Login lub e-mail Hasło   

Stres a miłość i sex...

Co jest naprawdę ważne???
Wyświetlenia: 5.196 Zamieszczono 07/10/2008

Stres, a miłość i seks.

 

Przez wieki ewolucji, stres był ważnym, choć jednym z wielu czynników, który kształtował człowieka. Był nieodłącznym towarzyszem człowieka i w wielu sytuacjach ratował nam życie, gdyż pozwalał szybko zmobilizować siły obronne organizmu, lecz nasze ciała nie lubią stresu. Ponieważ poziom stresu ciągle wzrasta, a rozwój naszej cywilizacji tworzy czas i otoczenie silnie stresującym, powinniśmy już w szkołach uczyć; jak chronić się przed szkodliwymi skutkami stresu. Ponieważ negatywne skutki nadmiernego stresu działają i na ciało i na umysł, każdy z nas powinien wypracować Indywidualne metody obrony, a dotyczyć one powinny metod i psychicznych i fizycznych.

Zachodnia kultura położyła wielki nacisk na społeczny sukces, na osiąganie pozycji społecznej metodą walki, akceptuje agresywność, która pomagała przetrwać naszym przodkom, lecz my dzisiaj nie jesteśmy dostatecznie silni i odporni psychicznie, aby wytrzymać przedłużające się napięcia wewnętrzne, zaakceptować rozterki etyczne, moralne i załamujemy się! Współcześnie jesteśmy mało elastyczni, wręcz skostniali w swoich poglądach i przekonaniach i dlatego naturalne odprężenie następuje bardzo rzadko. Nas nie nauczono relaksacji- my zapalamy papierosa! Presja środowiska ogranicza naszą Indywidualność. Wytworzyliśmy kulturę społeczną, która nie preferuje spontaniczności i tworzy w nas obawę przed uzewnętrznianiem uczuć i niezdolność do subtelnych zachowań. Tymczasem nasz świat, Natura wokół nas jest delikatna, zmienna, w swojej cykliczności- spontaniczna. W ciele człowieka, działania Podświadomości; bicie serca, rytm i głębokość oddechu, utrzymanie równowagi- są też niekontrolowane! Jak wielkie znaczenie ma spontaniczność, potwierdzają nie kontrolowane przez nas; konwulsje śmiechu, płacz, drżenie z gniewu- lub strachu i uśmiechanie się! A reakcja ciała, drżenie w akcie miłosnym?

Zbliżenie seksualne rozładowuje nadmiary napięć, pozostawia po akcie miłosnym uczucie zadowolenia, spokoju, rozluźnienia i często senności. Idąc przez życie, tworzymy też doświadczenia negatywne, kontakty seksualne nie dające satysfakcji, budzące niepokoje i niesmak, lecz to od nas zależy, jak kształtujemy swoje życie. Wiemy, że seks to nie jest środek na rozładowanie stresu, przecież nie płaczemy po to, aby zmniejszyć stres- człowiek płacze, bo jest mu smutno! Przeżywajmy, więc seks dla przyjemności i niech Uczucia i Emocje tworzą najważniejszy i jedyny powód przeżycia Aktu seksualnego!

Problemem psychicznym jest jednak fałszywa opinia społeczna, obłędnie i wbrew Naturze ukształtowana kultura, która uniemożliwia autentyczne okazywanie i przeżywanie reakcji seksualnych. Media kształtują obraz seksu w oderwaniu od uczuć, ot- po pracowitym dniu, rozluźnij się w niczym nie zobowiązującym seksie! Telewizyjne programy realityszoł, eksponując piękne kobiety, przystojnych mężczyzn- zadają nam pytania, budzą w nas wątpliwości; po co Ci żona, mąż...? Patrzymy na muskularnych menów, nierealnie piękne modelki, komputerem wygładzoną skórę twarzy, porównujemy, marzymy...I nie zauważamy jak telewizja zabija małżeński seks. Powoli akceptujemy nowe teorie o czysto fizycznym seksie- bez uczuć, bez erotyki. Jedną z wielu wmówionych fałszywych teorii społecznych jest; brak energii seksualnej!- Oziębłość, impotencja?

Nie ma czegoś takiego, jak brak energii seksualnej!

Jest tylko jedna Energia, a seks jest jednym z jej przedstawicielstw, jednym z wielu uzewnętrznień! Jest tylko Energia, która manifestuje się w Materii, lub w Informacji! Energia jest częstotliwością, wibracją- transformuje się i wchodzi z innymi Energiami w rezonans, w interferencje. Energie się dodają, wpływają na siebie, oddziałują. Gdy Energia przejawia się fizycznie- jest ciałem, gdy zmienia wibrację, częstotliwość- jest Energią Umysłu; myślą- jest tą samą Energią, ale o innej formie. Woda, lód, para wodna- jako gaz, to samo i co innego! Ta sama struktura atomów wodoru i atomu tlenu-, ale inna wibracja, inna częstotliwość i inne Demonstrowanie się!

Ponieważ Energia jest zawsze Neutralna- nie jest ani dobra- ani zła; nie jest ani seksualna- ani duchowa. Gdy energia życiowa staje się biologiczna- staje się energią seksualną, ale to my ją tak nazywamy! To my ją tak wyrażamy i tak ją demonstrujemy! Mówimy; włożyłem w to całą swoją energię! Energię można wyrazić Emocją, Uczuciem, np.; miłości, nienawiści, złości. Energię można zademonstrować, pokazać- eksponować intelektualnie; jest wtedy nauką, poezją, twórczością.

To TY nadajesz jej kierunek-, gdy uzewnętrzniasz ją biologicznie- jest seksem, bo to Ty nazywasz, określasz ją seksem! Wiemy o tym, że większość zaburzeń seksualnych to sprawa umysłu, źle sformułowanych poglądów, kompleksów i zahamowań.

Seks jest naszym naturalnym, biologicznym demonstrowaniem wewnętrznej Energii, lecz nie powinien być jej jedynym ujściem- gdyż wtedy, jak wskazują doświadczenia, może być destrukcyjny dla człowieka. Seks powinien być środkiem-, ale nigdy Celem! Życie na Ziemi nie może zaistnieć bez seksu, gdyż jest on naszym biologicznym, trwałym elementem przetrwania gatunku. Wykorzystując seks można podnieść jakość życia, można też, wzmacniać wartość związku. Seks to Fakt i trzeba pamiętać, że jest to podstawa istnienia życia na tej planecie! Akceptuj, więc siebie i swoją seksualność, jako coś normalnego, staraj się odrzucić wpojone w dzieciństwie opinie, przekonania i czuj się jak najbardziej normalna! Obejrzyj w lustrze swoje ciało; masz głowę, ręce, brzuch i nogi- i masz w sobie też seks! Czy walczysz ze swoim wzrokiem- nie? To, po co walczysz ze swoją seksualnością? Jesteś dzieckiem tej Ziemi, jesteś Elementem Natury; przez seks narodziłaś się i normalne jest, że posiadasz genetyczną zdolność przenoszenia życia. Twoje ciało posiada wiele narządów, organów, układów i systemów, między innymi- system hormonalny- to z nim chcesz walczyć? Z własną Naturą? Cała Natura tej Pięknej Planety jest pro-seksualna! Czy mogłoby istnieć życie na Ziemi- bez seksu? W tej postaci? Raczej nie!

Jeżeli tłumimy w sobie seks, z jakichkolwiek powodów, przekonań- tworzymy wewnętrzny konflikt, który nas zniszczy, który doprowadzi do nerwicy i do depresji! Gdy walczysz z własną energią, z własnym ciałem, z samą sobą- nie możesz wygrać, gdyż nie możesz zwyciężyć w wojnie przeciwko własnej Osobowości i Indywidualności. Będziesz przeżywała przemiennie okresy zadowolenia i sfrustrowania, bo czasami wygrasz Ty- a czasami seks. Jeżeli jednak pozostaniesz naturalna, bierna, otwarta na spontaniczność i to, co przynosi życie- to Twoja Energia zmieni wibrację. Wszystkie wibracje transformują się i...Energia wznosi się wyżej, a Ty Wzrastasz! Wzrasta Twoja samoocena, wewnętrzna moc i pewność siebie.

Nie nauczono Cię wartości seksu-, więc ucz się! Uważaj na cudze opinie, przekonania, doktryny religijne. Seks to Fakt, ale nie mieszaj go z innymi Faktami! Czym jest seks, czym jest miłość? Używamy słów zamiennych, względnych- dla każdego z nas znaczących, co innego; romans, miłość, partnerstwo- dodajemy słowa; przyjaźń, wierność, zdrada. Czy te słowa znaczą to samo dla mnie, co dla Ciebie, a dla innych ludzi? Nie ma związku pomiędzy nimi! Tworzymy obrazy życia, mapy, dzięki którym się poruszamy, fałszywe zamienne scenki, ubieramy maski i gramy sprzeczne role. To tylko gry społeczne, normy, przepisy porządkowe i regulujące, zawarte dawno temu układy, wytyczne-, które są różnie interpretowane; różnie respektowane. Każda kultura, każda warstwa społeczna- ma własny system wartości, ustala własną normalność i odstępstwa! Pamiętaj; miłość to miłość- a seks to seks!

Miłość łączy się z seksem, lecz przechodzi ponad seksem! Miłość jest czymś więcej, jest przed i po seksie, jest w nim-, ale i ponad nim. Właśnie prawdziwa miłość jest po seksie, gdyż nie jest tylko wstępem do seksu. A nas nauczono nazywać miłością, to, co jest przygotowaniem sceny pod seks- pożądanie.

Czy na pewno wiesz i rozumiesz, czym jest miłość? Może to wszystko, czego do tej pory, nauczyłaś się o miłości, co dziś rozumiesz pod pojęciem miłości- nie jest miłością? Może, to nie są Twoje Własne przekonania i poglądy, Twoja wiedza i doświadczenie-, lecz Innych ludzi? Twojej rodziny, ojca, matki, kolegów i środowiska-, ale to nie jest Twoja Wiedza i Twoje Wartości!

Usiądź, odpocznij nad rzeką, lub jeziorem. Zachwycaj się pięknem przyrody, wsłuchaj się w śpiew ptaków i szum wiatru w gałęziach drzew, ujrzyj piękno dookoła siebie. Delektuj się tym pięknem i...poczekaj na kolejny spływ kajakowy! Przyjrzyj się, jak ciężko wiosłują, spoceni i zmęczeni. Zobacz, jak płyną tępo wpatrzeni w dziób kajaka, wypatrujący w wodzie przeszkód. Nie spojrzą na brzeg inaczej, jak na zagrożenie, lub na toaletę! Trasę mają podzieloną na odcinki, etapy i myślą tylko, aby zdążyć na określony czas- na określone miejsce, gdzie czeka organizator z obiadem, lub nocnym obozowiskiem. Mijają godziny spływu, dni...a oni coraz bardziej zmęczeni, zapomnieli o Celu wycieczki. Nie widzą piękna, które mijają. Bez względu na pogodę; w największy upał- w żar lejący się z nieba, muszą płynąć. Gdy pada deszcz, wieje zimny wiatr- oni płyną! Takie są reguły organizowanych spływów, wycieczek, wypraw i pielgrzymek.

Reguły gry życia, reguły i gry społeczne. Prawa uzgodnione i otrzymane po rodzicach, po przodkach. Prawo ruchu drogowego i inne Prawa, które akceptujemy i mimo sfrustrowania- wyrażamy na nie zgodę! Oto nasze życie! Żyjemy według starych i cudzych norm społecznych; mieć nowszy samochód, więcej zarabiać... Media kształtują modę i gusta kulinarne, więc żyjemy w niepewności i niepokoju; ile mam lat- a na ile wyglądam; zatuszować siwe włosy- czy zrobić operację plastyczną? Nasze życie to pragnienie bycia kimś innym; być młodszą, bardziej kochaną, nie być wyśmianym! Obłędne naciski zależności rodzinnych i społecznych powodują rozterki; ile należy chodzić w żałobie? Czy można zjeść czosnek? Czy wolno uprawiać seks pozamałżeński? Jesteśmy pełni lęków i sfrustrowania, a miłość to szczęście, akceptacja i wrażliwość na tę bieżącą chwilę rzeczywistości! To zrozumienie, że Prawa Społeczne oparte są na szantażu, presji i wymuszeniu! Czy pełni wigoru młodzi ludzie stworzyliby prawo; nie cudzołóż? Prawo monogamii? Czy to są Prawa Naturalne, czy raczej są to prawa ludzi starszych, zazdrosnych- starszyzny plemiennej- niezgodne z naturalną seksualnością człowieka?

Prawdziwa miłość to stan umysłu, stan dziecięcej radości z jedności w związku. To spontaniczna dziecięca radość i zabawa w życie. To podróż w nieznane, poszukiwanie i odkrywanie romantyzmu w sobie i partnerze.

Gdy zrozumiesz, że Twój partner jest nie tylko narzędziem dla Twojego fizycznego seksu, nie tylko zagłuszaniem lęku przed samotnością i kiedy odczujesz radość i wdzięczność- ot tak, że po prostu On Jest w Twoim życiu- to zrozumiesz, że to jest właśnie Uczucie Miłości! To jest Współ- Czucie, to wspólny rozwój, wspólne dojrzewanie. To poszukiwanie i realizowanie życiowego celu. Gdy miłość w związku dojrzewa i się rozwija, przerasta fizyczny seks, a jeżeli nie ma wyższego uczucia w związku, seks jest tylko poszukiwaniem nowych technik, pozycji, akcesoriów-, lecz i tak nadejdzie znużenie.

Miłość jest uczuciem naturalnym, łatwo ją odczuć- przeżywać! Odszukaj w sobie delikatność i wrażliwość małego dziecka, oglądaj wschody – zatańcz przy zachodzie, spójrz jak zakwita kwiat i płonie ognisko. Wsłuchaj się w śmiech i płacz dziecka- to najlepszy nauczyciel. Nie Oceniaj ludzi! Nie Osądzaj! Patrz na nich z tolerancją, akceptacją i oczekuj wzajemności. Co dasz, to i otrzymasz.

Uczono Cię tak wiele danych matematycznych, geograficznych i historycznych, gramatyki języka ojczystego i języków obcych, informacji mniej i bardziej potrzebnych, lecz Ty od dziś ucz się miłości; do przyrody, do świata, do ludzi i do siebie!

My ludzie cywilizacji technologicznej, żyjemy nieuważnie! Jedziemy pociągiem i zamiast oglądać widoki za oknem, wdajemy się w polityczno- krytyczną dyskusję z innymi pasażerami. Rozmawiamy rozgorączkowani i nikt nie podziwia piękna widoków za oknem.

Ty od dziś żyj uważnie! Obserwuj siebie, swoje reakcje. Sprawdż, czy reagujesz na fakty, czy na inny punkt widzenia, na inne poglądy, inną wiarę i inne rozumienie słów. Może też, na inną interpretację faktów? Jeżeli zrozumiesz, że to nie Ty wytworzyłaś te opinie, poglądy, przekonania, np.; nie wypada rozmawiać o seksie- możesz zacząć decydować, jak kształtować różne sytuacje?

Jak kształtować swoje życie?

 

Jerzy Dewecki

(jd)pielgrzym na skraju Drogi

Podobne artykuły


35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19557
158
komentarze: 114 | wyświetlenia: 72007
29
komentarze: 17 | wyświetlenia: 20430
29
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5470
73
komentarze: 18 | wyświetlenia: 28509
47
komentarze: 23 | wyświetlenia: 156502
22
komentarze: 2 | wyświetlenia: 15647
42
komentarze: 15 | wyświetlenia: 14175
39
komentarze: 19 | wyświetlenia: 35962
36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 12408
29
komentarze: 37 | wyświetlenia: 4238
17
komentarze: 3 | wyświetlenia: 10817
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje  swistak  (www),  05/01/2009

Delektujmy się zyciem . Szczęście trwa zwykle zbyt krótko a dentysta boruje całe wieki .Odnosnie seksu, to też mysle ,że zamiast wystukać na tablicach ,że głupota jest grzechem, zadrosny Mojrzesz wstawił cudzołóstwo

Zbliżenie seksualne rozładowuje nadmiary napięć i pozostawia UCZUCIE BŁOGOŚCI ... a ENERGIA SEKSUALNA to FAKT ....Pozdrawiam

super artykuł, -Prawdziwa miłość to stan umysłu, stan dziecięcej radości z jedności w związku. To spontaniczna dziecięca radość i zabawa w życie. To podróż w nieznane, poszukiwanie i odkrywanie romantyzmu w sobie i partnerze. piękne słowa.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska