Login lub e-mail Hasło   

Czy medycyna naturalna stanie się nielegalna?

Większość Europejczyków nie jest świadoma faktu, że z końcem 2009 roku dostęp do naturalnych terapii, suplementów, ziół i witamin w Unii Europejskiej może stać się nielegalny.
Wyświetlenia: 3.019 Zamieszczono 15/01/2009

Unijne  Referendum dotyczące Naturalnych Środków Leczniczych

Od roku 2010 możesz nie mieć wolnego wyboru wysokiej jakości pożywienia czy naturalnych terapii.

 Zgodnie z projektowanymi zmianami przepisów unijnych opierających się na ustaleniach Komisji Kodeksu Żywnościowego Codex Alimentarius działającej pod auspicjami WHO (Światowej Organizacji Zdrowia)i FAO (Organizacja do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa), po 31 grudnia 2009r. m.in.:

 - cała żywność ma być napromieniowana i może zawierać dodatki chemiczne oraz pestycydy - nadal będąc nazywana „żywnością ekologiczną”

 - sprzedaż naturalnych witamin, suplementów mineralnych i ziół ma być nielegalna, podobnie jak terapie naturalne stosujące te składniki

 - wszystkie zwierzęta przeznaczone na mięso będą musiały zażywać antybiotyki i hormony wzrostu, łącznie z hodowanymi ekologicznie

 -przydomowa uprawa własnych owoców i warzyw ma być objęta z czasem ścisłymi uregulowaniami i nie będzie możliwa bez zezwolenia

Proponowane ustawy dotkną również Ciebie i Twojego zdrowia.

Podobne działania ograniczające prawo wyboru rodzaju żywności i metod leczniczych są już podejmowane w wielu krajach członkowskich WTO (Światowej Organizacji Handlu), liczącej 177 krajów. Polska jest wśród nich.

 Ochrona zdrowia

Ochrona zdrowia jest jednym z najważniejszych podstawowych praw człowieka, jednakże każdego roku miliony Europejczyków umiera z powodu możliwych do uniknięcia chorób, takich jak zawał serca, udar czy rak.Naukowe badania wskazały, że chorób tych, jak wiele innych, można uniknąć używając naturalnych środków leczniczych, bez wystąpienia efektów ubocznych. Wyniki ponad 10.000 badań zostały opublikowane w prasie naukowej i w internecie, ukazując ogromną rolę witamin i naturalnych terapii.

Niestety, nowe prawo na szczeblu europejskim i krajowym może pozbawić nas wolnego dostępu do ważnych informacji na temat zdrowia i na temat naturalnych środków leczniczych, takich jak witaminy i zioła. Terapie i produkty naturalne nie będą mogły być opatentowane.

 Nikt nie powinien mieć władzy ograniczającej Twoje prawo do dobrego zdrowia i długiego życia. Upewnij się, czy korzystasz dostatecznie ze swoich obywatelskich praw w tej sferze.

 Inicjatywa Europejskiego Referendum powstała m.in. dla ochrony fundamentalnych praw do dobrego zdrowia wszystkich obywateli Unii Europejskiej.

 Apelujemy do wszystkich odpowiedzialnych polityków w Unii Europejskiej, by poparli przeprowadzenie Referendum na temat Naturalnych Środków Leczniczych, gwarantując każdemu obywatelowi w Europie prawo do wolnego i nieograniczonego dostępu do terapii witaminowych, jak i innych naturalnych środków leczniczych. Inicjatywa wzywa rządy Europy do ustanowienia prawa do Referendum w ich narodowych konstytucjach.

 Czym jest kampania na rzecz Referendum dla Naturalnych Środków Leczniczych?

Kampania dąży do zagwarantowania wolnego dostępu do naukowo popartych naturalnych środków leczniczych dla wszystkich obywateli Unii Europejskiej poprzez przeprowadzenie Referendum na temat  Naturalnych Środków Leczniczych we wszystkich 27 krajach Członkach UE. Do osiągnięcia tego celu Inicjatywa potrzebuje jednego miliona podpisów w petycji domagającej się od Unii Europejskiej przeprowadzenia takiego referendum bezzwłocznie.

 Dlaczego istnieje potrzeba takiej inicjatywy?

Drakońskie przepisy zmierzające do zakazania informacji nt. Naturalnych Środków Leczniczych      i ich użycia są ciągle  wprowadzane w całej Europie pod pozorem „ochrony zdrowia publicznego”. Jest to robione bez względu na fakt, że miliony ludzi umiera każdego roku z powodu chronicznych chorób, takich jak ataki serca, udary czy nowotwór. Nie bierze się również pod uwagę tysięcy badań potwierdzających, że naturalne środki lecznicze (włączając terapie witaminowe) mogą uchronić przed wystąpieniem tych chorób.

 Jeśli  Cię to oburza i się z tym nie zgadzasz, masz prawo zaprotestować! W krajach Unii jest prowadzona akcja zbierania podpisów – potrzeba ich milion, aby zablokować nowe przepisy.

Prosimy więc i o Twój głos sprzeciwu. Podpisz petycję!

Zobacz  krótki wywiad  z polskimi napisami wywiad z dyrektorem ANH (Alliance For Natural Health) dr Robertem Verkerk  TUTAJ   Proszę oceń sam czy to rzeczywiście się dzieje, czy to prawda...

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1319
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1164
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 728
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 604
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 766
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 796
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 722
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 824
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 435
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ulmed,  15/01/2009

My, jako społeczność, jesteśmy słabo zintegrowani. 'W jedności siła', jeśli demokracja znaczy głos ludu, to może mamy coś do powiedzenia. Jeśli nasz głos nic nie będzie znaczył, to to już nie będzie demokracja. Przymusu nie można nazywać wyborem.
Pozdrawiam i życzę siły do pokazywania tego, co podobno dla naszej szczęśliwości, chce się nam zafundować.

  pangloss,  15/01/2009

Demokracja w Unii? Przecież to absurd. Irlandczycy do skutku będą się referendowali żeby ten chory traktat lizboński wszedł w życie.... Unię trzeba rozpieprzyć a nie refomować. Pomyśleć, że dożyliśmy czasów gdy zbieranie ziółek na łące będzie przestępstem....

  espe1,  16/01/2009

No bo UE to sprawka firmy Bayer, która testowała m.in. chemioterapię podczas II wojny światowej. Firma ta chce mieć wyłączność (patent) na wszystko. Więcej tutaj (naprawdę warto obejrzeć):

http://video.google.pl/videopl(...)h&hl=pl

To straszne, co się może stać w Unii! Mieliśmy niedawno akcję podpisywania petycji w internecie przeciwko tym postanowieniom Unii, które zakazywałyby produkcji, handlu czy też leczenia się środkami naturalnymi. Zakaz uprawy ziół czy też produkcji witamin czy suplementów jest IDIOTYZMEM skretyniałych już pewnie ze starości idiotów!
Napromieniowywanie żywności pestycydami, albo podawanie zwie ...  wyświetl więcej

  ulmed,  13/02/2009

Nie wiadomo, co już jest zrobione. Posadziłam,jak zwykle cebulę i pietruszkę, na początku grudnia. Podlewam, oglądam
i nic. No, może przesadziłam, bo puściły się dwa piórka cebuli i jedno pietruszki. Śmiało rośnie szczypior z czosnku (od 'baby' z targu). Nic nie wyrzucam, obserwuję. Ciekawe w jakiej 'mikroweli' zabili siłę wzrostu, wielką siłę życia?
Andromedo, Ty pewno jesteś młoda. Czym Ty będziesz karmić swoje dzieci?

@ulmed, o dzieci się nie martwię, bo to dorosłe już osobniki, ale martwi mnie to, co będzie z wnukami... Czy będą wiedzieć co to jest w ogóle zielona trawa na łące, albo kaczeńce nad rzeczką, czy strumykiem? Martwi mnie to, czy aby ostanie się jakaś enklawa ciszy i spokoju gdzie cywilizacja nie ma tak wielkiego dostępu jak to jest w innych zachodnich krajach, gdzie parki czy lasy są terenami prywa ...  wyświetl więcej

  mugol  (www),  13/02/2009

Najwazniejszy priorytetem jest złamanie monopolu informacyjnego, a tym jest wolność słowa w internecie . Przekonali sie o tym na własnej skórze politycy , którzy kiedyś marzyli o zawłaszczaniu mediów a dzis bloguja, bo nie maja do nich dostepu .Nauka ta nie poszła w las . Zrozumiał to niedoszły premier Rokita, cały PiS , były Marszałek Sejmu Dorn i Jurek Nikt dzis sie nie oburza, na to co sie pisz ...  wyświetl więcej

@mugol, taka jest polityka prasowa... Przykre to czasem, bo można z kogoś nikczemnego zrobić bohatera, a z dobrej osoby postać negatywną, co to się każdy kto przeczyta bał będzie. Nawet największy autorytet można zgnoić w mediach dzisiaj... Ale to taka jest polityka widać. Trzymajmy się dobrych, wartościowych ideałów i nie dajmy się zwariować.

A tak w ogóle, to sami Żydzi się przyznają, że są antysemitami. :-) To taka też ich propaganda :-)

  ulmed,  13/02/2009

@ mugol
Globalna świadomość może rośnie, ale siła kasy jest nie do przeskoczenia. Co najwyżej możemy podskoczyć.
Pan Aleksander Kwaśniewski chciał zapewne zostać mgr, skończył jedynie na o.m.c. mgr.
Pozdrawiam słonecznie w świecie wszechobecnych kamer i podsłuchów, ale póki co jeszcze bez czipów. NIP-y, regony itp to nie to samo.

  swistak  (www),  13/02/2009

Słuchałem wystapienia Tuska, w którym odcina się od Uni i chce by Polska szła własna droga walki z kryzysem .
Albo zmądrzał, albo to jakiś sposób na wspomaganie sponsorów PO w terenie. Zawsze to lepiej niż dawanie pieniedzy obcym bankom. Na arenie Uni obiecał walkę z protekcjonizmem i izolacjonizmem co prawdopodobnie rozłoży Traktat na łopatki jako narzędzia socjalistycznego zamordyzmu w ekonomii .

  okoego,  19/04/2010

Przyglądam się od jakiegoś czasu losom kodeksu i nachodzi mnie pewna refleksja. Kto na tym zarobi?
Odpowiedź jest zawarta w artykule, lecz jeszcze nie spotkałem się, by ktoś na nią zwrócił uwagę, czy to na filmach, czy w artykułach. Bo właściwie czy zarobią producenci żywności? - nie. Ktoś inny? - nie.
Zarobi na tym tylko jedna gałąź przemysłu, o której już wiadomo, że korumpuje najw ...  wyświetl więcej

Rozumiem że to wstęp do badań środowisk "antykodeksowych". :)
Ale IMO szkoda czasu, spójrz na datę publikacji i ostatnich komentarzy. Pisanie tutaj podpada już pod nekrofilię.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska