Login lub e-mail Hasło   

Nowa generacja Polaków

Czy wszyscy młodzi Polacy hołdują najwyższym ideom?
Wyświetlenia: 1.667 Zamieszczono 06/11/2008

'' Nowa generacja Polaków''

Nasza '' przyszłość narodu". Młode rzesze Polaków. Czy naprawdę jesteśmy z nich dumni? Czy potrafiliby oni walczyć jak nasi dziadkowie za wolność kraju? Czy byliby zdolni do poświęceń? Czy ówczesny świat psuje młodych ludzi? Przynajmniej ich część?


Dzień 1 listopada kojarzy się nam jako czas zadumy i chwilowej sentymentalnej stagnacji. Wspomnienia, ból, tęsknota ale czasem i nutka uśmiechu ze wspomnień powinna się wkradać w nasze umysłu tego dnia...powinna to czas przyznać, że nowe pokolenie a przynajmniej jego część pierwszy dzień listopada traktuje jedynie jako wolny dzień od szkoły.
Po wnikliwych obserwacjach niestety mozna zauważyć jak zmienia się nasze społeczeństwo. Zmierzch dawnego systemu dokonał żywota, postępująca globalizacja i swoista znieczulica jest jak choroba ludzkości. Brak w ludziach, szczególnie u młodzieży wysokiego, dojrzałego poczucia świadomości idącego w rytm czasu i danej chwili.
Przypatrując się zachowaniu młodzieży na zbiorowych mogilach w Dniu W Św widzimy coraz częściej reprezentantów generacji daltonizmu społecznego.
Watahy młodzieży przedzierają się przez groby z uśmiechami na twarzach, plotkująć, planując kolejny dzień albo co najgorsze celebracje pod koniec dnia.
Mijają mogiły swych rodzin, ten dzień jest dla nich spacerem grupowym. Nie przeżywają tego święta, udają odpornych na uczucia lub po prostu ich nie mają.
Są jak zwierzęta. Niestety nowa generacja Polaków rośnie ze słabymi nadziejami na przyszłość. Natłok technologi wywołuje u nich wyścig szczurów. Przyjaciela zdobywają dzięki wypłacie rodziców. Lepiej wybrać się do kolegi, który ma lepszy sprzęt rtv w porównaniu do innego.
'' Teenagery'' zbyt intensywnie chcą stać się dorośli, stylizują się na dojrzałych tracąc przy tym swoją dzieciecą godność.
Sarkazmem i brakiem taktownośći jest nie posiadanie chłopaka w wieku 13lat. Taki cel mają młode dziewczęta w naszym kraju. Owszem, nie wszyscy tak myślą ale częśc jak dla mnie większa reprezentuje ten styl myślenia. Alkohol u 15latka to rzecz normalna. Nie znanie smaku trawki w wieku 18 lat to wstyd jak nie znane tabliczki mnożenia w podstawówce.
Powracając do Święta Zmarłych. To swoisty oksymoron naszych czasów. Opozycja dwóch światów. Dorosłego przeżywania święta i infantylnej celebracji wieczoru młodych.
Przymusem a nawet karą jest wyjazd rodzinny. Co się dzieje? Czy to choroba? Śledząc media można nieustanie łapać się za głowę oglądając kolejne narodziny nowych tożsamości zamieniających się w mass społeczny nakaz np: emo. Na raz ogromne rzesze stylizują się (dla mnie jak na trupa) uporczywie, słuchają na raz tej samej dziwnej muzyki bez przesłania.
''Wszystkich Świętych- przejdziemy się po cmentarzu a wieczorem coś zrobimy''- niestety ale taki scenariusz można było usłyszeć z ust wielu osób w tym kraju.
Globalizacja z chęcią zysku łapczywie wdarła się nawet w to święto...stoiska z kolorowymi zabawkami i watą cukrową mającą kusic dzieci to cios poniżej pasa.
Niedlugo powinniśmy się doczekać budki z kebabem i Mc Donalda na kółkach. Cmentarze będą otoczone galeriami i pubami, w końcu mozna tego dnia spotkać tylu znajomych. Oczywiście jest pełno wyjatków, żyję multum osób ratujących ten zły stereotyp, ludzie są prawi i uczciwy, hołdują najwyższą zasade.
Ten artykuł to ubolewanie nad rodzącą się kleską naszej 'przyszłości narodu"
Co się dzieje z naszą mentalnością? Czy to złe wychowanie rodziców czy niekontrolowana choroba cywilizacji?

cdn.

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2441
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 781
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 864
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 552
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 772
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 703
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1570
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 680
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 446
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 541
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 518
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Człowieku co ty piszesz!
Weź się za robotę albo się ogarnij. Nie jest tak źle jeszcze w społeczeństwie.A i nie wszystkie ideały umarły.
Teenagerze jeden...
OMG aż się czytać nie chcę

ps: jednak po przeanalizowaniu Twojego tekstu dochodzę do wniosku iż jednak jakaś prawda jest ukryta w Twoim toku myslenia, Rzeczywiscie mentalnosc ludzi sie zmienia, szczegolnie widac to u mlodziezy.

Kolejny artykuł Daniela Von R na który z radością oddaje głos, wreszcie ktoś o otwartej świadomości na to CO JEST. Ludzkie pole widzenia jest tak zapchane burzą informacyjną z niekończącej się ilości źródeł, że posiadanie 'czystego ekranu' i pisanie prawdy jest czymś realnie wartym największej aprobaty.

Tanie moralizatorstwo. Młodzież pije, młodzież nie płacze w święto zmarłych, młodzież kręci płeć przeciwna.. Strach się bać.
Prawda jest taka, że o ile cześć młodzieży jest głupia, to większość ma po prostu dystans do tego co się próbuje im wpoić poprzez święta czy kościół i ma większą odwagę żeby to pokazać niż xx lat temu.
Zakaz nabywania alkoholu przed 18 rokiem życia nie jest po ...  wyświetl więcej

Nic dodać nic ująć. Autor ma za złe młodym, że są radośni.

  andr27,  10/06/2009

Czemu sie dziwić???
Młodzież to w większości debile, poza tym, co ich (w ogóle kogokolwiek) obchodzą jacyś nieznani ludzie? Była wojna to bojowali, tak, jak dziś bojowaliby ci młodzi. O czym tu pisać. Dziś już nie ma norm ani zasad wiec chowa sie taka swołocz, która nie wie co dobre, a co złe. Poza tym.. jaka to różnica i tak polaczki są jak błoto, przetrwali dlatego ze zawsze się jeżą i si ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska