Login lub e-mail Hasło   

Google ma tajny system operacyjny?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://underek.blogspot.com/2009/01/goog(...)ny.html
W raporcie firmy Net Applications, w którym poinformowano o tym, że udziały Windows spadły poniżej 90%, znaleziono jeszcze jedną niezwykle interesującą informację.
Wyświetlenia: 1.373 Zamieszczono 17/01/2009

Okazuje się, Net Applications nie nie jest w stanie sprawdzić, jakiego systemu operacyjnego używa część pracowników Google'a.

Używane przez firmę narzędzia potrafią rozpoznać większość dystrybucji Linuksa i Uniksa, różne odmiany systemów Apple'a i Microsoftu. Są nawet w stanie prawidłowo zidentyfikować system Windows 7, używany przez testerów w siedzibie Microsoftu.

Tymczasem aż 30% pracowników Google'a odwiedzających witryny nadzorowane przez Net Applications, używa OS-u, o którym niczego nie można się dowiedzieć. Co ciekawe, można uzyskać z tych komputerów informacje na temat używanej przeglądarki internetowej, a więc blokada nie obejmuje komputera jako takiego. Zablokowano tylko i wyłącznie możliwość sprawdzenia systemu operacyjnego.

Niektórzy specjaliści uważają to za dowód, iż Google ma własny system operacyjny, istnienie którego chce na razie utrzymać w tajemnicy.

Rob Enderle, główny analityk firmy The Enderle Group, uważa, że tajemniczy OS może być rozszerzoną wersją Androida, specyficznie przystosowaną do obsługi chmur obliczeniowych. Takie działanie byłoby w przypadku Google'a bardzo sensowne, gdyż od dawna rozwija on coraz więcej usług i programów udostępnianych w Sieci.

Analitycy zgadzają się, że Google nie chce konkurować z Microsoftem na rynku systemów operacyjnych. Celem koncernu Page'a i Brina jest zmiana sposobu używania komputerów i uczynienie tradycyjnych OS-ów niepotrzebnymi. Nie sądzę, by Google chciało wejść na rynek desktopowych systemów operacyjnych. To po prostu nie ma sensu. Ale sensowne jest [w przypadku Google'a - red.] posiadanie własnej infrastruktury dla aplikacji klienckich działających niezależnie od sprzętu - stwierdził Clay Ryder, prezes The Sageza Group.


Zdaniem Enderlego Google przygotowuje całościową ofertę, na którą składają się Google Apps, Toolbar, przeglądarka Chrome, a jej logicznym uzupełnieniem jest system operacyjny. Sądzę, że to interesująca strategia, która może wypalić, ale jest jeszcze za wcześnie, by zaprezentować ją rynkowi, gdyż Chrome nie jest jeszcze gotowa - dodaje Enderle.

Co wymyślicie na ten temat? 

 

 
Źródło: Internet News, informacja własna.

Podobne artykuły


27
komentarze: 10 | wyświetlenia: 20220
16
komentarze: 6 | wyświetlenia: 20879
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 5370
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1603
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 6418
41
komentarze: 19 | wyświetlenia: 33205
27
komentarze: 4 | wyświetlenia: 12588
24
komentarze: 22 | wyświetlenia: 20811
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9416
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 3711
12
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5321
11
komentarze: 7 | wyświetlenia: 14417
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 17937
 
Autor
Artykuł  yersis,  17/01/2009

Całkiem prawdopodobne. Polityka google zmierza jednak ku wycofaniu OS, więc go nie wydadzą. Szkoda, może by się Microsoft musiał postarać i bardziej dopracował swój system. No bo teraz, to prawie monopol ;] Czyli róbta, aby było w miarę ok ;]

A jaki to problem zmodyfikować np. Linuxa czy *BSD w taki sposób aby nie można było za pomocą wywołań systemowych sprawdzić nazwy, wersji itp ? Nie mówiąc o tym iż mogą używać np Hurd, QNX czy Haiku. A może firmowe proxy Google wycina te informacje w locie ? Za mało danych, pozostaje jedynie gdybanie.

"Nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś takiego (...) Na pewno przyczyną nie jest korzystanie z serwera proxy - wtedy ukryte byłyby wszystkie informacje, a tu byliśmy w stanie identyfikować np. przeglądarki. Wiemy tylko tyle - znaczna część użytkowników z Google odwiedza strony WWW korzystając z jakiegoś zamaskowanego systemu operacyjnego" - powiedział przedstawiciel Net Applications w rozmowie z InternetNews.com.

"Na pewno przyczyną nie jest korzystanie z serwera proxy - wtedy ukryte byłyby wszystkie informacje" Poziom wypowiedzi tego "eksperta" jest wprost powalający. Jakie to tajemne prawo zakazuje istnienia proxy wycinającego selektywnie tylko określone informacje ?

"Wiemy tylko tyle - znaczna część użytkowników z Google odwiedza strony WWW korzystając z jakiegoś zamaskowanego systemu operacyjne

...  wyświetl więcej

A myśl co chcesz.

Dziękuje, wielcem zobowiązany waszmości za pozwolenie. Życzę tego samego :)

Zadziwiające podobieństwo niektórych fragmentów tekstu. http://tinyurl.com/5qfewr
Jakiś komentarz Autorze ?

Poszukaj więcej a znajdziesz jeszcze ze 100 podobnych tekstów Napisałem Źródło: Internet News, informacja własna. Zebrałem polskie teksty razem, przetłumaczyłem trochę ( w miarę możliwości językowych ) poprzerabiałem je jak mogłem. Niektórych wypowiedzi nie szło przerobić, przytaczanie wypowiedzi niektórych osób.

Weź jej z mojej osoby. Postawiłeś sobie za cel zgnojenie wszystkich nowych na tej stronie?

A powiedz mi drogi użytkowniku Underek, dlaczego bezczelnie ukradłeś moją grafikę z portalu myapple.pl ?!

Jestem autorem tego zdjęcia, autorem od jakiejkolwiek strony graficznej. Jestem jedynym dystrybutorem tego zdjęcia, złodzieju. Masz 2 dni na to by na wszystkich forach na których umieściłeś moje zdjęcie usunąć wszystkie zdjęcia. Mówię tu także o forum www.p2mforum.info ! Jeżeli nie dostosujesz się do tej prośby sprawa trafi do odpowiednich rąk...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska