Login lub e-mail Hasło   

Delfinoterapia

Coraz częściej mamy potwierdzenia terapeutycznego działania zwierząt (koń,delfin,pies.)Terapie te sprawdzają się u dzieci np. z autyzmem,lub nadpobudliwością .
Wyświetlenia: 2.150 Zamieszczono 19/02/2009

Delfinoterapię może stosować każdy: może być stosowana dla poprawy stanu ogólnego (fizycznego i psychicznego), i rozwiązywania poważnych złożonych zadań medycznych. Wszak delfin jest tym zwierzęciem z bardzo potężnym polem bioenergetycznym, pokrewnym ludzkiemu

Jednakże największym problemem zastosowania delfinoterapii dla współczesnego człowieka jest wysoki koszt kursu i konieczność wygospodarowania na ten cel specjalnie przeznaczonego czasu (branie urlopu), a szczególnie, zwłaszcza z uwagi na dzieci - posiadanie nawyków znajdowania się w wodzie (umiejętność pływania).

Kompania «SEM-MED» dokonała przełomu w wykorzystaniu delfinoterapii w całej Rosji. Została opracowana skomplikowana metoda techniczna, która pozwoliła zapewnić adekwatne przenoszenie informacji z delfina na sztuczne źródło promieniowania na bazie Sewastopolskiego oceanarium, które prawie od 40 lat zajmuje się delfinami.

Teraz każdy człowiek może przejść dostępny kurs delfinoterapii nie wychodząc ze swojego domu, albo nawet znajdując się w pracy. Efektywność źródeł promieniowania «Delfin» została już udowodniona.

Przy wykorzystaniu źródła promieniowania «Delfin» trzeba brać pod uwagę dwie proste zasady:

* nosić źródło promieniowania nie więcej niż 3-4 godziny dziennie,
* zwracać uwagę na własne odczucia.

Zasada działania źródła promieniowania «Delfin»

Do tej pory nie został poznany do końca mechanizm leczniczego oddziaływania delfina. Uczeni z całego świata nie stworzyli konsensusu, jakim właściwie sposobem zwierzę leczy człowieka, a liczne aspekty tego procesu w ogóle pozostają zagadką.

Ale do jednego wniosku można dojść z pewnością: podstawowe działanie delfina, podobnie jak i naszego źródła promieniowania «Delfin» - to harmonizacja wszystkich wewnętrznych systemów organizmu człowieka (w tym i jego bioenergetycznej struktury), która prowadzi do stymulacji obronnych sił i zmusza organizm od wewnątrz do walki z dolegliwościami.

«Delfin» jak by «dostosowuje się» do każdego konkretnego człowieka i okazuje lecznicze działanie w tym miejscu, w którym jest to koniecznie potrzebne; Jeśli wysokie ciśnienie - wpływa na przyczyny choroby - w rezultacie ciśnienie stopniowo wraca do normy» jeśli bezsenność - pomaga z nią walczyć, jeśli zmęczenie – podnosi tonus.

Jak szybko będzie następował efekt – tutaj wszystko zależy od wieku i stopnia zaawansowania dysfunkcji organizmu – może to być jeden dzień lub jeden tydzień – dla każdego indywidualnie.

Źródło promieniowania można nosić jako wisiorek, albo przypinać jak broszkę na odzież, albo kłaść pod poduszkę na noc.

Okres działania źródła promieniowania «Delfin» jest nie ograniczony!

Podobne artykuły


12
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2746
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7674
149
komentarze: 36 | wyświetlenia: 81312
40
komentarze: 41 | wyświetlenia: 156064
6
komentarze: 0 | wyświetlenia: 3754
37
komentarze: 33 | wyświetlenia: 354868
34
komentarze: 20 | wyświetlenia: 3308
32
komentarze: 38 | wyświetlenia: 48212
44
komentarze: 98 | wyświetlenia: 61386
51
komentarze: 81 | wyświetlenia: 10233
25
komentarze: 20 | wyświetlenia: 13999
25
komentarze: 14 | wyświetlenia: 9878
10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 926
18
komentarze: 27 | wyświetlenia: 8850
 
Autor
Artykuł  Mat87,  19/02/2009

Tańszą alternatywą dla delfinów mogłyby być koty, które podobno potrafią pozytywnie oddziaływać na organizm człowieka
http://natura-medica.pl/Radies(...)cie.htm

Owszem, Mateuszu, koty są całkiem "cacy", ale to nie to samo jednak. Patrz: komentarz wcześniejszy - do wypowiedzi Counter'a.

  ,  19/02/2009

Bardzo wygodne :-) Ale ciekawe w jaki sposób to uczyniono: "Została opracowana skomplikowana metoda techniczna, która pozwoliła zapewnić adekwatne przenoszenie informacji z delfina na sztuczne źródło promieniowania". Badania pokazują, że patrzenie na sztuczną trawę i zieleń, choćby w najlepszej jakości HD w telewizorze nie przynosi tych samych relaksujących efektów co patrzenie na realną trawę i zieleń choćby przez okno domu.

  Mat87,  19/02/2009

Wg mnie chodzi o sam efekt 3d.

Delfinoterapia, o której jest mowa w artykule opiera się na na zjawisku tzw. FRI – (ros. – ФРИ – Фоново-Резонансное Излучение – Fonowo-Riezonansnoje Izłuczenije – Fonowo-Rezonansowe Oddziaływanie Jest ono oddzielną gałęzią terapii milimetrowej umożliwiającej „zapis” nowych częstotliwości i zwracanie tej informacji do organizmu. Niech nikogo nie zmyli słowo „Fonowo” – w świetle zjawiska tzw. sonolu ...  wyświetl więcej

Fajne delfinki są do terapii. Chore dzieci osiągają bardzo dobre wyniki w rehabilitacji jak uczestniczą w terapii z delfinkami. To bardzo uspokaja i daje wrażenie odnowy całego organizmu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska