Login lub e-mail Hasło   

Egoizm ratujący związek...

Dlaczego bycie egoistką może znacząco poprawić relacje w związku?
Wyświetlenia: 4.133 Zamieszczono 26/01/2009

Powszechnie egoizm uwarzany jest za coś złego- ja się nie zgadzam. Egoizm dobrze pojęty i delikatnie dawkowany (jak lekarstwo-nadmiar szkodzi...) jest dobrem .Jako że jestem kobietą piszę z żeńskiego punktu widzenia, aczkolwiek po odpowiednich modyfikacjach odnosi się to też do mężczyzn:) To tyle w ramach wstępu- czas na konkrety:

Dlaczego bycie egoistką może uratowac związek?

-Poświęcaj czas własnej urodzie, ciuszkom ,itp-Niezadbana kobieta przestaje być atrakcyjna- oczwiście Twój mąż kocha Cie nie za wygląd ale za charakter,lecz naprawdę woli jak masz staranną fryzurę, piękne ubranie, makijaż itd. Dlatego poświęcaj czas sobie! Lepiej zostaw gary i poświęć czas swojemu wyglądowi- mąż to doceni a może nawet pozmywa...

-Zostaw męża z dzieciakami i idź się zabawić, najlepiej w sobotę na cały dzień i wieczór( oczywiście poinformuj go wcześniej:) Po pierwsze zrozumie jak ciężka jest Twoja rola( kieruję szczególnie do gospodyń domowych) i zacznie Cię doceniać, po drugie będzie ciut  zazdrosny, po trzecie odpoczniesz i będziesz miała większą ochotę na wspólne zabawy;)

-Realizuj swoje marzenia- nie poświęcaj się całkowicie dla rodziny! Porzucenie swoich marzeń prowadzi do flustracji,zniechęcenia i niepotrzebnych wyrzutów w stronę partnera. Chcesz robić karierę- rób, chcesz studiować- nigdy nie jest za późno. Lepiej mieć ciut mniej czasu dla partnera ale nie mieć powodu do wyrzutu typu: Przecież dla Ciebie zrezygnowałam z...!!!

-Mów głośno i wyraźnie o swoich potrzebach, nawet jak są sprzecznie z potrzebami partnera- facet potrzebuje wielkich liter, może nie wiedzieć,że gdy ogląda mecz w nocy to Ci przeszkadza!

-Dbaj o swój rozwój: poznawaj nowych ludzi, ucz się, zdobywaj nowe umiejętności, poświęcaj czas na swoje hobby- będziesz ciągle interesującą kobietą,która ma coś nowego do zaprezentowania

-Myśl o swoim zdrowiu- to nic że partner uwielbia golonkę i piwko- zrób zdrowy i smaczny dla Ciebie obiadek( i tak zje), idź na basen, na siłownie( jeśli partner nie dba o swoją kondycję to zacznie- z zazdrości)

-Dbaj o swój dobry humor- dobry sposób to skuteczny sposób!(nawet jak czasem sama zjesz wszystkie czekoladki)- pozytywny nastrój się udziela:)

-Zadbaj o swój orgazm!- dla facetów seks jest bardzo ważny, jeśli będzie dawał Ci on satysfakcję głowa przestanie za często boleć:)- wytłumacz partnerowi dokładnie co, jak i kiedy lubisz. Bądź egoistką w łóżku- postaw swoją przyjemność na pierwszym miejscu-partner będzie dumny,że potrafi Cię zadowolić, a Ty nabierzesz chęci na jeszcze!

-Jeśli chcesz aby partner dawał Ci szczęście musisz mu pokazać co lubisz, co sprawia Ci przyjemność i nie daj sobie wmówić że to coś co Cię uszczęśliwia niewypada, jest głupie lub nie ma na to czasu!!!

Oczywiście wszystko z rozsądkiem i umiarem, ale poświęcenie się dla partnera musi mieć granice. Dbaj o własne interesy-to się opłaca:) Obydwu stronom...

Ratowanie związku najlepiej rozpocząć od siebie.

Podobne artykuły


36
komentarze: 20 | wyświetlenia: 24886
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28770
61
komentarze: 19 | wyświetlenia: 25082
37
komentarze: 61 | wyświetlenia: 13430
32
komentarze: 98 | wyświetlenia: 10281
19
komentarze: 10 | wyświetlenia: 7876
18
komentarze: 38 | wyświetlenia: 6500
46
komentarze: 20 | wyświetlenia: 6587
30
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4389
27
komentarze: 22 | wyświetlenia: 3069
33
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6428
25
komentarze: 3 | wyświetlenia: 2390
24
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2479
21
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3740
 
Autor
Artykuł  swistak  (www),  27/01/2009

Świadomość własnego Ego, daje nadzieje dostrzeżenia go u partnera , a to podstawa by robic coś współnie, a nie kosztem rodziny prowadzic grę i eskalować obustronne wybryki i wyskoki .Taka dziecinada jest dobra w okresie
narzeczeństwa i nie sprawdza sie w małżeństwie . Chyba, ze chcemy typowej wojny domowej , co tez jest sposobem na zabicie czasu i Miłosci .

  lilah,  27/01/2009

Zgadzam w 100 % z autorka artykułu. Nie jest on może bardzo rozbudowany i tylko nakreśla temat nie wyczerpując go, ale nie taka była jak się domyślam jego rola.
Sama sprawdziłam to na własnej skórze wielokrotnie. Warto dbać o siebie i swoje interesy nie zaniedbując przy tym związku, ale wprowadzając rozsądne zasady i granice.
Mam zdolność do zbyt dużego dawania z siebie partnerowi co ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  28/01/2009

lilah ! Każdy związek jest jedyny i niepowtarzalny jak odciski palców . Nie jest dobrym miejscem na walke egoistów .

ja to w sobie musze jeszcze wykasztalcic i wykreowac, bo ostatnimi czasy mam wspanialego faceta dla ktorego warto byc interesujaca, ciekawy art. peace

  AnnWol  (www),  20/06/2010

Pozytywnych efektów życzę po zastosowaniu zasad opisanych w artykule ;)

  AnnWol  (www),  20/06/2010

Egoizm kontrolowany w każdej dziedzinie życia zdaje egzamin :-)))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska