Login lub e-mail Hasło   

Jak zmusić się do większgo wysiłku?

Każdy uczeń wolałby się nie uczyć w ogóle. Niestety życie to nie bajka. Dowiedz się jak je sobie trochę uprościć.
Wyświetlenia: 2.252 Zamieszczono 26/02/2009

Czasami ciężko jest nauczyć się wszystkiego do czego jesteśmy zmuszeni. Można się o tym boleśnie przekonać ucząc się czegoś co nas zupełnie nie interesuje. Mam nadzieje, że kilka mich wskazówek pomoże Ci zapomnieć o wszystkich nieprzyjemnościach związanych z nauką. Złotą zasadą w drodze do szybkiej i efektywnej nauki jest ciągłe parcie do przodu, nie możesz się nigdy poddać!

Znajdź korepetytora! Nie musisz od razu zapisywać się na zajęcia pozaszkolne. Wystarczy, że za każdym razem kiedy coś wyda Ci się za trudne, poprosisz nauczyciela lub starszego kolegę o dokładniejsze wytłumaczenia. Czasami staje się to niezbędne, np na intensywnych kursach doszkalających kiedy grupa nie może czekać na tych, którzy nie potrafią nadążyć. Samodzielna nauka z kimś bardziej obeznanym w danej dziedzinie może okazać się niezbędna.

Nie denerwuj się! Zapewne denerwujesz się kiedy coś Ci nie wychodzi. To naturalna reakcja, niestety bardzo destruktywna. Złość wysysa z nas ostatki zainteresowania daną dziedziną. Zamieńmy ją na smutek. Odczuwanie smutku sprawia, że chcemy poczuć się szczęśliwi, a szczęśliwymi uczynią nas lepsze wyniki w nauce. Wprowadź swoje myślenie na te tory a wszystko zacznie układać się po Twojej myśli.

Nagradzaj się za sukcesy! Świętowanie każdego sukcesu pomaga podtrzymać zainteresowanie nauką i daje dodatkową motywację w postaci materialnych korzyści. Z drugiej strony takie postępowanie może doprowadzić do sytuacji, kiedy kupowanie sobie prezentów będzie jedyną motywacją. Korzystając z tej metody staraj się nie przesadzić.

Prowadź zdrowy tryb życia. Odpowiednie odżywianie, wysypianie się, dobra kondycja fizyczna czy unikanie używek poprawiają pracę naszego umysłu w znaczący sposób! W zdrowym ciele, zdrowy duch!

--
Wszystko co potrzebne do osiągnięcia sukcesu Samodoskonalenie i Szybka nauka

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 497
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1151
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 310
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 678
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 349
6
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2501
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1042
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141793
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239843
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111192
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122186
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska