Login lub e-mail Hasło   

Streszczenie książki "Sekret" Rhondy Byrne

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://gnosis.waw.pl/index.php?option=co(...)temid=1
Książka Rhondy Byrne zgodnie z jej dedykacją ma nam przynieść miłość i radość w naszym życiu.
Wyświetlenia: 45.126 Zamieszczono 07/12/2008

Autorka odnosi się do głównych dziedzin naszego życia proponując stosowanie mechanizmów znanych wieki temu, nazwanych tu sekretem. Posługuje się cytatami osób uznanych przez nią za autorytety w tej dziedzinie.

Cyt.: "Zapewne od dłuższego już czasu zastanawiasz się: "Czym jest Sekret?". powiem Ci, jak doszedłem do zrozumienia go. Wszyscy działamy w oparciu o jedna nieskończoną siłę. Wszyscy kierujemy swoimi krokami na zasadzie tych samych praw. Naturalne prawa Wszechświata są tak precyzyjne, że bez problemów potrafimy zbudować statki kosmiczne, posłać ludzi na Księżyc i określić czas lądowania co do ułamka sekundy.
Gdziekolwiek jesteś - w Indiach, Australii, Nowej Zelandii, Sztokholmie, Londynie, Toronto, Montrealu czy Nowym Jorku - wszyscy działamy w oparciu o jedną siłę, jedno prawo. Chodzi o przyciąganie!
Sekret to prawo przyciągania!
Wszystko, co pojawia się w Twoim życiu, sam je do niego przyciągasz. A czynisz to za sprawą obrazów, jakie pojawiają się w Twoim umyśle. To jest to, co myslisz. Cokolwiek rozważasz w swoim umyśle, przyciągasz do siebie.
Każda Twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą".
Bob Proctor

Cyt.: "Jest rzeczą niemożliwą monitorować wszystkie swoje myśli. Naukowcy twierdzą, że w ciągu dnia nawiedza nas około sześćdziesięciu tysięcy myśli. Czy możesz sobie wyobrazić, jak byś się czuł, próbując je wszystkie kontrolować? na szczęście istniej prostszy sposób - nasze uczucia. To one pozwalają nam wiedzieć, co myślimy."
Marci Shimoff (pisarz, prelegent międzynarodowy i lider transformacyjny)

Cyt.: "Większość ludzi przyciąga na zasadzie braku lepszej alternatywy. Po prostu myślimy, że nie sprawujemy nad niczym kontroli. naszymi myślami i uczuciami kieruje swoisty autopilot, tak więc wszystko przychodzi do nas na zasadzie braku czegoś lepszego."
Bob Doyle

Cyt.: "Jeśli czujesz się dobrze, to tworzysz przyszłość, która jest zgodna z Twoimi pragnieniami. Jeśli czujesz się źle, tworzysz przyszłość niezgodną ze swoimi pragnieniami. W ciągu dnia, kiedy funkcjonujesz, prawo przyciągania działa w każdej sekundzie. Wszystko, co myślimy i czujemy, tworzy naszą przyszłość. Jeśli się martwisz albo boisz, to przez cały dzień przyciągasz do siebie jeszcze więcej negatywnych rzeczy i emocji."
Marci Shimoff

Cyt.: "Wiedziałeś o tym, że kiedy czujesz się przygnębiony, możesz zmienić to dosłownie w ciągu chwili? nastaw jakąś piękną muzykę albo zacznij śpiewać - to zmieni Twoje emocje. Albo pomysl o czymś pięknym. Pomyśl o maleńkim dziecku albo o kimś, kogo naprawdę kochasz, i trwaj przy tym obrazie. Utrzymuj te myśl w sobie. Odseparuj się od wszystkiego z wyjątkiem tej myśli. Gwarantuję, że zaczniesz czuć się dobrze."
Bob Proctor

 

Książka "Sekret" zawiera praktyczne rady jak należy postępować, aby uruchomić twórczy proces realizacji pragnień.
Praktyka składa się z trzech kroków:
1. Prośba
2. Wiara
3. Otrzymywanie

Ad. 1
Cyt.: "Czego tak naprawdę pragniesz? Usiądź i zapisz to na kartce, w czasie teraźniejszym. Możesz zacząć od: 'Jestem teraz taki szczęśliwy i wdzięczny, że ...'.A następnie wyjaśnij, jak według Ciebie powinno wyglądać Twoje życie, w każdym jego przejawie."
Bob Proctor

Cyt.: "To naprawdę doskonała zabawa - zupełnie jak posiadanie Wszechświata w formie katalogu. Przeglądasz go i mówisz: 'Chciałbym przeżyć to, chciałbym mieć ten produkt i chciałbym mieć kogoś takiego.' To Ty składasz zamówienie we Wszechświecie. To naprawdę takie proste.
Dr Joe Vitale

Ad. 2
Cyt.: "Krok drugi to uwierzyć. Uwierz, że to coś już do Ciebie należy. Powinieneś odznaczać się tym, co uwielbiam nazywać niezachwianą wiarą."
Lisa Nickols
Cyt.: "Nie musisz wiedzieć, jak się to stanie. Nie musisz wiedzieć, jak Wszechświat się do Ciebie dostosuje."
Dr Joe Vitale

Ad. 3
Cyt.: "Krok trzeci i ostatni w tym procesie to otrzymywanie. W związku z tym powinieneś czuć się wspaniale. Czuj się tak, Jak będziesz się czuł, kiedy to otrzymasz. Odczuwaj to już teraz."
Lisa Nickols
Cyt.: "Ważne jest w tym procesie, by czuć się dobrze, być szczęśliwym, ponieważ kiedy tak się czujesz, przestawiasz się na częstotliwość tego, czego pragniesz."
Marci Shimoff
Cyt.: "I otrzymacie wszystko, o co na modlitwie z wiarą prosić będziecie."
Ewangelia Św. Mateusza 21,22

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2045
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1766
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1173
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1084
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1027
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1004
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 354
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 935
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 748
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1078
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 604
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 922
 
Autor
ArtykułChyba wdzięczność też była.

  Age  (www),  07/12/2008

Tak, była, ale nie jako odrębny krok. Nie mam już książki - nie chcę źle tej kwestii dodać i dlatego o wdzięczności trzeba przeczytać w oryginale :).

A niedawno ukazały się Pieniądze i Prawo Przyciągania. Czytam właśnie i jestem naprawdę pod wrażeniem. Jestem ciekawa co sądzicie o tej książce? Wierzycie w takie rzeczy, że wszystko się może spełnić?

  Age  (www),  09/12/2008

Książka, o której piszesz to "Potęga podświadomości" Josefa Marphy'ego . Jest znacznie więcej książek na ten temat i każda z nich w trochę inny sposób opowiada o tym samym. Zapewne każdy może wybrać coś co najlepiej do niego przemawia. Aktualnie czytam książkę Joe Vitale cytowanego w "Sekrecie" i muszę powiedzieć, że znacznie lepiej opisuje ten sam proces. "Sekret" jest głównie zbiorem cytatów z innych książek.

Zacząłem po raz drugi czytać książkę Joe Vitale - "Prawo Przyciągania - 5 prostych kroków do zdobycia bogactwa (lub czegokolwiek innego) i odnajduje w niej nowe treści, na które wcześniej nie zwróciłem uwagi. Gdyby każdy chciał przeczytać taką książkę, bądź obejrzeć film Sekret to świat byłby o wiele lepszy.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska