Login lub e-mail Hasło   

Aparaty słuchowe jak biżuteria

Aparaty słuchowe wydają się być przedmiotem, który trudno uznać za piękny, lecz ich producenci udowadniają, że mogą być nie tylko funkcjonalnym, lecz także efektownym dodatkiem.
Wyświetlenia: 1.010 Zamieszczono 18/12/2008

Podobnie jak okulary, także i te akcesoria przestały być wstydliwym przedmiotem. Skrywane za uchem, zasłaniane włosami, przez lata były przez swoich właścicieli ukrywane w obawie przed byciem wyśmianym, niezaakceptowanym przez otoczenie, przeżywają prawdziwy renesans. Producenci tych maleńkich cudeniek zaczęli oferować aparaty o różnych kształtach i kolorach, dostosowując swoją ofertę do aktualnie panujących trendów.

Patrząc na historię aparatów słuchowych, łatwo zauważyć, iż przeszły długą ewolucję. Począwszy od zabawnych tzw. trąbek, czyli tub akustycznych, których końcówkę przykładało się do ucha, poprzez aparaty tranzystorowe, aparaty analogowe oraz maleńkie, praktycznie niewidoczne aparaty cyfrowe. Właściciele aparatów słuchowych nie muszą dłużej wstydzić się nieforemnych i wielkich urządzeń, które musieli nosić za uchem. Tendencja do minimalizacji i rozwój technologiczny pozwoliły na dostosowanie aparatów nie tylko do stopnia niedosłuchu osoby, która je nosi, lecz także na zróżnicowanie aparatów pod względem zastosowania. Każdy użytkownik aparatu jest inny i ma inne potrzeby, dlatego aparaty słuchowe przeznaczone są nie tylko dla różnych grup wiekowych, lecz także mają na względzie także zainteresowania ich użytkowników. Inny aparat słuchowy będzie pasował wielbicielowi muzyki, inny biznesmenowi, a jeszcze inny eleganckiej kobiecie.

Ponieważ gust pań zasadniczo różni się od gustu panów, producenci aparatów słuchowych zdecydowali się także na wprowadzenie do sprzedaży aparatów słuchowych przeznaczonych specjalnie dla pań, traktujących aparat słuchowy nie tylko jako sprzęt wspomagający słuch, lecz także jako integralną część stroju. Aparaty słuchowe stały się dodatkiem, podobnie jak biżuteria, buty czy torebka, dlatego też w nowoczesnych modelach aparatów słuchowych wprowadzono możliwość wymieniania obudowy aparatu, dostosowując ją pod kolor makijażu czy sukienki.

Odpowiedzią na życzenia klientek, oczekujących od swoich aparatów nie tylko funkcjonalności, lecz także piękna i elegancji, które dorównuje im otoczeniu jest wprowadzony niedawno do sprzedaży przez firmę Beltone model aparatu słuchowego w obudowie z prawdziwego srebra ozdobiony cyrkoniami. Beltone Marq Limited Edition jest najmniejszym i najlżejszym aparatem słuchowym w kategorii aparatów zausznych, teraz także będący efektownym dodatkiem do eleganckiej kreacji wieczorowej, lub dyskretnym dodatkiem do kompletu biżuterii.
Innym producentem, który także wprowadził model aparatu słuchowego w wersji luksusowej jest Widex. Aby uczcić diamentową rocznicę istnienia firmy, producent wprowadził do sprzedaży model aparatu ozdobiony 24-karatowym złotem i wysadzany 220 brylantami, o wartości £25.000.

Te maleńkie cudeńka bez wątpienia zaspokoją gust tych, osób niedosłyszących, które dysponują nieco bardziej wypchanym portfelem niż przeciętny obywatel i tych, którzy w poszukiwaniu luksusu i niezwykłych gadżetów są w stanie zafundować sobie te niezwykłe arcydzieła z pogranicza medycyny i jubilerstwa.

Podobne artykuły


14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 916
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 330
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 855
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 927
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1523
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 685
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 730
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1751
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 380
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 374
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 354
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 458
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 863
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 952
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 422
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Masz trochę punkcików na dobry początek. Pozdrawiam

Dziękuję bardzo :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska