Login lub e-mail Hasło   

10 najlepiej sprzedających się gier w historii

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://grrr.pl/2008/02/26/topster-10-naj(...)storii/
Oto niesubiektywna lista 10 najlepiej sprzedających się gier w branżowej historii. Autorzy zarobili na nich krocie.
Wyświetlenia: 5.963 Zamieszczono 27/06/2008

Dzisiaj mamprzyjemność zaprezentować Wam niesubiektywną listę 10 najlepiej sprzedających się gier w branżowej historii. Zapraszam.

czytaj dalej...

Które gry wkładane były do takiego na przykład wózka najczęściej?

01.jpg 1. Super Mario Bros. (1985, NES) Gra, która zadecydowała o trwającej po dziś dzień popularności sympatycznego, włoskiego hydraulika imieniem Mario. Zdefiniowała również gatunek dwuwymiarowych platformówek, stając się jedną z (relatywnie) najbardziej innowacyjnych gier w historii. Super Mario Bros. sprzedało się w niesamowitej liczbie 40,2 mln egzemplarzy, licząc tylko i wyłącznie kartridże wyprodukowane na NESa, a jak wiadomo, były również podróbki tej konsoli, takie jak choćby nasz rodzimy Pegasus.

 

02.jpg2. Tetris (1989, GameBoy) | Jedna z najbardziej znanych gier logicznych wszech czasów. Tak się złożyło, że właśnie na pionierskim wówczas handheldzie Nintendo - GameBoyu - gra zyskała największą popularność, sprzedając się w ilości 30,26 mln egzemplarzy. Gdyby jednak podliczyć edycje na inne maszynki, Tetris stałby się z pewnością najlepiej sprzedającą się grą w historii. Warto również wspomnieć, że gra wymyślona przez rosyjskiego inżyniera w ogromnym stopniu przyczyniła się do sukcesu pierwszego GameBoya.

 

03.jpg3. Duck Hunt (1984, NES) | Gra doskonale wykorzystująca potencjał “świetlnego pistoletu” dodawanego do pierwszej domowej konsoli Nintendo. Nie była przesadnie złożona, po kilku rundach zaczynała nudzić, ale miała w sobie to coś, co sprawiało, że warto było do niej raz na jakiś czas wracać i sprzedała się w ogromnej liczbie 28,31 mln egzemplarzy. Gdyby podliczyć do tego również kartridże na podróbki pokroju NESa Pegasusa, liczba mogłaby wzrosnąć co najmniej dwukrotnie.

 

04.jpg4. Super Mario World (1990, SNES) Kolejna część z Mario w roli głównej na naszej liście. Tym razem pozycja jednak nowsza, nie tylko o 5 lat, ale również, a może nawet przede wszystkim o generację. Wyszła bowiem na konsolę Super Nintendo, która co prawda nie zagrzała na rynku tyle miejsca co poprzednik, niemniej wciąż była liczącym się graczem. Super Mario World sprzedało się w liczbie 20,61 mln egzemplarzy - niemal dwa razy mniejszej niż Super Mario Bros., ale na tyle ogromnej, że pozwoliła tej grze na zajęcie bardzo wysokiego, czwartego miejsca. Duży wpływ na wynik sprzedaży miał fakt dodawania tej gry do pudełka z konsolą.

 

3.jpg5. Wii Sports (2006, Wii) | Pierwsza gra Nintendo dodawana do konsoli po Super Mario World lub Donkey Kong Country na Super Nintendo w 1990 roku. Wii Sports to pakiet pięciu małych gier sportowych, w pełni wykorzystujących potencjał drzemiący w wiilocie. Wzorowy przykład tak zwanej “party game”. Gra sprzedała się w liczbie 19,16 mln egzemplarzy. W Japonii była nawet najlepiej sprzedającą się grą w 2007 roku, wyprzedzając tym samym kilka znakomitych tytułów, warto także nadmienić, że w Kraju Kwitnącej Wiśni nie była dodawana do pudełka z konsolą.

 

06.jpg6. Super Mario Land (1989, GameBoy) | Pierwsza odsłona przygód Mario na przenośnej konsoli. Gra ukazała się w 1989 roku jako tytuł startowy na GameBoya i stała się jedną z najlepiej sprzedających się gier na tę konsolkę. Super Mario Land wykorzystywał zmodyfikowany silnik Super Mario Bros. na NESa. Rozgrywka była niemal identyczna co w wyżej wymienionej grze, z kilkoma drobnymi zmianami. Gra znalazła 18,14 mln nabywców.

 

07.jpg7. Nintendogs (2005, NDS) | Najlepiej sprzedająca się gra na DSa i, jak widać, jedna z najlepiej sprzedających się gier w ogóle. Należy ona do gatunku symulatorów życia. W Nintendogs zadaniem gracza jest opiekowanie się wirtualnym zwierzakiem, a konkretniej psem. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że jest to nieco nowsza i bardziej zaawansowana wersja popularnego nie tylko w Japonii Tamagotchi. Gra sprzedała się w łącznej ilości 17,5 mln egzemplarzy.

 

08.jpg8. Super Mario Bros. 3 (1988, NES) Ostatnia gra z Mario w roli głównej oraz ostatnia gra wydana przez Nintendo na tej liście. Żeby tego było mało, ostatnia odsłona serii Super Mario na konsolę NES, która zaczynała już wówczas powoli odchodzić w niepamięć za sprawą zbliżającej się premiery Super Nintendo. Nie przeszkodziło to jednak opisywanej grze sprzedać się w całkiem sporej ilości 17,28 mln egzemplarzy. Warto również dodać, że spośród wymienionych w tym TOPsterze gier na NESa ta nie była ani dodawana do konsoli, ani nie była tytułem startowym. Jeśli wziąć to pod uwagę wynik jest naprawdę przyzwoity.

 

09.jpg9. The Sims (2000, PC) | Pierwsza gra w rankingu nie na konsolę Nintendo. Wynik może jednak zaskakiwać, gdyż nawet ja spodziewałem się, że popularne Simsy sprzedały się o wiele lepiej. Wskazywać na to mogły choćby niezliczone dodatki. Mimo wszystko gra sprzedała się bardzo dobrze jak na tytuł PC-towy. Aby na liście umieścić kolejny na tę platformę musiałbym zrobić TOP 30, wówczas znalazłby się w nim World of WarCraft. Wróćmy jednak do Simsów, otóż te sprzedały się w ilości 16,08 mln egzemplarzy.

 

8.jpg10. GTA: San Andreas (2004, PS2) Najlepiej sprzedająca się gra z serii GTA. To się pewnie akurat zmieni przy okazji premiery GTA IV, ale trzeba odnotować jej miejsce na tej liście. Ostatnie, bo ostatnie, ale zasłużone. Grand Theft Auto: San Andreas sprzedało się w liczbie 15,25 mln egzemplarzy, licząc tylko kopie na PlayStation 2. Jest to również najlepiej sprzedający się tytuł na wyżej wymienioną konsolę, czego możecie się domyślić bezskutecznie szukając nazwy sprzętu Sony wśród powyższych pozycji.

 

Mam nadzieję, że zestawienie Wam się podobało. Nie było subiektywne więc powinno. Mam również nadzieję, że niektóre pozycje Was co najmniej zaskoczyły. Założę się, że większość z Was nie spodziewała się aż tak ogromnej dominacji Nintendo w tej kwestii. Aż siedem na dziesięć opisywanych wyżej tytułów zostało stworzonych wyłącznie na japońską konsolę tej firmy.

 

Więcej ciekawych newsów znajdziesz na blogu grrr.pl. Blog grrr.pl należy do sieci blogów profesjonalnych www.blomedia.pl

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 62137
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31813
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33293
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64461
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65793
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29827
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23956
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29284
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24515
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26827
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 13098
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Eart,  27/06/2008

ilość sprzedanych gier niestety nie odzwierciedla ich poziomu... taka gta.. gta 3 bylo mniej więcej wyprodukowane w tym samym czasie co gra "Mafia". Kto grał w mafie wie ze to najlepsza gra jak mogla powstać... tylko sława gta, ta bezsensowna siekanina przeszła do historii. Niestety...

Wszystko to kwestia gustu. Mi akurat bardziej spodobało się "GTA", ale rzeczywiście - wielu znajomych bardziej zainteresowanych było "Mafią".

GTA jest wypas ale myślałem że tan artykuł jest o współczesnych grachDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska