Login lub e-mail Hasło   

Szkodliwość fal krótkich(mikrofal) z nadajników telefoni komórkowej i nie ty...

Krótko o szkodliwość i o wynikających z tego zaburzeniach snu.
Wyświetlenia: 37.256 Zamieszczono 09/02/2009

 

Ciało człowieka jest wodniste, większość tej materii stanowi "woda organiczna" 

(dla dociekliwych: naj bardziej wodniste są płuca ~90% wody potem ~90% mózg następnie, krew ~85%, skóra, mięśnie ~75%, na końcu chyba są kości ~25%).

ciało człowieka to półprzewodnik,

(dla dociekliwych: trochę z fizyki woda w organizmach żywych to jony  nie H2O(a dokładniej z związki organiczne węgla)

"woda" w ludzkim ciele ma włąściwości płynnego kryształu,

(dla dociekliwych: wynika to z faktu że cząsteczki "wody" do temperatury 37stpC tworzą struktury, mikroskopijne kryształki)

 

Co tworzy "linię" komórka(tel) nadajnik(GSM)?

sygnał tel.komórkowej przenoszony jest za pomocą fal krótkich i nie jest to obojętne dla cząsteczek(molekuł) wody(H2O) w powietrzu bo dzieje się to z ich udziałem,

(dla dociekliwych: fale emitowane przez nadajniki tel.komurkowej powodują że każda cząsteczka wody drga z częstotliwością 4,9biliona razy na sekundę(dla częstotliwości ~2,5GHz),efekt tych oddziaływań na wodę podawanym najczęściej w mediach jest jako podniesie temperatury, powodowane drganiem cząsteczek wody(H2O).
Oprócz tego istnieją oddziaływania nie termiczne.
Fala wysyłana z nadajników rozchodzi się w kilku płaszczyznach a nie jak to się często mierzy w jednej płaszczyźnie )

ludzkie ciało absorbuje promieniowanie z nadajników mikrofal,

ok 10minut telefonu komókowego przy głowie sprawia powstanie komórek rakowych,

Układ odpornościowy organizmu skutecznie naprawia szkody, ale nie u każdego.

badania szkodliwości mikrofal małej mocy, sponsorowane przez telefonie komórkową, dotyczą głównie badań in vitro a nie in vivo.

Statystycznie po 10latach pojawia się złośliwa postać raka mózgu przypuszczalnie wynikajaca z wystawienia ciała na promienioawie fal którtkich(mikrofal) o małej mocy.

 

Ludzie młodzi w szczególności dzieci są najbardziej narażone na szkodliwy wpływ fal krótkich(mikrofal).

Czy zaobserwowałeś co się dzieje z dziećmi w czasie i po rozmowie przez tel. komórkowy

 

Promieniowanie telefonii komórkowej zaburza wasz sen.

Naukowcy pracujący dla przemysłu telefonii komórkowej odkryli, że włączone podczas snu komórki powodują bóle głowy, zamęt umysłowy i depresję.

Promieniowanie komórek hamuje i skraca sen według tej nowej pracy oraz powoduje bóle głowy i zamęt. Badanie zostało sfinansowane przez Mobile Manufacturers Forum (MMF) związek najważniejszych producentów komórek przenośnych. Wyniki tego badania wykazują, że ludzie, którzy przed pójściem do łóżka używają komórki, potrzebują więcej czasu do osiągnięcia fazy głębokiego snu, a faza ta jest krótsza. Powoduje to zaburzenia funkcji naprawy szkód powstałych w ciągu dnia.

Te wyniki są przede wszystkim alarmujące z powodu dzieci i nastolatków, ponieważ one używają swoje komórki w czasie nocy - co jest potwierdzone przez inne badania- kiedy ich organizm szczególnie potrzebuje snu.

Brak snu może prowadzić do złego stanu emocjonalnego i do zmian osobowości, do objawów podobnych do zespołu ADHD: (hyperaktywności i zaburzeń koncentracji), do depresji i złych postępów w nauce. Te badania pisze Independent są jedne z najbardziej wyczerpujących w tym temacie, wykonane zostały one przez naukowców z najbardziej uznanego na świecie instytutu badawczego tzw. Blue-Chipa - Karolinska Institut, Sztokholm, Szwecja oraz z Uniwersytetów Uppsala, USA, Uniwersytetu Wayne State z Michigan, USA oraz Fundacji IT'IS, USA

Zostały one opublikowane podczas sympozjum badań elektromagnetycznych MIT (Massachusetts Institute of Technology Progress im Electromagnetics Research Symposium) oraz zostały sfinansowane przez Mobil Manufacturers Forum. Mobil Manufacturers Forum jest przedstawicielstwem wszystkich najważniejszych producentów telefonii komórkowej. Wyniki tej pracy wzbudziły prawdziwe zaniepokojenie wśród ekspertów od snu. Jeden z nich powiedział, "faza snu głębokiego jest zakłócana i na to mamy więcej dowodów niż potrzeba."

Naukowcy badali 35 mężczyzn i 36 kobiet w wieku pomiędzy 18 i 45 lat. Niektórzy zostali poddani ekspozycji promieniowania i zbadano dokładnie co się dzieje jak komórka jest używana. Inni poddani zostali dokładnie w takich samych warunkach napromieniowaniu pozornemu.

Ci rzeczywiście napromieniowani ludzie potrzebowali więcej czasu do przejścia w fazę snu głębokiego i faza ta była u nich krótsza.

Naukowcy wnioskują: wyniki tego badania naukowego wykazują, że podczas ekspozycji w laboratorium sygnałami bezprzewodowymi GSM o częstotliwości 884 MHz fazy snu niezbędne dla regeneracji organizmu od wysiłku i zużycia w ciągu dnia zostały negatywnie pobudzone.


Wprawione w zakłopotanie Forum Mobil Manufacturers utrzymuje w sprzeczności do opublikowanych wniosków: "te wyniki nie są żadnymi dowodami" oraz "Naukowcy nie utrzymują, że ekspozycja komórki powoduje zakłócenia snu" (jest to opisany przez mnie - K. P. bełkot naukowy.)

Na szczęście profesor Bengt Ametz, kierownik tych badań mówi: "my faktycznie znaleźliśmy skutki oddziaływania telefonów komórkowych w realnych sytuacjach ekspozycji. To pozwala nam wnioskować, że powodują one wymierne oddziaływania na mózg." On myśli, że promieniowanie może pobudzać system stresu w mózgu "tak że ludzie nie są śpiący i bardziej pobudzeni i mają mniejszą zdolność do uspokojenia i zaśnięcia."

Ponad połowa badanych ludzi utrzymywała, że jest czuła na elektroskażenia. Oni opowiadali o objawach jak bóle głowy i zmniejszone możliwości poznawcze pod wpływem używania komórki. Ale oni nie byli w stanie powiedzieć, czy podczas testów byli poddani napromieniowaniu czy nie.

To z kolei wzmacnia wnioski tego badania, gdyż usuwa wszelkie wątpliwości, że wiedza o ekspozycji promieniowaniem GSM wpływa na struktury snu.

Przez to dodatkowo i znacząco neguje te wyniki badań przemysłu telefonii bezprzewodowej, które twierdzą, że promieniowanie te nie daje mierzalnych efektów biologicznych.

Szereg tych badań, wśród nich najbardziej znane niedawno opublikowane badanie z Uniwersytetu Essex

(http://iddd.de/umtsno/emfkrebs/wellbeingEssex.pdf
pełny raport na iddd.de, 27.07.2007, .pdf. 314,3 KB)

odkryły, że ludzie co utrzymują, że są wrażliwi na elektroskażenia nie potrafią rozróżnić, czy napromieniowanie podczas warunków laboratoryjnych było włączone oraz nie byli w stanie rozeznać czy to im przeszkadza.

patrz też artykuł [w eng] doktora Frans van Velden

Krytycy zaatakowali przede wszystkim metodykę badań. Pomimo to wyniki są poważne. Za nimi przemawia fakt, że ludzie nie byli w stanie powiedzieć, czy są poddani ekspozycji, czy nie, a napromieniowanie dawało pomimo tego efekty.

Praca naukowców finansowanych przez The Mobile Manufacturers Forum uzupełnia też inne nowsze wyniki. Ważne badanie w którym towarzyszono 1656 belgijskich nastolatków odkryło, że większość z nich używało komórek przed pójściem do łóżka. Z tego wywnioskowano, że te nastolatki co podały tylko raz w tygodniu używanie komórki przed snem były zmęczone, te co telefonowały więcej jak trzy razy w tygodniu były więcej zmęczone, a te co telefonowały więcej niż pięć razy były bardzo zmęczone.

Dr. Chris Idzikowski dyrektor Centrum Badania Snu w Edynburgu mówi: "Mamy więcej dowodów niż potrzeba od dużej liczby uznanych badaczy, którzy uważają, że używanie komórki godzinę przed spaniem ma negatywne oddziaływania na fazę snu głębokiego."

Dr. William Kohler z Instytutu Badania Snu na Florydzie uzupełnia: "Wszystko co zakłóca strukturę snu ma potencjalnie negatywne skutki na przebieg dnia, na brak humoru, na zaburzenia koncentracji a u dzieci na ich hyperaktywność i zaburzenia w zachowaniu."

David Schick kierownik firmy Exradia sprzedającej urządzenia ochronne przeciwko promieniowaniu wezwał ministrów do przeprowadzenia "oficjalnych publicznych badań" o oddziaływaniach komórek.*Mobile Manufacturers Forum (MMF) to międzynarodowy związek producentów komórek. Do członków związku należą:
Alcatel, Ericsson, Mitsubishi Electric, Motorola, Nokia, Panasonic, Philips, Siemens i Sony Ericsson.

MMF zostało założone w 1998 roku do wspólnego finansowania badań centralnych. Związek służy też do wspólnego opracowywania norm oraz wpływa na korzystne warunki atmosferyczne dla pożądanych przepisów. MMF jest też platformą komunikacyjną i marketingową dla pytań i problemów dotyczących zdrowia, ochrony przed polami EM oraz bezpieczeństwa telefonów bezprzewodowych.

Garstka haseł związanych z tym tematem poniżej:

Ludobójstwo, "eugenika masowa", Broń, "Masowe zbrodnie", dehumanizacja, "globalne konsorcjum", Armagedon, sterylizacja społeczeństw, globalizacja, eksterminacja, eliminacja, "Nowy Porządek Świata", "Projekt Zniewolenia Świata", "Światowy Rząd", "wąskie elity", "mroczne czasy", władza, "Ogólnoświatowa sieć kontroli", "globalna religia", likwidacja bioróżnorodności, "globalistyczne laboratorium", "Poligon doświadczalny", "króliki doświadczalne", dominacja nad ludźmi, monopol, "planowane społeczeństwa", "lobbing konsorcjów"

 

Linki:

www.iddd.de

Zagadkowa technologia GSM, fale ELF, komórki

Kuchenki mikrofalowe - PRECZ Z NASZYCH KUCHNI! (jednak nie tylko o tym art...)

Telefon komórkowy zabija

wiki/Body_water

wiki/Trzecia_przestrzeń

mam haka na raka zsp5

http://wiadomosci.onet.pl/1481344,242,kioskart.html?MASK=46852630

komorki_grozniejsze_od_papierosow

wiki/Węgiel_organiczny

moja_fizyka/numer2/artykuly/woda.html

Podobne artykuły


21
komentarze: 11 | wyświetlenia: 33445
34
komentarze: 32 | wyświetlenia: 80062
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 370693
41
komentarze: 45 | wyświetlenia: 141430
42
komentarze: 15 | wyświetlenia: 14270
38
komentarze: 4 | wyświetlenia: 6132
37
komentarze: 33 | wyświetlenia: 354797
30
komentarze: 7 | wyświetlenia: 83637
 
Autor
Artykuł@Świadomość - Chapeaux bas! Praca konkret. I co tu jeszcze dodać? Gratulacje!

Bardzo wartościowy i pouczający artykuł! Fajnie, że poruszasz ten temat na eioba. Ludzie tak często ignorują te ostrzeżenia przed telefonią komórkową, choć dobrze znają jaki może być ich skutek... Najmniej promieniują telefony z tak zwaną antenką, ale niestety nie zawsze używa się takich.

Jeszcze o telefonii komórkowej:
http://www.przeglad-tygodnik.p(...)name=61

  AlChemik,  10/02/2009

wszystko ma swoje plusy i minusy, ale nie zapomnijmy że ten wynalazek diabła ;P potrafi uratować życie, lub też często jest naszą jedyną deską ratunku.
Czasem czytając niektóre artykuły na eiobie odnoszę wrażenie że najlepiej byłyby sie zamknąć w jakieś hermetycznej puszczce Faradaya :P

@Młody Chemik - Ależ - oczywiście - masz rację! Wszystko ma swoje plusy i minusy. Promieniowanie elektromagnetyczne może szkodzić, ale też promieniowanie elektromagnetyczne może leczyć. O tym warto pamiętać. Piszę zresztą na takie tematy na EIOBA. Tego dotyczy np . magnetoterapia, magnetostymulacja lub terapia fal milimetrowych.

Ciekawe możliwości może dawać tzw. generyka kwantowa, falowa

...  wyświetl więcej

Młody Chemik, jeśli jesteś młody i mieszkasz w mieście pełnym smogu to najlepsze co byś zrobił dla siebi i przyszłych pokoleń to:
zaczoł żyć w zgodzie z przyrodą
lub tak jak już słusznie zauważyłeś zrobił klatkę faradaja.

"W Szczecinie 8 kwietnia 2008 r. przez kilkanaście godzin nie było prądu w całym mieście i niektórzy ludzie zauważyli, że lepiej się czuli.:

ks. pro

...  wyświetl więcej

  pokrec,  10/02/2009

Juz samo powiedzenie, ze mikrofale rozchodza sie w powietrzu dzieki wodzie w nim zawartej jest klamstwem. Mikrofale rozchodza sie tez w prozni kosmicznej (a jak niby odbieramy sygnal satelitow?). Woda, ani jakiekolwiek inne medium nie sa konieczne do rozchodzenia sie fal elektromagnetycznych. Fale elektromagnetyczne potrzebuja tylko pustej przestrzeni.

I dziękuje za komentarz.

Pokrec nie żyjemy w próżni, poprawię, cząsteczka wody zawiera na swoich krańcach przeciwne ładunki. Cząsteczka wody umieszczona w polu elektrycznym ustawia się w określonym kierunku. To pole dla częstotliwości 2.5GHz zmienia się na przeciwne 4.9bilionarazy w ciągu sekundy i w takt tych zmian cząsteczki wody obracają się w tom i s powrotem.

"..nie żyjemy "próżni"..." w sensie takim że nasze ciała są materialne co uwidoczniłem w pierwszym zdaniu.

  pk45,  05/03/2009

Przepraszam bardzo, skoro częstotliwość 1 Hz to jeden cykl na sekundę, 100 Hz to 100 cykli na sekundę, 1 kHz to 1000 cykli na sekundę, to jakim cudem 2,5 GHz (2,5 x 10^9) to 4,9 biliona (4,9 x 10^12) cykli na sekundę ? 4,9 biliona zmian na sekundę to częstotliwość 4,9 THz (teraherców). Chyba jakieś małe pomieszanie pojęć nastąpiło

  ulmed,  11/02/2009

Ja niestety muszą korzystać z tego środka przekazu. Wiem, że to nie jest 'bzdura', żyjemy w chaosie elektromagnetycznym. Nie jest łatwo wrócić 'na drzewo' jak powiada mój mąż.
Znam takich, co rzucili całą tę 'konsumpcję' i wywiało ich na wieś. Chyba ich rzesza rośnie, bo ceny działek po wsiach rosną. Człowiekowi niewiele potrzeba do szczęścia. Ja jestem wpół drogi.
Mnie też wywiało n ...  wyświetl więcej

@ulmed, to tak jak ja. Wiedząc o szkodliwości "komórek" muszę z nich korzystać, bo niestety w tej dobie cywilizacji nie da się bez tego żyć - szczególnie gdy się intensywnie pracuje. No i komórka to najszybszy komunikator między ludźmi, a to nieraz i życie potrafi ocalić w pewnych niebezpiecznych i ekstremalnych sytuacjach. Staram się jednak, aby miejsce gdzie śpię było bez jakichkolwiek urządzeń ...  wyświetl więcej

  pk45,  05/03/2009

Współczesne aparaty dysponują mocą maksymalną ok 2 watów, ale telefon nadaje sygnał krótkimi paczkami impulsów, czas ich nadawania wynosi mniej więcej 1/7 czasu rozmowy. Średnia ilość energii produkowana przez telefon w czasie rozmowy to ok 250 miliwatów. To oczywiście zależy od tego, jak silny jest sygnał z nadajnika - im silniejszy tym mniej mocy potrzebuje sam telefon. Nie ma na dziś jednoznacz ...  wyświetl więcej

Prof. Hyland: "właściwa wiedza jest z premedytacją wykluczana, gdyż pewne Grupy nie
potrafią sobie wyobrazić innego modelu oddziaływania. To Ci co porównują procesy
nieliniowe z procesami liniowymi- ale ludzkie ciało reaguje nieliniowo. To jest jak
powiedział Neil Cherry wbrew ludzkiemu rozsądkowi. Nowe postępy w biofizyce nie są
rozumiane lub ignorowane.
Jeśli j ...  wyświetl więcej

No cóż.. Żyjemy w czasach gdzie nie można już uniknąć czynników rakotwórczych, niestety. Co raz więcej ludzi jest tego świadomych ale co z tego? ; ) Pozdrawiam

2 maja 2009 r.
Krzysztof Puzyna
adres internetowy pełnego dokumentu . pdf, 325 KB:

http://iddd.de/umtsno/bocian/P(...)nMZ.pdf

Komentarz tekstu sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Krzysztofa Grzegorka
(Ministrem jest Dr Ewa Kopacz)

"Odpowiedź na interpelację pań posłanek Jadwig

...  wyświetl więcej

Afera pomiarowa, 22 miliony oszukanych, poprawne pomiary promieniowania
na str
http://www.iddd.de/umtsno/Pomi(...)iar.htm

znajduje się link bezpośredni

http://iddd.de/umtsno/Pomiary/(...)arS.pdf

tam autor pokazuje, że pomiary miernikiem MEH - są w większości zafałszowane
gdyż miernik nie mierzy przekroczeń normy.

Wspanialy artykul... daje do myslenia!

Dostępna jest polska wersja poradnika Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), który dotyczy umiejscowienia obiektów emitujących pole elektromagnetyczne. Można ją pobrać za darmo. Publikacja przeznaczona jest dla decydentów i inwestorów,

http://whqlibdoc.who.int/publi(...)pol.pdfDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska