Login lub e-mail Hasło   

Jak zwiększyć swoje umiejętności obsługi komputera?

Brak umiejętności obsługi komputera jest dziś nie do pomyślenia. Dowiedz się jak szybko nauczyć się obsługi nowego oprogramowania.
Wyświetlenia: 3.781 Zamieszczono 19/02/2009

Żyjemy w takich czasach, że każdy wcześniej czy później będzie miał styczność z komputerem. Równolegle z rozwojem możliwości komputerów powstaje coraz więcej zaawansowanego oprogramowania. Ciągle podnoszenie naszych umiejętności staje się koniecznością.

Jeżeli pracujesz z komputerem, może zdarzyć się tak, że Twój szef wymieni całe oprogramowanie w firmie w nadziei, że przyniesie to dodatkowe dochody. W rezultacie będziesz musiał w szybkim czasie przystosować się do nowych warunków pracy.

Czy musisz wiedzieć wszystko o danym oprogramowaniu? Odpowiedź brzmi nie. Nie musisz stać się komputerowym ekspertem. Opanuj tylko te umiejętności, które pozwolą Ci wykonywać swoje obowiązki jak najbardziej efektywnie. Oto kilka rad jak uzyskać te podstawy.

- Czytaj pomoc. Sposób banalny, ale bardzo skuteczny, niestety rzadko stosowany. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się ze wszystkimi tematami pomocy. Kiedy później natrafisz na jakiś problem w czasie użytkowania programu, natychmiast pomyślisz "Gdzieś o tym czytałem" i natychmiast odnajdziesz właściwe miejsce w instrukcji by doczytać szczegóły.

- Czytaj specjalistyczne książki i czasopisma. Możesz je kupić w większości księgarń, także tych internetowych. Publikacje te pisane są przez przez ekspertów w swojej dziedzinie. Artykuły są w większości ilustrowane screenshootami a każda funkcja jest dokładnie opisana i poparta przykładami.

- Zapisz się na kurs ECDL. Kursy zwiększające umiejętności komputerowe są często organizowane przez urzędy pracy lub szkoły prywatne. Koszt takiego szkolenia nie jest zbyt duży, jeśli jednak nie możesz chodzić na tradycyjne wykłady, możesz przygotować się do egzaminu ECDL samemu.

- Kursy interaktywne. Do niektórych popularnych programów wydawane są kursy w formie prezentacji multimedialnych, lub innego programu prowadzącego nas krok po kroku po wszystkich funkcjach danego oprogramowania. Ćwicząc w ten sposób, uczysz się szybciej i nie ryzykujesz zniszczenia lub utraty ważnych danych w programie na którym pracujesz.

Nigdy nie jest za późno na zwiększanie swoich kwalifikacji. Wiedzą, którą posiądziesz dzisiaj może pomóc Ci zdobyć jutro lepszą pracę. Ucząc się nowych umiejętności pokazujesz obecnemu lub przyszłemu pracodawcy, że jesteś w stanie przystosować się do każdych warunków.

--
Wszystko co potrzebne do osiągnięcia sukcesu Samodoskonalenie i Szybka nauka

Podobne artykuły


39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23359
33
komentarze: 8 | wyświetlenia: 22234
31
komentarze: 66 | wyświetlenia: 2961
28
komentarze: 23 | wyświetlenia: 4821
24
komentarze: 15 | wyświetlenia: 6641
24
komentarze: 33 | wyświetlenia: 13311
21
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2360
18
komentarze: 9 | wyświetlenia: 55128
17
komentarze: 10 | wyświetlenia: 10654
14
komentarze: 7 | wyświetlenia: 14680
14
komentarze: 1 | wyświetlenia: 11013
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 24791
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Nic ciekawego...

Nic ciekawego i uważam, że nic nie wnosi do tematu.

Sam jestem często proszony o wytłumaczenie jak obsługiwać jakiś program, ponieważ jestem programistą i ludzie uważają, że umiem wszystkie programy świata na pamięć.

A jaka jest różnica pomiędzy takim użytkownikiem, a mną? - proste - trzeba czytać i rozumieć to co się czyta. Sporo programów jest po polsku i wszystkie opcje są podpi

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska