Login lub e-mail Hasło   

Podświadomość, nadświadomość, świadomość

Rzecz o nadświadomości, podświadomości i świadomości.
Wyświetlenia: 12.646 Zamieszczono 17/02/2009

 

 

TRZY POZIOMY UMYSŁU

 Umysł jest trójwymiarowy. Człowiek jako istota duchowa funkcjonuje na trzech poziomach: świadomym, podświadomym i nadświadomym. Wszystkie poziomy tworzą uzupełniającą się całość, a każdy z nich odgrywa swoistą rolę.

 

Podświadomość, nadświadomość i świadomość tworzą jaźń.

 

  • Świadomość to praca w częstotliwościach Beta,

 

  • podświadomość – częstotliwości Alfa,

 

  • nadświadomość – wysokie częstotliwości Teta.

 

Faza głębokiego snu (nieświadomość) – częstotliwości Delta.

 

Umysł nieświadomy – określenie stosowane dla opisania innych niż logiczne, schematyczne, świadome moce umysłu. Umysł nieświadomy to poziomy podświadomości i nadświadomości.

 

Świadomość umożliwia funkcjonowanie w świecie ludzkim, materialnym, doczesnym, w teraźniejszości, zbieranie doświadczeń, komunikowanie się. Świadomy umysł to zaledwie około 5 - 7% zdolności naszego umysłu. Na poziomie świadomym kreujemy siebie, swoje postawy, zmieniamy osobowość, decydujemy co chcemy robić, co przyjmujemy, a co odrzucamy. 

 

Podświadomość jest odpowiedzialna za kontrolę autonomicznych funkcji organizmu. Stanowi bazę danych gromadzącą zapis wspomnień, doświadczeń, informacji, wiedzy. To zbiór schematów myślowych, wniosków, ocen, tworzących programy, według których automatycznie reagujemy na rzeczywistość. Jest utożsamiana z twórczą, kreatywną, spontaniczną, impulsywną i swobodną nieograniczoną naturą, źródłem wyobraźni.

 

Funkcjonuje w sposób przypadkowy, działa odtwórczo. Zdolność analizy, syntezy i oceny faktów należy do funkcji świadomości.

 

Nadświadomość jest określana jako jaźń łączącą umysł z wyższą energią umożliwiającą doznawanie oświecenia, oczyszczenia, wyższych wibracji duchowych, natchnień.  

Wyższa, duchowa natura umysłu wykraczająca poza wibracje związane z niskimi (podświadomymi) energiami (np. lęk, obawa, smutek). utożsamiana z duchowym prowadzeniem, z duchowością, z wyższym ja.

 

To czyste intencje, prawda, prawość, dobro. Z nadświadomości pochodzą komunikaty niezależne od naszej woli czy doświadczeń życiowych.  

O ile komunikaty z podświadomości popierane są uczuciami lęku, niepokoju, obaw, czy innymi negatywnymi odczuciami pojawiającymi się w obrębie ciała, o tyle komunikatom z nadświadomości towarzyszy uczucie spokoju, euforii, błogości, są jasne, czytelne (oświecenie) dają poczucie bezpieczeństwa, pewność, że jesteśmy na właściwej drodze.

 

  • Świadomość jest utożsamiana z naszą tożsamością, osobowością i charakterem.

 

  • Podświadomość z naszą mroczną stroną duszy, posługuje się swoim własnym specyficznym językiem obrazów, symboli, ukrytych znaczeń.  
  • Nadświadomość z duchowością, wyższym ja, duszą.  

Oba, świadomy i nieświadomy, umysły działają jednocześnie.

 

Każdej z tych części jest przypisany inny poziom drgań. Podświadomości niskie częstotliwości, nadświadomości wysokie. Świadomie działamy na falach Beta, zaś podświadomość i nadświadomość czyli stan nieświadomości drgają w falach Alfa.

 

Niskie wibracje stanu Beta, (umysłowe) to wysokie wibracje duchowe. W tym stanie nawiązujemy kontakt z nieświadomą częścią Ja.

 

Jeśli działamy w ciągłym stresie, zagłębiając się w negatywne emocje, wyłącznie w sprawy świata materialnego poziom drgań fal Beta wzrasta, co powoduje, że zagłuszamy fale Alfa, odcinamy się od nich na poziomie świadomym.

 

W stan Alfa wchodzimy codziennie przed zaśnięciem, w fazie głębokiego relaksu.

 

Kontakt z nadświadomością można uzyskać przez praktykowanie medytacji, afirmacji, podnoszenie wibracji duchowych, a obniżenie świadomych, umysłowych, wyciszenie, wyzbycie się oskarżania, osądzania, lęków, zagłębiania w emocjach, które obniżają nasze wibracje.

 

Troistość umysłu zapewnia nam pełną realizację siebie na wszystkich planach.

 Nadświadomość zapewnia kontakt z naszym duchowym ja, podążanie drogą rozwoju duchowego, realizowanie planu rozwoju duchowego. Według teorii Radykalnego Wybaczania zapewnia nam kontakt ze światem Boskiej Prawdy (Colin Tipping „Radykalne Wybaczanie”).

Podświadomość jest utożsamiana z najgłębszą, mroczną częścią naszego Ja.

 

Umysł świadomy, jest łącznikiem między światem zewnętrznym, fizycznością, a instynktem, duchem i energią kosmiczną (duchową). Znajduje się w centrum, jest równoważnią między dwoma stanami świadomości i materii.

 

Nadświadomości jako sferze symbolizującej boską, duchową część Ja, jest przypisywana rola nadrzędna. To stan oświecenia, w którym mamy dostęp do energii duchowej, wznosimy się, oczyszczamy energetycznie.

 

Dzięki świadomości możemy wpływać na podświadomość. Nadświadomość zaś przenika zarówno świadomość jak podświadomość i może być utożsamiana z duszą.

 

Przeczytałeś fragment ebooka „Klucz do podświadomości”, który znajdziesz na www.strefaumyslu.pl

 To tylko niewielka część wiedzy na temat podświadomości – dowiedz się czym jest, jak funkcjonuje i jak do niej dotrzeć.

 

 

Podobne artykuły


159
komentarze: 44 | wyświetlenia: 46202
43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 23111
33
komentarze: 8 | wyświetlenia: 22564
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 9142
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7708
42
komentarze: 19 | wyświetlenia: 7660
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2311
35
komentarze: 25 | wyświetlenia: 27833
36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 12713
33
komentarze: 37 | wyświetlenia: 3915
31
komentarze: 17 | wyświetlenia: 26141
27
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1959
26
komentarze: 22 | wyświetlenia: 2768
 
Autor
Artykuł80% ludzi żyje podświadomością, a szkoda gdyby było odwrotnie to życie by było łatwiejsze.

Życie byłoby łatwiejsze, gdybyśmy mieli świadomość podświadomych programów, a przede wszystkim tego, w jaki sposób kierunkują one nasze wybory. Jednak to wiązałoby się z koniecznością przyznania się przed sobą - "Jestem odpowiedzialny za siebie", czyli rezygnuję z obwiniania świata za swoje niepowodzenia i nie mam konieczności dbania o zaspokajanie swoich (wyższych) potrzeb. Życie w nieświadomości ...  wyświetl więcej

Bardzo dobry artykuł - co prawda, jako wstęp jedynie do większej całości, o czym zresztą piszesz. Bardzo dobry również Twój aktualny komentarz.

Oczywiście, że tylko przede wszystkim my sami jesteśmy odpowiedzialni za nasze życie, ponieważ nasze myśli, to, co hodujemy w sobie, stwarza nasze życie. warto pamiętać tu o prawie rezonansu, które sprawia, że nadajemy i odbieramy na tych samych fa

...  wyświetl więcej

Oj oj to by było straszne, gdybyśmy mieli wzgląd do pamięci podświadomości to przypuszczam że dla nie których życie by było gorsze od piekła. Poz.

Nie koniecznie. Niektóre wspomnienia wyparte ze świadomości wciąż powracają, wpływając na teraźniejszość. Dostęp do podświadomej bazy danych mógłby niesamowicie zwiększyć możliwości poznawcze umysłu świadomego. Natomist jeśli chodzi o wyparcie, zawsze wiąże się z tym również i projekcja. A więc to, co zepchnięte w podświadomość nie ginie, lecz stanowi "strefę cienia", do momentu, kiedy nie zostanie ponownie odkryte, przepracowane i uzdrowione.

Racja, ponieważ determinują reakcje, niejako automatycznie (nieświadomie) reagujemy na bodźce, które znamy i dzieje się to w sposób wyuczony, odtwarzany machinalnie (podświadomie). Działając w schematach siłą rzeczy odtwarzamy bardzo podobne sytuacje, przyciągamy do siebie określone typy ludzi.

@Paula Świątek. A skąd wzieły się te "programy" w w podświadomości?

Programy zostają wgrywane poprzez obserwację rzeczywistości, oraz powielanie zaobserwowanych reakcji, zachowań. Małe dzieci nie potrafią interpretować tego, co widzą, nie dysponują ani wiedzą, ani doświadczeniem czy wsytarczająco rozwiniętą świadomością (która dopiero się kształtuje). Siłą rzeczy wszystko, co dzieje się w świecie zewnętrznym jest chłonięte przez podświadomość (bazę danych).

@Paula Świątek. Skąd się biorą negatywne stereotypy u małych dzieci, gdy rodzice i ich otoczenie jak najbardziej pozytywne. Rodzice oraz wcześniejsze pokolenia są na najwyższym poziomie moralnym a dzieci 2 - 4 letnie juz mają ogromne negatywne skłonności . I odwrotnie .

A kto ocenia ową moralność? Dzieci są lustrem świata zewnętrznego, doskonale, bezbłędnie odtwarzają klimat rodzinny i dopasowują się do pokładanych w nich oczekiwań.

Podświadomość zawsze działa na zasadzie projekcji i wyszukiwania, nastawienia na określone informacje. Dla mnie bardzo wartościowy artykuł i rzetelna wiedza, którą niełatwo znaleźć w innych publikacjach. Pozdrawiam.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska