Login lub e-mail Hasło   

Pełnia witalności, zdrowia i zadowolenia poprzez Tao seksu

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.tantra.ovh.org/tao_seksu_3.html
Poznaj proste metody tao seksu by podnieść satysfakcję i porozumienie w kontakcie z partnerem oraz wzmocnić swoje ciało i umysł.
Wyświetlenia: 2.262 Zamieszczono 28/09/2008

Metody Tao Seksu skupiają się na budowaniu i gromadzeniu pozytywnej energii. Energia seksualna jest sama w sobie bardzo pozytywna - jest ona wyrazem naszego rezerwuaru sił życiowych. 

Czym różni się podejście występujące w metodach Tao Seksu od najczęściej spotykanego podejście do płciowości i zbliżeń seksualnych?

Przede wszystkim w najczęściej spotykanym podejściu do współżycia partnerzy dążą do takiego rodzaju orgazmu, który polega na wyładowani energii seksualnej i w pewnym sensie pozbyciu się jej części. Ponieważ organizm w jakimś stopniu regeneruje się i odnawia - po jakimś czasie wytwarza tę energie na nowo. 
Jednak w Tao Seksu - gromadzi się coraz to nowe zapasy energii życiowej. Nie wyładowuje się ich poprzez stosunek płciowy, ale właśnie w taki sposób prowadzi się grę miłosną i zbliżenie, aby z czasem nauczyć się całą tę energię zatrzymywać. Z każdym zbliżeniem mamy jej zatem coraz więcej.

Rodzi się pytanie - czy ludzki organizm jest w stanie przechowywać tak duże potencjały i zapasy energii życiowej? 
Oczywiście - tak. Jest w stanie gromadzić coraz większe zasoby energii witalnej, ponieważ wtedy zużytkowuje je na zwiększenie ogólnej wydolności, na podniesienie sprawności układu nerwowego i funkcji umysłowych, czy w końcu - zużytkowuje tę energię do wzbogacania naszego życia duchowego.

Ten proces odkładania się w nas coraz większej ilości sił witalnych ma bardzo duże znaczenie na satysfakcję płynącą z seksualności i na kontakt z partnerem. Po prostu podświadomie zaczynamy wyczuwać, że poprzez seks rozwijamy się, stajemy się mocniejsi i szczęśliwsi - dlatego naturalnie wzbudza się w nas pozytywna postawa i wdzięczność do partnera. Kontakty z naszym partnerem kojarzą się wtedy ze wzrostem, a nie z wyczerpaniem.

Kolejnym istotnym pytaniem jest, czy te techniki gromadzenia energii seksualnej są w miarę łatwe i możliwe do wykonania i czy nie są one w sprzeczności z naturalnym dążeniem człowieka do przyjemności płciowej.  Odpowiedź brzmi - są naturalne, chociaż nie są wrodzone - musimy się ich nauczyć. Poziom ich przyjemności jest zaś większy (od tradycyjnego współżycia).
Otóż - po krótkim okresie spróbowania tego podejścia, zazwyczaj odkrywamy iż są one jeszcze bardziej naturalne niż seks tradycyjny. Rozwój i budowanie dobrego samopoczucia jest czymś w pełni dla człowieka naturalnym. 
Po prostu musimy się ich nauczyć - rodząc się możemy mieć wrodzony podstawowy mechanizm współżycia - zbliżony do zachowań seksualnych w świecie zwierząt, natomiast kreatywne wykorzystywanie energii seksualnej jest umiejętnością już typowo ludzką. 
Nie jest to mechanizm wrodzony, ale jednak jest dla człowieka czymś bardzo naturalnym. Tak jak np. umiejętność mówienia (a także pisania, czytania) - nie jest wrodzona, ale kiedy się z nią zapoznajemy, staje się ona naturalną częścią naszego ludzkiego świata.

Techniki te polegają na tym, że nie dochodzimy do pełnego wyładowania seksualnego na 100 %, ale dochodzimy do momentu 99 %.  W momencie tym energia (seksualna i witalna) jest już w pełni wzbudzona i nagromadzona, ale nie jest jeszcze wyładowana. (Jeżeli dany stosunek służyłby prokreacji, wtedy jej wyrzucenie z ciała byłoby uzasadnione). 
Kiedy już doszliśmy do momentu 99 % pobudzenie - jesteśmy tuż przed ostatecznym orgazmem u kobiety i ejakulacją u mężczyzny - zatrzymujemy się na chwilę (psychiczne i i fizycznie) i rozprowadzamy tę energię po całym ciele i kręgosłupie (szczegółowe technik zostaną przedstawione w odrębnym artykule). 
Wtedy nasze pobudzenie  schodzi do poziomu około 60 % i możemy nadal kontynuować stosunek seksualny. Można powtarzać to wiele razy, za każdym razem gromadząc coraz większe ilości energii życiowej w swoim organizmie. 
Pozytywne, błogie i bardzo przyjemne doznania rozchodzą się po całym ciele. W typowym orgazmie trwają one chwilę i dotyczą zasadniczo okolic narządów płciowych - tutaj zaś są mocniejsze, dotyczą całego ciała i trwają znacznie dłużej.

W ten sposób gromadzimy duże zasoby energii życiowej, które wzmacniają ciało, psychikę, umysł i ducha. 
Także wszystkie inne pozytywne właściwości naszej osobowości gromadzą w nas pozytywną energię życiową, a stresy i negatywne uczucia osłabiają zarówno naszą energie życiową, jak i energię płciową.
Działa to także w drugim (pozytywnym) kierunku - wzmacniając energię życiową poprzez Tao Seksu - budujemy coraz bardziej dojrzałą osobowość, ponieważ gromadzimy w naszych organach wewnętrznych (wątroba, serce, śledziona, płuca, nerki) dużo pozytywnej energii. Stan taki wpływa bardzo korzystnie na nasz system emocjonalny.

Podobne artykuły


43
komentarze: 155 | wyświetlenia: 17485
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 365692
33
komentarze: 47 | wyświetlenia: 14865
32
komentarze: 53 | wyświetlenia: 8974
32
komentarze: 98 | wyświetlenia: 9913
29
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5470
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6709
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 370122
27
komentarze: 34 | wyświetlenia: 8984
21
komentarze: 37 | wyświetlenia: 5383
19
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4482
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska