o Cesarstwie Rzymskim i Związku Radzieckim niż o Wieży Babel. Pozostaję zatem na pozycji optymistycznego obserwatora.

  ,  07/02/2009

Cóż, jak widać, nie zawsze oficjalna prawda, jest prawdziwą prawdą. Podobnie z atakiem na Irak, Afganistan i tym podobnymi... Bush wymyślił sobie "oś zła", ale osią zła to już prędzej jest kręgosłup prezydenta USA...

  thot,  16/03/2009

Świetny artykuł :) cała prawda jest tu przedstawiona.

  stan1610,  07/04/2009

Dobrze, że coraz więcej ludzi dociera do tych rzeczy. Polecam filmy Alex Jones oraz produkcję autora "Nieoczekiwanej zmiany miejsc"(świetna komedia) tym razem poważna produkcja pod tytułem " Ameryka od wolności do faszyzmu". Ogólnie niedowiarkom proponuje zgłębianie tematu i zamiast drwin, refleksję.

Bo przyszłość ludzkości która chce przetrwać, to przyszłość ludzi w pełni uświadomionych.

Swego czasu natrafiłem na informację, że JFK zamierzał zredukować ilość wojsk amerykańskich w Azji. A jego następca je dziesięciokrotnie zwiększył. To też daje do myślenia.

  m4kpl,  28/04/2009

Fajny artykuł, ale co nam daje ta wiedza, bez środków finansowych nic nie zrobimy.

Sic transit gloria mundi!

Kennedy był jedynym prawdziwym prezydentem USA.
http://www.youtube.com/watch?v(...)1i48N18 - polecam

JFK znałem jedynie jako prezydenta z zamachu teraz juz wiem ze był to całkiem łebski koleś który chcial duzo zrobic, ale wiadomo z "elita" nie wygrasz.

  tabu88,  22/09/2009

Skąd wiadomo że w zamachu na kennediego nie brało udziału CIA?
-Bo był udany!

Kennedy został zamordowany na polecenie iluminatów! Tajnej masońskiej sekty, która chce rządzić światem!

http://www.iluminaci.pl/filmy/(...)y-a-nwo

Dobre.

  jary,  29/04/2010

Owszem, Kennedy został zamordowany na polecenie iluminatów, satanistycznej elity, której wydaje się, że rządzi światem. Nie jest to jednak "sekta masońska". To raczej masoneria jest "przedszkolem" iluminatów. Kennedy, syn jednego z 13 głównych rodów iluminatów, był z ich namaszczenia prezydentem USA, podobnie zresztą jak każdy prezydent począwszy od Waszyngtona. Jednak okazał się "buntownikiem" i ...  wyświetl więcej

  Eljash *  (www),  24/08/2010

Oglądałem kiedyś film dokumentalny który poruszył tą sprawę. Artykuł jest bardzo bogaty w treść za co należy się plus. Warto także dodać, że w czerwcu 1963 roku Kennedy wygłosił przemówienie w Berlinie Zachodnim w którym poruszył sprawę "bezwzględnej, monolitycznej konspiracji" która działa przeciwko nam, w ukryciu na całym świecie, a w listopadzie stracił życie. On sam był tego świadomy co może g ...  wyświetl więcej

  mastersonn  (www),  29/11/2010

Sporo jest materiałów na ten temat, co jest akurat bardzo dobre. Jednak problem jest w tym ze niektórzy traktują to jako fikcje filmowa czy tez publicystyczna, bo przecież takie rzeczy to tylko w książkach i filmach się dziać mogą a nie w pięknych jedynych stanach.

Świetny tekst, czyta się jednym tchem.

  hussair  (www),  26/11/2013

Niezłe kompresjum amerykańskiej rzeczywistości.

  real,  08/05/2014

Dobry i rzetelny artykuł ;)

To ciągle tylko spekulacjeDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska